6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 450 000 Kč do 16 480 000 Kč

Ceny domů v okrese Šumperk

Cena domů na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 450 000 Kč do 16 480 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Šumperk. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Šumperku nabízejí od 450 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (95) v cenách od 500 000 Kč, následují chalupy (10) od 1 790 000 Kč, chaty (8) od 450 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 4 770 610 Kč, dvougenerační domy (2) od 2 900 000 Kč, činžovní domy (2) od 7 700 000 Kč a vily (1) od 3 248 955 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Šumperk na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (45), v bezvadném stavu (24), k rekonstrukci (21), novostavby (10), po rekonstrukci (5), rozestavěné (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 11 000 000 Kč v obci Hraběšice, který má obytnou plochu 788 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Šumperk se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 5200 m2 má dům za cenu 16 480 000 Kč v obci Staré Město. Naopak nejmenší pozemek o výměře 30 m2 získáte při koupi domu v obci Mohelnice za cenu 7 700 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme domy v celkem 46 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Mohelnici (18), Prodej domů v Zábřehu (8), Prodej domů v Loučné nad Desnou (7), Prodej domů v Malé Moravě (6), Prodej domů ve Starém Městě (5), Prodej domů v Šumperku (5), Prodej domů v Sobotíně (4), Prodej domů v Sudkově (4), Prodej domů v Rohli (4), Prodej domů v Bludově (3), Prodej domů v Dolních Studénkách (3), Prodej domů v Rudě nad Moravou (3), Prodej domů v Úsově (3), Prodej domů v Moravičanech (3), Prodej domů v Petrově nad Desnou (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Šumperk uvádějí následující informace: klidná část obce (59), centrum (30), okraj obce (5), polosamota (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji zděné domy (50). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (19), dřevěné domy (5), kamenné domy (1), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Šumperk

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Šumperk také k dispozici čtyři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 119 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Ostrov reality (17), NEXT REALITY GROUP a.s. (15), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), metr2 reality s.r.o. (9), RE/MAX Elite Reality (9), M&M reality holding a.s. (5), ProfitLine reality & finance (4), Fincentrum Reality s.r.o. (3) a CENTURY 21 Česká republika (3). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 118 realitních makléřů, spadajících pod 63 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Josef Andrle, Ing. Adéla Vaňková, Ing. Vendula Kvapilová, Michala Martínková, Mgr. Ivana Uhlířová, Zdeněk Šupina, Žaneta Sedlačíková, Michal Zámečník a Ing. Aleš Žaitlík.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (32). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 126

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

v rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice nabízíme moderní RD s dispozicí 4+kk s podlahovou plochou 107 m2, kde přízemí tvoří společný rodinný prostor a první patro je uzpůsobeno individuálním potřebám každého člena rodiny. Klienti rovněž ocení…

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

v rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice nabízíme moderní RD s dispozicí 4+kk s užitnou plochou 107 m2, kde přízemí tvoří společný rodinný prostor a první patro je uzpůsobeno individuálním potřebám každého člena rodiny. Klienti rovněž ocení…

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

V rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice Vám nabízíme moderní rodinný dům s dispozicí 4+kk s užitnou plochou 107 m2. Přízemí domu tvoří společný rodinný prostor včetně koupelny se sprchovým koutem a toaletou. V patře se nachází tři ložnice…

Prodej rodinného domu, Štíty, nám. Míru

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme Vám ke koupi krásný dům s bohatou historii, která sahá do 18. století. Dům je umístěn v centru obce na náměstí pod radnicí. V dané lokalitě již nelze žádnou nemovitost postavit. Z domu je krásný výhled na upravené štítecké náměstí s řadou…

Prodej rodinného domu, 95m2, Úsov, Pod Křížovou horou

SOS Realitní kancelář s.r.o.

Exkluzivně nabízíme prodej rodinného domu a navíc stavebního pozemku 476 m² v klidném prostředí města Úsov. Z místa je krásný výhled na hrad a zámek Úsov. Město se nachází v nejjižnější části okresu Šumperk, 7 km od města Mohelnice. Dům je v současné době…

Prodej rodinného domu, 214m2, Velké Losiny, Bukovická

Hledáte rodinný dům v lázeňské obci, kde je možnost relaxu i bydlení v blízkosti přírody? V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rozestavěný rodinný dům k dokončení. Dům je dispozičně řešen jako přízemní rodinný dům s technickou místností a garáží.…

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

V rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice Vám nabízíme moderní rodinný dům s dispozicí 4+kk, s užitnou plochou 107 m2. Přízemí domu tvoří společný rodinný prostor a první patro je uzpůsobeno individuálním potřebám každého člena rodiny. Klienti rovněž ocení…

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

V rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice Vám nabízíme moderní rodinný dům o dispozici 4+kk s užitnou plochou 107 m2. Přízemí domu tvoří společný rodinný prostor s koupelnou, technickou místností a schodiště do druhého patra. V patře se…

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

V rámci developerského projektu Pecka domy Mohelnice Vám nabízíme moderní rodinný dům s dispozicí 4+kk, s užitnou plochou 107 m2. Přízemí domu tvoří společný rodinný prostor včetně koupelny, v patře jsou umístěny 3 ložnice a koupelna. Klienti rovněž ocení…

Prodej rodinného domu, Sudkov

Sníte o životě v rodinném domě, ale děsíte se jakýchkoliv oprav? Tento zděný dům je po celkové rekonstrukci, takže stačí jen koupit nábytek a můžete se nastěhovat. Rodinný dům má dispozici 4+kk a je velmi dobře řešen. Z chodby lze projít do všech místností…

Prodej rodinného domu, Jindřichov - Pusté Žibřidovice, Pusté Žibřidovice 165

Nově je v nabídce nemovitostí na prodej rodinný dům, který se nachází v Jindřichově na Moravě, konkrétně v části Pusté Žibřidovice. Dům je vhodný k rekreaci. Dům je po částečné rekonstrukci. K nemovitosti je dále vyřízeno stavební povolení. Jsou zde nové rozvody…

Prodej chaty, Sobotín - Klepáčov

Toužíte vlastnit chatu v Jeseníkách přímo u sjezdovky? Vhodná jak k osobnímu využití tak investičně k pronajímání!Zastavěná plocha 50 m2.Betonový základ, dřevěná konstrukce, zateplení, plastová okna, střecha Alukryt.Vlastní studna, odpad - 3 komorový septik…

Prodej rodinného domu, Loučná nad Desnou - Rejhotice

Nabízíme k prodeji nemovitost v exkluzivní lokalitě v lyžařském středisku Kouty nad Desnou je určena pouze pro investory.Bytový dům se nachází 250 m od nejbližšího parkoviště pro lyžaře, 800 m pak od paty lanovky.Dům disponuje šesti nadstandardně prostornými byty…

Dražba rodinného domu, Petrov nad Desnou

PROKONZULTA, a.s.

Jedná se o samostatně stojící přízemní podsklepený RD 4+1 s obytným podkrovím. Stáří budovy je cca 71 let. Okna domu jsou EURO. K domu patří oplocená zahrada. Oplocení je dřevěné a část je s podezdívkou. Přístup k domu po místní zpevněné komunikaci.V suterénu jsou…

Novinka
Vyvolávací cena: 3.164.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Úsov, Sadová

Ostrov reality

Nabízíme k prodeji slunný dvougenerační RD v obci Úsov, který je celkově podsklepen. Zastavěná plocha se zahradou je 691 m2. Dům lze rozdělit na dvě samostatné bytové jednotky s vlastním vchodem. Přízemí disponuje společnou prostornou vstupní halou se které se…

Prodej zemědělské usedlosti, Zábřeh

Ostrov reality

Hledáte pozemek k výstavbě rodinného domu v Zábřehu a už jste to chtěli vzdát? Navíc pozemek, který je situovaný na kraji obce, kde máte v těsné blízkosti les a přírodu? Pak pro Vás máme nabídku stavebního pozemku o velikosti 2.269 m2, v části…

Prodej rodinného domu, Svébohov

Ostrov reality

Pokud hledáte bydlení na vesnici, nedaleko města Zábřeh, pak zbystřete. Máme pro Vás nově v nabídce rodinný dům s menší zahradou, v malebné obci Svébohov. Dům se nachází mimo hlavní cestu, na vyvýšeném slunném místě. Je určen ke kompletní rekonstrukci dle vlastních…

Prodej rodinného domu, Zábřeh, Skalička

Ostrov reality

Je Vaším snem větší rodinný dům na výhledovém místě, bez nutných investic? K tomu jako bonus terasa s výhledem, zahrada tak akorát, ať se na ní o víkendech neudřete? Pak si nenechte ujít tuto nabídku domu, po zdařilé rekonstrukci, ve vyhledávané lokalitě Skalička…

Dražba rodinného domu, 595m2, Svébohov

Jedná se o rodinný dům s pozemkem a příslušenstvím v obci Svébohov, okres Šumperk. Dům je zděný, samostatně stojící, přízemní s obytným podkrovím a volným půdním prostorem. Z inženýrských sítí je nemovitá věc napojena na přípojku elektřiny a vodovodu. …

Novinka
Vyvolávací cena: 2.660.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Mohelnice, Aditivní

o´home reality s.r.o.

Vážení klienti, nabízíme Vám výhradní prodej dřevostavby typu bungalovu o dispozici 4+kk v developerském projektu Domy Mohelnice. Jedná se o projekt výstavby dvanácti domů kompletně na klíč ( šest bungalovů a šest dvoupodlažních ) v klidné lokalitě na okraji města…


TOPlist TOPlist