5 550 aktuálních nabídek
od 199 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Jeseník
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Jeseník

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 399 000 Kč do 15 900 000 Kč

Ceny domů v okrese Jeseník

Cena domů na prodej v okrese Jeseník se momentálně pohybuje od 399 000 Kč do 15 900 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Jeseník. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Jeseníku nabízejí od 590 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Jeseník?

Na trhu v Jeseníku jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (41) v cenách od 399 000 Kč, následují chaty (7) od 590 000 Kč, chalupy (5) od 750 000 Kč, vily (1) od 6 790 000 Kč a činžovní domy (1) od 1 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Jeseník na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (18), k rekonstrukci (14), v bezvadném stavu (13), po rekonstrukci (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 7 700 000 Kč v obci Velké Kunětice, který má obytnou plochu 620 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Jeseník se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 4042 m2 má dům za cenu 6 849 000 Kč v obci Velké Kunětice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 30 m2 získáte při koupi domu v obci Mikulovice za cenu 690 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Jeseník nabízíme domy v celkem 19 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů ve Zlatých Horách (8), Prodej domů v Jeseníku (8), Prodej domů v Mikulovicích (6), Prodej domů ve Velkých Kuněticích (5), Prodej domů v Javorníku (5), Prodej domů v Bělé pod Pradědem (3), Prodej domů v České Vsi (3), Prodej domů ve Vlčicích (2), Prodej domů ve Skorošicích (2), Prodej domů v Lipové-lázních (2), Prodej domů v Černé Vodě (2), Prodej domů ve Vidnavě (2), Prodej domů v Žulové (1), Prodej domů v Supíkovicích (1), Prodej domů v Uhelné (1).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Jeseník sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Jeseník uvádějí následující informace: klidná část obce (26), centrum (12), samota (3), okraj obce (3), polosamota (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Jeseník nabízejí nejčastěji jiné domy (16). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (13), panelové domy (1), dřevěné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Jeseník

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Jeseník také k dispozici tři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Jeseník dle inzerenta:

V Jeseníku a okolí pochází 55 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Finpos realitní kancelář (6), Help Service Reality s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (4), BIDLI reality, a.s. (4), QARA s.r.o. (3), NEXT REALITY GROUP a.s. (3), Vlastimil Dřímal (3), RE/MAX Elite Reality (3), STING Reality s.r.o. (3) a Makléři Jeseník (2).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Jeseník?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Jeseník 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Jeseníku?

V okrese Jeseník působí 65 realitních makléřů, spadajících pod 48 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Jeseník

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Svatava Dlouhá, Vlastimil Dřímal, Jan Koriťák, Zdeněk Šuba, Jolana Urbišová, Mgr. Veronika Chládková, Ing. Lenka Feltl Mazáčová, Jaromír Žák, Eliška Juříková a Ján Homoľa.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jeseníku nabízí Filip Guzej (17). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 58

Prodej rodinného domu, Jeseník, Skupova

Prodej historické vily, 800 m2, Jeseník, ul. Skupova

Prodej chalupy, 2039m2, Ostružná - Petříkov

Prodej, Chalupa, pozemky 2.039 m², Ostružná - Petříkov

Prodej rodinného domu, 180m2, Velká Kraš

BIDLI reality, a.s.

Ve výhradním zastoupení Vám nabízíme k prodeji rodinný dům se zahradou 1181m2, zastavěná plocha je 1215m2. Dům se nachází v klidné části Velká Kraš v Jeseníkách, mimo hlavní silnici. Dům je dvoupodlažní.. Dům je dispozičně řešený jako 3+1 v 1NP podlaží s tím,…

Prodej rodinného domu, Česká Ves, Polská

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu v obci Česká Ves, okr. Jeseník

Prodej rodinného domu, 240m2, Javorník

Nabízíme k prodeji moderní bungalov vhodný k celoročnímu bydlení nebo rekreaci. Dům obklopuje udržovaná zahrada se vzrostlými keři a stromy a stojí samostatně na klidném místě Javorníku. Dům je nadčasově řešený, s prostornými 4 obývacími místnostmi a jednou…

Prodej chalupy, 1175m2, Česká Ves, Polská

RE/MAX MONARCHA

Prodej chalupy (rodinného domu) v obci Česká Ves, okr. Jeseník

Dražba rodinného domu, 5527m2, Mikulovice - Široký Brod

RD s pozemky, podíl 1/2, Mikulovice-Široký Brod

Vyvolávací cena: 600.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 1080m2, Jeseník - Bukovice

RD Bukovice u Jeseníka ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 5.330.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Uhelná

Prodej domu 130m se zahradou v obci Uhelná.

Prodej rodinného domu, Zlaté Hory, Jesenické nábřeží

Prodej rodinného domu, Zlaté Hory, ul. Jesenické nábřeží

Prodej chaty, 676m2, Zlaté Hory, Krnovská

REALIT SPEKTRUM s.r.o.

Prodej chaty se zahradou na polosamotě ve Zlatých Horách

Prodej rodinného domu, 70m2, Supíkovice

Objevte váš nový domov v srdci Supíkovic! Vítejte v útulném a bezpečném místě, které můžete nazvat domovem. Tento rodinný dům vás zve do tiché a krásné uličky, kde se každý den probouzíte s klidem a harmonií. Domov, který vám nabízí více: Prodej rodinného…

Prodej chaty, 430m2, Bělá pod Pradědem - Filipovice

Ve výhradním zastoupení Vám tímto nabízíme ke koupi stylově vybavený dům, v atraktivní horské lokalitě Jeseníků, v obci Filipovice, v těsné blízkosti známého lyžařského areálu se sedačkovou lanovkou. Vzhledem k omezené nabídce nemovitostí v této vyhledávané lokalitě se…

Dražba rodinného domu, 1114m2, Javorník - Horní Hoštice

RD se zahradou, podíl 1/12, Javorník-Horní Hoštice

Vyvolávací cena: 166.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Mikulovice, Hlavní

Prodej rodinného domu v Mikulovicích, ul. Hlavní

Aktualizováno
15.900.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 620m2, Velké Kunětice

Prodej Apartmánového domu 620 m2, pozemek 2.790 m2.

Prodej rodinného domu, Lipová-lázně

COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o.

Lipová, RD 3+1, garáž, zahrada, hospodářská budova – rodinný dům

Prodej chalupy, 2097m2, Zlaté Hory, Polská

Prostorný rodinný dům s rozsáhlým pozemkem 2097m2 ve Zlatých Horách v Jeseníkách

Prodej rodinného domu, Zlaté Hory, Polská

Prostorný rodinný dům s rozsáhlým pozemkem 2097m2 ve Zlatých Horách v Jeseníkách


Hledáte rodinné domy?

Rodinné domy Jesenicko
TOPlist TOPlist