6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Šumperk

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 550 000 Kč do 5 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Šumperk

Cena bytů na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 550 000 Kč do 5 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 551 Kč do 27 782 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 38 783 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 66 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (29) v cenách od 950 000 Kč, následují byty 2+1 (20) od 802 000 Kč, byty 1+1 (10) od 1 095 000 Kč, byty 2+kk (7) od 550 000 Kč, byty 3+kk (5) od 2 372 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (4) od 1 350 000 Kč, byty 4+1 (4) od 2 890 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 3 790 000 Kč, byty 4+kk (1) od 4 405 000 Kč a pokoje (1) od 3 500 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Šumperk, je byt za cenu 3 500 000 Kč , který má obytnou plochu 120 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme byty v celkem 19 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Šumperku (40), Prodej bytů v Zábřehu (6), Prodej bytů v Sudkově (5), Prodej bytů v Loučné nad Desnou (4), Prodej bytů v Jindřichově (3), Prodej bytů v Kamenné (3), Prodej bytů v Postřelmově (3), Prodej bytů v Mohelnici (3), Prodej bytů ve Starém Městě (2), Prodej bytů v Hanušovicích (2), Prodej bytů v Petrově nad Desnou (2), Prodej bytů ve Velkých Losinách (2), Prodej bytů v Rapotíně (1), Prodej bytů v Rudě nad Moravou (1), Prodej bytů v Lukavici (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (35), klidná část obce (17), okraj obce (8), sídliště (4).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (18). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Šumperku s garáží (1) nebo byty v Šumperku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (23) a 2. patře (15), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (20). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (5). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Šumperk na prodej byty v dobrém stavu (34), v bezvadném stavu (24), k rekonstrukci (11), po rekonstrukci (7), novostavby (3).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Šumperku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji panelové byty (23). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (18), jiné byty (9), montované byty (1), dřevěné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Šumperk

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Šumperku také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 80 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX Elite Reality (14), NEXT REALITY GROUP a.s. (13), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (10), Ostrov reality (9), Znalecká a poradenská kancelář s.r.o. (4), AZET Reality (4), KRÁSA BYDLENÍ (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), REALITY PRORADOST s.r.o. (2) a BIDLI reality, a.s. (2). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 3 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 118 realitních makléřů, spadajících pod 63 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Josef Andrle, Ing. Adéla Vaňková, Ing. Vendula Kvapilová, Michala Martínková, Mgr. Ivana Uhlířová, Zdeněk Šupina, Žaneta Sedlačíková, Michal Zámečník a Ing. Aleš Žaitlík.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (32). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 47m2, Šumperk, Gagarinova

Nabízíme prostorný byt 2+1 o velikosti 47 m2 s přilehlým sklepem o velikosti 2 m2. Byt se nachází ve středu panelového domu v 4. nadzemním podlaží s výhledem na okolní krajinu. Dům byl nedávno zateplen a osazen novým…

Prodej bytu 2+1, 68m2, Sudkov

Ostrov reality

Nebaví Vás bydlení v paneláku na přelidněných sídlištích? Hledáte cihlový zděný byt, který si můžete kompletně zrekonstruovat podle svého vkusu? Navíc za velmi zajímavou cenu? Pak pro Vás máme exkluzivně v nabídce družstevní byt 2+1 ve zvýšeném přízemí revitalizovaného domu…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 51m2, Šumperk, Uničovská

Nově Vám nabízíme ke koupi zrekonstruovaný cihlový byt s klenbami 1+kk v bytovém domě o 15-ti bytových jednotkách. V současné době probíhá rekonstrukce domu a bytových jednotek. Byt v 1. přízemí má 51,5 m2. V bytě je k dispozici pokoj se…

Prodej bytu 2+1, 45m2, Sudkov

Ostrov reality

Pokud hledáte pěkné stylové bydlení, pak mám pro vás novinku.Prodej bytu 2+1 o celkové výměře 45 m2 v obci Sudkov. Bytová jednotka je v osobním vlastnictví a je umístěná v přízemí okálového domu.Byt je po celkové rekonstrukci, má velmi pěkný moderní…

Prodej bytu 4+1, 75m2, Zábřeh, Severovýchod

Ostrov reality

Prostorných bytů 4+1 v Zábřehu není mnoho a my Vám jeden nově nabízíme. Navíc ve vyhledávané lokalitě sídliště Severovýchod. Byt se nachází v posledním patře revitalizovaného domu s výtahem, takže budete mít krásný výhled až na Praděd a nikdo Vám nebude dupat nad…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Lukavice

Hledáte bydlení, které si můžete upravit podle Vašich představ? V zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt 3+1 o velikosti 72 m² v Lukavici. Jedná se o byt v původním udržovaném stavu, který si nový majitel může upravit podle vlastních představ. Byt je velmi…

Prodej bytu 2+1, 49m2, Postřelmov, ČSA

Hledáte bydlení, které si můžete upravit podle Vašich představ? V zastoupení majitele nabízíme k prodeji cihlový byt 2+1 o velikosti 49 m² v Postřelmově na žádané adrese. Jedná se o byt v původním udržovaném stavu, který si nový majitel může upravit podle…

Prodej bytu 4+kk, 90m2, Mohelnice

RE/MAX Elite Reality

Nabízíme k prodeji bytovou jednotku v nově vybudovaném bytovém domě v obci Újezd u Mohelnice.

Prodej bytu 2+1, 75m2, Loučná nad Desnou - Rejhotice

Prodej zděného bytu 1 + 2 v Loučné nad Desnou - Rejhoticích. Byt se nachází v 1. patře domu. Celková výměra bytu činí 75 m2. Dispozice: kuchyň (16,38 m2), pokoje (21,32 m2 a 26,41 m2), koupelna s WC (9,16 m2) a komora (2,20 m2).…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Šumperk, Vančurova

ProfitLine reality & finance

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme ke koupi byt 3+1 v osobním vlastnictví, cihlový, o celkové výměře 70 m2, na ul. Vančurova, Šumperk. Byt se nachází v 3.NP bez výtahu. Byt je po částečné rekonstrukci, el., podlahy, kuchyň s vestavnými…

Prodej bytu 3+1, 77m2, Brníčko

RE/MAX Elite Reality

Hledáte částečně zrekonstruovaný byt 3+1 ke koupi , abyste si ho mohli upravit dle svých snů a přání? Potom už nemusíte hledat dále. Nabízím Vám byt o dispozici 3+1, s výměrou 77 m2 , v Brníčku poblíž Zábřehu, který je k okamžitému nastěhování. Nachází…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Loučná nad Desnou

Ostrov reality

Milujete Jesenické hory a přírodu a už dlouho hledáte bydlení pro Vaší rodinu? Pak pro Vás máme exkluzivně v nabídce byt v samém srdci Jeseníků v horské obci Loučná nad Desnou. Byt o dispozici 3+1 je po částečné rekonstrukci a nachází se ve 5. NP panelového…

Prodej bytu 3+kk, 64m2, Petrov nad Desnou

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně vám nabízíme ke koupi cihlový byt s dispozicí 3kk v Petrově nad Desnou. Pokud máte zájem o trvalé bydlení nebo individuální rekraci v krásné přírodě v srdci Jeseníků, máme právě pro vás tuto úžasnou nabídku, kdy stačí převzít klíče a ihned bydlet. Byt…

Dražba bytu 2+1, 79m2, Šumperk

Draží se různé podíly: byt s garáží - 1/1, zahrada - 1/4. Byt 2+1 s garáží v obci Šumperk Draženou nemovitostí je jednotka, která se nachází ve II. nadzemním podlaží zděného, podsklepeného, typového, bytového domu celkem se třemi nadzemními podlažími a obytným…

Vyvolávací cena: 2.138.750,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 59m2, Šumperk, Banskobystrická

Hledáte nový byt, do kterého se můžete ihned nastěhovat a veškerou občanskou vybavenost budete mít v dosahu?Pokud ano, máte možnost koupit poslední byt v rámci developerského projektu v Šumperku na ulici Banskobystrická. V cihlovém domě je 15 bytů. Jeden…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Šumperk, 8. května

Hledáte byt, do kterého se rovnou nastěhujete bez jakýchkoli dalších oprav? Tato nabídka bytu 3+1 v dobré lokalitě s bezproblémovým parkováním by Vás mohla zaujmout. Byt o podlahové ploše 61 m2 se nachází v 2.NP nízkopodlažního panelového domu po…

Prodej bytu 3+1, 107m2, Velké Losiny, U hřiště

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji cihlový byt 3+1 v bytovém domě. Byt je po částečné rekonstrukci ve velmi dobrém stavu. Výhodná dispozice bytu (neprůchozí pokoje) : kuchyně, obývací pokoj, ložnice, dětský pokoj, koupelna, WC, komora, chodba, lodžie. K bytu náleží garáž, 2 sklepy…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Šumperk, 8. května

RE/MAX Elite Reality

Nabízím vám ke koupi byt o dispozici 2+1 na ulici 8.května v Šumperku. Podlahová plocha bytu je 50,30 m2 a je situován ve 2.NP zděného domu. Příslušenství bytu tvoří sklep o výměře 7,35 m2. Interiér bytu je ve velmi dobrém…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Postřelmov, Závořická

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví s dispozicí 3+1 ke kompletní rekonstrukcí. Tento byt s prostornými místnostmi je situován v 3.NP. Obývací pokoj dodává místnosti prostornou a útulnou atmosféru. V kuchyňské části je starší, ale funkční…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Šumperk, Jugoslávská

Ostrov reality

Nabízíme ve výhradním zastoupení k prodeji byt o dispozici 3+1 a celkové ploše 69,5 m2, na ulici Jugoslávská ve městě Šumperk.Byt je v osobním vlastnictví a nachází se v klidné části města, ve 4. patře panelového domu s výtahem,…


TOPlist TOPlist