6 127 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Bruntál
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Bruntál

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 767 000 Kč do 55 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Bruntál

Cena domů na prodej v okrese Bruntál se momentálně pohybuje od 767 000 Kč do 55 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 442 Kč do 246 799 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Bruntál. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Bruntálu nabízejí od 1 190 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Bruntál?

Na trhu v Bruntálu jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (77) v cenách od 767 000 Kč, následují chaty (8) od 1 190 000 Kč, chalupy (7) od 2 999 500 Kč, činžovní domy (6) od 8 600 000 Kč, domy na klíč (2) , vily (1) a zemědělské usedlosti, statky (1) od 3 500 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Bruntál na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (44), v bezvadném stavu (18), k rekonstrukci (12), po rekonstrukci (6), novostavby (4), rozestavěné (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Bruntál, který má obytnou plochu 3932 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Bruntál se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 16753 m2 má dům v obci Město Albrechtice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 48 m2 získáte při koupi domu v obci Vrbno pod Pradědem.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Bruntál nabízíme domy v celkem 40 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Bruntále (8), Prodej domů v Krnově (8), Prodej domů v Rýmařově (7), Prodej domů v Městě Albrechticích (6), Prodej domů ve Vrbnu pod Pradědem (6), Prodej domů v Horním Městě (5), Prodej domů v Dolní Moravici (4), Prodej domů v Krasově (4), Prodej domů v Široké Nivě (4), Prodej domů v Jiříkově (3), Prodej domů v Horním Benešově (3), Prodej domů v Břidličné (3), Prodej domů v Lomnici (3), Prodej domů v Miloticích nad Opavou (2), Prodej domů v Dětřichově nad Bystřicí (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Bruntál sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Opava, Olomouc a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Bruntál uvádějí následující informace: klidná část obce (57), centrum (22), okraj obce (10), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Bruntál nabízejí nejčastěji zděné domy (23). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (22), montované domy (4), dřevěné domy (4), panelové domy (1), skeletonové domy či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Bruntál

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Bruntálu také k dispozici 10 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Bruntál dle inzerenta:

V Bruntálu a okolí pochází 102 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (20), Realitní kancelář STING, s.r.o. (11), Broker Consulting, a.s. (10), BIDLI reality, a.s. (6), RE/MAX NEJ (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), Vlastimil Dřímal (3), Ostrafin Reality s.r.o. (3), COLOSEUM NEMOVITOSTI s.r.o. (3) a Comfort reality CZ, s.r.o. (3).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Bruntál?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Bruntál 18 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Bruntálu?

V okrese Bruntál působí 111 realitních makléřů, spadajících pod 62 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Bruntál

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Hana Vařeková, Ludmila Valinčičová, Ing. Jarmila Špirutová, Jolana Urbišová, Ing. Pavel Gavlas, Gabriela Gajdošová, Markéta Bumbarisová, Roman Kučera, Renata Marková Šomanová a Marek Burian.

Nejvíce nemovitostí v okolí Bruntálu nabízí (22). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 112

Prodej rodinného domu, Jindřichov

Prodej rodinného domu, 150 m?, Jindřichov

Prodej rodinného domu, 75m2, Tvrdkov

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme na prodej zděný, dvojdomek v obci Tvrdkov o vnitřní dispozici 3+1 s možností rozšíření o další 2-3 pokoje na půdě domu. . Nemovitost se hodí jak trvalému bydlení, tak k rekreaci a to vše v krásné lokalitě Jeseníků. Dům se nachází v klidné…

Prodej rodinného domu, Horní Město - Skály

Prodej rodinného domu Skály - Horní Město

Prodej činžovního domu, 250m2, Andělská Hora

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej zděného bytového domu s celkem osmi byty v obci Andělská Hora, v okrese Bruntál. Celková plocha pozemku 976m2, zastavěná plocha cca 250m2. Bytový dům se sedlovou střechou disponuje čtyřmi byty o dispozici 1+kk a čtyřmi byty…

Prodej rodinného domu, 168m2, Krnov - Pod Cvilínem, Nová Cvilínská

BIDLI reality, a.s.

Rodinný dům pod Cvilínem je ideálním místem pro každého, kdo chce bydlet uprostřed zeleně s výhledy na vzdálený Praděd a další vrcholky Hrubého Jeseníku, a přesto ve výhodné blízkosti centra. Jedná se o jednopatrovou moderní dřevostavbu s pultovou střechou.…

Prodej rodinného domu, Horní Benešov, Jiráskova

Prodej rodinného domu, 100 m?, Horní Benešov, ul. Jiráskova

Prodej chalupy, Bohušov

Broker Consulting, a.s.

Prodej, Rodinné domy, 176 m2 -

Prodej rodinného domu, Rýmařov

Prodej rodinného domu 3+kk, 120 m?, Rýmařov - Jamartice

Dražba rodinného domu, 1917m2, Razová

RD se zahradou, podíl 1/2, Razová

Novinka
Vyvolávací cena: 700.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Břidličná, Nádražní

Prodej rodinného domu, 200 m?, Břidličná, ul. Nádražní

Dražba rodinného domu, 1917m2, Razová

RD Razová, podíl 1/2 ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Novinka
Vyvolávací cena: 470.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej chaty, 48m2, Vrbno pod Pradědem - Vidly

Stavebnicový systém domů se světovými parametry

Prodej rodinného domu, Křišťanovice

Prodej pěkného rodinného domu, Křišťanovice.

Prodej rodinného domu, Město Albrechtice, K. Čapka

Prodej rodinného domu, Město Albrechtice, ul. K. Čapka

Dražba rodinného domu, 1174m2, Světlá Hora - Stará Voda

RD s pozemky, Světlá Hora-Stará Voda v Jeseníkách

Vyvolávací cena: 219.934,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej činžovního domu, 487m2, Bruntál, nám. Míru

Historický bytový dům s obchodními prostory v centru města, Bruntál


TOPlist TOPlist