6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Bruntál
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Bruntál

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 360 000 Kč do 55 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Bruntál

Cena domů na prodej v okrese Bruntál se momentálně pohybuje od 360 000 Kč do 55 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Bruntál. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Bruntálu nabízejí od 360 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Bruntál?

Na trhu v Bruntálu jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (83) v cenách od 550 000 Kč, následují chalupy (8) od 1 990 000 Kč, chaty (7) od 360 000 Kč, činžovní domy (6) od 3 900 000 Kč, vily (1) od 11 600 000 Kč a historické objekty (1) od 10 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Bruntál na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (53), v bezvadném stavu (13), k rekonstrukci (6), po rekonstrukci (6), novostavby (4), rozestavěné (3), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Bruntál, který má obytnou plochu 3932 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Bruntál se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 16753 m2 má dům za cenu 11 600 000 Kč v obci Město Albrechtice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 62 m2 získáte při koupi domu v obci Vrbno pod Pradědem za cenu 3 770 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Bruntál nabízíme domy v celkem 47 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů ve Vrbnu pod Pradědem (7), Prodej domů v Rýmařově (7), Prodej domů v Městě Albrechticích (6), Prodej domů v Jindřichově (5), Prodej domů v Dolní Moravici (5), Prodej domů v Bruntále (4), Prodej domů v Krnově (4), Prodej domů v Široké Nivě (4), Prodej domů v Horním Městě (4), Prodej domů v Holčovicích (3), Prodej domů v Andělské Hoře (3), Prodej domů v Lomnici (3), Prodej domů v Dětřichově nad Bystřicí (3), Prodej domů v Nových Heřminovech (2), Prodej domů v Miloticích nad Opavou (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Bruntál sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Opava, Olomouc a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Bruntál uvádějí následující informace: klidná část obce (51), centrum (25), okraj obce (9), polosamota (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Bruntál nabízejí nejčastěji zděné domy (33). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (18), dřevěné domy (3), panelové domy (1), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Bruntál

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Bruntálu také k dispozici 9 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Bruntál dle inzerenta:

V Bruntálu a okolí pochází 105 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (21), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), Broker Consulting, a.s. (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (7), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (6), RE/MAX NEJ (5), BIDLI reality, a.s. (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (4), Fincentrum Reality s.r.o. (3) a AZET Reality (3). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Bruntál?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Bruntál 19 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Bruntálu?

V okrese Bruntál působí 117 realitních makléřů, spadajících pod 68 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Bruntál

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Magdaléna Véberová, Petra Žůrková, Libor Švec, Petr Blažek, Jan Žůrek, René Jedlička, Ing. Pavel Gavlas, Lucie Klečková a Jolana Urbišová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Bruntálu nabízí (24). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 116

Prodej chalupy, 48m2, Václavov u Bruntálu

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme na prodej horský apartmán o velikosti 2+kk a výměře 48m2 + 17m2 terasa + 4m2 úložný prostor na lyže, kola apod., který je uzamykatelný a umístěný pod apartmánem, tento prostor je elektrifikován z důvodu případného nabíjení elektrokola, výhřevu lyžařských bot…

Prodej rodinného domu, 2361m2, Horní Benešov, Sportovní

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího rodinného domu se zastavěnou plochou 186m2 a pozemky o výměře 2361m2, a to v Horním Benešově na ul. Sportovní. Cihlový dům má celkem tři poschodí. První poschodí zajišťuje především technické zázemí. Je zde kotelna…

Prodej rodinného domu, 976m2, Andělská Hora

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej zděného bytového domu s celkem osmi byty v obci Andělská Hora, v okrese Bruntál. Celková plocha pozemku 976m2, zastavěná plocha cca 250m2. Bytový dům se sedlovou střechou disponuje čtyřmi byty o dispozici 1+kk a čtyřmi byty…

Prodej rodinného domu, 560m2, Bohušov - Karlov

Hledáte místo obklopené přírodou, zelení a klidem, k bydlení, rekreaci nebo bydlení? Nabízím vám ke koupi krásnou a velkou nemovitost v obci Karlov místní část Bohušov v Jeseníkách. Nemovitost o obytné ploše 560 m se rozkládá na pozemku o velikosti…

Prodej činžovního domu, 250m2, Andělská Hora

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej zděného bytového domu s celkem osmi byty v obci Andělská Hora, v okrese Bruntál. Celková plocha pozemku 976m2, zastavěná plocha cca 250m2. Bytový dům se sedlovou střechou disponuje čtyřmi byty o dispozici 1+kk a čtyřmi byty…

Prodej rodinného domu, 13224m2, Oborná

Právě pro Vás mám v nabídce tento Nejhezčí rodinný dům v obci Oborná“. To jsou slova majitelky a nám nezbývá než s nimi souhlasit. Proč je tento dům perfektní? Stavěli si ho pro sebe, na materiálech a technologiích se v žádném případě nešetřilo. 3+kk, 4+1,…

Prodej rodinného domu, 1655m2, Osoblaha, Nádražní

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej rodinného domu v Osoblaze s užitnou plochou okolo 150 m2. Jedná se nepodsklepenou dvoupodlažní budovu se sedlovou střechou. Celková plocha pozemku je 1655 m2. Stavba byla dokončena zhruba ve 30. letech 20. století.…

Prodej rodinného domu, 877m2, Rýmařov, Rudé armády

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej domu s dispozicí 2+1 v okrajové části obce Rýmařov, na ul. Rudé armády. Částečně podsklepený dům se sedlovou střechou je přízemní s možností využití půdy k adaptaci v další obytné prostory. Disponuje kuchyní, dvěma pokoji, koupelnou…

Prodej rodinného domu, 1397m2, Jindřichov

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej rodinného domu s velkým pozemkem o celkové výměře 1397m2, nacházejícího se v Jindřichově, okr. Bruntál. Dům je přízemní s půdním prostorem pod sedlovou střechou. Dispoziční řešení domu je 3+1. Na pozemku se nachází garáž a hospodářská…

Dražba rodinného domu, 100m2, Lichnov

Rodinný dům, Lichnov, podíl 1/5. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku…

Novinka
Vyvolávací cena: 200.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Horní Město

Nabízíme útulný domek o velikosti 3+1. Dům se nachází v malé vesnici Stříbrné Hory u Rýmařova, jedná se o část obce Horní Město v okrese Bruntál. Nachází se asi 2,5 km na severovýchod od Horního Města. V domě jsou plastová okna, koupelna je po rekonstrukci,…

Prodej rodinného domu, 300m2, Krnov - Pod Bezručovým vrchem

Jsem potěšena, že Vám mohu ve výhradním zastoupení nabídnout k prodeji luxusní rodinný dům. Hledáte klidné bydlení ve velkoryse řešeným rodinným domu, kousek od centra? Nechcete bydlet v typizovaném domě, ale v nemovitosti, která Vám splní ty nejvyšší nároky jak…

Prodej rodinného domu, 250m2, Heřmanovice

Ve výhradním zastoupení nabízím k prodeji rodinný dům/chalupu v obci Heřmanovice, v malebném údolí v podhůří Jeseníku, které jsou horským rájem s neopakovatelnou přírodou, která Vás nabije pořádnou dávkou energie. Hledáte-li klid, prostředí hor a lesu, pak je tato…

Prodej rodinného domu, 510m2, Krasov

Hledáte dům s vlastní zahradou a za cenu bytu? tak to je ta správná volba. Dovoluji si Vám exkluzivně nabídnout prodej zděného rodinného domu, v započaté rekonstrukci, v rámci, které již byly dokončeny: rozvody elektřiny, vyvložkování komínu, sádrokartonové podhledy, včetně…

Dražba rodinného domu, 335m2, Lichnov

Rodinný dům, Lichnov u Bruntálu, podíl 1/3. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Novinka
Vyvolávací cena: 291.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Mezina

Hledáte-li klid na bydlení, popřípadě vhodný objekt k rekreaci a rádi by jste ještě něco budovali, tak máme nabídku přímo pro vás. Nabízíme k prodeji rodinný dům, vhodný i k rekreaci s aktuální dispozicí 3+1, s možným rozšířením až na 5+1, nacházející se…

Prodej rodinného domu, Lichnov

Nabízíme Vám ke koupi rodinný dům v původním stavu se zahrádkou, nacházející se v klidné lokalitě v obci Lichnov, která je dobře dostupná z Krnova, Opavy či Bruntálu. V okolí jsou výborné podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku, houbaření atd. Dům…

Prodej rodinného domu,

Nabízíme k prodeji rodinný dům o dispozici 6+1. Dům je k celkové rekonstrukci v původním stavu. Každá místnost má svůj zdroj vytápění. Zdroj vody je z vlastní studny u domu, darling je…

Prodej chalupy, 265m2, Široká Niva

Nabízíme exkluzivně rodinný dům částečně podsklepený se zahradou a garáží, po kompletní rekonstrukci vhodný k bydlení, rekreaci, podnikání nebo jako penzion. v 1. NP se nachází bytová jednotka s vlastním vchodem o dispozici 2+1 se sprchovým koutem a vanou o výměře…

Prodej rodinného domu, Horní Benešov, Nerudova

Nabízíme Vám ke koupi rodinný dům o momentální dispozici 2+1 s možností půdní vestavby. Dům se nachází v bezprostřední blízkosti centra města, součástí domu je hospodářská část. Dům je částečně podsklepený, na střeše je nová krytina, koupelna prošla rekonstrukcí,…


TOPlist TOPlist