6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 470 000 Kč do 29 200 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od 470 000 Kč do 29 200 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 470 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (131) v cenách od 650 000 Kč, následují chaty (12) od 470 000 Kč, chalupy (5) od 1 070 000 Kč a činžovní domy (4) od 13 500 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (46), novostavby (28), v bezvadném stavu (27), k rekonstrukci (25), rozestavěné (13), po rekonstrukci (7).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Luká, který má obytnou plochu 627 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 18790 m2 má dům za cenu 11 390 000 Kč v obci Hněvotín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 21 m2 získáte při koupi domu v obci Uničov za cenu 890 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 49 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (39), Prodej domů ve Šternberku (12), Prodej domů v Litovli (11), Prodej domů ve Hněvotíně (8), Prodej domů ve Velkém Týnci (6), Prodej domů v Moravském Berouně (6), Prodej domů ve Hnojicích (4), Prodej domů v Náměšti na Hané (4), Prodej domů v Újezdě (4), Prodej domů v Dlouhé Loučce (3), Prodej domů v Tršicích (3), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (2), Prodej domů v Blatci (2), Prodej domů v Uničově (2), Prodej domů v Majetíně (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (66), centrum (43), okraj obce (18), samota (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji zděné domy (40). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (34), dřevěné domy (20), montované domy (2) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 16 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 152 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (19), DACHI s.r.o. (17), REALITY PRORADOST s.r.o. (12), KRÁSA BYDLENÍ (12), M&M reality holding a.s. (11), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (10), RE/MAX MONARCHA (8), BIDLI reality, a.s. (7), o´home reality s.r.o. (6) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (5).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 15 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 185 realitních makléřů, spadajících pod 66 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Andrea Minaříková, Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Jiří Karbula, Karel Pazdera, Magdaléna Véberová, Kryštof Novotný, Marcela Kummerová, Olga Kelnarová a Marcela Dubská.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (109). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 165

Prodej rodinného domu, 350m2, Olomouc - Nemilany, Lidická

Hledáte prostorný dům, kde můžete bydlet i podnikat, nebo jste velká rodina a potřebujete větší prostory a chcete bydlet v klidnější části a přesto nedaleko do centra Olomouce? Tak tento dům je to co byste mohli potřebovat. Jedná se o  patrový , podsklepený dům se…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Hledáte úsporný rodinný dům, který je téměř energeticky soběstačný? Nabízíme vám novostavbu bungalovu v Olomouci – Chomoutově s moderní technologií, která vám pomůže snížit vaše měsíční náklady. Můžete bydlet v krásném domě a užívat si luxusu vlastní zahrady v nové…

Prodej rodinného domu, 110m2, Tršice - Lipňany

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme rozestavěný rodinný dům ve vesnici Lipňany, která je částí obce Tršice. Tato obec je vzdálena 13 minut autem od Olomouce. Hrubá stavba dvoupodlažního domu se nachází na pozemku o velikosti 348 m2. Z důvodu maximálního…

Prodej rodinného domu, Červenka, Komenského

Ostrov reality

Hledáte bydlení v rodinném domě se zahradou v klidnější lokalitě v okolí měst Litovel nebo Uničov? Pokud ano, tak se zastavte u této nabídky prodeje prostorného rodinného domu s garáží v klidnější části obce Červenka. Z dochovalých materiálů se jedná…

Prodej rodinného domu, Daskabát

metr2 reality s.r.o.

Nabízím Vám prodej novostavby samostatně stojícího rodinného domu v obci Daskabát. Jednopodlažní dům o dispozici 4+kk se nachází na pozemku o výměře 2025 m2, z toho zastavěná plocha 127 m2 včetně terasy. Dům se sestává ze vstupní chodby…

Prodej rodinného domu, Tršice

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme Vám prodej dřevostavby v obci Tršice, nedaleko Olomouce. Samostatně stojící nepodsklepený dům s terasou o dispozicí 3+kk s výměrou 65 m2, s terasou o výměře 13 m2 a pozemkem 1938 m2. Kolaudace domu proběhla…

Dražba rodinného domu, 404m2, Hlubočky - Hrubá Voda

Rodinný dům je samostatně stojící o jednom nadzemním podlaží a podkroví. Materiálové a konstrukční vybavení domu bylo zjištěno při místním šetření nebo odborným odhadem, výměry byly zjištěny z katastrální mapy, fotomapy nebo odborným odhadem. Nosné konstrukce jsou zděné, stropy…

Novinka
Vyvolávací cena: 180.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Paseka

Reality se zárukou s.r.o.

Zvažujete koupi nového rodinného domu nedaleko od Olomouce v blízkosti Jeseníků. Hledáte klidné místo v obci ze všemi službami, v přírodě, u vstupní brány Nízkého Jeseníku? Za dobrou cenu můžete mít moderní dřevostavbu v obci Paseka. Výborně řešený nízkoenergetický…

Prodej rodinného domu, Mrsklesy

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně nabízíme k prodeji starší, ale malebný rodinný dům na pozemku o celkové ploše 199 m², z toho zastavěná plocha 163m². Nemovitost je situovaná spíše v centrální části obce Mrsklesy obklopená další zástavbou rodinných domů s dojezdovou…

Prodej rodinného domu, Hnojice

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně nabízíme k prodeji starší, ale malebný rodinný dům se stodolou na pozemku o celkové ploše 914 m², z toho zastavěná plocha 297 m². Nemovitost je umístěná v okrajové části obce Hnojice obklopená z části přírodou a z části další zástavbou…

Prodej rodinného domu, 130m2, Uničov, Na Nivách

V exkluzivním zastoupení nabízíme k prodeji rodinný dům ve vyhledávané lokalitě města Uničov. Dům je v původním, udržovaném stavu, vhodný k rekonstrukci dle vlastních představ. V I.NP se nachází dva pokoje, kuchyně, koupelna s WC, Ve II.NP jsou dva pokoje a z…

Prodej chaty, Olomouc - Nové Sady

Ostrov reality

Zahrádek v centru města Olomouce a přitom v blízkosti přírody je jako šafránu. Teď se Vám naskytla příležitost zrovna jednu chatu s městskou zahrádkou získat. Blízko řeky Moravy, kde v minulosti proběhly protipovodňové úpravy a v rámci nich vznikla rekreační zóna…

Prodej rodinného domu, Hlušovice, Hlavní

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti,Pokud poptáváte nemovitost se zajímavým potencionálem, velkou rozlohou pozemku skýtající možnost výstavby další nemovitosti, to vše v žádané lokalitě v těsné blízkosti města Olomouce, pak bychom Vás rádi oslovili následující nabídkou.Rádi bychom vám nabídli prodej řadového…

Dražba rodinného domu, 102m2, Majetín

Jedná se o zděný rodinný dům se dvěma nadzemními podlažími pod sedlovou střechou krytou plechovou krytinou. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části obce Majetín, v řadové zástavbě jako řadový vnitřní. Parkování je možné…

Novinka
Vyvolávací cena: 480.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Červenka

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti,uvažujete o výstavbě nového rodinného domu a nechcete podstupovat dlouhé a složité martírium při vyřizování stavebního povolení s následnou nejistotou při výběru stavební firmy, či poptáváte nové bydlení s nízkými provozními náklady v příjemné…

Prodej rodinného domu, Hněvotín

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti,Rádi bychom Vás oslovili nabídkou prodeje zajímavé nemovitosti, která splňuje v mnoha ohledech veškerá kritéria příjemného a pohodového bydlení s bonusem nízkých provozních nákladů ve vyhledávané lokalitě v obci Hněvotín s komfortním dosahem centra města…

Prodej rodinného domu, Hněvotín

metr2 reality s.r.o.

Vážení klienti,Poptáváte svůj nový domov s úspornými obslužnými technologiemi za rozumnou cenu bez jakýchkoliv kompromisů s bonusem lukrativní lokality v těsné blízkosti cca 5 km od centra města Olomouce?Rádi bychom vám nabídli možnost zajímavé koupě novostavby řadového zděného…

Prodej rodinného domu, Hněvotín

o´home reality s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji pěkný cihlový a moderní dům 4+kk o užitné ploše cca 158 m2, který se nachází v klidné části obce Hněvotín. Dispozice domu: přízemí dominuje velkorysý obývací prostor s krbem, propojený s kuchyňským a jídelním koutem, chodbou,…

Prodej rodinného domu, Litovel - Nasobůrky

o´home reality s.r.o.

Nabízím k prodeji komerční budovu po celkové rekonstrukci o celkové užitné ploše cca 238 m2. Budova má dvě nadzemní podlaží. V přízemí je z kolaudovaná restaurace se zázemím o užitné ploše cca 111 m2. V patře se samostatným schodištěm…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

o´home reality s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji POSLEDNÍ rodinný DŮM NA KLÍČ ve vysokém standardu s FOTOVOLTAICKÝMI PANELY. Dům se nachází v nově budované části Chomoutova (k.ú. Olomouc). Z této žádané lokality je to do centra Olomouce opravdu blízko. Jedná se o úspěšný a velmi…


TOPlist TOPlist