5 950 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 29 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 29 990 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 450 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (143) v cenách od 250 000 Kč, následují chaty (15) od 450 000 Kč, chalupy (6) od 2 380 000 Kč, domy na klíč (5) od 1 503 000 Kč, činžovní domy (5) od 4 900 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (3) od 11 990 000 Kč a historické objekty, památky (1) od 2 800 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (41), v bezvadném stavu (34), rozestavěné (26), novostavby (20), k rekonstrukci (20), po rekonstrukci (19), ve fázi projektu (3), k demolici (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 4 900 000 Kč v obci Moravský Beroun, který má obytnou plochu 680 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 18790 m2 má dům za cenu 9 990 000 Kč v obci Hněvotín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 16 m2 získáte při koupi domu v obci Velký Týnec za cenu 872 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 51 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (66), Prodej domů ve Šternberku (8), Prodej domů v Litovli (7), Prodej domů v Uničově (7), Prodej domů ve Velkém Týnci (6), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (6), Prodej domů ve Hnojicích (5), Prodej domů v Ústíně (4), Prodej domů v Hlubočkách (3), Prodej domů v Újezdě (3), Prodej domů v Nové Hradečné (3), Prodej domů v Moravském Berouně (3), Prodej domů v Samotiškách (3), Prodej domů v Mutkově (2), Prodej domů ve Štěpánově (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (64), centrum (51), okraj obce (26), polosamota (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji jiné domy (60). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (41), dřevěné domy (17), montované domy (3), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 16 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 177 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX MONARCHA (23), metr2 reality s.r.o. (21), DACHI s.r.o. (18), KRÁSA BYDLENÍ (13), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (13), M&M reality holding a.s. (10), Ostrov reality (8), o´home reality s.r.o. (6), BIDLI reality, a.s. (6) a REALITY PRORADOST s.r.o. (6). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 14 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 167 realitních makléřů, spadajících pod 62 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Karel Pazdera, Magdaléna Véberová, Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Martin Frömel, Kryštof Novotný, Daniel Maciuch, Naďa Čunderlová, Jiří Karbula a Jiří Zavadil.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (71). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Brzy budeme mít nové ČESKÉREALITY, které můžete vyzkoušet již nyní Vyzkoušet
Počet rodinných domů na prodej: 200

Prodej rodinného domu, Věrovany - Rakodavy

Prodej rodinného domu, 157 m2 - Věrovany - Rakodavy

Prodej rodinného domu, 156m2, Olomouc, Českobratrská

STING Reality s.r.o.

Prodej řadového celopodsklepeného rodinného domu s dvěma bytovými jednotkami 2+1 a zahradou. Bytové jednotky (2 x 78m2) nejsou formálně vymezeny, ale jsou stavebně technicky samostatné. Možnost využití podkroví pro další bytovou jednotku o výměře cca 68m2. Objekt je napojen…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, Čechova

Dům se zahrádkou pro rodinu, podnikání nebo klidně pronájem bytů na skvělém místě v Neředíně

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Prodej domu s třemi byty, pozemek 465, Olomouc, Neředín

Prodej zemědělské usedlosti, 7638m2, Uničov - Renoty

RE/MAX MONARCHA

Prodej zemědělské usedlosti, cca 186 m2, s pozemky 7 638m2, Renoty

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 279 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 362 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 276 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 279 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 263 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, U panelárny

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 128 m², pozemek 280 m² Chválkovice, Olomouc

Prodej rodinného domu, Hnojice

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu se stodolou, obec Hnojice

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nemilany, Česká čtvrť

Prodej, Rodinné domy, 268m2 - Olomouc - Nemilany

Prodej rodinného domu, Hněvotín

o´home reality s.r.o.

Prodej moderního domu, 158 m2 - Hněvotín

Prodej rodinného domu, Nová Hradečná

o´home reality s.r.o.

Prodej rodinného domu 237 m2 , pozemek 2376 m2 - Nová Hradečná

Prodej rodinného domu, 112m2, Mrsklesy

STING Reality s.r.o.

Prodej rodinného domu Mrsklesy- místní část Kovákov 4+1 s garáží a zahradou. Jedná se o částečně podsklepenou jednopodlažní budovu s obytným podkrovím. V 1. NP: vstup, koupelna s vanou i sprchovým koutem, samostatné WC, menší kuchyň se spíží, jídelna, obývací…

Prodej rodinného domu, Paseka

Prodej, rodinného domu s bazénem, 585 m2, Paseka

Prodej rodinného domu, Ústín

metr2 reality s.r.o.

Prodej rodinného domu 113 m2, pozemek 396 m2 - obec Ústín


TOPlist TOPlist