6 140 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 500 000 Kč do 14 500 000 Kč

Ceny domů v okrese Šumperk

Cena domů na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 500 000 Kč do 14 500 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Šumperk. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Šumperku nabízejí od 1 190 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (109) v cenách od 500 000 Kč, následují chalupy (9) od 1 220 000 Kč, chaty (6) od 1 190 000 Kč, vily (1) od 7 990 000 Kč, činžovní domy (1) od 10 900 000 Kč a zemědělské usedlosti, statky (1) od 4 770 610 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Šumperk na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (43), v bezvadném stavu (23), novostavby (19), k rekonstrukci (19), rozestavěné (7), po rekonstrukci (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Hraběšice, který má obytnou plochu 788 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Šumperk se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 5448 m2 má dům za cenu 7 990 000 Kč v obci Písařov. Naopak nejmenší pozemek o výměře 28 m2 získáte při koupi domu v obci Nový Malín za cenu 1 690 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme domy v celkem 47 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Mohelnici (21), Prodej domů v Loučné nad Desnou (9), Prodej domů v Zábřehu (7), Prodej domů v Petrově nad Desnou (6), Prodej domů v Šumperku (6), Prodej domů ve Velkých Losinách (5), Prodej domů v Malé Moravě (4), Prodej domů v Rapotíně (4), Prodej domů v Moravičanech (4), Prodej domů v Bludově (3), Prodej domů v Rohli (3), Prodej domů v Libině (3), Prodej domů v Jedlí (3), Prodej domů v Novém Malíně (3), Prodej domů ve Starém Městě (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Šumperk uvádějí následující informace: klidná část obce (62), centrum (37), okraj obce (9), rušná část obce (2), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji zděné domy (49). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (23), dřevěné domy (4), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Šumperk

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Šumperk také k dispozici čtyři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 127 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Ostrov reality (15), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (12), metr2 reality s.r.o. (12), M&M reality holding a.s. (10), NEXT REALITY GROUP a.s. (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), RE/MAX Elite Reality (8), BO! reality a finance (5), REALITY PRORADOST s.r.o. (4) a Swiss Life Select Reality (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 134 realitních makléřů, spadajících pod 63 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Ing. Vendula Kvapilová, Mgr. Ivana Uhlířová, Martina Brücknerová, Ing. Aleš Žaitlík, Diana Bartoňová, Danuše Navrátilová, Ludmila Valinčičová, Bc. Radek Koleček a Ing. Jan Kaštan.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (36). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 132

Prodej rodinného domu, Jindřichov - Nové Losiny

Prodej, Rodinné domy, 1397 m2, Jindřichov - Nové Losiny

Prodej rodinného domu, Svébohov

Prodej, rodinné domy 4+1, 584 m2, Svébohov

Prodej chalupy, Jedlí

Prodej, Chalupa, 62 m2, Jedlí

Prodej rodinného domu, Šumperk, Janáčkova

Prodej řadového rodinného domu (131,5 m2) se 2 garážemi a zahradou (755 m2) ve vyhledávané lokalitě Šumperka

Prodej rodinného domu, Rohle - Janoslavice

Prodej, rodinný dům, 759 m2, Rohle - Janoslavice

Prodej rodinného domu, Lesnice

Prodej, Rodinné domy, 623 m2, Lesnice

Prodej chalupy, Rohle - Janoslavice

Prodej, Chalupa, 759 m2, Rohle - Janoslavice

Prodej chalupy, Nový Malín - Mladoňov

Prodej, Chalupa, 220m2 - Nový Malín - Mladoňov

Prodej rodinného domu, Ruda nad Moravou, Dlouhá

RE/MAX Elite Reality

Prodej rodinného domu v Rudě nad Moravou

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 107m2 na pozemku 254m2 - Pecka domy Mohelnice ul. Třešňová

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 107m2 na pozemku 221m2 - Pecka domy Mohelnice

Prodej rodinného domu, 214m2, Velké Losiny, Bukovická

Hledáte rodinný dům v lázeňské obci, kde je možnost relaxu i bydlení v blízkosti přírody? V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rozestavěný rodinný dům k dokončení. Dům je dispozičně řešen jak...

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

Prodej rodinného domu 107 m2 na pozemku 231 m2 - Pecka domy Mohelnice ul. Višňová

Prodej rodinného domu, Mohelnice

metr2 reality s.r.o.

Prodej rodinného domu 107m2 na pozemku 232m2 - Pecka domy Mohelnice ul. Višňová


TOPlist TOPlist