6 105 aktuálních nabídek
od 200 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 700 000 Kč do 27 900 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od 700 000 Kč do 27 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 268 Kč do 130 253 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 900 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (106) v cenách od 700 000 Kč, následují chaty (19) od 900 000 Kč, chalupy (4) od 990 000 Kč, vily (3) od 12 500 000 Kč, činžovní domy (2) od 13 500 000 Kč, domy na klíč (1) od 3 090 000 Kč a zemědělské usedlosti, statky (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (44), v bezvadném stavu (31), k rekonstrukci (18), novostavby (16), rozestavěné (15), po rekonstrukci (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 4 000 000 Kč v obci Šumvald, který má obytnou plochu 336 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 25170 m2 má dům za cenu 3 600 000 Kč v obci Domašov nad Bystřicí. Naopak nejmenší pozemek o výměře 100 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 9 950 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 42 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (38), Prodej domů ve Šternberku (18), Prodej domů v Litovli (6), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (5), Prodej domů v Uničově (5), Prodej domů v Hlubočkách (4), Prodej domů v Bouzově (3), Prodej domů v Újezdě (3), Prodej domů ve Velkém Týnci (3), Prodej domů v Dlouhé Loučce (3), Prodej domů v Šumvaldě (3), Prodej domů v Lutíně (3), Prodej domů v Křelově-Břuchotíně (2), Prodej domů v Suchonicích (2), Prodej domů v Moravském Berouně (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (58), centrum (29), okraj obce (21), polosamota (3), rušná část obce (2), samota (1), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji zděné domy (41). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (30), dřevěné domy (7), montované domy (3), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 11 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 134 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (20), metr2 reality s.r.o. (19), REALITY PRORADOST s.r.o. (10), RE/MAX MONARCHA (10), DACHI s.r.o. (8), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (8), KRÁSA BYDLENÍ (7), Ostrov reality (6), M11 reality invest TM (4) a Ka.realitka, s.r.o. (3). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 24 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 191 realitních makléřů, spadajících pod 72 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, PROGRESUNION Rožnov pod Radhoštěm, REGIO Reality Frýdek-Místek, AZET Reality Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Žaneta Hanelová, Karel Pazdera, Ludmila Valinčičová, Mgr. Miloslava Líčková, Jiří Karbula, Míla Vlčková, DiS., Radana Nesvadbová, Petr Vičar, Marcela Kummerová a Lucie Bobková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Žaneta Hanelová (50). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 145

Prodej rodinného domu, Střeň

Naše společnost Vám nabízí prodej rodinného domu v krásné lokalitě litovelského pomoraví, na dohled od rekreační oblasti jezera Náklo. Dům je v započatě rekonstrukci, jsou provedeny rozvody elektřiny, vody a odpadů. Nový bojler. Dům je napojen na elektřinu, obecní vodu,…

Prodej rodinného domu, Křelov-Břuchotín - Křelov, Večeřova

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně nabízíme k prodeji RD v centru obce Křelov. Dům je vhodný k investici, jelikož má dvě bytové SAMOSTATNÉ jednotky a třetí lze vybudovat v prostorném půdním traktu. Cihlový dům prošel v roce 1992 rozsáhlou rekonstrukcí včetně veškerých izolací. Později…

Prodej rodinného domu, Tršice

Nabízíme vám k prodeji rodinný dům v Tršicích, který je vzdálený pouze 18 km od Olomouce. Velkou výhodou domu je, že se v něm nachází dvě samostatné bytové jednotky.Rd Tršice pošel v roce 2010 větší rekonstrukcí. V domě byla zhotovená nová střecha a rozvody.…

Prodej rodinného domu, Šumvald

Nabízíme k prodeji rodinný dům koncový řadový (dvojdomek) o celkové užitné ploše 155 m2, s krásnou, udržovanou zahradou a zastřešeným bazénem, plocha pozemku 400 m2, kolaudován v roce 1999. Dům má 3 podlaží. V 1. nadzemním podlaží je přes…

Prodej rodinného domu, 336m2, Šumvald

Ka.realitka, s.r.o.

Prodej rodinného domu 4+1 v obci Šumvald u Uničova. Dům se nachází na výborném místě, a to v části Dolní konec mezi hl.silnicí a  and #34;malou stranou and #34;, tudíž se nachází z příjezdové strany v klidné ulici. Dům byl dostavěn v roce 1967, je celo…

Prodej rodinného domu, Litovel, Družstevní

Hledáte pro sebe a své nejbližší bydlení v Litovli? Máme skvělou příležitost pro rodinu s dětmi. Exkluzivně prodáváme rodinný dům 5+1 řadového typu se zahrádkou a zahradním domkem. Dům je situovaný na Družstevní ulici a jedná se o vnitřní řadový dům v krásné…

Prodej rodinného domu, Hraničné Petrovice

BO! reality a finance

Toužíte zpomalit čas a bydlet v klidné a krásné přírodě jen kousek od Šternberka a Olomouce? BO! Vám nabízí prodej rodinného domu po celkové rekonstrukci s užitnou plochou 220 m² a pozemkem 8 638 m². Rekonstrukce započala roku 2012 včetně kompletně nové…

Prodej chaty, 977m2, Šternberk, Radniční

Dřevěná chata 1+1+terasa 51 m2 + zahrada 926 m2 v OV, Šternberk č.ev. 162, Šternberk, 785 01, okres Olomouc Do elektronické aukce si podává nemovitost sám majitel, aby měl dosaženou co nejvyšší cenu. Nejde zde o dražbu! Nemovitost není zatížena…

Prodej rodinného domu, 210m2, Olomouc - Nový Svět, Ostružinová 130/4

Nabízím ke koupi jedinečný rodinný dům nacházející se na klidném místě v Olomouci - Nový Svět blízko centra města. Jedná se o architektonicky velmi zdařilou a prakticky řešenou stavbu nabízející komfortní a moderní bydlení. Dům byl kolaudován v roce 2008.…

Prodej chalupy, 507m2, Bílá Lhota

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme prodej stodoly, která je vhodná k přebudování na chalupu čí chatu. Veškeré sítě jsou na hranici pozemku, po asfaltové veřejné komunikaci se dostanete až na pozemek. V případě odstranění stodoly je možno pozemek použít…

Prodej rodinného domu, 110m2, Šternberk, Hvězdné údolí

Prodej RD ve Šternberku, Hvězdné Údolí , 3+1 + rozestavěná půdní vestavba 3+1 + velká terasa, velké garážové stání, garáž, dílna, zahrada. Cena: 6250000,--Kč

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nová Ulice, Balcárkova

metr2 reality s.r.o.

V exkluzivním zastoupení developera Vám v rámci projektu Rezidence Jižní Stráně nabízíme řadový, do svahu zasazený RD s promyšlenou dispozicí 5+kk. Vstup do domu a vjezd do dvougaráže 32,5m2 (s vnitřním vchodem do chodby) je netradičně v II. NP domu, před…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nová Ulice

metr2 reality s.r.o.

V exkluzivním zastoupení developera Vám v rámci projektu Rezidence Jižní Stráně nabízíme řadový rodinný dům s promyšlenou dispozicí 5+kk a garáží pro dva automobily, která je s domem vnitřně spojena. Před garáží je zpevněná plocha pro parkování dalších dvou automobilů. Celková…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nová Ulice, Balcárkova

metr2 reality s.r.o.

V exkluzivním zastoupení developera Vám v rámci projektu Rezidence Jižní Stráně nabízíme krajní řadový, do svahu zasazený RD s promyšlenou dispozicí 5+kk. Vstup do domu a vjezd do dvougaráže 32,5m2 (s vnitřním vchodem do chodby) je netradičně v II. NP domu,…

Prodej rodinného domu, Šternberk, Uničovská

Ve výhradním zastoupení nabízíme rodinný dům s dvěma byty o velikosti 4+1 v klidné části města. Jeden byt je po částečné rekonstrukci, druhý v původním stavu. Vzhledem k velikosti bytů je zde možnost rozdělení každého na dva byty 2+1. Z velké půdy je možno zřídit…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nová Ulice, Balcárkova

metr2 reality s.r.o.

V exkluzivním zastoupení developera Vám v rámci projektu Rezidence Jižní Stráně nabízíme krajní řadový rodinný dům s promyšlenou dispozicí 5+kk a garáží 36,8 m2 pro dva automobily, která je s domem vnitřně propojena. Před garáží je zpevněná plocha pro parkování…

Prodej rodinného domu, Hraničné Petrovice

Hledáte rodinný dům nebo chalupu pro rodinnou rekreaci v úpatí Nízkého Jeseníku? V klidném prostředí obce Hraničné Petrovice nabízíme k prodeji vilku, vhodnou přesně k tomuto účelu. Rodinný dům je dipozičně rozdělen na velký obývací pokoj s kuchyní a sociálním…

Prodej rodinného domu, 250m2, Šternberk, Olomoucká

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej spoluvlastnického podílu o velikosti id. 1/5 k řadovému cihlovému domu s velkou zahradou na Olomoucké ulici. Zastavěná plocha a nádvoří 359 m2 (tedy 1/5 podílu - 72 m2), zahráda 1.647 m2 (tedy 1/5 podílu - 329 m2).…

Prodej rodinného domu, Šternberk

Hledáte klidné bydlení v srdci přírody, ale přitom kousek do města, nebo Vaše děti do školy a školky? Pak takhle nabídka by mohlo být to pravé! Dům určený k celoročnímu bydlení, který je až na konci zahrádkářské části města Šternberk - Dolní Žleb. Takže…

Prodej chaty, Šternberk

Hledáte klidné bydlení v srdci přírody, ale přitom kousek do města, nebo Vaše děti do školy a školky? Pak takhle nabídka by mohlo být to pravé! Dům určený k celoročnímu bydlení, který je až na konci zahrádkářské části města Šternberk - Dolní Žleb. Takže…


TOPlist TOPlist