6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 650 000 Kč do 25 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od 650 000 Kč do 25 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 917 Kč do 116 624 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 799 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (130) v cenách od 650 000 Kč, následují chaty (15) od 799 000 Kč, činžovní domy (4) od 6 850 000 Kč, chalupy (4) od 1 580 000 Kč, domy na klíč (3) a zemědělské usedlosti, statky (1) od 1 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (49), v bezvadném stavu (38), novostavby (20), k rekonstrukci (18), po rekonstrukci (14), rozestavěné (7), ve fázi projektu (2), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 12 200 000 Kč v obci Uničov, který má obytnou plochu 600 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8961 m2 má dům v obci Olomouc. Naopak nejmenší pozemek o výměře 85 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 7 190 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 53 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (43), Prodej domů ve Šternberku (11), Prodej domů v Litovli (7), Prodej domů ve Velkém Týnci (6), Prodej domů v Uničově (6), Prodej domů v Dlouhé Loučce (6), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (5), Prodej domů v Hlubočkách (4), Prodej domů v Újezdě (4), Prodej domů v Nové Hradečné (3), Prodej domů v Domašově nad Bystřicí (3), Prodej domů ve Hnojicích (3), Prodej domů v Kožušanech-Tážalech (2), Prodej domů v Slatinicích (2), Prodej domů v Troubelicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (60), centrum (54), okraj obce (12), polosamota (1), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji zděné domy (44). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (35), dřevěné domy (17), panelové domy (1), skeletonové domy, montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 16 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 156 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: DACHI s.r.o. (16), metr2 reality s.r.o. (16), KRÁSA BYDLENÍ (15), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (11), M&M reality holding a.s. (10), REALITY PRORADOST s.r.o. (8), RE/MAX MONARCHA (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (6), Ostrov reality (6) a AZET Reality (6). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 179 realitních makléřů, spadajících pod 63 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Magdaléna Véberová, Žaneta Hanelová, Kryštof Novotný, Karel Pazdera, Bc. Karel Fiala, Thijs Ramp, Marcela Dubská, Andrea Minaříková a Marcela Kummerová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (99). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 172

Prodej rodinného domu, Hnojice

metr2 reality s.r.o.

Sníte o vlastním domě a nemáte představu kde začít? V tomto případě si Vám dovolujeme nabídnout novostavbu přízemního pasivního zděného domu, který bude postaven v rámci nově vnikající lokality v obci Hnojice. Rodinný dům je o dispozici 4+kk, s užitnou plochou…

Prodej činžovního domu, Uničov, Střední

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej domu s garáži a se zahradou, přímo v centru města. Dům byl nově postavený v roce 2004, jedná se o třípodlažní, částečně podsklepenou stavbu se sedlovou střechou, kde jsou umístěné dvě samostatné bytové jednotky a garáž.…

Prodej činžovního domu, Litovel, Palackého

Realitní samoobsluha s.r.o.

Prodám zařízenou tří patrovou vilu v Litovli. Bytový dům o dispozicích s pěti byty (30,44,50,52,54 m2), ubytovací jednotka 190 m2, obchod 30 m2, nebytové prostory. Komerční využití pronájem, ubytování s kapacitou cca 40 lůžek. .

Prodej rodinného domu, Bělkovice-Lašťany

Hledáte prostorný, moderní rodinný dům na klidném místě nedaleko Olomouce. Pokud ano tak jste na správné adrese.Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům 5+kk o podlahové ploše 230 m2 s garáží a krásnou okrasnou zahradou…

Prodej rodinného domu, Hlásnice

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům rozdělený na dvě bytové jednotky se samostatnými vchody v klidné lokalitě v obci Hlásnice u Šternberka. První bytová jednotka je o dispozici 3 + 1 a druhá 2 + kk. Obě bytové jednotky lze přestavbou spojit…

Prodej rodinného domu, 164m2, Lutín - Třebčín, Třebčín 8

Hledáte klidné, rodinné bydlení s dostatkem prostoru bez kompromisu a přitom v blízkosti přírody i města. Projekt Twin House Třebčín nabízí dva moderní, velmi prostorné rodinné domy o dispozici 4+kk s užitnou plochou 226 m2. Projekt se nachází…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Lošov

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně Vám nabízíme prodej rodinného domu se zahradou a domkem pro hosty v městské části Olomouc - Lošov. Vlastní dům o dispozici 2+1 s šatnou o užitné ploše cca 78 m2 se skládá ze vstupní předsíně (cca 4,7 m2), ze které jsou samostatné…

Prodej rodinného domu, Jívová

BO! reality a finance

V exkluzivním zastoupení majitelů Vám nabízíme velmi zajímavou investiční nemovitost a to bytový dům v obci Jívová. Dům nabízí 2 velké byty po dokončené rekonstrukci, 1 byt je připraven k úpravám dle vašich představ a navíc je v půdním prostoru příležitost ještě dalších…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám k prodeji příjemný, udržovaný, dvoupodlažní, částečně podsklepený RD s rozsáhlými pozemky o celkové výměře 8 961m2. Jedná se o velmi lukrativní pozemky, s velkým potenciálem a možnostmi využití k investičním příležitostem, zemědělským účelům,…

Prodej rodinného domu, 150m2, Slatinice

Nabízíme k prodeji rodinný dům o celkové dispozici 6+1 v klidné lokalitě lázeňské obce Slatinice. V přízemí se nachází kuchyň, obývací pokoj, koupelna, wc, komora a hala se schodištěm do patra. V 1. patře jsou čtyři pokoje se samostatnými vstupy z chodby,…

Prodej rodinného domu, Hnojice

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně nabízíme k prodeji starší, ale malebný rodinný dům se stodolou na pozemku o celkové ploše 914 m², z toho zastavěná plocha 297 m². Nemovitost je umístěná v okrajové části obce Hnojice obklopená z části přírodou a z části další zástavbou…

Prodej rodinného domu, Mrsklesy

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně nabízíme k prodeji starší, ale malebný rodinný dům na pozemku o celkové ploše 199 m², z toho zastavěná plocha 163m². Rodinný dům je situován spíše v centrální části obce Mrsklesy obklopen další zástavbou RD s dojezdovou vzdáleností…

Prodej rodinného domu, Velký Týnec, V uličce

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji příjemný rodinný dům v obci Velký Týnec, okres Olomouc. Tento starší řadový cihlový dům před rekonstrukcí se nachází v klidné boční uličce, která nabízí bezpečné a rodinné prostředí. Pokud hledáte ideální domov pro svou rodinu, toto je to pravé místo pro vás.…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Slavonín, Janíčkova

DACHI s.r.o.

Exkluzivně nabízíme k prodeji cihlový, částečně podsklepený rodinný dům v řadové zástavbě, na ulici Janíčkova, Olomouc Slavonín. Dům, postaven v roce 1930, je dispozičně řešen 4+kk s možností vestavby dalšího pokoje v podkroví. Je nezateplený, v  původním,…

Prodej rodinného domu, Domašov nad Bystřicí, Berounská

Představujeme vám rodinný dům v obci Domašov nad Bystřicí. V roce 2008 zde byly vyměněny okna, dům je ve velmi zachovalém stavu, tudíž je možné ihned bydlet. Po dohodě lze některé vybavení ponechat. Pod domem měli majitelé kutilskou dílnu, v které je umístěn kotel na tuhá…

Prodej rodinného domu, Dlouhá Loučka - Plinkout

Ve výhradním zastoupení majitele, nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Dlouhá Loučka-Plinkout se zahradou 700 m2. Jedná se o starší jednopodlažní rodinný dům o dispozici 3+1, 110 m2. V zadní část nemovitosti se nachází kotelna…

Prodej zemědělské usedlosti, Dlouhá Loučka - Plinkout

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji krásnou stodolu s vlastním pozemkem 1428 m2, která se nachází v klidné části obce Dlouhá Loučka-Plinkout.Stodola je postavena na kamenitých základech a vyzděna z kvalitních pálených cihel. Po úpravách…

Prodej rodinného domu, Nová Hradečná

o´home reality s.r.o.

Nabízíme Vám prodej rodinného domu o dispozici 4+1 se zahradou, garáží a hospodářskými budovami v obci Nová Hradečná, okr. Olomouc. Dům se nachází na klidném místě v centu obce na návsi. K dispozici je předzahrádka, uzavřený dvůr s možností vjezdu,…

Prodej rodinného domu, Litovel - Nasobůrky

o´home reality s.r.o.

Nabízím k prodeji komerční budovu po celkové rekonstrukci o celkové užitné ploše cca 238 m2. Budova má dvě nadzemní podlaží. V přízemí je z kolaudovaná restaurace se zázemím o užitné ploše cca 111 m2. V patře se samostatným schodištěm…

Prodej rodinného domu, 90m2, Krčmaň, Náves

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Prodej rodinného domu se zahradou v Krčmani. Dům je určen k celkové rekonstrukci nebo i k demolici. Pozemek celkem cca 1 020m2. Napojeno na elektřinu, vodovod a kanalizaci. Možnost napojení na plyn. Stávající dispozice 3+1. Do konce října 2023 nabízíme…


TOPlist TOPlist