6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Olomouc

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 310 000 Kč do 38 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Olomouc

Cena domů na prodej v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od 310 000 Kč do 38 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Olomouc. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Olomouce nabízejí od 310 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (139) v cenách od 700 000 Kč, následují chaty (15) od 310 000 Kč, činžovní domy (4) od 4 595 000 Kč, chalupy (3) od 1 655 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (1) od 5 490 000 Kč a vily (1) od 38 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Olomouc na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (52), v bezvadném stavu (43), novostavby (23), k rekonstrukci (18), rozestavěné (10), po rekonstrukci (9).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Luká, který má obytnou plochu 627 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Olomouc se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 18790 m2 má dům za cenu 11 890 000 Kč v obci Hněvotín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 26 m2 získáte při koupi domu v obci Olomouc za cenu 1 102 380 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Olomouc nabízíme domy v celkem 51 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Olomouci (49), Prodej domů ve Šternberku (17), Prodej domů v Litovli (8), Prodej domů v Moravském Berouně (5), Prodej domů v Náměšti na Hané (5), Prodej domů ve Hněvotíně (5), Prodej domů v Bělkovicích-Lašťanech (4), Prodej domů ve Velkém Týnci (4), Prodej domů v Horce nad Moravou (4), Prodej domů ve Velké Bystřici (4), Prodej domů v Komárově (3), Prodej domů v Bouzově (3), Prodej domů v Tršicích (3), Prodej domů v Bílé Lhotě (3), Prodej domů v Přáslavicích (3).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (61), centrum (56), okraj obce (18), samota (2), polosamota (1), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji jiné domy (49). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (43), dřevěné domy (16), montované domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Olomouc

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 20 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 161 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (19), DACHI s.r.o. (18), REALITY PRORADOST s.r.o. (17), KRÁSA BYDLENÍ (10), M&M reality holding a.s. (10), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (9), RE/MAX MONARCHA (7), RE/MAX Komfort (6), o´home reality s.r.o. (5) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (5). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 17 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 195 realitních makléřů, spadajících pod 78 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, JOLK REALITY Opava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Jiří Karbula, Kateřina Menclová, Míla Vlčková, DiS., Karel Pazdera, Martin Frömel, Ilona Rikl, Kryštof Novotný a Marcela Kummerová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (118). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 183

Prodej rodinného domu, Hnojice

RE/MAX MONARCHA

Exkluzivně nabízíme k prodeji starší ale malebný rodinný dům se stodolou na pozemku o celkové ploše 914 m², z toho zastavěná plocha 297 m². Nemovitost je umístěná v okrajové části obce Hnojice obklopená z části přírodou a z části další zástavbou…

Prodej rodinného domu, 295m2, Újezd - Rybníček

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej samostatně stojícího rodinného domu o dispozici 2+1 s předzahrádkou v centru obce u malebného rybníčka. Zastavěná plocha a nádvoří 722 m2, zahrada 606 m2. Dům je připojen na veškeré inženýrské sítě (vodovod, kanalizace,…

Prodej rodinného domu, 165m2, Újezd - Rybníček

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej samostatně stojícího rodinného domu o dispozici 3+1 s garáží a předzahrádkou v centru obce u malebného rybníčka. Zastavěná plocha a nádvoří 722 m2, zahrada 606 m2. Dům je připojen na veškeré inženýrské sítě…

Prodej rodinného domu, Věrovany

Exkluzivně nabízím k prodeji rodinný dům č.p. 262 v obci Věrovany- Rakodavy nedaleko města Olomouc. Zastavěná plocha domu je 144 m2, užitná plocha je 204 m2. Dům je uvnitř řešený v 1. NP jako 3+1 s koupelnou, samostatným WC a komorou. Je zde…

Prodej rodinného domu, 250m2, Olomouc - Nemilany, Sportovní

Prodej samostatně stojícího, patrového RD v Olomouci - Nemilanech. Přízemí domu tvoří byt 2+1 + hala. V patře se nachází byt 3+1 + nedokončená terasa. Dům je z 1/3 podsklepen, má sedlovou střechu a zastavěnou plochou 154 m2. Možnost dvou samostatných…

Prodej rodinného domu, 180m2, Velká Bystřice, Jana Pospíšila

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k prodeji velmi hezký rodinný dům o dvou podlažích, stojící v řadové zástavbě rodinných domů s garáží a zahrádkou a to ve velmi žádané příjemně položené obci v blízkosti města Olomouce – Velká Bystřice. Zastavěná plocha a nádvoří má výměru…

Prodej rodinného domu, 266m2, Uničov, J. z Poděbrad

Exkluzivně nabízím k prodeji rodinný dům ve vyhledávané vilové čtvrti v Uničově. Rodinný dům o dispozici 3+1 v I.NP - kde jsou 3 pokoje, kuchyň, koupelna, WC, komora, zimní zahrada a ve II.NP se nachází pokoj s koupelnou a půda. Je zde možnost vybudovat…

Dražba rodinného domu, 76m2, Dlouhá Loučka - Křivá

Rodinný dům, Dlouhá Loučka – Křivá. Dům je vhodný k úplné rekonstrukci. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.250.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Těšetice

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme samostatně stojící rodinný dům v Těšeticích, který je situován v klidné lokalitě obce. Výhled z terasy je do krásného parku, u kterého se nachází škola, dětské hřiště, tenisový kurt a nedaleko domu vede i cyklostezka. …

Prodej rodinného domu, Velký Týnec, Zápotočí

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Nabízíme prodej bezbariérového rodinného domu s garáží a velkorysým pozemkem 1529 m2 v malebné obci Velký Týnec na ulici Zápotočí. Zastavěná plocha je 182 m2 a užitná 300 m2. Dispozice domu je 7+kk a nabízí v 1.NP…

Prodej rodinného domu, 242m2, Ústín

BIDLI reality, a.s.

Hledáte klidné bydlení na vesnici kousek od města, pak je tato nabídka právě pro Vás. Nabízíme k prodeji zánovní rodinný dům, 5+kk o zastavěné ploše 138 m2 v obci Ústín u Olomouce. Celková výměra pozemku je 1245 m2, užitná plocha je…

Prodej rodinného domu, Haňovice

I.E.T. Reality, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům 3+1 se zahradou, který se nachází v klidné obci Haňovice v okrese Olomouc.Dispozice domu je řešena na 2. patra:Přízemí: předsíň, chodba, kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, 2x skladovací prostor, technické…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Bělidla, Bendlova

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám ke koupi atypický cihlový rodinný dům se zahradou o celkové výměře 246 m² v klidné lokalitě ulice Bendlova, Olomouc - Bělidla. Jednopodlažní řadově stojící dům disponuje bytovou jednotkou 4+1 s podlahovou plochou cca 108 m². Při vchodu do domu se…

Dražba rodinného domu, 207m2, Újezd

Rodinný dům je o dvou nadzemních podlažích, se sedlovou střechou, nepodsklepený a je součástí pozemku, který je rodinným domem částečně zastavěn, část pozemku tvoří malý dvorek. Přístup k dražené nemovitosti je ze zpevněné asfaltové obslužné komunikace v obci přes plotová…

Vyvolávací cena: 233.333,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 1256m2, Měrotín

Jedná se o krajní řadový, patrový dům do tvaru L s volným půdním prostorem. Objekt je asi 5 let neužívaný a je ve velmi zanedbaném stavu. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, bez součinnosti…

Vyvolávací cena: 460.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Dražba rodinného domu, 90m2, Drahanovice - Lhota pod Kosířem

Rodinný dům, Lhota pod Kosířem, podíl 1/2. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního…

Vyvolávací cena: 438.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Litovel

Nabízíme k prodeji rodinný dům v klidné části obce Nová Ves u Litovle. Užitná plocha domu je 380 m2. Obytné prostory v minulosti prošly rozsáhlou rekonstrukcí, kdy výhodou je možnost okamžitého bydlení v prostorném bytě, který se nachází v druhém…

Prodej chalupy, Haňovice

I.E.T. Reality, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji chalupu 3+1 se zahradou, který se nachází v klidné obci Haňovice v okrese Olomouc.Dispozice nemovitosti je řešena na 2. patra:Přízemí: předsíň, chodba, kuchyň s jídelnou, obývací pokoj, 2x skladovací prostor, technické…

Prodej rodinného domu, Přáslavice

Ve výhradním zastoupení majitele, nabízíme prodej prostorného řadového cihlového rodinného domu 4+1, 190 m2 s garáží a bazénem v obci Přáslavice nedaleko Olomouce. Interiér domu prošel částečnou rekonstrukcí. Plastová okna, omítky, podlahy. V přízemí domu se…

Prodej rodinného domu, Náměšť na Hané, Biskupství

Nabízíme k prodeji řadový rodinný dům o dispozici 5+1 v obci Náměšť na Hané. Nemovitost prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V přízemí domu se nachází vstupní chodba, ze které je přístup na zahradu, kuchyně, dva pokoje, z toho jeden obývací, koupelna…


TOPlist TOPlist