7 836 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Opava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Opava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 480 000 Kč do 36 500 000 Kč

Ceny domů v okrese Opava

Cena domů na prodej v okrese Opava se momentálně pohybuje od 480 000 Kč do 36 500 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Opava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Opavy nabízejí od 800 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (97) v cenách od 480 000 Kč, následují chaty (8) od 800 000 Kč, činžovní domy (5) od 1 480 000 Kč, zemědělské usedlosti, statky (2) od 750 000 Kč a chalupy (2) od 2 100 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Opava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (35), v bezvadném stavu (25), k rekonstrukci (15), rozestavěné (5), po rekonstrukci (5), novostavby (3), staré, opuštěné či ve špatném stavu (3), k demolici (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům v obci Opava, který má obytnou plochu 860 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Opava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 4606 m2 má dům za cenu 3 950 000 Kč v obci Mladecko. Naopak nejmenší pozemek o výměře 70 m2 získáte při koupi domu v obci Chuchelná za cenu 4 499 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Opava nabízíme domy v celkem 44 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Opavě (25), Prodej domů ve Vítkově (8), Prodej domů v Budišově nad Budišovkou (6), Prodej domů v Markvartovicích (4), Prodej domů v Kravařích (4), Prodej domů v Hati (4), Prodej domů ve Velkých Heralticích (4), Prodej domů v Jakartovicích (3), Prodej domů v Chuchelné (3), Prodej domů v Hradci nad Moravicí (3), Prodej domů ve Vršovicích (3), Prodej domů ve Svatoňovicích (3), Prodej domů v Píšti (3), Prodej domů v Hlučíně (3), Prodej domů ve Starých Těchanovicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Opava sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Nový Jičín, Olomouc a Bruntál.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Opava uvádějí následující informace: klidná část obce (53), centrum (31), okraj obce (6), polosamota (3), zástavba rd (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Opava nabízejí nejčastěji zděné domy (43). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (13), dřevěné domy (4), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Opava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Opavě také k dispozici 7 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 114 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (27), Realitní kancelář STING, s.r.o. (19), Broker Consulting, a.s. (13), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (9), 1. opavská realitka s.r.o. (8), JOLK REALITY (7), ByrFin Real Estate (7), Comfort reality CZ, s.r.o. (3), AGH Blatná s.r.o. (2) a BIDLI reality, a.s. (2).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Opava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Opava 7 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Opavě?

V okrese Opava působí 154 realitních makléřů, spadajících pod 54 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, Reality Populo a.s. Olomouc, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Renáta Gratzová, Tomáš Kořistka, Pavlina Lichá, Ing. Pavel Sollich, Radek SVOBODA, Karolína Kunzlová, Jana Martínková a Robin Konopka.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (61). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 121

Prodej rodinného domu, 2900m2, Jakartovice - Hořejší Kunčice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího rodinného domu s pozemkem 2900m2. Jedná se o jednopodlažní podsklepenou budovu o užitné ploše okolo 80 m2, která v současné době slouží k rekreaci. V přízemí se nachází obývací pokoj,…

Prodej rodinného domu, 1990m2, Opava - Předměstí, Březinova

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej vily o užitné ploše cca 450 m2 na Březinové ulici v Opavě. Jedná se o cihlovou stavbu se dvěma nadzemními podlažími. Vytápění řešeno pomocí kamen. Do objektu je zřízena vodovodní přípojka. Jedná se o klidnou lokalitu…

Prodej rodinného domu, 749m2, Budišov nad Budišovkou - Podlesí

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej pozemku s celkovou výměrou 749m2 se stavbou domu s přiděleným číslem popisným. Tento je již několik let neobydlený a je určený k celkové rekonstrukci. Přístup k pozemku je zajištěn po zpevněné veřejné komunikaci. Dům je napojen…

Prodej rodinného domu, 931m2, Těškovice

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej podsklepeného rodinného domu v obci Těškovice, okres Opava. Podlahová plocha domu se pohybuje okolo 80m2. Jedná se dům starý přibližně 100 let. Objekt disponuje dvěma obytnými místnostmi, kuchyní, koupelnou, samostatným wc, verandou, kotelnou,…

Prodej rodinného domu, 1571m2, Opava - Kylešovice, Bílovecká

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího rodinného domu se zastavěnou plochou 123m2, pozemkem s celkovou výměrou 1571m2, který může sloužit jako další stavební místo, nacházející se v Opavě na ul. Bílovecká. Cihlový dům se sedlovou střechou pokrytou plastovou…

Prodej rodinného domu, 163m2, Holasovice

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi rodinný dům 4+1 v obci Loděnice. Dům je rozdělen na dvě části. V přízemí je veranda, rozlehla hala a schodiště do patra, dále kotelna, prádelna, garáž, dílna, komora. Je zde možnost vybudovat další obytné části či menší bytovou jednotku.…

Prodej rodinného domu, 701m2, Opava - Kylešovice, Bílovecká

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej domu 2+kk po rekonstrukci s možností podnikání. Jedná se o dvě jednopodlažní zděné budovy s celkovou zastavěnou plochou 300m2. Pozemky, jež jsou součástí prodeje mají rozlohu 701m2. Dům k bydlení je umístěn v zadní části…

Prodej činžovního domu, Opava - Předměstí, Olomoucká 482/16

ATRIM, spol.s r.o.

Nabízíme Vám ke koupi dům na rohu ulic Olomoucké a Lepařovy v Opavě. Dům (v katastru nemovitostí vedený jako objekt k bydlení) je plně podsklepen, tři nadzemní podlaží a podkroví. Celková užitná plocha je cca 1350 m?. Objekt byl postaven v roce 1930, v roce…

Prodej rodinného domu, Chuchelná, Kopaniny

Nabízíme vám ke koupi rodinný dům v Chuchelné, ulice Kopaniny o dispozici 6+1, který prošel v letošním roce rekonstrukcí. V přízemí domu se nachází vstupní chodba, koupelna s toaletou a rohovou vanou, kuchyně, neprůchozí pokoj a obývací pokoj s krbem.…

Prodej rodinného domu, 150m2, Sosnová

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Prodej rodinného domu 4+1 s chlévy, hospodářskou budovou a pozemkem 1700 m2 v obci Sosnová. V I. NP domu je vstupní hala, kuchyně, dva prostorné pokoje s kachlovými kamny, komora, koupelna, WC, v hospodářské části domu chlévy. Ve II.NP jsou další dva…

Prodej rodinného domu, 2745m2, Svatoňovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej samostatně stojícího rodinného domu s pozemkem o celkové rozloze 2.745m2 ve Svatoňovicích, v okrese Opava. K prodeji je přízemní dům se sedlovou střechou, která je částečně pozinkovaná. Dispozičně je částečně podsklepený dům řešený jako…

Prodej rodinného domu, 367m2, Větřkovice

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej samostatně stojícího dvoupodlažního rodinného domu s užitnou plochou 330 m2. V domě se nachází 2 bytové jednotky, jedna z nich je v původním stavu. Oba byty mají společný vchod a jsou o dispozici 3+1- obývací pokoj,…

Prodej rodinného domu, 881m2, Raduň, 9. května

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej rodinného dvougeneračního domu. Dům byl postaven v 50. letech 20. století, jedná se o cihlovou stavbu. Objekt je podsklepen a má dvě nadzemní podlaží. Střecha je sedlová s krytinou z pálených tašek. V původní části rodinného domu…

Prodej rodinného domu, 373m2, Vítkov, Komenského

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej řadového rodinného domu se zastavěnou plochou cca 150m2 a celkovou plochou pozemku 373m2 ve Vítkově na ul. Komenského. Zateplený cihlový dům (polystyren 5cm) jistě zaujme sedlovou střechou pokrytou pozinkovaným falcovaným plechem.…

Prodej rodinného domu, 87m2, Hať

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej rodinného domu 4+1 s hospodářskou budovou na pozemku o celkové ploše 1 532 m2. V části domu jsou plastová okna. V prvním podlaží je kuchyně a tři pokoje, koupelna společná s WC. Ve druhém podlaží je další pokoj. Na dům je napojena…

Prodej rodinného domu, Neplachovice, U Potoka

Broker Consulting, a.s.

Hledáte bydlení v dobré dostupnosti od města Opavy? Pokud ano, tak právě tato nabídka je určena přímo pro Vás. Nově nabízíme k prodeji rodinný dům v obci Neplachovice na ulici U Potoka. Plocha pozemku včetně zastavěné plochy domu je 652 m2. Dům prošel…

Prodej rodinného domu, Vršovice

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme rodinný dům 4+1, 150 m 2 v obci Vršovice nedaleko města Opava. Jedná se o cihlový rodinný dům, se dvěma bytovými jednotkami 2+1, které disponují samostatným vchodem. Nemovitost se nachází ve velmi klidné části obce. Dům je určen…

Prodej rodinného domu, Kozmice, Hlavní

Hledáte-li malé, útulné a hlavně klidné bydlení. Mám pro Vás tip Připravili jsme pro Vás malý, částečně podsklepný domek v klidné lolalitě v Kozmiccí nedaleko Hlučína a Opavy, který stojí na pozemku o celkové ploše 604 m2. Dům o dispouzici…

Prodej rodinného domu, Hněvošice, Cihelní

ByrFin Real Estate

Hledáte klidné bydlení s dobrou dostupností do okolních měst a obcí? Pak je tato nabídka právě pro Vás! Nabízím Vám ke koupi rodinný dům v obci Hněvošice v dojezdové vzdálenosti 10 minut autem do Opavy. Dispozice domu je řešena do dvou nadzemních podlaží…

Prodej rodinného domu, Vítkov

Hledáte malebné místo vhodné k rodinnému bydlení s dobrou dopravní dostupností a veškerou občanskou vybaveností? Pak je tato nemovitost určena právě pro Vás! Nabízíme udržovaný rodinný dům s pozemkem 595 m2 v klidné části obce Klokočov, turisticky…


TOPlist TOPlist