6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Stavební pozemek na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od 91 324 Kč do 16 588 800 Kč

Ceny stavebních parcel v okrese Šumperk

Cena stavebních parcel na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 91 324 Kč do 16 588 800 Kč. Průměrná cena stavebního pozemku se v tomto okrese pohybuje kolem 1 755 Kč/m2, zahrady okolo 436 Kč/m2 a u zemědělského pozemku je to 55 Kč/m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou pozemky na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (73) v cenách od 91 324 Kč, následují zemědělská půda (17) od 34 600 Kč, louky (10) od 107 338 Kč, zahrady (9) od 210 000 Kč, komerční pozemky (6) od 233 838 Kč, ostatní pozemky (4) od 39 900 Kč, vodní plochy (2) od 3 000 000 Kč a lesy (1) od 100 035 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme stavební parcely v celkem 27 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel ve Starém Městě (6), Prodej stavebních parcel v Mohelnici (6), Prodej stavebních parcel v Šumperku (5), Prodej stavebních parcel v Líšnici (5), Prodej stavebních parcel v Rapotíně (5), Prodej stavebních parcel v Hanušovicích (5), Prodej stavebních parcel v Bušíně (4), Prodej stavebních parcel ve Štítech (3), Prodej stavebních parcel ve Velkých Losinách (3), Prodej stavebních parcel v Sobotíně (3), Prodej stavebních parcel v Libině (3), Prodej stavebních parcel v Rudě nad Moravou (3), Prodej stavebních parcel v Malé Moravě (3), Prodej stavebních parcel v Zábřehu (2), Prodej stavebních parcel v Petrově nad Desnou (2).

Někdy se vyplatí nehledat stavební parcelu jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (22), centrum (21), okraj obce (11), zástavba rd (1).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Nabídka stavebních parcel v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 72 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří a 1 stavební parcela je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX Elite Reality (17), Ostrov reality (11), NEXT REALITY GROUP a.s. (9), M&M reality holding a.s. (4), AZET Reality (3), REALITY Špirka s.r.o. (3), RE/MAX MONARCHA (2), Realitní kancelář STING, s.r.o. (2), Broker Consulting, a.s. (2) a ETAPA REALITY (2). Další stavební parcela je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 45 realitních makléřů, spadajících pod 27 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Josef Andrle, Mgr. Veronika Chládková, Mgr. Ivana Uhlířová, Martina Brücknerová, Vladimír Valouch, Ing. Vendula Kvapilová, Ing. Aleš Žaitlík, Žaneta Sedlačíková, Pavel Linhart a Ludmila Valinčičová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí Michal Mazalík (5). Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 1052m2, Staré Město - Stříbrnice

Rád bych vám nabídl příležitost koupit stavební pozemek ideálního obdélníkového tvaru s mírným stoupáním v obci Staré Město, část Stříbrnice. Celková výměra pozemku činí 1052 m2, což vám umožní vytvořit ideální prostor pro výstavbu vaší snové roubenky. Tento pozemek se…

Prodej stavebního pozemku, 1093m2, Petrov nad Desnou

V případě zájmu a veškerých dotazů volejte prosím investora – 602548944. Mimořádná nabídka stavebního pozemku pro bydlení. Pozemek se nachází na okraji obce Petrov nad Desnou "Nad Terezínem", na klidném místě obklopeném přírodou s nádhernými výhledy na Jeseníky. …

Prodej stavebního pozemku, 779m2, Staré Město - Chrastice, Hynčice pod Sušinou

Hledáte pozemek určený k rekreaci pro výstavbu chaty, chalupy či penzionu přímo v centru lyžařského areálu Ski Areál Kraličák? Jste na správné adrese. V zastoupení majitele nabízíme stavební pozemek v Hynčicích pod Sušinou, na který lze dojet přímo…

Prodej stavebního pozemku, 1150m2, Malá Morava

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám příjemný a upravený pozemek určený k výstavbě v obci Malá Morava okr. Šumperk obklopen okolní přírodou a sousedící s říčkou Malá Morava, který je vzdálený pouze 8 km od oblíbeného rekreačního areálu Dolní Morava. V galerii fotek najdete plánované rozdělení…

1.690.000 Kč (1.470,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 970m2, Malá Morava

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám příjemný a upravený pozemek určený k výstavbě v obci Malá Morava okr. Šumperk obklopen okolní přírodou a sousedící s říčkou Malá Morava, který je vzdálený pouze 8 km od oblíbeného rekreačního areálu Dolní Morava. V galerii fotek najdete plánované rozdělení…

1.490.000 Kč (1.536,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1078m2, Staré Město

RE/MAX Elite Reality

Mám pro vás výjimečnou nabídku stavebního pozemku o celkové rozloze 1078 m2 v Kunčicích pod Kralickým Sněžníkem. Pozemek sestává ze dvou parcel, které spolu tvoří jeden celek a jejich výměry jsou 1018 m2 a 60 m2.…

Novinka
3.450.000 Kč (3.200,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Bratrušov

Nabízíme vám jedinečnou příležitost k zakoupení rovinatého pozemku o rozloze 1500 m2 v malebné obci Bratrušov, ležící na samém úpatí Jeseníků. Pozemek se nachází v klidné lokalitě, obklopený krásnou přírodou a nedaleko lesů, což poskytuje ideální…

Prodej stavebního pozemku, Štíty

Nabízíme k prodeji pozemek v obci Štíty, část Heroltice. Pozemek je o výměře 1033 m2. Parcela je určena k výstavbě, sítě v dosahu. Přístup z obecní komunikace. Více informací Vám rád poskytne makléř.

Prodej stavebního pozemku, 803m2, Ruda nad Moravou - Hostice

V dnešní době sehnat pozemek na vesnici za rozumnou cenu je skoro nemožné. A my pro Vás jeden exkluzivně máme, navíc v podhůří Jeseníků, v těsné blízkosti přírody. Vítáme Vás v malebné části Hostice, spadající pod obec Ruda nad Moravou, směrem na Štědrákovou…

Aktualizováno
660.000 Kč (822,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1092m2, Štíty

Reality Hranice a Sojka Vám přináší prodej pozemku v obci Štíty. Pokud hledáte pozemek pro svůj dům v klidné části blízko přírody. Je tento pozemek o rozloze 1026 m + 1/2 podíl na 133 m na vedlejším pozemku právě pro Vás. V obci se nachází veškerá občanská…

Aktualizováno
2.100.000 Kč (1.923,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1279m2, Malá Morava

Hledáte místo, kde si budete moci postavit netradiční víkendovou chatku? Místo mimo hlučnou civilizaci v srdci přírody? Tak dávejte pozor! Nabízíme k prodeji pozemek o celkově výměře 1279 m2, který se nachází v obci Malá Morava, část Vysoký Potok po trase…

Prodej stavebního pozemku, Libina

Nabízíme k prodeji pozemek určený k výstavbě, o výměře 1295 m2, který se nachází v obci Libina, část obce Horní Libina. Nedaleko se nachází Šumperk, Uničov a Rýmařov. Je to obec 8 km dlouhá, táhne se mělkou úžlabinou na úpatí Jeseníků…

Prodej stavebního pozemku, 10368m2, Velké Losiny

V lázeňské obci Velké Losiny máme jedinečnou nabídku pro investory. Jedná se o soubor stavebních pozemků pro výstavbu osmi rodinných domů se stavebním povolením na vlastní příjezdovou cestou a inženýrské sítě. Pozemky se nachází v blízkostí lázní a centra, přesto se jedná…

16.588.800,-, (1.600,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 787m2, Rapotín

RE/MAX Elite Reality

Pokud Vás už nebaví městský život a toužíte po vlastním bydlení na vesnici, je tento pozemek určený pro Vás. Mám pro Vás ke koupi stavební pozemek v obci Rapotín o celkové výměře 787 m2. Pozemek se nachází v klidné části obce na slunném místě…

Prodej stavebního pozemku, 1911m2, Maletín - Starý Maletín

Hledáte krásný stavební pozemek pro bydlení v srdci přírody? V zastoupení majitele nabízíme k prodeji slunný stavební pozemek v klidné části obce Maletín. Pozemek má výměru 1911 m². Na pozemek je přivedena elektřina. Vodu je nutné řešit ze studny. Na pozemku je vydané…

Prodej stavebního pozemku, 929m2, Vikýřovice

RE/MAX Elite Reality

Toužíte bydlet na vesnici, ale přitom v blízkosti města? Pak je tento pozemek určený pro Vás. Mám pro Vás ke koupi stavební pozemek v obci Vikýřovice o celkové výměře 929 m2. Pozemek se nachází v klidné části obce na slunném místě a je…

Prodej stavebního pozemku, 903m2, Bušín

Rádi bychom Vám představili tento jedinečný stavební pozemek nacházející se v malebném údolí vesničky Bušín. • Máte-li vizi vytvořit si vlastní domov, nebo postavit chalupu, v prostředí obklopeném přírodou, máme pro Vás skvělou příležitost. Nabízíme Vám tento rovinatý pozemek…

Prodej stavebního pozemku, 1025m2, Nový Malín

Hledáte ke koupi vhodné místo pro výstavbu rekreačního objektu, který byste mohli užívat i celoročně? Pokud preferujete (potřebujete) pěkný rovný pozemek o celkové výměře cca 1.000 m2, oceníte přístup k potůčku na hranici pozemku a nevadí Vám přístup…

Prodej stavebního pozemku, 658m2, Zábřeh - Dolní Bušínov

Hledáte ke  koupi pozemek v přírodě ke stavbě chaty k individuální rekreaci? Pokud ano, tak, se podívejte na tuto nabídku tří na sebe navazujících parcel v rekreační chatařské oblasti Dolní Bušínov, která je mezi místními spíše známá pod označením "Bozéňov". …

Prodej stavebního pozemku, 1079m2, Petrov nad Desnou

V případě zájmu a veškerých dotazů volejte prosím investora – 602548944. Mimořádná nabídka stavebního pozemku pro bydlení. Pozemek se nachází na okraji obce Petrov nad Desnou "Nad Terezínem", na klidném místě obklopeném přírodou s nádhernými výhledy na Jeseníky. …


TOPlist TOPlist