6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Opava

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 990 000 Kč do 7 900 000 Kč

Ceny bytů v okrese Opava

Cena bytů na prodej v okrese Opava se momentálně pohybuje od 990 000 Kč do 7 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 592 Kč do 36 641 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 44 850 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 75 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Opava.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (33) v cenách od 1 100 000 Kč, následují byty 2+1 (12) od 1 690 000 Kč, byty 3+kk (10) od 2 800 000 Kč, byty 2+kk (7) od 1 500 000 Kč, byty 4+1 (6) od 2 990 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 990 000 Kč, byty 4+kk (2) od 3 500 000 Kč, ostatní byty (1) a byty 5+1 a více (1) od 7 900 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Opava, je byt , který má obytnou plochu 276 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Opava nabízíme byty v celkem 13 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Opavě (54), Prodej bytů v Hlučíně (6), Prodej bytů ve Vítkově (3), Prodej bytů v Budišově nad Budišovkou (2), Prodej bytů ve Velkých Hošticích (2), Prodej bytů v Třebomi (1), Prodej bytů v Radkově (1), Prodej bytů v Dolním Benešově (1), Prodej bytů v Háji ve Slezsku (1), Prodej bytů v Oldřišově (1), Prodej bytů v Bohuslavicích (1), Prodej bytů v Hrabyni (1), Prodej bytů v Kravařích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Opava sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Nový Jičín, Olomouc a Bruntál.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (26), klidná část obce (18), sídliště (7), okraj obce (3), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (21). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Opavě s garáží (1) nebo byty v Opavě s parkovacím stáním (4).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (19) a 2. patře (17), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (17). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (5). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Opava na prodej byty v bezvadném stavu (30), v dobrém stavu (21), po rekonstrukci (10), novostavby (3), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Opavě dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Opava nabízejí nejčastěji zděné byty (30). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (18), jiné byty (9), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Opava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Opava také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 75 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (16), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), ByrFin Real Estate (8), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (8), JOLK REALITY (8), Broker Consulting, a.s. (6), M&M reality holding a.s. (3), Reality Dobrý den (3), HeartReality s.r.o. (2) a BO! reality a finance (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Opava 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Opavě?

V okrese Opava působí 123 realitních makléřů, spadajících pod 54 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Tomáš Kořistka, Ing. Václav Hořínek, Jana Martínková, Eva Schröterová, Karolína Kunzlová, Renáta Gratzová, Ing. Pavel Sollich a Radek SVOBODA.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (59). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 81m2, Opava - Předměstí, Stratilova

1. opavská realitka s.r.o.

Prodej bytu 2+1 se spíží a velkou komorou, 81 m2. Byt se nachází ve zvýšené přízemí a je v původním, udržovaném stavu. Vytápění bytu je plynovým kotlem. Jedná se o opravený cihlový dům v žádané lokalitě Opavy - na Kylešovském kopci.…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Opava - Předměstí, Krnovská

Broker Consulting, a.s.

Ve výhradní spolupráci nabízíme k prodeji byt o dispozici 2+1 na ulici Krnovská. Byt se nachází v cihlové zástavbě, kdy kolaudace proběhla v roce 1998. V současné době, je zde nájemník, proto je nemovitost vhodná, také na investici. Velkou výhodou této koupě je…

Prodej bytu 5+1 a více, 178m2, Opava - Předměstí, Jurečkova

Broker Consulting, a.s.

Rádi bychom Vám nabídli k prodeji luxusní byt o velikosti 170 m2 kousek od centra Opavy.Byt se nachází na ulici Jurečkova v cihlové zástavbě s vysokými stropy, velkými okny a prostornými pokoji. Můžete se tak spolehnout na dostatek přirozeného…

Prodej bytu 3+kk, 65m2, Opava - Předměstí, Těšínská

Broker Consulting, a.s.

Rádi bychom Vám nabídli k prodeji byt 3+kk na ulici Těšínská. Byt se nachází v klidné lokalitě, s výbornou dostupností veškeré občanské vybavenosti. Dominantou bytu je kuchyň spojená s obývacím pokojem. Určitě Vás potěší velké množství skladovacích prostorů - využít…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej bytu o dispozici 3+1 s celkovou užitnou plochou cca 75 m2. Tato bytová jednotka se nachází v 7. NP osmipodlažního panelového domu na Ratibořské ulici v Opavě- Kateřinkách. Byt disponuje třemi obytnými místnostmi, kuchyní,…

Prodej bytu 2+1, 99m2, Opava - Jaktař, Šeříková

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytové jednotky o dispozici 2+1 a podlahové ploše 99m2 v Opavě-Jaktaři na ulici Šeříková. Předmětem prodeje je rovněž sklep a pozemek s výměrou cca 400m2. Byt v osobním vlastnictví se samostatným vchodem je umístěn…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Opava - Kylešovice, 17. listopadu

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej hezkého bytu 3+1 s lodžií v Opavě na ul. 17. listopadu. Byt se nachází v 1. patře panelového domu ze 3 pater bez výtahu. Dům je po celkové revitalizaci bez úvěru. Byt prošel před 5 lety rekonstrukcí kuchyně, koupelny, interiérových dveří a elektřiny…

Prodej bytu 2+1, 42m2, Opava - Předměstí, Krnovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velice pěkného bytu 2+1 v osobním vlastnictví, nacházejícího se ve zvýšeném přízemí zděného domu na ulici Krnovská. Celková podlahová plocha činí 42m2. Vstupní chodba vybavena odkládacím šatním prostorem přechází v kuchyni. Z kuchyně…

Prodej bytu 2+1, 47m2, Opava - Město, náměstí Osvoboditelů

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej bytové jednotky o dispozici 2+1 s užitnou plochou 47,2m2 v Opavě-Městě na nám. Osvoboditelů. Bytová jednotka je umístěna ve 2.NP cihlového bytového domu bez výtahu a disponuje chodbou, kuchyní, dvěma pokoji, koupelnou se sprchovým…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Opava - Předměstí, Kasárenská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 1+kk a užitné ploše 27m2 v Opavě-Předměstí na ul. Kasárenská. Byt v osobním vlastnictví je umístěn ve 2.NP cihlového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje obytným pokojem…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Třebom

Nabízíme prodej bytu 1+kk se zahrádkou o výměře 57 m2 v novostavbě atypického bytového domu o 8 bytových jednotkách. Dům je oplocen, má svou příjezdovou cestu. Byt je bezbarierový, v předsíni velká vestavěná skříň, prostorná koupelna se sprchovým koutem…

Prodej bytu 3+1, 84m2, Opava - Předměstí, Olomoucká

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej prostorného bytu v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 a užitné ploše 84m2. Tento byt se nachází v 1. NP třípodlažního bytového domu na Olomoucké ulici v Opavě. Byt disponuje obývacím pokojem, prostornou kuchyní, dvěma pokoji,…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Opava - Město, Kolářská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivní prodej slunného bytu o dispozici 3+1 s balkonem o podlahové ploše 64m2, jež se nachází na ulici Kolářská v samém centru města Opavy. Bytová jednotka v osobním vlastnictví je umístěna ve 2.NP dvoupodlažního cihlového domu…

Prodej bytu 2+kk, 64m2, Vítkov, Opavská

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej družstevního bytu o dispozic 2+kk s užitnou plochou 64 m2. Tato nemovitost se nachází ve 2. NP třípodlažního bytového domu na ulici Opavská ve Vítkově. Bytová jednotka disponuje obývacím pokojem spojeným s kuchyní,…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Budišov nad Budišovkou - Staré Oldřůvky

ByrFin Real Estate

Nabízím k prodeji družstevní byt o velikosti 3+1 a výměře 73m2 ve 2NP, s možností převodu do osobního vlastnictví. Byt se nachází v Budišově nad Budišovkou , část Staré Oldřůvky. Byt je vytápěn přímotopy nebo krbovými kamny, nabízí se zde možnost ústředního…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Budišov nad Budišovkou, Na Sídlišti

KOVA Reality s.r.o.

Nabízíme byt 3+1, s lodžií, který se nachází v nízké panelové zástavbě v blízkosti centra města. Bytový dům je po celkové revitalizaci: zatepleno, nová fasáda, plastová okna. Dům je tak energeticky nenáročný, což ve dnešní době znamená úsporu na penězích. Byt lze…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Opava - Předměstí, Myslbekova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+1, 60m2 v Opavě, na ul. Myslbekova. Byt se nachází v suterénu cihlového domu bez výtahu. V celém bytě jsou plastová okna s žaluziemi. V pokojích je PVC, v koupelně, kuchyni a předsíni je dlažba. V prostorné předsíni je…

Prodej bytu 3+1, 93m2, Hlučín

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 3+1 v osobním vlastnictví ve zvýšeném přízemí třípodlažního zděného domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, střecha, vchod). Byt je prostorný, orientovaný na dvě strany (JV, SZ), je po rekonstrukci s rozvody elektřiny v mědi. Dva pokoje samostatné,…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Opava, Vojanova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej družstevního bytu o velikosti 3+1 s balkónem v IV. N.P. cihlové zástavby v žádané lokalitě v blízkosti centra města Opavy a nákupního centra Breda & Weinstein. V bytě jsou nová plastová okna se žaluziemi, novější kuchyňská…

Prodej bytu 3+kk, 66m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

JOLK REALITY

Nabízíme exkluzivně prodej posledních 3 nadstandardních nových bytů bytového domu se 6 bytovými jednotkami a zahradou v sousedství barokního zámku.Informace k lokalitě:Nemovitost se zahradou je v uzavřeném komplexu ve velmi klidné okrajové části obce Velké Hoštice.…


TOPlist TOPlist