6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Opava

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 940 000 Kč do 6 600 000 Kč

Ceny bytů v okrese Opava

Cena bytů na prodej v okrese Opava se momentálně pohybuje od 940 000 Kč do 6 600 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 218 Kč do 29 616 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 47 738 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 73 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Opava.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (23) v cenách od 1 200 000 Kč, následují byty 3+kk (18) od 3 150 000 Kč, byty 2+1 (14) od 1 930 000 Kč, byty 4+1 (9) od 2 900 000 Kč, byty 2+kk (6) od 1 590 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (6) od 940 000 Kč, byty 4+kk (5) od 3 990 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 3 700 000 Kč a ostatní byty (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Opava, je byt , který má obytnou plochu 276 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Opava nabízíme byty v celkem 12 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Opavě (62), Prodej bytů v Hlučíně (5), Prodej bytů v Hradci nad Moravicí (4), Prodej bytů ve Vítkově (3), Prodej bytů v Kravařích (2), Prodej bytů v Budišově nad Budišovkou (2), Prodej bytů ve Velkých Heralticích (1), Prodej bytů ve Velkých Hošticích (1), Prodej bytů v Holasovicích (1), Prodej bytů v Dolním Benešově (1), Prodej bytů ve Větřkovicích (1), Prodej bytů v Třebomi (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Opava sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Nový Jičín, Olomouc a Bruntál.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (25), centrum (24), sídliště (9), okraj obce (8).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (29). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Opavě s garáží (4) nebo byty v Opavě s parkovacím stáním (3).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (16) a 2. patře (15), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (20). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Opava na prodej byty v bezvadném stavu (38), v dobrém stavu (20), po rekonstrukci (11), novostavby (2), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Opavě dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Opava nabízejí nejčastěji zděné byty (33). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (18), jiné byty (11), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Opava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Opava také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 83 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (18), Realitní kancelář STING, s.r.o. (11), JOLK REALITY (10), Broker Consulting, a.s. (10), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (7), M&M reality holding a.s. (6), ByrFin Real Estate (4), Reality Dobrý den (3), HeartReality s.r.o. (3) a REALITY PRORADOST s.r.o. (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Opava 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Opavě?

V okrese Opava působí 121 realitních makléřů, spadajících pod 50 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Michal Chmiel, Roman Miškev, Petr Vícha, Bc. Petra Janštová, Robin Konopka, Richard Terč, Simona Offertalerová a Roman Hulva.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (61). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 5+1 a více, 106m2, Vítkov, Hasičská

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej dvou bytů v rodinném domě (1/2 podíl celého domu) ve Vítkově na ulici Hasičská. Jedná se o druhé podlaží stavby, které je rozděleno na 2 bytové jednotky se samostatnými vchody do bytu. Do domu vede společný vchod pro všechny tři…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Opava - Kateřinky, Grudova

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej kompletně moderně vybaveného bytu 1+kk o rozloze 35 m2 se zasklenou lodžií,. Byt se nachází ve 2. NP, v bytovém domě s výtahem. Byt je vybaven kuchyňskou linkou (lednice, myčka, indukce a odsávač par). Kuchyňský kout je…

Prodej bytu 2+kk, 64m2, Vítkov, Opavská

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej družstevního bytu o dispozic 2+kk s užitnou plochou 64 m2. Tato nemovitost se nachází ve 2. NP třípodlažního bytového domu na ulici Opavská ve Vítkově. Bytová jednotka disponuje obývacím pokojem spojeným s kuchyní,…

Prodej bytu 2+1, 82m2, Opava - Předměstí, Čapkova

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej velice pěkného a nadmíru prostorného bytu 2+1 v blízkosti centra města Opavy, a to na ul. Čapkova. Byt disponuje zánovní kuchyňskou linkou s kombinovaným sporákem, koupelnou s vanou a toaletou. Je umístěn ve 1.NP cihlového…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Opava - Předměstí, náměstí Svaté Hedviky

Rádi bychom Vám představili skvělou nabídku - zrekonstruovaný byt o dispozici 1+kk s užitnou plochou 30,2 m2. Tento útulný byt se nachází v revitalizovaném čtyřpodlažním cihlovém domě na náměstí Svaté Hedviky v Opavě. Bytová jednotka nabízí moderní…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Budišov nad Budišovkou, Na Sídlišti

Ráda Vám zprostředkuji prodej slunného a prostorného bytu 3+1 s lodžií v klidné části města Budišov nad Budišovkou, na ulici Na Sídlišti. Byt s výměrou 70 m2 se nachází ve 3.patře 3ti podlažního panelového domu s výtahem. Bytová jednotka disponuje…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Opava - Předměstí, Kačírkova

Velmi ráda Vám představuji klenot mezi nemovitostmi! Nabízím Vám unikátní příležitost stát se majitelem krásného, moderního bytu, který se nachází v klidné lokalitě na prestižní adrese - ulice Kačírkova v Opavě. Tato nemovitost zaujme svým jedinečným designem a promyšleným…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Kravaře, Novodvorská

HeartReality s.r.o.

Exkluzivně nabízíme krásný byt 3+1, 75m2 s lodžií po kompletní rekonstrukci s oplocenou zahrádkou v Kravařích, ul. Novodvorská. V bytě došlo ke kompletní rekonstrukci včetně nové elektřiny, rozvodů vody, plovoucí podlahy, sádrokartony na stropě, nová koupelna, nová…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Opava - Předměstí, Mírová

Broker Consulting, a.s.

Rádi bychom Vám zprostředkovali skvělý byt k prodeji o dispozici 3+1 v klidné části Opavy, na ulici Mírová. Byt o celkové rozloze 63 m2 prošel v roce 2018 větší rekonstrukcí, ale detaily bytu si doděláte sami tak, aby byt odpovídal Vašemu…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Opava - Město, Dolní náměstí

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 1+kk o velikosti 38 m2 , Dolní náměstí, Opava. Byt je situován v 5. nadzemním podlaží, zděného domu s výtahem. Byt je nově vystavěn z půdního prostoru. V bytě se nachází vstup, velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna se…

Prodej bytu 3+kk, 96m2, Opava - Město, Dolní náměstí

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+kk o velikosti 96 m2 , Dolní náměstí, Opava. Byt je situován v 5. nadzemním podlaží, zděného domu s výtahem. Byt je nově vystavěn z půdního prostoru. V bytě se nachází vstup, předsíň, dětský pokoj, ložnice, velký obývací pokoj…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Třebom

Nabízíme prodej bytu 1+kk se zahrádkou o výměře 57 m2 v novostavbě atypického bytového domu o 8 bytových jednotkách. Dům je oplocen, má svou příjezdovou cestu. Byt je bezbarierový, v předsíni velká vestavěná skříň, prostorná koupelna se sprchovým koutem…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Opava - Předměstí, Krnovská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej velkého bytu s lodžií v Opavě na ul. Krnovská. Byt se nachází v posledním 8. patře panelového domu s výtahem. Dům je po celkové revitalizaci, je bezbariérový. Nemá žádný revitalizační úvěr a do fondu oprav se platí 861,-kč. Byt je v původním, velmi…

Prodej bytu 4+kk, 129m2, Opava - Předměstí, Rooseveltova

Broker Consulting, a.s.

Máme zde pro vás výjimečnou příležitost! Posuďte sami. Stylový a moderní mezonetový byt v nedávno postaveném domě s obrovskou terasou a s nádherným výhledem na střechy domů původní opavské zástavby. Na této adrese vždy pohodlně zaparkujete na vlastním zastřešeném…

Prodej bytu 3+kk, 75m2, Hradec nad Moravicí, Gudrichova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Chcete být součástí zcela nového unikátního projektu v Hradci nad Moravicí, kde vznikne poprvé v České republice rezidenční bytový dům kompletně ze dřeva, takzvaný Hradecký Dřevák? Bytový dům je řešen jako čtyřpodlažní rezidenční budova s výtahem. V nabídce je celkem 7…

Prodej bytu 2+1, 118m2, Opava, Boženy Němcové

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme prostorný byt 2+1 ve IV. N.P. v žádané lokalitě Kylešovského kopce. Jedná se o byt ke kompletní rekonstrukci, po úpravách vzhledem k velikosti bytu 118m2 je možnost přeměny na 3+1 případně i jinou dispozici podle vlastního vkusu. Dispozice: zádveří,…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Hlučín, Čs. armády

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízím k prodeji pěkný slunný byt s balkónem o velkosti 2+1 v osobním vlastnictví. Byt se nachází ve 2. NP panelového domu, je po částečné rekonstrukci v pěkném stavu, orientovaný na západ. Nová kuchyně, zděné jádro, včetně…

Prodej bytu 4+kk, 69m2, Opava, Smetanova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi bytovou jednotku 4+kk o výměře 69 m2 ve II NP rodinného domu, včetně balkónu, vlastní zahrady a parkovacího stání. Bytová jednotka bude součástí nového rodinného domu, který se právě začal stavět (stavba dvou domů, v každém celkem 3…

Dražba bytu 3+1, 106m2, Darkovice

Jedná se o dražbu spoluvlastnického podílu o velikosti id. 1/2 k bytové jednotce, která se nachází v I. NP zděného, podsklepeného, netypového, bytového domu celkem se dvěma nadzemními podlažími, v obci Darkovice. Bytový dům je napojen na elektro, veřejný vodovodní řad,…

Vyvolávací cena: 1.050.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 41m2, Opava, Liptovská

Nabízím k prodeji byt 2+KK ve 3.poschodí s výtahem v osobním vlastnictví o velikosti 41,2 m2 s velkou lodžií a sklepem v Opavě-Kylešovicích na ulici Liptovská. Byt je po rekonstrukci v roce 2020 - nová koupelna s WC, nové…


TOPlist TOPlist