5 564 aktuálních nabídek
od 204 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Opava

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 570 000 Kč do 6 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Opava

Cena bytů na prodej v okrese Opava se momentálně pohybuje od 570 000 Kč do 6 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 501 Kč do 30 672 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 49 498 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 64 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Opava.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (24) v cenách od 1 200 000 Kč, následují byty 3+kk (12) od 2 950 000 Kč, byty 2+1 (10) od 1 150 000 Kč, byty 2+kk (8) od 1 850 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (6) od 1 100 000 Kč, byty 4+kk (6) od 3 500 000 Kč, byty 1+1 (3) od 570 000 Kč, ostatní byty (2) od 3 690 000 Kč a byty 4+1 (1) od 4 220 790 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Opava, je byt , který má obytnou plochu 276 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Opava nabízíme byty v celkem 9 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Opavě (55), Prodej bytů v Hradci nad Moravicí (5), Prodej bytů v Budišově nad Budišovkou (4), Prodej bytů v Hlučíně (3), Prodej bytů v Holasovicích (1), Prodej bytů ve Vítkově (1), Prodej bytů v Dolních Životicích (1), Prodej bytů v Markvartovicích (1), Prodej bytů v Dolním Benešově (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Opava sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Nový Jičín, Olomouc a Bruntál.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (31), klidná část obce (14), sídliště (6), okraj obce (5).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (36). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Opavě s garáží (2) nebo byty v Opavě s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (18) a 2. patře (17), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (20). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (2). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Opava na prodej byty v dobrém stavu (26), v bezvadném stavu (20), po rekonstrukci (7), novostavby (4), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Opavě dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Opava nabízejí nejčastěji zděné byty (27). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (17), jiné byty (6), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Opava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Opavě také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 71 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: Broker Consulting, a.s. (16), 1. opavská realitka s.r.o. (14), STING Reality s.r.o. (10), JOLK REALITY (7), ByrFin Real Estate (5), M&M reality holding a.s. (4), STING Reality s.r.o. (3), AZET Reality (2), BIDLI reality, a.s. (2) a Swiss Life Select Reality (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Opava 14 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Opavě?

V okrese Opava působí 121 realitních makléřů, spadajících pod 48 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Tomáš Kořistka, Nikola SUKENÍKOVÁ, DiS., Radek SVOBODA, Renáta Gratzová, Jana Martínková, Ing. Václav Hořínek, PaedDr. Věra VERBÍKOVÁ, Roman Miškev a Ing. Pavel Sollich.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí (47). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 35m2, Opava, Edvarda Beneše

Prodej bytu 1+1, 35 m?, Opava, ul. Edvarda Beneše

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Opava - Kateřinky, Grudova

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej kompletně moderně vybaveného bytu 1+kk o rozloze 35 m2 se zasklenou lodžií,. Byt se nachází ve 2. NP, v bytovém domě s výtahem. Byt je vybaven kuchyňskou linkou (lednice, myčka, indukce a odsávač par). Kuchyňský kout je…

Prodej bytu 3+kk, 61m2, Opava - Předměstí, Rybova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej družstevního bytu 3+kk 61 m2 s balkonem v Opavě, ul. Rybova. Byt je situován ve 3 patře cihlového domu a je po částečné rekonstrukci, má zděné jádro. V bytě se nachází předsíň, koupelna s vanou, samostatné WC, pokoj s kuchyňským…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Opava - Předměstí, Hobzíkova

JOLK REALITY

Prodej byty 2+1, 55 m2 - Opava - Předměstí

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Opava - Kateřinky, Antonína Sovy

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej krásného bytu 1+kk v Opavě na ul. Antonína Sovy. Byt se nachází v 1. patře panelového domu s výtahem. Dům prošel celkovou revitalizací. Byt je také po celkové, velmi zdařilé rekonstrukci. Je zde nová elektřina, podlaha, zděné jádro s moderní koupelnou.…

Prodej bytu 2+kk, 44m2, Opava

JOLK REALITY

Prodej, Byty 2+kk, 44m2 - okr. Opava Loděnice

Prodej bytu 3+1, 63m2, Opava, Vojanova

Prodej bytu 3+1, 63 m?, Opava, ul. Vojanova

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava, Nákladní

Prodej bytu 3+1, 68 m?, Opava, ul. Nákladní

Prodej bytu 3+1, 83m2, Opava - Kateřinky

Krásný zrekonstruovaný byt 3+1 v Opavě - Kateřinkách

Prodej bytu 3+1, 86m2, Opava - Předměstí, Hobzíkova

Prodej bytu 3+1 86 m2 Hobzíkova, Opava

Prodej bytu 3+1, 54m2, Opava - Předměstí, Mařádkova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+1 v Opavě na ul. Mařádkova. Byt se nachází ve 3. patře panelového domu se 2 výtahy. Dům je bezbariérový a výtah zastavuje přímo na patře. Dům má přední a zadní vchod. Na domě došlo k zateplení dvou stran a 2 strany mají kompletně…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Hlučín, Hornická

STING Reality s.r.o.

Nabízíme dr. byt o vel. 3+1 s možností převodu do osobního vlastnictví, ul. Hornická, Hlučín, okr. Opava. Byt se nachází v 3.NP/5.NP, v panelovém domě po revitalizaci. Vstupní předsíň, umístěna skříň, úložný prostor. Koupelna - jádro původní, obklady, na podlaze…

Dražba atypického bytu, 58m2, Opava - Kateřinky

Byt Kateřinky u Opavy ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 3.000.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+kk, 98m2, Opava - Předměstí, Zukalova

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt 3+kk se samostatnou dvojgaráží ve dvoře na Zukalově ul. v Opavě. Jedná se o jednu z nejlepších lokalit v Opavě, která nabízí klidné bydlení nedaleko centra města. V blízkosti je škola, školka, zastávky MHD, Městské sady a mnoho…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 21m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej garsonky 1+kk o velikosti 21 m2 , ul. Ratibořská, Opava. Byt je situován ve 3 patře panelového domu s výtahem a má zděné jádro. Byt je po rekonstrukci (elektrorozvody, voda, odpad a koupelna), celý dům je po revitalizaci a je zateplen.…


TOPlist TOPlist