6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Nový Jičín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Nový Jičín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 520 000 Kč do 3 699 000 Kč

Ceny bytů v okrese Nový Jičín

Cena bytů na prodej v okrese Nový Jičín se momentálně pohybuje od 1 520 000 Kč do 3 699 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 6 821 Kč do 16 598 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 40 477 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 60 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Nový Jičín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Nový Jičín?

Na trhu v Novém Jičíně jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (21) v cenách od 1 600 000 Kč, následují byty 2+1 (20) od 1 780 000 Kč, byty 2+kk (3) od 1 520 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 1 550 000 Kč, byty 4+kk (1) , byty 1+1 (1) od 2 300 000 Kč a byty 4+1 (1) od 2 600 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Nový Jičín, je byt v obci Štramberk, který má obytnou plochu 117 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Nový Jičín nabízíme byty v celkem 12 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Kopřivnici (16), Prodej bytů v Novém Jičíně (9), Prodej bytů ve Štramberku (5), Prodej bytů ve Vražném (4), Prodej bytů v Šenově u Nového Jičína (4), Prodej bytů ve Frenštátě pod Radhoštěm (3), Prodej bytů v Příboře (2), Prodej bytů ve Studénce (2), Prodej bytů v Odrách (1), Prodej bytů ve Fulneku (1), Prodej bytů v Jeseníku nad Odrou (1), Prodej bytů v Bílovci (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Nový Jičín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Opava.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (15), klidná část obce (14), sídliště (5), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (7). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Novém Jičíně s garáží nebo byty v Novém Jičíně s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (7) a 2. patře (5), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (22). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (9). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Nový Jičín na prodej byty v dobrém stavu (20), v bezvadném stavu (18), po rekonstrukci (6), novostavby (2), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Novém Jičíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Nový Jičín nabízejí nejčastěji panelové byty (14). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (10), zděné byty (1), montované byty (1), dřevěné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Nový Jičín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Nový Jičín také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Nový Jičín dle inzerenta:

V Novém Jičíně a okolí pochází 49 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: Claris realitní kancelář s.r.o. (6), REALIT-STAV RK s.r.o. (6), QARA s.r.o. (5), M&M reality holding a.s. (5), RE/MAX MONARCHA (4), CENTURY 21 Česká republika (3), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (2), Lukáš Indrák - RealAgents (2) a DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Nový Jičín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Nový Jičín 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Novém Jičíně?

V okrese Nový Jičín působí 118 realitních makléřů, spadajících pod 55 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Nový Jičín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing., Ing. arch. Bohuslav Kunat, Renata Hrůzová, Ing. Petr Podhajský, Jaromír Kohut, Monika Obert Morysová, Ing. Daniel Rapák, Lucie Zajícová, Mgr. Olga Galiová, Thijs Ramp a Ing. Silvie Jemelíková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Nového Jičína nabízí Svobodová Markéta (21). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 68m2, Příbor, Frenštátská

Potřebujete větší byt, kam se můžete hned nastěhovat?Nabízíme k prodeji přízemní byt 3+1 v Příboře. Jedná se o byt v revitalizovaném cihlovém domě v blízkosti centra města. Byt po moderní rekonstrukci - propojení kuchyně s obývacím pokojem, nová koupelna atd.,…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Štramberk

Se souhlasem majitele Vám nabízíme zprostředkování prodeje bytu o velikosti 2+1(58m2), umístěném v 1.NP bytového domu po revitalizaci, ve městě Štramberk. Byt prošel rekonstrukcí a nachází…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji byt 2+1 pod označením č. 1 o výměře cca 48 m2 ve stávajícím objektu pro bydlení se čtyřmi byty. Vymezení BJ bude řešeno v průběhu prodeje prohlášením vlastníka. K bytům jsou dva sklepní prostory (po cca 12 m2). Střecha sedlová…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji byt 2+1 pod označením č. 2 o výměře cca 48 m2 ve stávajícím objektu pro bydlení se čtyřmi byty. Vymezení BJ bude řešeno v průběhu prodeje prohlášením vlastníka. K bytům jsou dva sklepní prostory (po cca 12 m2). Střecha sedlová…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji byt 2+1 pod označením č. 3 o výměře cca 51 m2 ve stávajícím objektu pro bydlení se čtyřmi byty. Vymezení BJ bude řešeno v průběhu prodeje prohlášením vlastníka. K bytům jsou dva sklepní prostory (po cca 12 m2). Střecha sedlová…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k prodeji byt 2+1 pod označením č. 4 o výměře cca 53 m2 ve stávajícím objektu pro bydlení se čtyřmi byty. Vymezení BJ bude řešeno v průběhu prodeje prohlášením vlastníka. K bytům jsou dva sklepní prostory (po cca 12 m2). Střecha sedlová…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Nový Jičín, Suvorovova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej pěkného bytu v osobním vlastnictví v bytovém domě na ul. Suvorovova. Byt je po dílčích rekonstrukcích, elektřina v mědi, zánovní kuchyně a sanita, plastová okna včetně žaluzií, atd.. Nízké měsíční náklady na bydlení,…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně možnost koupě bytu 3+1 s lodžií a vlastním sklepem v samotném centru obce, který je situován ve 4. NP revitalizovaného bytového domu. Bytová jednotka je v družstevním vlastnictví s možností převodu do osobního. Samotný byt…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Jeseník nad Odrou

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte nový domov pro svou rodinu? Líbil by se Vám třípokojový byt v malém bytovém domě se zahradou? Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil dispozici 3+0, v osobním vlastnictví, o podlahové ploše 55 m2 / o užitné ploše 75 m2,…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Frenštát pod Radhoštěm, Horní

CENTURY 21 Česká republika

Byt je po rekonstrukci, s vlastním plynovým kotlem. Nachází se v 1. patře ze tří. V panelovém domě po revitalizaci. Obytná plocha 67 m2. Tři samostatné pokoje. Obývací pokoj (19,35 m2), ložnice (13,20 m2), dětský pokoj (10.33 m2 ), kuchyně se…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Kopřivnice, Obránců míru

Nabízíme k prodeji prostorný byt o velikosti 3 + 1 se zasklenou lodžií na ulici Obránců míru 301 v Kopřivnici. Byt je v současné době družstevní s podanou žádosti o převod do vlastnictví osobního. Samotný byt nabízí dostatek místa pro celou rodinu. Byt je…

Prodej bytu 3+1, 61m2, Bílovec, Radotínská

Hledáte bydlení v krásné krajině Oderských vrchů, na malém městě, a přitom s veškerou občanskou vybaveností a skvělou dostupností do Ostravy? Tak je právě Bílovec to pravé místo pro Váš nový domov. Nabízený družstevní byt o dispozici 3+1 a velikosti 66m2 se…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Kopřivnice, 17. listopadu

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Útulné, a přitom moderní rodinné bydlení. Takto jednoduše se dá definovat tento byt, který Vám chci představit. Jedná se o zcela zrekonstruovaný byt v osobním vlastnictví s dispozicí 3+1 s lodžií o podlahová ploše 68 m2 + sklep a lodžie,…

Dražba bytu 2+1, 59m2, Nový Jičín

Bytový dům je zděné konstrukce se třemi vchody, má 3 NP a 1 PP. Vchodové dveře jsou hliníkové prosklené. Fasáda domu je zateplená, stavebně-technický stav je dobrý. Předmětný byt je situován v 1. NP, je o podlahové ploše 58,94 m2 a sestává z kuchyně, 2x…

Vyvolávací cena: 562.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Šenov u Nového Jičína, Jaselská

Nabízíme prodej bytu 1+kk v Šenově u Nového Jičína na ulici Jaselská. Byt už získává svou podobu a je nejvyšší čas hledat nové majitelé, protože plánované dokončení je již v půlce tohoto roku. Byt se nachází v uzavřeném oploceném areálu s bezbariérovým…

Prodej bytu 1+1, 49m2, Šenov u Nového Jičína, Jaselská

Nabízíme prodej bytu 1+1 v Šenově u Nového Jičína na ulici Jaselská. Byt už získává svou podobu a je nejvyšší čas hledat nové majitelé, protože plánované dokončení je již v půlce tohoto roku. Byt se nachází v uzavřeném oploceném areálu s bezbariérovým…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Šenov u Nového Jičína, Jaselská

Stojím u budovy, která kdysi sloužila jako garáž. Velké vnitřní prostory už nehostí auta, ale díky novému projektu se z nich budují skvostné byty. Byty už získávají svou podobu a je nejvyšší čas hledat nové majitelé, protože plánované dokončení je již v půlce tohoto…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Studénka, A. Dvořáka

Nabízíme k prodeji prostorný byt 3+1 v družstevním vlastnictví, s možností převodu do osobního vlastnictví, na ulici Antonína Dvořáka ve Studénce. Byt se nachází ve 3. patře revitalizovaného domu, což zaručuje komfortní bydlení a výhledy…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frenštát pod Radhoštěm, Podkopčí

Nabízíme k prodeji byt 3+1 o velikosti 70 m2 v osobním vlastnictví. Byt se nachází na ul. Podkopčí ve Frenštátě pod Radhoštěm a disponuje dvěma balkóny pro vaše odpočinkové chvíle. Původní stav s neprůchozími pokoji zajišťuje vaše soukromí…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Kopřivnice, Dvořákova

Naše společnost vám nabízí bydlení v klidné části Kopřivnice. Byt 2+1 v družstevním vlastnictví v třetím patře s výtahem a bezbariérovým přístupem. Dům v tomto roce prošel celkovou revitalizací, nová střecha, zateplení, plastová okna, vchodové dveře…


TOPlist TOPlist