8 091 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Nový Jičín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Nový Jičín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 200 000 Kč do 4 570 000 Kč

Ceny bytů v okrese Nový Jičín

Cena bytů na prodej v okrese Nový Jičín se momentálně pohybuje od 1 200 000 Kč do 4 570 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 750 Kč do 21 896 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 40 229 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 59 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Nový Jičín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Nový Jičín?

Na trhu v Novém Jičíně jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (25) v cenách od 1 200 000 Kč, následují byty 2+1 (25) od 1 500 000 Kč, byty 3+kk (7) od 2 100 000 Kč, byty 1+1 (6) od 1 380 000 Kč, byty 2+kk (4) od 1 790 000 Kč, byty 4+kk (2) od 2 940 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 1 560 000 Kč, byty 4+1 (1) od 3 100 000 Kč a byty 5+1 a více (1) od 4 000 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Nový Jičín, je byt za cenu 2 940 000 Kč v obci Frenštát pod Radhoštěm, který má obytnou plochu 98 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Nový Jičín nabízíme byty v celkem 13 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Kopřivnici (19), Prodej bytů ve Studénce (13), Prodej bytů v Novém Jičíně (10), Prodej bytů ve Frenštátě pod Radhoštěm (9), Prodej bytů ve Fulneku (5), Prodej bytů v Příboře (5), Prodej bytů v Odrách (3), Prodej bytů v Suchdole nad Odrou (3), Prodej bytů v Šenově u Nového Jičína (2), Prodej bytů v Jeseníku nad Odrou (1), Prodej bytů v Hladkých Životicích (1), Prodej bytů v Bílovci (1), Prodej bytů ve Štramberku (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Nový Jičín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Opava.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (25), klidná část obce (25), okraj obce (4), sídliště (4), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (18). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Novém Jičíně s garáží nebo byty v Novém Jičíně s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (9), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (26). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (9). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Nový Jičín na prodej byty v bezvadném stavu (30), v dobrém stavu (27), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (4), rozestavěné (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Novém Jičíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Nový Jičín nabízejí nejčastěji panelové byty (16). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (9), jiné byty (6), montované byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Nový Jičín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Novém Jičíně také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Nový Jičín dle inzerenta:

V Novém Jičíně a okolí pochází 72 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (17), PROGRESUNION (5), Rybka Reality s.r.o (5), Lukáš Indrák - RealAgents (5), CENTURY 21 Česká republika (4), Claris realitní kancelář s.r.o. (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (2), Dalphen Reality (2), REALIT-STAV RK s.r.o. (2) a JK Finance a Reality s.r.o. (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Nový Jičín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Nový Jičín 11 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Novém Jičíně?

V okrese Nový Jičín působí 166 realitních makléřů, spadajících pod 58 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Nový Jičín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Olga Galiová, Renata Hrůzová, Pavel Petruška, Ing. Petr Podhajský, Ing. Daniel Rapák, Karolína Kunzlová, Monika Obert Morysová, Ing. Jana Vývodová, Přemysl Škobránek a Lucie Opatřilová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Nového Jičína nabízí Mgr. Olga Galiová (21). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 39m2, Kopřivnice, Obránců míru

PROGRESUNION

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej družstevního bytu 1+1 o výměře 39 m2 s možností převodu do osobního vlastnictví, který se nachází v  centru města Kopřivnice, ul. Obránců míru. Bytová jednotka je umístěna v 8.NP/8.NP. s výtahem. Byt je…

Prodej bytu 3+kk, 57m2, Nový Jičín, Pod Lipami

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme k  prodeji byt 3+1 v osobním vlastnictví ve velmi žádané lokalitě v blízkosti Skalek i centra. Je situován v 1.patře ze 3. Jedná se o klidnou a bezproblémovou lokalitu. Byt prošel částečnou rekonstrukcí. Bylo rekonstruováno jádro bytu…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Fulnek - Děrné

Hledáte bydlení v příjemné lokalitě, chtěli byste utéct před ruchem města a vychutnávat si výhled do krásné přírody?, kde jsou všechny služby na dosah a předpoklady ke kvalitnímu rodinnému bydlení ?, nebo se zajímáte o investice?. Náklady na bydleni pouze…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Nový Jičín - Loučka, Na Lani

Hledáte menší byt ke koupi? Zvažujete šikovnou investici na dlouhodobý pronájem nebo hledáte byt pro vlastní bydlení? Pokud preferujete bydlení v lokalitě poblíž centra města, tedy v místě s velmi dobrou občanskou vybaveností, tak pro Vás mám byt 1+kk s balkonem…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frenštát pod Radhoštěm, Školská čtvrť

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej bytu 3+1 s komorou a sklepem v družstevním vlastnictví s možností okamžitého převodu do osobního, nachází se ve vysokopodlažním panelovém domě v žádané lokalitě Školská čtvrť s docházkovou vzdáleností…

Prodej bytu 2+1, 64m2, Frenštát pod Radhoštěm, Školská čtvrť

exkluzivně prodej velkého 2+1 bytu v osobním vlastnictví situovaného v 2.p/2.p cihlového nízkopodlažního bytového domu ve Školské čtvrti. Samotný byt je téměř v původním udržovaném stavu, okna vyměněna za plastová, podlahy - původní parkety v pokojích, plovoucí…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Kopřivnice, Sadová

Realitní samoobsluha s.r.o.

Nabízím na prodej byt v družstevním vlastnictví s možností převodu do osobního vlastnictví o dispozici 2+1. Nachází se v blízkosti centra města Kopřivnice, v žádané klidné lokalitě na ulici Sadová. Byt je situován v posledním 4. nadzemním podlaží…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Příbor, Dukelská

Féroví Makléři

Nabízíme k prodeji družstevní byt s prostornou lodžií o dispozici 2+1 a celkovou podlahovou plochou 63 m2 v městě Příboře. K bytu také náleží tři zděné sklepy o celkové podlahové ploše 21 m2. Bytový dům má pět bytových jednotek a …

Prodej bytu 4+kk, 100m2, Kopřivnice, Zdeňka Buriana

Claris realitní kancelář s.r.o.

Nabízíme Vám byt s dispozicí 4+kk s garáží v bytovém domě, v žádané a klidné lokalitě města. Byt prošel před několika lety rekonstrukcí - nové rozvody, podlahy, dveře, nová kuchyňská linka se spotřebiči, koupelna a WC, byt je s balkonem, má vlastní plynové …

Prodej bytu 2+1, 51m2, Fulnek, Požární

Rybka Reality s.r.o

Hledáte byt v osobním vlastnictví ve Fulneku ? Právě pro Vás máme byt 2+1 na ulici Požární. Byt prošel rekonstrukcemi - plastová okna s žaluziemi, nová elektřina v mědi, omítky i výmalba, podlahy, v koupelně a na WC nové zárubně včetně dveří, zděné…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Nový Jičín, Nádražní

Nabízíme k prodeji byt 3+1 v osobním vlastnictví s možností přikoupení garáže, která je umístěna v suterénu domu. Byt má celkovou výměru 75 m2 včetně balkonu a je umístěn ve 3. podlaží kompletně revitalizovaného cihlového domu. Jednotka je…

Prodej bytu 2+1, 62m2, Příbor, Dukelská

Nabízíme prodej družstevního bytu 2+1 v klidné časti města Příbor. Byt je situovaný ve 3. NP/3 NP. Bytový dům po revitalizaci, zateplený, plastová okna. V pokojích na podlaze parkety, na chodbě a v kuchyni pvc. V koupelně a WC keramické obklady. Topení…

Prodej bytu 2+kk, 39m2, Nový Jičín, Dvořákova

Nabízíme exklusivně k prodeji byt 2+kk v osobním vlastnictví umístěný ve zvýšeném přízemí panelového domu v centru města. Jednotka prošla kompletní rekonstrukcí. Bylo nově zbudováno zděné koupelnové jádro, kde nechybí sprchový kout, závěsné WC, umyvadlový set včetně skříňky…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Odry - Veselí

ByrFin Real Estate

Nabízím k prodeji útulný, slunný byt v družstevním vlastnictví o dispozici 3+1 a o výměře 65m² v obci Veselí u Oder. Byt je situován ve 2. nadzemním podlaží cihlového, bytového domu bez výtahu. V bytě proběhla kompletní a nákladná rekonstrukce…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Příbor, Šafaříkova

Nabízíme prodej bytu 2+1 v osobním vlastnictví v klidné časti města Příbor. Byt je situovaný ve 3. NP/4 NP. Bytový dům po revitalizaci, zateplený, plastová okna. V pokojích na podlaze parkety, na chodbě a v kuchyni pvc. Na chodbě vestavěná šatní skříň…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Příbor, Čs. armády

Chcete bydlet či investovat do bytu v příjemném a poklidném městě Příbor? V zastoupení majitele nabízíme možnost koupě světlého družstevního bytu 2+1 s balkónem. Byt je umístěn ve 4.NP, v atraktivní nízké cihlové zástavbě v blízkosti centra města…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Kopřivnice, Kadláčkova

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 3+1 po rekonstrukci, který se nachází ve vyvýšeném přízemí revitalizovaného domu na ulici Kadláčkova v Kopřivnici.Byt prošel v loňském roce vkusnou rekonstrukcí. Bytové jádro je zděné, koupelna a WC jsou samostatné. Velká kuchyňská…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Štramberk, Nádražní

Nabízíme Vám ke koupi byt o dispozici 2+1 s lodžií v obci Štramberk. Byt se nachází ve 3.NP, orientován na jiho-východní stranu. V bytě o výměře 54,86 m2, se nachází dva pokoje – ložnice, obývací pokoj, dále kuchyň, chodba, koupelna,…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Studénka, A. Dvořáka

Nabízíme Vám k prodeji byt 3+1 v osobním vlastnictví ve Studénce. Dům je situovaný v bezprostřední blízkosti centra Studénky a nachází se v revitalizovaném a zatepleném domě - v 6. NP/8. V bytě jsou tři pokoje s balkonem, kuchyň, koupelna…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Odry, sídliště Pod lesem

Hledáte byt k investici, k dalšímu pronajímání, nebo chcete bydlet ve vlastním bytě s nízkými náklady? Máme pro Vás skvělou nabídku! Byt 1+1 po částečné rekonstrukci o výměře 36 m2. Byt se nachází v suterénu v domě po revitalizaci. V kuchyni…


TOPlist TOPlist