6 140 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Opava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Opava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 575 000 Kč do 32 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Opava

Cena domů na prodej v okrese Opava se momentálně pohybuje od 575 000 Kč do 32 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 580 Kč do 143 592 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Opava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Opavy nabízejí od 1 100 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (105) v cenách od 575 000 Kč, následují domy na klíč (10) od 3 884 175 Kč, chaty (4) od 1 100 000 Kč, chalupy (3) od 2 790 000 Kč a činžovní domy (2) od 1 480 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Opava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (36), v bezvadném stavu (30), k rekonstrukci (13), novostavby (8), po rekonstrukci (3), rozestavěné (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 32 000 000 Kč v obci Opava, který má obytnou plochu 776 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Opava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2745 m2 má dům za cenu 2 999 999 Kč v obci Svatoňovice. Naopak nejmenší pozemek o výměře 100 m2 získáte při koupi domu v obci Vršovice za cenu 1 480 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Opava nabízíme domy v celkem 50 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Opavě (26), Prodej domů v Uhlířově (8), Prodej domů ve Vítkově (7), Prodej domů v Hradci nad Moravicí (6), Prodej domů v Háji ve Slezsku (5), Prodej domů v Hati (3), Prodej domů v Kravařích (3), Prodej domů v Holasovicích (3), Prodej domů v Hlučíně (3), Prodej domů ve Vršovicích (3), Prodej domů v Raduni (2), Prodej domů v Hrabyni (2), Prodej domů v Šilheřovicích (2), Prodej domů v Bolaticích (2), Prodej domů v Jakartovicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Opava sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Nový Jičín, Olomouc a Bruntál.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Opava uvádějí následující informace: klidná část obce (67), centrum (30), okraj obce (10), polosamota (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Opava nabízejí nejčastěji zděné domy (40). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (29), montované domy (12), dřevěné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Opava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Opavě také k dispozici 5 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 123 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Realitní kancelář STING, s.r.o. (19), JOLK REALITY (14), Broker Consulting, a.s. (11), 1. opavská realitka s.r.o. (11), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (10), M&M reality holding a.s. (7), BO! reality a finance (7), ByrFin Real Estate (7), BIDLI reality, a.s. (5) a Swiss Life Select Reality (4). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Opava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Opava 12 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Opavě?

V okrese Opava působí 122 realitních makléřů, spadajících pod 49 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Petr Vícha, Jaroslava Mocová, Simona Offertalerová, Ing. Daniel Bachmann, Pavel Kubín, Roman Slováček, Roman Hulva, Bc. Petra Janštová a Ing. Jan Simper.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (50). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 129

Prodej rodinného domu, 354m2, Kobeřice, Louky

Máte zájem o rodinný dům v klidné obci Kobeřice nedaleko Opavy? Mám pro vás skvělou nabídku! Tento objekt, určený ke kompletní rekonstrukci, vám nabízí skvělou příležitost vytvořit si svůj vysněný domov. Domek disponuje užitnou plochou přibližně 100 m2, která vám…

Prodej rodinného domu, 519m2, Moravice

Ráda vám zprostředkuji prodej tohoto rodinného domu o ploše pozemku 519 metrů čtverečních, p.155/5 přední část a  232m2 zadní část a 1902/7 98m2 zadní cesta. Dům je umístěný na okraji malebné obce Moravice okres Opava . Dům má dispozici 2+1, což zahrnuje dvě obytné…

Prodej rodinného domu, 749m2, Budišov nad Budišovkou - Podlesí

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej pozemku s celkovou výměrou 749m2 se stavbou domu s přiděleným číslem popisným. Tento je již několik let neobydlený a je určený k celkové rekonstrukci. Přístup k pozemku je zajištěn po zpevněné veřejné komunikaci. Dům je napojen…

Prodej rodinného domu, Chuchelná, K. M. Lichnovského

Prodej novostavba RD, 4+kk, 118 m2, Chuchelná, okr. Opava

Prodej rodinného domu, 730m2, Branka u Opavy, Pod Lesem

Mám pro Vás nabídku prodeje rodinného domu v Brance u Opavy. Tento prostorný dům o užitné ploše cca 250 m2 se nachází na pozemku o rozloze 730 m2 na ulici Pod lesem. Domov nabízí tři samostatné bytové jednotky s vlastními vchody.…

Prodej rodinného domu, 2745m2, Svatoňovice

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje Samostatně stojící rodinný dům s pozemkem o celkové rozloze 2.745 m2 je nyní k prodeji ve Svatoňovicích, v okrese Opava. Dům je přízemní se sedlovou částečně pozinkovanou střechou. Objekt je částečně podsklepen. Co se…

Prodej rodinného domu, 1048m2, Holasovice - Loděnice

Dovolte mi Vám zprostředkovat prodej pěkného a útulného rodinného domu v Holasovicích-Loděnice. Jedná se o zděný objekt s jedním nadzemním podlažím, obytným podkrovím a jedním podzemním podlažím. Dispozičně se jedná o 5+1 s užitnou plochou dosahující…

Prodej rodinného domu, 113m2, Hradec nad Moravicí, Podolská

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej rodinného domu v žádané lokalitě Hradec nad Moravicí. Jedná se o dvoupodlažní rohovou stavbu s půdou, která je zastřešena mansardovou střechou. V 1. NP se nachází prostorná chodba se schodištěm, jedna obytná místnost a taktéž prostorná…

Prodej rodinného domu, 1029m2, Hradec nad Moravicí, Kolonie

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej rodinného domu s užitnou plochou cca 340 m2 v Hradci nad Moravicí. Jedná se o samostatně stojící podsklepenou dvoupatrovou budovu se sedlovou střechou a půdním prostorem. Ve 2. NP se nachází chodba, kuchyně, obývací pokoj, 2…

Prodej rodinného domu, 640m2, Kravaře, Kostelní

Ráda Vám zprostředkuji prodej prostorného a zachovalého rodinného domu. Tento úžasný dům nabízí užitnou plochu cca 350 m2 a nachází se na pozemku o rozloze 640 m2. Je dvoupatrový s půdou a částečným podsklepením, což poskytuje mnoho…

Prodej chaty, 218m2, Hlučín, Vinná hora

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej rekreační chaty s rozsáhlou zahradou v osobním vlastnictví. Tato nemovitost se nachází v zahrádkářské osadě Hlučín na Vinohradech(Vinná hora). Jedná se o skvělou nabídku pro ty, kdo hledají své místo pro rekreaci a případné trvalé…

Prodej rodinného domu, Vítkov, Mladých

Prodej rodinného domu ve Vítkově, ul. Mladých

Prodej rodinného domu, 55m2, Třebom

Rodinný dům 1+1 Třebom, okr. Opava

Prodej rodinného domu, 90m2, Velké Heraltice, Na Malé Straně

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům v malebné obci Velké Heraltice, ideální pro ty, kteří touží po klidném venkovském životě. Dispoziční řešení domu je 3+1, 90m2. Dům je částečně podsklepený a je patrné, že je delší dobu neužíván a jeho stavebně-technický stav…

Prodej rodinného domu, 55m2, Raduň

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dřevěný dům s č.p. na pozemku o celkové výměře 1.275m2. Dům je nutné dokončit nebo využívat k jiným účelům. Rodinný dům se nachází ve velmi žádané lokalitě obce Raduň, která je vzdálená 3 km od města Opavy. Jedná se o pěkné…

Prodej rodinného domu, 200m2, Vřesina, U Sadu

Prodej všestranného domu ve Vřesině u Hlučína, ul. U Sadu

Prodej rodinného domu, 87m2, Hať

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej rodinného domu 4+1 s hospodářskou budovou na pozemku o celkové ploše 1 532 m2. V části domu jsou plastová okna. V prvním podlaží je kuchyně a tři pokoje, koupelna společná s WC. Ve druhém podlaží je další pokoj. Na dům je napojena…

Dražba chaty, 368m2, Mladecko

Rekreační objekt s pozemkem, Mladecko

Novinka
Vyvolávací cena: 1.160.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej chaty, Opava, Okruhy

Prodej chaty, Opava, ul. Okruhy


TOPlist TOPlist