7 086 aktuálních nabídek
od 201 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od 351 000 Kč do 14 933 126 Kč

Ceny stavebních parcel v okrese Šumperk

Cena stavebních parcel na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 351 000 Kč do 14 933 126 Kč. Průměrná cena stavebního pozemku se v tomto okrese pohybuje kolem 2 099 Kč/m2, zahrady okolo 1 428 Kč/m2 a u zemědělského pozemku je to 64 Kč/m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou pozemky na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (60) v cenách od 351 000 Kč, následují zahrady (13) od 190 000 Kč, zemědělská půda (12) od 34 600 Kč, lesy (8) od 70 000 Kč, louky (6) od 65 000 Kč, ostatní pozemky (5) od 39 900 Kč a komerční pozemky (5) od 2 271 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme stavební parcely v celkem 27 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej stavebních parcel ve Starém Městě (6), Prodej stavebních parcel v Oskavě (5), Prodej stavebních parcel ve Štítech (4), Prodej stavebních parcel v Bušíně (4), Prodej stavebních parcel v Zábřehu (4), Prodej stavebních parcel v Hanušovicích (4), Prodej stavebních parcel v Petrově nad Desnou (3), Prodej stavebních parcel v Libině (3), Prodej stavebních parcel ve Velkých Losinách (3), Prodej stavebních parcel v Mohelnici (3), Prodej stavebních parcel v Novém Malíně (2), Prodej stavebních parcel ve Vernířovicích (2), Prodej stavebních parcel v Rapotíně (2), Prodej stavebních parcel v Loučné nad Desnou (2), Prodej stavebních parcel v Sobotíně (1).

Někdy se vyplatí nehledat stavební parcelu jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (19), klidná část obce (11), okraj obce (8), polosamota (1).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Nabídka stavebních parcel v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 60 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: Ostrov reality (9), NEXT REALITY GROUP a.s. (8), M&M reality holding a.s. (7), AGENT REAL s.r.o. (5), ETAPA REALITY (4), RE/MAX Elite Reality (3), Broker Consulting, a.s. (3), Fincentrum Reality s.r.o. (2), FondRealit.cz (2) a Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (1).

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 39 realitních makléřů, spadajících pod 26 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, Realitní společnost Morava Olomouc, AZET Reality Ostrava, JOLK REALITY Opava, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Michaela Andrle, Ing. Radek Svítil, Lenka Zittová, Ing. Vendula Kvapilová, Michal Mazalík, Andrea Cápková, Pavel Linhart, Ing. Adéla Vaňková a Zdeněk Šupina.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí Ing. Radek Svítil (5). Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 1150m2, Petrov nad Desnou

V případě zájmu a veškerých dotazů volejte prosím investora – 602548944. Mimořádná nabídka stavebního pozemku pro bydlení. Pozemek se nachází na okraji obce Petrov nad Desnou "Nad Terezínem", na klidném místě obklopeném přírodou s nádhernými výhledy na Jeseníky. …

5.060.000 Kč (4.400,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1191m2, Velké Losiny

RE/MAX Elite Reality

Pokud Vás už nebaví městský život a toužíte po vlastním bydlení na vesnici, je tento pozemek určený pro Vás. Exkluzivně Vám nabízíme na prodej stavební pozemek v obci Velké Losiny o celkové výměře 1191 m2. Pozemek se nachází v centru obce…

Prodej stavebního pozemku, 949m2, Nový Malín

Nabízíme prodej pozemku 949 m2 v Novém Malíně. Pozemek se nachází na klidném slunném místě v lokalitě "Za poldrem", v územním plánu je určen k výstavbě (smíšená obytná venkovská). Inženýrské sítě jsou zahrnuty v ceně, vybudování je smluvně zajištěno…

Novinka
2.941.900,-, (3.100,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 17060m2, Vyšehoří

Správa TOP realit s.r.o.

Nabízím prodej pozemků v k.ú Vyšehoří, LV 122 o celkové výměře 17060 m2. Část pozemků se nachází v územním plánu a jsou určeny k bydlení, konkrétně pozemek PČ 360/2. Na pozemky je přístup přes pozemky vlastnící obec. Bez provize RK, prodej od přímého…

Prodej stavebního pozemku, 1558m2, Staré Město - Chrastice, Hynčice pod Sušinou

Hledáte pozemek určený k rekreaci pro výstavbu chaty, chalupy či penzionu přímo v centru lyžařského areálu Ski Areál Kraličák? Jste na správné adrese. V zastoupení majitele nabízíme stavební pozemek v Hynčicích pod Sušinou, na který lze dojet přímo…

8.990.000 Kč (5.770,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1085m2, Nový Malín

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí pozemek určený k zástavbě přízemního rodinného domu typu bungalov o výměře 1 085 m² v klidné části obce Nový Malín. Je zde vydané stavební povolení z podzimu 2021. Zájemce si může odkoupit od majitele projekt na bungalov a může začít ihned stavět.…

2.100.000 Kč (1.935,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Zábřeh

Prodej pozemku o celkové výměře 446 m?, který se nachází v přírodní, rekreační oblasti obce Dolní Bušínov, vzdálené 10 km od města Zábřeh na Moravě. Pozemek má dostupné IS elektřina, napojení na zdroj vody ze společné vrtané studny, kanalizace je řešena společnou čističkou…

Prodej stavebního pozemku, 1786m2, Oskava - Mostkov

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej pozemku o celkové výměře 1.786 m2 vedeného v katastru nemovitostí jako orná půda, ale dle územního plánu obce určeného k výstavbě rodiného domu. Parcela je v rovině, šířka 35 m2, délka 43 m2. Na hranici…

Prodej stavebního pozemku, Hanušovice

Nabízíme Vám k prodeji pozemek v Hanušovicích o celkové ploše 1733 m?, územním plánem určen k výstavbě rodinných domů venkovského typu. Jedná se o svažitý pozemek směrem na Staré město, kde je vypracovaný i přímo projekt RD, hydrologický posudek, máme také…

Prodej stavebního pozemku, 1093m2, Petrov nad Desnou

Mimořádná nabídka stavebního pozemku pro bydlení. Pozemek se nachází na okraji obce Petrov nad Desnou "Nad Terezínem", na klidném místě obklopeném přírodou s nádhernými výhledy na Jeseníky. Necelé 4 km odtud leží známé lázně Velké Losiny a opačným směrem ve stejné…

4.809.200 Kč (4.400,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1092m2, Štíty - Březná

QARA s.r.o.

Sojka přináší prodej pozemku v obci Štíty. Pokud hledáte pozemek pro svůj dům v klidné části blízko přírody. Je tento pozemek o rozloze 1026 m + 1/2 podíl na 133 m na vedlejším pozemku právě pro Vás. V obci se nachází veškerá občanská vybavenost. Nejen…

Prodej stavebního pozemku, Kosov

Nabízíme Vám k prodeji pozemek v Kosově o celkové ploše 1568 + 7 m?, územním plánem určen k výstavbě rodinného domu venkovského typu. Jedná se o pozemek v mírném svahu na okraji obce směrem na Zábřeh. Elektřina i dešťová kanalizace se nachází…

Prodej stavebního pozemku, 3472m2, Hrabišín

RE/MAX Elite Reality

Hledáte nový domov nebo investiční příležitost v blízkosti Šumperka? Nejlépe v klidné obci a v přírodě? Pokud ano, tak by pro Vás mohla být tato nabídka zajímavá. Pozemky o celkové výměře 3472 m2, se nachází v obci Hrabišín, která je vzdálena pouhých 10…

5.730.000 Kč (1.650,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 8509m2, Vernířovice

V případě zájmu a veškerých dotazů volejte prosím investora – 602548944. Mimořádná příležitost pro podnikatele – možnost podnikání přímo z domova. Prodej stavebního pozemku určeného územním plánem pro stavbu rodinného domu spojeného s podnikáním v oblasti lehké výroby,…

11.844.528,-, (1.392,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 972m2, Petrov nad Desnou

V případě zájmu a veškerých dotazů volejte prosím investora – 602548944. Mimořádná nabídka stavebního pozemku pro bydlení. Pozemek se nachází na okraji obce Petrov nad Desnou "Nad Terezínem", na klidném místě obklopeném přírodou s nádhernými výhledy na Jeseníky. …

4.276.800 Kč (4.400,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1809m2, Libina

Česká Společnost Realitní / ALDAMAR

Nabízíme ke koupi rodinný dům v Libině v části Horní Libina. Dům je dispozičně 4+1 se dvěma vchody, takže se dá rozdělit na dvě bytové jednotky se samostatnými vchody. Zastavěná plocha je cca 170 m2. Dům je částečně podsklepen. V zádveří je vchod…

Prodej stavebního pozemku, 4532m2, Oskava

Souhrn na sobě navazujících parcel, tvořících ucelený pozemek.

Prodej stavebního pozemku, 1522m2, Velké Losiny, Zadní

Jste nároční a pro svůj záměr hledáte opravdu krásné místo? Preferujete klidnou lokalitu v rámci jedné z nejzajímavějších, dá se říci už horských obcí, kde se čile investuje? Nebo chcete postavit rodinný dům a je vám blízký venkovský styl života? Tak vítejte ve Velkých…

3.790.000 Kč (2.490,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1206m2, Velké Losiny

Ostrov reality

Nabízíme prodej stavební parcely o rozloze 1 206 m2 v klidné části obce Velké Losiny. K pozemku vede obecní příjezdová cesta. Na hranici pozemku je přípojka k elektřině, plyn lze vyřešit podtlakem pod vozovkou, kanalizace je přímo na pozemku a voda je…

3.015.000,-, (2.500,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 4136m2, Ruda nad Moravou

Ostrov reality

Představuji Vám investiční novinku v podobě stavební parcely o rozloze 4 136 m2, která se nachází v obci jménem Ruda nad Moravou. Jedná se o prodej parcely, která je v územním plánu obce evidována k zástavbě rodinných domů. K pozemku vede obecní…


TOPlist TOPlist