7 941 aktuálních nabídek
od 204 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 3+1
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byt 3+1 na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena bytů 3+1 k prodeji pohybuje od 1 040 000 Kč do 5 800 000 Kč

Ceny bytů 3+1 v okrese Šumperk

Cena bytů 3+1 na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 1 040 000 Kč do 5 800 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 983 Kč do 27 789 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 42 936 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 62 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 3+1 k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 3+1 (39) v cenách od 1 040 000 Kč, následují byty 2+1 (30) od 950 000 Kč, byty 1+1 (18) od 1 190 000 Kč, byty 2+kk (12) od 1 290 000 Kč, byty 4+1 (8) od 2 800 000 Kč, byty 3+kk (7) od 1 990 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (4) od 900 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 3 990 000 Kč a byty 4+kk (1) od 4 500 000 Kč.

Lokality bytů 3+1 k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme byty 3+1 v celkem 15 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů 3+1 v Šumperku (19), Prodej bytů 3+1 v Mohelnici (4), Prodej bytů 3+1 v Zábřehu (2), Prodej bytů 3+1 v Loučné nad Desnou (2), Prodej bytů 3+1 v Hanušovicích (2), Prodej bytů 3+1 v Mírově (1), Prodej bytů 3+1 v Rudě nad Moravou (1), Prodej bytů 3+1 v Libině (1), Prodej bytů 3+1 v Klopině (1), Prodej bytů 3+1 v Jindřichově (1), Prodej bytů 3+1 v Kamenné (1), Prodej bytů 3+1 ve Zvoli (1), Prodej bytů 3+1 v Sudkově (1), Prodej bytů 3+1 v Postřelmově (1), Prodej bytů 3+1 v Rapotíně (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt 3+1 jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat byt 3+1 k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 3+1 nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (17), klidná část obce (6), sídliště (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 3+1 v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (13). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 3+1 k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 3+1 a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 3+1 pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 3+1 se zajištěným parkováním, tedy byty 3+1 v Šumperku s garáží (1) nebo byty 3+1 v Šumperku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu 3+1 se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 3+1 v 1. patře (12) a 2. patře (8), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (16). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 3+1 v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 3+1 s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 3+1: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Šumperk na prodej byty 3+1 v dobrém stavu (22), v bezvadném stavu (13), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 3+1 v Šumperku dle vlastnictví

Byty 3+1 zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 3+1 v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 3+1 se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu 3+1 podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji panelové byty 3+1 (15). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty 3+1 (4), montované byty 3+1 (2), jiné byty 3+1 (2) či byty 3+1 s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů 3+1 v okrese Šumperk

Kromě bytů 3+1 standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Šumperku také k dispozici i byt 3+1 v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů 3+1 v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 39 bytů 3+1 z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty 3+1 k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (9), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (6), BO! reality a finance (5), RE/MAX Elite Reality (4), Česká Společnost Realitní / ALDAMAR (3), MORAVOLEN HOLDING a.s. (2), KRÁSA BYDLENÍ (2), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (2), Znalecká a poradenská kancelář s.r.o. (1) a M&M reality holding a.s. (1).

Jak najít vhodný byt 3+1 na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu bytu 3+1, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 3+1 na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 3+1 podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 3+1 v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 26 realitních makléřů, spadajících pod 17 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Michaela Andrle, Jaroslav Huf, Ing. Aleš Žaitlík, Ing. Vendula Kvapilová, Michal Mazalík, Ing. Adéla Vaňková, Zdeněk Šupina, Lenka Zittová a Ludmila Valinčičová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (8). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 3+1 vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 79m2, Šumperk, Krátká

Nabízíme vám k prodeji moderně řešenou podkrovní bytovou jednotku o dispozici 3+1, 79 m2, která se nachází v historické zástavbě v centru Šumperka na ulici Krátká. Blízké okolí nabízí veškerou občanskou vybavenost v docházkové vzdálenosti.Byt je po…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Šumperk, Evaldova

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí byt 3+1 v osobním vlastnictví na ulici Evaldova v Šumperku. Jednotka se nachází v 8. nadzemním podlaží bytového domu s výtahem. Velmi dobrá dispozice: kuchyně s velkým kuchyňským koutem, obývací pokoj se vstupem na balkon, ložnice se vstupem…

Prodej bytu 3+1, 61m2, Šumperk, Lidická

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně vám nabízíme k prodeji slunný byt 3+1 se zasklenou lodžií a krásným výhledem na aktivní i odpočinkovou zónu a plavecký bazén v Šumperku na Lidické ulici. Byt nacházející se v 6.N.P. panelového domu s výtahem je v původním, udržovaném…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Šumperk, Jesenická

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí pěkný zrekonstruovaný byt 3+1 v osobním vlastnictví, o výměře 73 m² v obci Šumperk na ulici Jesenická. K bytu náleží lodžie. Byt se nachází v 1. patře panelového domu. Proběhla zde zdařilá rekonstrukce - kuchyňská linka včetně spotřebičů,…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Šumperk, Evaldova

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Hledáte prostorný byt v centru města s nádherným výhledem prakticky po celém Šumperku. Prodej bytu 3+1 v horní části ulice Evaldova, jen pár kroků od hlavní třídy je tu pro Vás. Byt se nachází v 5. nadzemním podlaží a díky dvěma balkonům má fakticky výhled po celém městě.…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Šumperk

MORAVOLEN HOLDING a.s.

Nově nabízíme moc pěkný panelákový byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 v Šumperku, v blízkosti centra, ulice Čsl. armády. Byt se nachází v 7. patře panelového domu s výtahem, je po částečné rekonstrukci (okna plastová, omítky, podlahy) částečně zařízený, jádro…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Šumperk

MORAVOLEN HOLDING a.s.

Nově v nabídce k prodeji pěkný byt 3+1 v Šumperku, ul. 8 května. Jedná se o klidnou, avšak velmi žádanou lokalitu v Šumperku, ihned před cestu základní škola, naproti mateřská školka, obchod, u domu park s dětským hřištěm a zároveň v docházkové…

Prodej bytu 3+1, 82m2, Rapotín, Družstevní

Prodej kompletně zrekonstruovaného bytu 1 + 3 včetně garáže v Rapotíně. Byt se nachází v 1. patře montovaného domu OKAL. Dům je po revitalizaci (zateplená fasáda, nová střecha). Celková výměra bytu je 82 m2. Podlahy jsou kryty koberci a PVC. Vytápění je etážové…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Mohelnice, Lidická

Nabízíme Vám převod uživatelských práv panelového bytu 1 + 3 v Mohelnici na Lidické ulici. Jedná se o byt v původním, avšak udržovaném stavu o celkové výměře 72 m2, plastová okna. Dispozice bytu: předsíň, kuchyň, koupelna a WC, obývací pokoj…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Hanušovice, Příčná

REALITY Špirka s.r.o.

Nabízíme k prodeji slunný byt 3+1 v osobním vlastnictví o CP 79 m2, ve velmi vyhledávané lokalitě města Hanušovice, na ulici Příčná. Byt je umístěný ve 4. NP panelového domu s výtahem a je ihned k nastěhování. Dispozice : prostorná chodba…

Prodej bytu 3+1, 61m2, Postřelmov, Závořická

Pokud hledáte pro svoji rodinu pěkné bydlení ve skvělé lokalitě, zkuste si prohlédnout naši novou nabídku na prodej bytu ve 3.NP panelového domu na ulici Závořická v Postřelmově. Velmi dobrý stav bytu, vyhledávaná, dopravně dostupná lokalita s veškerou občanskou…

Prodej bytu 3+1, 55m2, Zvole

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně nabízíme k prodeji zachovalý byt 3+1 v malebné vesničce Zvole. Byt se nachází ve druhém patře cihlového bytového domu, který má celkem čtyři bytové jednotky. K bytu náleží část půdy, sklepní prostor (8,1m2) + koje (1,5m2), garáž s připojením na el.en.…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Šumperk, Dobrovského

RE/MAX Elite Reality

Představuji Vám ke koupi tento zajímavý byt o dispozici 3+1 nacházející se na ulici Dobrovského v Šumperku. Byt je v osobním vlastnictví a je situován ve 3.NP udržovaného zděného domu. V domě je celkem 7 bytových jednotek a jejich vlastnící mají…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Mírov

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Prodej bytu 3+1 v obci Mírov. Byt má rozlohu 67 m² + vlastní sklep a půdu. Jedná se o byt v osobním vlastnictví nacházející se v 1. nadzemním podlaží. Byt je po částečné rekonstrukci., tzn. Nová koupelna, kuchyňská linka, plastová okna, některé podlahy, atd. Vytápění…

Prodej bytu 3+1, 84m2, Šumperk, Zahradní

Hledáte prostorný byt s dobrou dostupností do centra města? Tak jeden tu pro vás máme. Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o celkové ploše 84 m2 a podlahové ploše 78 m2, který prošel v roce 2016 rozsáhlou rekonstrukcí…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Šumperk, Vančurova

Nabízíme Vám převod uživatelských práv panelového bytu o velikosti 1 + 3 s lodžií v Šumperku na Vančurové ulici. Celková výměra bytu činí 64 m2. Byt se nachází se ve 3. patře panelového domu, v domě je výtah. Byt má vyzděné jádro a plastová okna.…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Mohelnice, Vodní

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí byt 3+1 na ulici Vodní v Mohelnici. Jednotka se nachází v 7. nadzemním podlaží bytového domu s výtahem. Dispozice : kuchyně s kuchyňským koutem, obývací pokoj se vstupem na lodžii, ložnice, dětský pokoj, koupelna se sprchovým koutem, WC, komora. V bytě…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Šumperk, U sanatoria

Česká Společnost Realitní / ALDAMAR

Nabízíme ke koupi pěkný zrekonstruovaný byt v osobním vlastnictví, dispozičně 3+1 s balkonem o celkové vlastnické ploše 64,28 m2 v 1.patře - II.NP. Rekonstrukce proběhla v roce 2017 a 2020, kdy byla zhotovena kuchyň, WC a koupelna,…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Šumperk, Jesenická

Pokud hledáte cihlový byt s bohatým příslušenstvím a kouskem zahrady k tomu, podívejte se na naši novou nabídku bytu na Jesenické ulici v Šumperku. Byt se nachází ve 2. NP pěkného revitalizovaného bytového domu, je v osobním vlastnictví a nabízí…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Šumperk, Bří. Čapků

Česká Společnost Realitní / ALDAMAR

Nabízíme ke koupi byt v osobním vlastnictví, dispozičně 3+1v bytovém domě bez výtahu na ulici Bří Čapků. Byt se nachází ve 2. patře. Vstupem do bytu se dostáváme do zádveří a chodby. Z chodby pak je přístup do jednoho neprůchozího pokoje, samostatné…


TOPlist TOPlist