6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Šumperk

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 622 500 Kč do 5 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Šumperk

Cena bytů na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 622 500 Kč do 5 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 887 Kč do 27 782 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 41 706 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 61 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (34) v cenách od 950 000 Kč, následují byty 2+1 (29) od 950 000 Kč, byty 1+1 (11) od 1 110 000 Kč, byty 2+kk (10) od 622 500 Kč, byty 3+kk (7) od 2 372 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (6) od 900 000 Kč, byty 4+1 (4) od 2 800 000 Kč, byty 5+1 a více (2) od 3 500 000 Kč a byty 4+kk (2) od 4 405 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Šumperk, je byt za cenu 4 405 000 Kč v obci Mohelnice, který má obytnou plochu 90 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme byty v celkem 19 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Šumperku (56), Prodej bytů v Mohelnici (9), Prodej bytů v Zábřehu (6), Prodej bytů v Loučné nad Desnou (6), Prodej bytů v Jindřichově (3), Prodej bytů v Mírově (3), Prodej bytů v Kamenné (3), Prodej bytů v Hanušovicích (3), Prodej bytů v Sudkově (2), Prodej bytů v Postřelmově (2), Prodej bytů ve Velkých Losinách (2), Prodej bytů v Rudě nad Moravou (2), Prodej bytů v Libině (2), Prodej bytů v Klopině (1), Prodej bytů v Petrově nad Desnou (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (41), klidná část obce (21), okraj obce (8), sídliště (7), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (26). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Šumperku s garáží (1) nebo byty v Šumperku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (26) a 2. patře (22), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (31). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Šumperk na prodej byty v dobrém stavu (43), v bezvadném stavu (33), k rekonstrukci (13), po rekonstrukci (10), novostavby (3).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Šumperku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji panelové byty (30). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (20), jiné byty (9), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Šumperk

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Šumperk také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 104 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (18), RE/MAX Elite Reality (14), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (11), Ostrov reality (7), Znalecká a poradenská kancelář s.r.o. (6), AZET Reality (5), M&M reality holding a.s. (5), KRÁSA BYDLENÍ (5), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (4) a BO! reality a finance (4). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 141 realitních makléřů, spadajících pod 66 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Josef Andrle, Žaneta Sedlačíková, Ing. Aleš Žaitlík, David Kotrla, Zdeněk Šupina, Ing. Vendula Kvapilová, Michal Mazalík, Ing. Adéla Vaňková a Pavel Linhart.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (27). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 70m2, Šumperk, Vančurova

ProfitLine reality & finance

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme ke koupi byt 3+1 v osobním vlastnictví, cihlový, o celkové výměře 70 m2, na ul. Vančurova, Šumperk. Byt se nachází v 3.NP bez výtahu. Byt je po částečné rekonstrukci, el., podlahy, kuchyň s vestavnými…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 70m2, Šumperk, Uničovská

Nabízíme Vám nově zrekonstruovaný prostorný cihlový byt 1+kk v bytovém domě o 15 bytových jednotkách, který se nachází ve městě Šumperku. V současné době probíhá rekonstrukce domu a bytových jednotek. Byt v 1.NP má 70 m2 a skládá se…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 51m2, Šumperk, Uničovská

Nově Vám nabízíme ke koupi zrekonstruovaný cihlový byt s klenbami 1+kk v bytovém domě o 15-ti bytových jednotkách. V současné době probíhá rekonstrukce domu a bytových jednotek. Byt v 1. přízemí má 51,5 m2. V bytě je k dispozici pokoj se…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Zábřeh, Kozinova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte pro svoji rodinu zrekonstruovaný byt v centru Zábřeha? Navíc dostatečně prostorný s neprůchozími pokoji? Byt se zaskleným balkonem na Kozinově ulici ve zrevitalizovaném domě o podlahové ploše 74 m2, s komorou na chodbě a sklepní kojí…

Prodej bytu 2+kk, 46m2, Jindřichov

Ostrov reality

Nabízíme ke koupi cihlový byt v osobním vlastnictví, dispozičně 2+kk o celkové výměře 46,3 m2 v obci Jindřichov.Byt je umístěn v domě se čtyřmi byty v 2NP. Byt je určen ke kompletní rekonstrukci, elektřina, plyn, kanalizace, vodovod vše…

Prodej bytu 2+1, 43m2, Šumperk, Kmochova

Ať už jako investiční nemovitost nebo startovací bydlení, tento byt o dispozici 2+1 na super místě v Šumperku je značka ideál. Byt v osobním vlastnictví o velikosti 43 m2 se nachází v 1.NP revitalizovaného panelového domu s výtahem. Jeho…

Prodej bytu 2+kk, 64m2, Zábřeh, Školská

Ostrov reality

Toužíte po zrekonstruovaném bytě v cihlovém domě v samém centru Zábřeha? Navíc včetně vybavení, prostě jen přijít s kufry a bydlet? Pak pro Vás jeden skvost máme. Nachází se na ulici Školská, kde je možné parkovat, za domem je slunná prostorná zahrada k posezení,…

Prodej bytu 1+1, 37m2, Hanušovice, Hlavní

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme byt 1+1 na ulici Hlavní v Hanušovicích. Byt disponuje užitnou plochou 37,7m2 a prodává se vybavený, připravený pro nového majitele. Nachází se v 3.NP cihlového domu a náleží k němu 1/6 přilehlého pozemku a sklepní kóje.…

Prodej bytu 4+1, 105m2, Zábřeh, Farní

RE/MAX Elite Reality

Exkluzivně Vám nabízíme byt 4+1 v Zábřeze v 1.nadzemním podlaží o podlahové ploše 105 m2. Byt 4+1 se nachází v centru města, přitom ve velmi klidné lokalitě. Dům je po rekonstrukci, zateplen s novými plastovými okny a novou střechou. Cihlový byt je…

Prodej bytu 1+1, 37m2, Sudkov

Chystáte se osamostatnit a hledáte vhodné místo pro váš start? Nebo hledáte investiční nemovitost, která je připravená k pronájmu? V obou případech je možnou variantou byt 1+1 v Sudkově. Byt je v osobním vlastnictví, nachází se v 1.NP montovaného bytového domu…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Staré Město, Nová

Ostrov reality

Nabízíme prodej cihlového, družstevního bytu o velikosti 36 m2, s dispozicí 1+1, který se nachází ve Starém Městě a lze převést do osobního vlastnictví. Staré Město je obklopeno ze všech stran horami, proto je to velice dobře umístěná nemovitost, která…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 23m2, Postřelmov, Nová

Ostrov reality

Prodej bytu 1 kk o celkové výměře 23 m2 ve vyhledávané lokalitě Postřelmov. Bytová jednotka je umístěná v přízemí panelového domu a nabízí prostorný pokoj s kuchyňským koutem, předsíň a koupelnu s wc. V předsíni se nachází vestavěné skříně.…

Dražba bytu 3+1, 74m2, Zábřeh

Družstevní byt 3+1, který se nachází ve III. nadzemním podlaží výše uvedeného panelového, podsklepeného, typového bytového domu celkem se čtyřmi nadzemními podlažími. Objekt není vybaven žádným výtahem. Objekt je situován v zastavěné části města, a to na ulici Bezručova. Bytový…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.953.333,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 64m2, Šumperk, Vančurova 721/27

Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

Byt 2+1 ve vnitřním řadovém zděném podsklepeném bytovém domě se 2 NP a obytným podkrovím, ve zvýšeném I. NP příslušenství ve formě sklepu v I. PP, půdy a kolárny. Dispoziční řešení: předsíň, 2 pokoje, kuchyně, jídelní kout, koupelna a WC. Příslušenství bytu tvoří…

Prodej bytu 2+1, 70m2, Olšany

Ostrov reality

Ve výhradním zastoupení nabízíme byt 2+1 v osobním vlastnictví po kompletní rekonstrukci v obci Olšany. Tento byt prošel rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2018. Elektrika, omítky, podlahy, koupelna, wc a sádrokartonové stropy to vše je zde hotové. Díky své orientaci je byt krásně…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Loučná nad Desnou

Česká Společnost Realitní / ALDAMAR

Nabízím ke koupi byt dispozičně 2+1 o velikosti 54 m2 s neprůchozími pokoji v 1.NP bytového domu v Loučné nad Desnou. Dům je dobře udržovaný, prošel revitalizací - zateplení, na konci roku 2022 zhotoveny nové schody do domu. Byt samotný je…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Šumperk, Vrchlického

RE/MAX Elite Reality

Představuji vám ke koupi byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 na ulici Vrchlického v Šumperku. Byt se nachází v 7.NP panelového revitalizovaného domu s výtahem. Interiér bytu je v udržovaném stavu s původním jádrem a plastovými okny. Celková…

Prodej bytu 2+kk, 48m2, Loučná nad Desnou - Rejhotice

Bydlete v nových bytech, které jsou vystavěny v rámci projektu Údolí Rejhotice v Loučné nad Desnou. Jedná se o 26 bytových jednotek s komfortním designovým vybavením. Všechny jednotky se nachází v renovované prvorepublikové vile ze třicátých let, která momentálně…

Prodej bytu 3+kk, 53m2, Loučná nad Desnou - Rejhotice

Bydlete v nových bytech, které jsou vystavěny v rámci projektu Údolí Rejhotice v Loučné nad Desnou. Jedná se o 26 bytových jednotek s komfortním designovým vybavením. Všechny jednotky se nachází v renovované prvorepublikové vile ze třicátých let, která momentálně…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Loučná nad Desnou - Rejhotice

Bydlete v nových bytech, které jsou vystavěny v rámci projektu Údolí Rejhotice v Loučné nad Desnou. Jedná se o 26 bytových jednotek s komfortním designovým vybavením. Všechny jednotky se nachází v renovovanéprvorepublikové vile ze třicátých let, která momentálně…


TOPlist TOPlist