6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Byt 2+1
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Šumperk
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byt 2+1 na prodej Šumperk

Aktuálně se zde cena bytů 2+1 k prodeji pohybuje od 990 000 Kč do 3 750 000 Kč

Ceny bytů 2+1 v okrese Šumperk

Cena bytů 2+1 na prodej v okrese Šumperk se momentálně pohybuje od 990 000 Kč do 3 750 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 442 Kč do 16 827 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 43 532 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 64 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty 2+1 k prodeji v okrese Šumperk.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době různé druhy bytů, kdy nejpočetnější jsou byty 3+1 (30) v cenách od 784 200 Kč, následují byty 2+1 (28) od 990 000 Kč, byty 2+kk (19) od 1 090 000 Kč, byty 3+kk (6) od 2 290 000 Kč, byty 1+1 (5) od 799 500 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 1 990 000 Kč, byty 4+1 (1) od 3 990 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 3 200 000 Kč, byty 4+kk (1) od 3 560 000 Kč a ostatní byty (1) .

Lokality bytů 2+1 k prodeji

V okrese Šumperk nabízíme byty 2+1 v celkem 8 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů 2+1 v Šumperku (9), Prodej bytů 2+1 v Loučné nad Desnou (5), Prodej bytů 2+1 v Mohelnici (4), Prodej bytů 2+1 v Kamenné (3), Prodej bytů 2+1 v Sudkově (3), Prodej bytů 2+1 v Zábřehu (2), Prodej bytů 2+1 v Petrově nad Desnou (1), Prodej bytů 2+1 v Hanušovicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt 2+1 jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Šumperk sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Bruntál, Olomouc, Svitavy a Ústí nad Orlicí.

Jak vybrat byt 2+1 k prodeji podle vlastností a lokality

Byty 2+1 nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (10), klidná část obce (9), sídliště (3), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt 2+1 v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (7). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu 2+1 k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt 2+1 a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu 2+1 pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty 2+1 se zajištěným parkováním, tedy byty 2+1 v Šumperku s garáží (1) nebo byty 2+1 v Šumperku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu 2+1 se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty 2+1 v 1. patře (4) a 2. patře (2), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (13). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty 2+1 v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty 2+1 s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu 2+1: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Šumperk na prodej byty 2+1 v dobrém stavu (14), v bezvadném stavu (6), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty 2+1 v Šumperku dle vlastnictví

Byty 2+1 zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt 2+1 v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty 2+1 se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu 2+1 podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Šumperk nabízejí nejčastěji panelové byty 2+1 (7). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty 2+1 (5), jiné byty 2+1 (3), dřevěné byty 2+1 (1) či byty 2+1 s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Nabídka bytů 2+1 v okrese Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 28 bytů 2+1 z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty 2+1 k prodeji inzerují tyto realitky: RE/MAX Elite Reality (5), Ostrov reality (4), NEXT REALITY GROUP a.s. (4), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (3), Česká Společnost Realitní / ALDAMAR (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), M&M reality holding a.s. (2), BO! reality a finance (1), BIDLI reality, a.s. (1) a Stanislav Tichý, reality a energie (1).

Jak najít vhodný byt 2+1 na prodej v okrese Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu bytu 2+1, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt 2+1 na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Šumperk 3 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt 2+1 podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt 2+1 v Šumperku?

V okrese Šumperk působí 27 realitních makléřů, spadajících pod 13 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Vendula Kvapilová, Mgr. Veronika Chládková, Martina Brücknerová, Mgr. Ivana Uhlířová, Ing. Aleš Žaitlík, Ludmila Valinčičová, Danuše Navrátilová, Diana Bartoňová, Bc. Radek Koleček a Ing. Jan Kaštan.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (5). Pokud chcete prodat či pronajmout byt 2+1 vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 59m2, Šumperk, J. z Poděbrad

Prodej bytu 2+1 s lodžií a šatnou, Šumperk, J. z Poděbrad

Prodej bytu 2+1, 45m2, Sudkov

Prodej, Byty 2+1, 48,77 m2 - Sudkov

Prodej bytu 2+1, 50m2, Mohelnice, Staškova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Klidné bydlení pro rodinu nabízí tento parádně zrekonstruovaný byt 2+1 na ulici Staškově v Mohelnici. Stačí si jen donést osobní věci a bydlíte. Byt je v osobním vlastnictví s neprůchozími pokoji s okny na východ ve druhém patře bytového domu, vhodný také…

Prodej bytu 2+1, 44m2, Šumperk, Pod Senovou

Prodej, Byty 2+1, 44 m2 - Šumperk

Prodej bytu 2+1, 58m2, Loučná nad Desnou

Prodej bytu 2+1, 58 m2 v Loučné nad Desnou.

Prodej bytu 2+1, 44m2, Šumperk, Jugoslávská

Prodej, Byty 2+1, 44 m2, ulice Jugoslávská, Šumperk

Prodej bytu 2+1, 70m2, Sudkov

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Zbystřete ti, kteří chcete koupit velký byt 2+1 v Sudkově u Postřelmova. Pokud hledáte byt, do kterého nebudete muset investovat další peníze, kam si donesete pouze své věci a bydlíte, tak jste ho právě našli. Bytová jednotka 2+1 o výměře 70 m2

Prodej bytu 2+1, 43m2, Mohelnice, Stanislavova

RE/MAX Elite Reality

Převod družstevního podílu k bytové jednotce 2+1 na ulici Stanislavova v Mohelnici

Prodej bytu 2+1, 57m2, Sudkov

RE/MAX Elite Reality

Prodej bytu 2+1 v Sudkově 57 m2, kůlna, sklepní kóje a půdní prostor (celkem 21 m2)

Prodej bytu 2+1, 56m2, Mohelnice, Stanislavova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte pro svoji rodinu byt 2+1 po vkusné a moderní rekonstrukci? Navíc v klidné lokalitě Mohelnice kde máte všude blízko? Dovolujeme si Vám nabídnout slunný byt o dispozici 2+1 ve 4. podlaží panelového domu na ulici Stanislavova. Byt disponuje neprůchozími pokoji,…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Hanušovice, Osvobození

BIDLI reality, a.s.

Dovolujeme si vám nabídnout byt 2+1 48m2 ve 3NP s podílem na zahradě kde jsou zahrádky, posezení, s podílem na pozemku a vlastní kůlnou. Výhodou tohoto bytu je i možnost udělat si mezonet na půdě která je přímo nad bytem a  je zde umístěn nyní…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Kamenná

Česká Společnost Realitní / ALDAMAR

Nabízíme ke koupi velice vkusně zrekonstruovaný byt dispozičně 2+1 ve 4. patře domu s výtahem v obci Kamenná. Byt prošel v první polovině roku 2023 kompletní rekonstrukcí - nové plovoucí podlahy v obytných místnostech, nové rozvody elektriky, nové omítky,…


TOPlist TOPlist