6 104 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Nový Jičín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Nový Jičín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 155 000 Kč do 3 790 000 Kč

Ceny bytů v okrese Nový Jičín

Cena bytů na prodej v okrese Nový Jičín se momentálně pohybuje od 1 155 000 Kč do 3 790 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 183 Kč do 17 007 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 41 325 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 61 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Nový Jičín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Nový Jičín?

Na trhu v Novém Jičíně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (19) v cenách od 1 155 000 Kč, následují byty 3+1 (19) od 1 500 000 Kč, byty 3+kk (4) od 3 790 000 Kč, byty 2+kk (4) od 1 520 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 1 550 000 Kč, byty 1+1 (1) od 2 300 000 Kč a byty 4+kk (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Nový Jičín, je byt v obci Štramberk, který má obytnou plochu 127 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Nový Jičín nabízíme byty v celkem 15 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Kopřivnici (12), Prodej bytů v Novém Jičíně (11), Prodej bytů ve Štramberku (5), Prodej bytů ve Vražném (4), Prodej bytů v Bravanticích (4), Prodej bytů ve Frenštátě pod Radhoštěm (3), Prodej bytů v Šenově u Nového Jičína (3), Prodej bytů ve Fulneku (1), Prodej bytů v Petřvaldě (1), Prodej bytů v Bílovci (1), Prodej bytů v Příboře (1), Prodej bytů v Jeseníku nad Odrou (1), Prodej bytů v Odrách (1), Prodej bytů v Kuníně (1), Prodej bytů v Mořkově (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Nový Jičín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Opava.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (21), klidná část obce (13), sídliště (5), zástavba rd (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (4). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Novém Jičíně s garáží nebo byty v Novém Jičíně s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (10) a 2. patře (4), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (17). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (8). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Nový Jičín na prodej byty v bezvadném stavu (23), v dobrém stavu (18), po rekonstrukci (8), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Novém Jičíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Nový Jičín nabízejí nejčastěji panelové byty (16). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (12), zděné byty (4), montované byty (1), dřevěné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Nový Jičín dle inzerenta:

V Novém Jičíně a okolí pochází 50 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (8), Claris realitní kancelář s.r.o. (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (4), RE/MAX MONARCHA (4), PROGRESUNION (4), QARA s.r.o. (4), M&M reality holding a.s. (4), REALIT-STAV RK s.r.o. (3), BO! reality a finance (2) a Lukáš Indrák - RealAgents (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Nový Jičín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Nový Jičín 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Novém Jičíně?

V okrese Nový Jičín působí 135 realitních makléřů, spadajících pod 55 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Nový Jičín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Petr Podhajský, Ing., Ing. arch. Bohuslav Kunat, Renata Hrůzová, Ing. Daniel Rapák, Ing. Jan Simper, Jaromír Kohut, Monika Obert Morysová, Lucie Zajícová, Ing. Silvie Jemelíková a Viktor Akantis.

Nejvíce nemovitostí v okolí Nového Jičína nabízí Svobodová Markéta (22). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 65m2, Nový Jičín, Vančurova

Prodej bytu 2+1 v Novém Jičíně, ul. Vančurova

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně možnost koupě bytu 3+1 s lodžií a vlastním sklepem v samotném centru obce, který je situován ve 4. NP revitalizovaného bytového domu. Bytová jednotka je v družstevním vlastnictví s možností převodu do osobního. Samotný byt…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Nový Jičín, Na Lani

Nabízíme Vám exklusivně k prodeji družstevní byt 3+1 o celkové výměře 70 m2 umístěný ve 2. patře kompletně revitalizovaného panelového domu. Byt je v původním, ale velice zachovalém stavu. V bytě plastová okna, na podlahách převážně lino,…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

BYT ČÍSLO 2 O VÝMĚŘE 48 m2 V BYTOVÉM DOMĚ SE ČTYŘMI BYTY 2+1 V OBCI VRAŽNÉ - HYNČICE

Prodej bytu 2+1, 48m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

BYT ČÍSLO 1 O VÝMĚŘE 48 m2 V BYTOVÉM DOMĚ SE ČTYŘMI BYTY 2+1 V OBCI VRAŽNÉ - HYNČICE

Prodej bytu 2+1, 53m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

BYT ČÍSLO "4" O VÝMĚŘE 53 m2 V BYTOVÉM DOMĚ SE ČTYŘMI BYTY 2+1 V OBCI VRAŽNÉ - HYNČICE

Prodej bytu 2+1, 51m2, Vražné - Hynčice

RE/MAX MONARCHA

BYT ČÍSLO "3" O VÝMĚŘE 51 m2 V BYTOVÉM DOMĚ SE ČTYŘMI BYTY 2+1 V OBCI VRAŽNÉ - HYNČICE

Prodej bytu 3+1, 68m2, Kopřivnice, Příčná

V exkluzivním zastoupení majitelů Vám nabízíme ke koupi kompletně zrekonstruovaný družstevní byt 3+1 se zasklenou lodžií na ulici Příčná v obci Kopřivnice. Byt se nachází ve čtvrtém podlaží celkově revitalizovaného domu s výtahem a je situován na dvě světové…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Mořkov, Obchodní

Prodej, byt 3+1, Mořkov, ul. Obchodní, 76 m2

Prodej bytu 2+1, 54m2, Kopřivnice, Pod Bílou horou

Prodej bytu 2+1, 54 m?, Kopřivnice, ul. Pod Bílou horou

Prodej bytu 3+1, 75m2, Jeseník nad Odrou

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Prodej bytu 3+0 se zahradou, 75 m2, os. vl., Jeseník nad Odrou

Prodej bytu 2+kk, 47m2, Bravantice

CENTURY 21 Česká republika

Prodej bytu 2+kk, 47 m2 - Bravantice u Ostravy

Prodej bytu 3+kk, 67m2, Bravantice

CENTURY 21 Česká republika

Prodej bytu 3+kk, 67 m2 - Bravantice u Ostravy

Prodej bytu 2+kk, 50m2, Bravantice

CENTURY 21 Česká republika

Prodej bytu 2+kk, 50 m2 - Bravantice u Ostravy

Prodej bytu 3+1, 64m2, Kopřivnice, 17. listopadu

prodej bytu 3+1 s komorou a lodžií Kopřivnice


TOPlist TOPlist