6 523 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Nový Jičín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Nový Jičín

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 200 000 Kč do 4 000 000 Kč

Ceny bytů v okrese Nový Jičín

Cena bytů na prodej v okrese Nový Jičín se momentálně pohybuje od 1 200 000 Kč do 4 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 566 Kč do 18 553 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 39 871 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 60 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Nový Jičín.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Nový Jičín?

Na trhu v Novém Jičíně jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (21) v cenách od 1 680 000 Kč, následují byty 3+1 (19) od 1 200 000 Kč, byty 2+kk (4) od 2 050 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 1 650 000 Kč, byty 3+kk (2) od 3 290 000 Kč, byty 4+1 (1) od 3 100 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 4 000 000 Kč a byty 1+1 (1) od 1 480 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Nový Jičín, je byt za cenu 2 750 000 Kč v obci Studénka, který má obytnou plochu 85 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Nový Jičín nabízíme byty v celkem 11 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Novém Jičíně (12), Prodej bytů v Kopřivnici (11), Prodej bytů ve Studénce (8), Prodej bytů ve Frenštátě pod Radhoštěm (6), Prodej bytů v Příboře (4), Prodej bytů v Bílovci (3), Prodej bytů ve Fulneku (2), Prodej bytů v Šenově u Nového Jičína (2), Prodej bytů v Odrách (1), Prodej bytů ve Štramberku (1), Prodej bytů v Tiché (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Nový Jičín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Opava.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (11), centrum (11), okraj obce (4), sídliště (3), zástavba rd (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (16). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Novém Jičíně s garáží (1) nebo byty v Novém Jičíně s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (14) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (18). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (5). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Nový Jičín na prodej byty v dobrém stavu (20), v bezvadném stavu (18), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Novém Jičíně dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Nový Jičín nabízejí nejčastěji zděné byty (11). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (10), jiné byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Nový Jičín

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Novém Jičíně také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Nový Jičín dle inzerenta:

V Novém Jičíně a okolí pochází 49 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: Claris realitní kancelář s.r.o. (6), Lukáš Indrák - RealAgents (6), CENTURY 21 Česká republika (5), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4), Rybka Reality s.r.o (3), REALIT-STAV RK s.r.o. (3), M&M reality holding a.s. (3), PROGRESUNION (2), HVB Real Estate s.r.o. (2) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (2). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Nový Jičín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Nový Jičín 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Novém Jičíně?

V okrese Nový Jičín působí 126 realitních makléřů, spadajících pod 58 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Nový Jičín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Renata Hrůzová, Ing. Petr Podhajský, Naděžda Hloušková Srněnská, Ing. Daniel Rapák, Karolína Kunzlová, Jiří Váhala, Thijs Ramp, Ing. Jan Simper, Tomáš Kocourek a Viktor Akantis.

Nejvíce nemovitostí v okolí Nového Jičína nabízí (16). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 85m2, Studénka, 2. května

Bytová jednotka včetně garáže. Dumrealit.cz Vám exkluzivně zprostředkuje prodej vintage prostorné bytové jednotky v prvním patře cihlového bytového domu o dispozici 2 + 1, se spižírnou, lodžií a sklepem. Její koupě je kompromis mezi rodinným domkem a panelákovým bytem, vhodná…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Nový Jičín, Suvorovova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej pěkného bytu v osobním vlastnictví v bytovém domě na ul. Suvorovova. Byt je po dílčích rekonstrukcích, elektřina v mědi, zánovní kuchyně a sanita, plastová okna včetně žaluzií, atd.. Nízké měsíční náklady na bydlení,…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Fulnek, Požární

Rybka Reality s.r.o

Hledáte byt v osobním vlastnictví ve Fulneku ? Právě pro Vás máme byt 2+1 na ulici Požární. Byt prošel rekonstrukcemi - plastová okna s žaluziemi, nová elektřina v mědi, omítky i výmalba, podlahy, v koupelně a na WC nové zárubně včetně dveří, zděné…

Prodej bytu 2+1, 64m2, Frenštát pod Radhoštěm, Školská čtvrť

exkluzivně prodej velkého 2+1 bytu v osobním vlastnictví situovaného v 2.p/2.p cihlového nízkopodlažního bytového domu ve Školské čtvrti. Samotný byt je téměř v původním udržovaném stavu, okna vyměněna za plastová, podlahy - původní parkety v pokojích, plovoucí…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Tichá

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivní prodej bytu 2+1, v družstevním vlastnictví, s možností okamžitého převodu do osobního vlastnictví. Byt je situován v bytovém, nízkopodlažním domě po celkové revitalizaci v centru obce Tichá, která je vzdálena od města…

Dražba atypického bytu, 50m2, Studénka - Butovice

Byt Butovice Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.101.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+1, 76m2, Fulnek - Děrné

Hledáte bydlení v příjemné lokalitě, chtěli byste utéct před ruchem města a vychutnávat si výhled do krásné přírody?, kde jsou všechny služby na dosah a předpoklady ke kvalitnímu rodinnému bydlení ?, nebo se zajímáte o investice?. Náklady na bydleni pouze…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Štramberk, Bařiny 719

Byt v osobním vlastnictví po kompletní rekonstrukci 2+1 o celkové výměře 60 m2 - obývací pokoj 15,6 m2, kuchyně s jídelnou 13,3 m2, pokoj 12,7 m2, chodba…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Frenštát pod Radhoštěm, Sídl. Beskydské

Nabízíme k prodeji byt 2+1 s prostorným balkonem s výhledem do zeleně a na Beskydy. Byt je v osobním vlastnictví na ul. Sídl. Beskydské ve Frenštátě pod Radhoštěm. Bytová jednotka má podlahovou plochu v celkové míře 54,3 m2. Bytový dům je…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Bílovec, Bezručova

V malebném údolí říčky Bílovky, na jejím středním toku, nachází se město Bílovec. V jeho jihozápadní části pak ulice Bezručova, kde vám nabízíme v nízkopodlažním bytovém domě byt 3+1. Byt v původním stavu, kde jsou velmi zachovalé tolik ceněné parkety, je vhodný k částečné,…

Prodej bytu 2+kk, 50m2, Nový Jičín, Dolní brána

Uvažujete o svém vlastním bydlení a hledáte byt ať už pro sebe, či na investici? Podívejte se na naši nabídku bytu 2+kk o podlahové ploše 48,63 m2, v osobním vlastnictví, umístěný ve 2 NP panelového domu s výtahem v Novém Jičíně,…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Kopřivnice, Pod Bílou horou

Claris realitní kancelář s.r.o.

Byt v atraktivní lokalitě Kopřivnice - pod Bílou horou 2+1 Kopřivnice, celková plocha plocha bytu 58 m2, umístění v 2. NP/ze 3, byt je s balkonem, zděné jádro, 2 sklepy, družstevní vlastnictví s možností převodu do osobního vlastnictví, PVC okna, …

Prodej bytu 3+1, 66m2, Příbor, Čs. armády

REALIT-STAV RK s.r.o.

Exkluzívním zastoupením majitele Vám zprostředkujeme prodej družstevního bytu o velikosti 3+1 a výměře 66 m2 v Příboru, na ulici Čs. armády. Byt se nachází v I. patře nízkopodlažního cihlového domu ze IV. pater. Jednotka je v původním udržovaném…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Nový Jičín, Vančurova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji prostorný byt s dispozicí 2 + 1 s balkónem o výměře 50m2, v žádané lokalitě, plné zeleně v blízkosti centra s dobrým parkováním na ulici Vančurova, Nový Jičín. Bytová jednotka se po částečné rekonstrukci nachází…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Kopřivnice, Lidická

Claris realitní kancelář s.r.o.

Pokud hledáte byt v příjemném a klidném prostředí bez nutných dalších investic doporučujeme tento byt s dispozicí 2+1 Kopřivnice. Celková plocha bytu 54 m2, umístění v 1. NP/ze 7, byt má prosklenou lodžii, PVC okna, byt prošel před 2 lety rozsáhlou rekonstrukcí…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Kopřivnice, Zdeňka Buriana

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji bytovou jednotku dispozičně 2+1 o výměře 52 m2 v původním stavu, který nabízí rekonstrukci dle představ nového majitele. Byt sestává s kuchyně jejíž součástí je kuchyňská linka s plynovým sporákem, koupelny s vanou a umývadlem,…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Nový Jičín, Dvořákova

CENTURY 21 Česká republika

Naše realitní kancelář Vám nabízí prodej bytu 2+kk v osobním vlastnictví o výměře 53,55 m2, který se nachází ve 3. patře zatepleného panelového domu s výtahem na ulici Dvořákova v Novém Jičíne.Celý byt je po kompletní rekonstrukci a disponuje zcela…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Bílovec, Bezručova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabídka bytu v původním stavu před rekonstrukci na velmi pěkném místě se zahrádkou, která je v současné době neudržovaná. Byt má výhodu pouze tři pater a devíti nájemníku, což dává možnost velmi klidného bydlení. Velkou výhodou je, že si byt i zahradu můžete upravit…

Prodej bytu 3+1, 192m2, Nový Jičín, Gregorova

Claris realitní kancelář s.r.o.

Pozemek o výměře cca 120m2, kde si vypěstujete vlastní bylinky nebo třeba rajčata a ještě se vám sem vleze bazén a pergola? Že jsem si spletla kategorii? Kdepak... Zahrádka patří k nabízenému družstevnímu bytu v Novém Jičíně. Vlastní kousek pozemku nahrazuje…

Prodej bytu 1+1, 32m2, Příbor, Šafaříkova

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme družstevní byt 1+1 s balkonem o podlahové ploše bytu 32 m2 a balkonu 2 m2. Byt se nachází ve druhém patře celkově revitalizovaného domu bez výtahu. V roce 2021 tento byt prošel významnou…


TOPlist TOPlist