5 950 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 350 000 Kč do 18 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 1 350 000 Kč do 18 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 924 Kč do 83 327 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 51 036 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 74 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (19) v cenách od 2 199 000 Kč, následují byty 2+1 (15) od 1 790 000 Kč, byty 2+kk (4) od 2 990 000 Kč, byty 3+kk (3) od 2 900 000 Kč, byty 4+kk (3) od 4 699 000 Kč, byty 1+1 (3) od 1 350 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 2 590 000 Kč a byty 4+1 (1) od 4 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 4 990 000 Kč v obci Ostravice, který má obytnou plochu 240 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 10 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (19), Prodej bytů v Třinci (16), Prodej bytů v Ostravici (5), Prodej bytů v Jablunkově (4), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (1), Prodej bytů v Bystřici (1), Prodej bytů v Čeladné (1), Prodej bytů v Sedlišti (1), Prodej bytů v Návsí (1), Prodej bytů v Komorní Lhotce (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (14), centrum (14), sídliště (4), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (16). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (3) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (6) a 2. patře (11), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (16). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v bezvadném stavu (21), v dobrém stavu (15), novostavby (4), k rekonstrukci (3), po rekonstrukci (2), rozestavěné (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (17). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (8), jiné byty (4), montované byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici čtyři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 50 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (11), REALITY PRORADOST s.r.o. (6), BO! reality a finance (5), BIDLI reality, a.s. (4), HELIX REALITY CZ s. r. o. (4), STING Reality s.r.o. (2), Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR (2), REGIO Reality (2), Broker Consulting, a.s. (2) a EXPLICIT REALITY (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 193 realitních makléřů, spadajících pod 62 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Světlana Drongová, Darina Maroszová, Adam Kadlubiec, Ing. Olga Pituchová, Ing. Monika Štíhlová, Simona Cieslarová, Jakub Waclavek, René Di-Giusto, Božena Chmielová a Karolína Kunzlová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí (29). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Brzy budeme mít nové ČESKÉREALITY, které můžete vyzkoušet již nyní Vyzkoušet

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Frýdek-Místek - Místek, Beskydská

REGIO Reality

Prodej zrekonstruovaného bytu 2+kk, Beskydská, Místek

Dražba atypického bytu, 68m2, Frýdek-Místek - Frýdek

Byt Frýdek - Místek ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Novinka
Vyvolávací cena: 3.050.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+1, 64m2, Návsí, Kaštanová

STING Reality s.r.o.

Nabízíme na prodej byt s garáži v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 v Návsí. Byt se nachází ve třetím patře revitalizovaného cihlového domu a je ve velice udržovaném stavu. Patří k němu prostorná lodžie s krásnými výhledy na okolní hory,…

Prodej bytu 2+1, 49m2, Komorní Lhotka

Prodej bytu 2+1, 49 m?, Komorní Lhotka

Prodej bytu 3+1, 67m2, Třinec, Sosnová

Prodej bytu 3+1, 67 m?, Třinec, ul. Sosnová

Prodej bytu 2+1, 54m2, Frýdek-Místek, Jaroslava Lohrera

Prodej bytu 2+1, 54 m?, Frýdek-Místek, ul. Jaroslava Lohrera

Prodej bytu 4+kk, 156m2, Ostravice

EXPLICIT REALITY

Beskydská brána, 4+kk, 156 - 167 m2, zahrada 167 m2 - 502 m2 - Ostravice

Prodej bytu 4+kk, 118m2, Ostravice

EXPLICIT REALITY

Beskydská brána, 4+kk, 118 - 120 m2, zahrada 172 m2 - 374 m2 - Ostravice

Prodej bytu 2+1, 54m2, Frýdek-Místek - Místek, Janáčkova

REGIO Reality

Prodej bytu 2+1, ul. Janáčkova, Frýdek-Místek, Místek

Prodej bytu 2+kk, 69m2, Frýdek-Místek, Těšínská

Prodej bytu 2+kk, 69 m?, Frýdek-Místek, ul. Těšínská

Prodej bytu 3+1, 51m2, Frýdek-Místek - Místek, Josefa Suka

BIDLI reality, a.s.

Hledáte neobvykle útulné bydlení s výbornou občanskou vybaveností? Preferujete byt po zajímavé rekonstrukci? Láká Vás obrovský balkón s naprosto dokonalým výhledem na celý Frýdek-Místek? Pokud jste odpověděli ANO, pak zbystřete, protože tato nabídka je přesně tím, co…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Třinec, kpt. Nálepky

STING Reality s.r.o.

Nabízíme na prodej zrekonstruovaný byt v osobním vlastnictví o dispozici 2+1 v Třinci na ulici kpt. Nálepky. Byt se nachází v prvním patře revitalizovaného panelového domu, má výměru 51m2 a patří k němu balkon a sklepní kóje. Jedná se o velmi…

Dražba atypického bytu, 45m2, Frýdek-Místek - Frýdek

Byt Frýdek - Místek ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 2.590.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+1, 57m2, Frýdek-Místek, Tolstého

Prodej bytu 3+1, 57 m?, Frýdek-Místek, ul. Tolstého

Prodej bytu 3+1, 127m2, Kunčice pod Ondřejníkem

QUANTUM REALITY

prodej bytu 3+1, 97 m2, OV Kunčice pod Ondřejníkem


TOPlist TOPlist