8 091 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 999 000 Kč do 5 950 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 999 000 Kč do 5 950 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 786 Kč do 28 508 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 44 527 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 56 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (32) v cenách od 1 480 000 Kč, následují byty 3+1 (30) od 1 900 000 Kč, byty 2+kk (9) od 2 290 000 Kč, byty 3+kk (8) od 1 950 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (7) od 1 450 000 Kč, byty 1+1 (7) od 999 000 Kč, byty 4+1 (2) od 2 750 000 Kč a byty 5+1 a více (2) od 3 800 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 3 600 000 Kč v obci Třinec, který má obytnou plochu 94 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 9 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (45), Prodej bytů v Třinci (35), Prodej bytů ve Frýdlantě nad Ostravicí (6), Prodej bytů v Čeladné (4), Prodej bytů v Jablunkově (3), Prodej bytů ve Vojkovicích (1), Prodej bytů v Dobré (1), Prodej bytů v Řepišti (1), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (34), klidná část obce (29), sídliště (5), okraj obce (4), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (25). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (5) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (11), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (40). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (12). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v dobrém stavu (39), v bezvadném stavu (31), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (4), rozestavěné (4), novostavby (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (28). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (20), jiné byty (5), montované byty (2), dřevěné byty (1), kamenné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je ve Frýdku-Místku také k dispozici 5 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 94 bytů z nabídky realitních kanceláří a 3 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (18), CENTURY 21 Česká republika (10), REGIO Reality (9), BO! reality a finance (9), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), Realitní kancelář STING, s.r.o. (5), BIDLI reality, a.s. (4), RK LENKA (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3) a (3). Další 3 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 12 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 222 realitních makléřů, spadajících pod 70 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, Realitní společnost Morava Olomouc, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Darina Maroszová, Světlana Drongová, Simona Cieslarová, Božena Chmielová, Václav Kočvara DiS., Ing. Monika Štíhlová, Ing. Jana Čižmárová, Karolína Kunzlová, Martin Čmiel a Michal Lesňák.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí Světlana Drongová (22). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 78m2, Třinec - Lyžbice, Dukelská

Hledáte byt, který si můžete předělat dle vlastních představ? Pak je ta to nabídka určena přímo Vám Nabízím k prodeji byt 3+1 78m2 s 2 balkony ve 4.NP revitalizovaného domu s výtahem stojící na patře. Světlá prostorná jednotka je dispozičně dobře řešená - z prostorné…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Třinec - Lyžbice

CENTURY 21 Česká republika

Hledáte bydlení v centru Třince ale v klidné lokalitě? Hledáte menší byt, k rekonstrukci dle vlastních představ? Máme nabídku právě pro Vás.Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt o velikosti 2+1 s lodžií, v Třinci na ul. Dukelská. Tento byt je…

Prodej bytu 2+1, 40m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Dr. M. Tyrše

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. Naše společnost Vám nabízí byt o dispozici 2+1 v osobním vlastnictví o ploše 44 m2. Byt je situován ve 3. nadpodlaží (2.patro) z osmi. Okna směrem…

Prodej bytu 1+1, 41m2, Frýdek-Místek - Místek, Bezručova

Příležitost připravit si v atraktivní lokalitě byt dle svých představ. HELIX REALITY Vám zprostředkuje převod družstevního podílu a práv na užívání bytové jednotky 1+1, která se nachází v místecké části Riviéra. Součástí této lokality je taky čtyřpodlažní panelový dům bez…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 1+kk s podlahovou plochou 29,19m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 2+kk s podlahovou plochou 54,27m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Frýdek-Místek - Místek, Ostravská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte menší byt ke koupi k vlastnímu bydlení nebo jako investici k následnému pronájmu? Hledáte byt, který již prošel rozsáhlou rekonstrukcí? Preferujete bydlení v lokalitě poblíž centra města, tedy v místě s velmi dobrou občanskou vybaveností? Pokud ano, rád bych…

Prodej bytu 1+1, 40m2, Frýdek-Místek - Místek, 28. října

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Zvažujete koupi menšího bytu, ať už k vlastnímu bydlení nebo jako investici k následnému pronajímání? Hledáte byt, který již prošel rozsáhlou rekonstrukcí? Preferujete bydlení na okraji města, ovšem stále v lokalitě poblíž centra, tedy v místě s velmi dobrou občanskou…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Frýdek-Místek - Místek, Ostravská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte menší byt ke koupi? Zvažujete šikovnou investici na dlouhodobý pronájem nebo hledáte byt pro vlastní bydlení? Mám pro Vás byt, který již prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Pokud preferujete bydlení v lokalitě poblíž centra města, tedy v místě s velmi dobrou občanskou…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant, Dvořákova

Reality 11 Vám zprostředkují investiční příležitost, v žádané lokalitě, kde se bytů prodává opravdu málo, konkrétně byt o dispozici 2+1, ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tento byt v cihlovém domě má několik zajímavých investičních možností. Lze jej koupit samostatně, po případě…

Prodej bytu 2+kk, 62m2, Čeladná

Reality 11 Vám zprostředkují v žádané obci Čeladná - Farské lúky prodej bytu o dispozičním řešení 2+kk (54m2) + balkón (8m2) + parkovací stání. Byt je situován ve druhém patře zděné budovy s výtahem a dispozičně je tvořen obývacím pokojem s kuchyňským koutem,…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant, Dvořákova

Reality 11 Vám zprostředkují investiční příležitost, v žádané lokalitě, kde se bytů prodává opravdu málo, konkrétně byt o dispozici 2+1, ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tento byt v cihlovém domě má několik zajímavých investičních možností. Lze jej koupit samostatně, po případě…

Prodej bytu 4+1, 84m2, Třinec - Dolní Líštná, Sosnová

BIDLI reality, a.s.

Doporučujeme ke koupi prostornou nemovitost o dispozici 4+1 se zasklenou lodžií ( 84 m2) situovanou do nízké zástavby na ul. Sosnová v Třinci. Byt má neprůchozí, velké pokoje, teď je užíván jako 3+1, jeden pokoj se využívá jako šatna. Dále k dispozici menší šatna,…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Bavlnářská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej bytu na ul. Bavlnářská ve Frýdku, který je v původním udržovaném stavu a je situován v 3.p/4.p cihlového domu po revitalizaci. Místnosti jsou neprůchozí - všechny přístupné z prostorné předsíně. Je vhodný jak pro…

Prodej bytu 5+1 a více, 96m2, Jablunkov, Čs. armády

BO! reality a finance

V revitalizovaném a příjemně prosvětleném bytě, který je situován blízko do přírody a zároveň pár kroků směrem k náměstí, se budete cítit jako v rodinném baráku. Současní majitelé v něm bydlí téměř 10 let, nyní ale nadešel čas přestěhovat se do svého…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Čeladná

CENTURY 21 Česká republika

Nabízíme k prodeji byt 1+kk o celkové výměře 29,90 m2, který se nachází v 1.NP třípodlažního bytového domu situovaného v centru obce Čeladná. Bytový dům byl vystavěn a kolaudován před cca 15 lety a splňuje všechny prvky moderního bydlení. Příslušenství…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Třinec - Staré Město, Erbenova

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji byt 2+1 na ulici Erbenova v Třinci. V bytě proběhla kompletní rekonstrukce v roce 2014, která velice zútulnila tento byt. Celý barák je zateplený s novými okny, měsíc starými bezpečnostními dveřmi, kamerovým systémem v celém domě…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jana Čapka

RK LENKA

Exkluzivně nabízený byt 3+1 (s lodžií) v osobním vlastnictví, celkové plochy 72m² cca, se nachází v 3NP. Bytový dům prošel celkovou revitalizací (fond oprav činí 1323,-). V dosahu je autobusová zastávka MHD (cca 100m), byt prošel částečnou rekonstrukcí. Bližší info u RK,…

Prodej bytu 3+kk, 101m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jiřího z Poděbrad

RK LENKA

Exkluzivně nabízíme prodej bytu 3 kk, který se nachází v přízemí vily s celkem pěti byty, v klidné části obce Frýdek. Dům je po kompletní rekonstrukci. Byt má společnou kuchyň s obývacím pokojem, a dva samostatné neprůchozí pokoje, (dětský pokoj a ložnice).…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Frýdek-Místek, Jana Čapka

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Prodám nebo vyměním byt 3+1 o velikosti 78 m2 a s balkonem s velmi příznivými náklady na bydlení. Byt je slunný, prostorný s novými plovoucími podlahami. Kuchyňská linka je zánovní a koupelna a záchod jsou rekonstruovány před několika lety, jádro…


TOPlist TOPlist