6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 990 000 Kč do 11 300 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 990 000 Kč do 11 300 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 592 Kč do 52 411 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 43 470 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 63 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (18) v cenách od 1 900 000 Kč, následují byty 2+1 (17) od 1 390 000 Kč, byty 3+kk (9) od 2 500 000 Kč, byty 2+kk (6) od 2 100 000 Kč, byty 1+1 (4) od 990 000 Kč, byty 4+kk (1) od 2 500 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) od 1 600 000 Kč a byty 4+1 (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 11 300 000 Kč , který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (33), Prodej bytů v Třinci (20), Prodej bytů v Dobré (1), Prodej bytů v Hrádku (1), Prodej bytů v Návsí (1), Prodej bytů v Smilovicích (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (18), klidná část obce (17), sídliště (5), okraj obce (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (17). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (1) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (14) a 2. patře (9), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (17). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v dobrém stavu (22), v bezvadném stavu (14), po rekonstrukci (7), rozestavěné (4), k rekonstrukci (3), novostavby (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (14). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (12), jiné byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 57 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: CENTURY 21 Česká republika (9), REGIO Reality (8), M&M reality holding a.s. (6), BIDLI reality, a.s. (5), KURKO reality (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), Ostrafin Reality s.r.o. (2), HELIX REALITY CZ s. r. o. (2), NEXT REALITY GROUP a.s. (2) a REALITY PRORADOST s.r.o. (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 166 realitních makléřů, spadajících pod 65 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Světlana Drongová, Robert Goryl, Tomáš Pitřík, Michaela Klechová, Bc. Roman Mikita, Jaromír Kohut, Martin Čmiel, Božena Chmielová, Ing. Monika Štíhlová a Jarmila Diblíková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí Světlana Drongová (26). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 52m2, Třinec - Lyžbice, Kopernikova

BO! reality a finance

BO! je na prodej byt 2+1 v zachovaném původním stavu s přiřazenou lodžií v Třinci. Tento prostorný byt nabízí obývací pokoj, dvě ložnice, koupelnu a kuchyň s jídelním prostorem. Lodžie poskytuje skvělý výhled na okolní krajinu. Byt se nachází v klidné…

Prodej bytu 2+1, 49m2, Návsí

BO! reality a finance

BO! je na prodej útulný byt 2+1 v centru Návsí, ideální pro jednotlivce či pár. Tento prostorný byt se nachází ve druhém patře klidného bytového domu. Nabízí prostornou obývací místnost s okny směřujícími na jih, světlou kuchyň s jídelním koutem, ložnici…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Třinec - Lyžbice, Lidická

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme byt 3+1 se šatnou a třemi lodžiemi v Třinci, Lyžbicích. Čerstvě vymalovaný byt je v udržovaném původním stavu. Dispozičně je byt velice dobře řešený, kdy obývací pokoj sousedí s neprůchozí ložnicí a lze do něj vstoupit jak…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Lubojackého

REGIO Reality

Nabízíme Vám k prodeji celkově zrekonstruovaný byt o dispozici 3+1, ve velmi klidné a žádané lokalitě, ve Frýdku na ulici Lubojackého o celkové ploše 70m2 s příslušenstvím. bytová jednotka je umístěna v 1.NP/3.NP celkově revitalizovaného…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Frýdek-Místek - Místek, Pavlíkova

Otevřete dveře do svého nového bytu, který prošel nedávnou kompletní rekonstrukcí a nyní září novotou! Právě Vám nabízíme skvěle situovaný byt 2+1 po rekonstrukci ve Frýdku-Místku, Místku - místo, které se stane Vaším novým domovem. Tento praktický byt v osobním…

Prodej bytu 3+kk, 95m2, Čeladná

KUZO Partners s.r.o.

Nabízíme k prodeji mezonetový byt 3+kk nacházející se v bytovém domě Skalka v obci Čeladná. Byt s celkovou obytnou plochou 95 m2 se rozkládá ve třetím a čtvrtém podlaží s tím, že ve spodním patře najdeme vstupní chodbu, koupelnu…

Dražba bytu 3+1, 75m2, Frýdek-Místek - Frýdek

Bytová jednotka v bytovém domě je umístěná ve 2.NP vlevo od schodiště, je velikosti 3+1 a obsahuje kuchyni (původní kuch. linka s dřezem, plynový sporák, odsávač par, keramický obklad z kabřince nad linkou a vedle sporáku a pod oknem, povrch podlahy z PVC),…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.600.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 3+kk, 124m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej nadstandardního bytu ve třetím patře čtyřpodlažního zděného domu (novostavba 2020) s výtahem. Byt je orientován na dvě strany (JV, JZ). Celkově velmi prostorný byt (vhodný i jako dvougenerační), v obýváku s balkónem na dvě strany, s výhledem…

Prodej bytu 3+1, 71m2, Třinec - Staré Město, Erbenova

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí ke koupi byt o dispozici 3+1 a celkové velikosti 70,55 m² nacházející se na ulici Erbenova v Třinci. Byt v osobním vlastnictví se nachází v 2. nadzemním podlaží panelového domu. Byt je v původním, ale udržovaném stavu, a tak…

Prodej bytu 2+kk, 40m2, Frýdek-Místek - Místek, Beskydská

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji bytovou jednotku v 1. nadzemním podlaží cihlového domu v části obce Místek. Byt je po celkové a moderní rekonstrukci, disponuje ložnicí, koupelnou se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem, praktickou šatnou s místem na pračku/sušičku,…

Prodej bytu 4+1, 86m2, Třinec - Dolní Líštná, Sosnová

BIDLI reality, a.s.

Pokud hledáte byt 4+1 po rekonstrukci, tak už nehledejte a domluvte si rovnou prohlídku. Mám pro Vás byt o rozloze 86 m2, který se nachází na ulici Sosnová. V bytě se nachází kuchyňská linka, která byla vyrobena na míru. Součástí prodeje jsou i zabudované…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Frýdek-Místek, K Hájku

Nabízíme vám byt, který se nachází v jedné z nejpěknějších lokalit Frýdku-Místku. Sídliště K Hájku se nachází v okrajové části Frýdku, v místě je veškerá občanská vybavenost. V těsné blízkosti domu je největší základní škola ve městě, velké hřiště pro děti,…

Prodej bytu 1+1, 30m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 1+1 v osobním vlastnictví v prvním patře třípodlažního zděného domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, vchod). Byt je se samostatným pokojem, kuchyně s kuchyňskou linkou a kombinovaným sporákem. Podlahy plovoucí a dlažba. V předsíni vestavěné skříně.…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Třinec, Kopernikova

V zastoupení majitele nabízíme prodej osobního bytu v 5.patře panelového domu s výtahem. Byt má dva balkóny a je v původním stavu. Úpravu a rekonstrukci bytu si nový majitel vytvoří podle svého vkusu, potřeb a finančních možností. v blízkosti domu se nachází…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Třinec

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme na prodej byt o dispozici 3+1 v cihlovém bytovém domě v Třinci, části Oldřichovice. Byt se nachází v prvním patře a je po vkusné rekonstrukci, nová kuchyně včetně spotřebičů, koupelna, WC... K bytu patří balkon, ze kterého je krásný výhled…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Novodvorská

Hledáte byt, u kterého již nebudete řešit rekonstrukci? Je pro Vás důležitý bezbariérový přístup do bytu? Chcete mít k bytu zasklenou lodžii? Předmětem prodeje je bytová jednotka o dispozici 3+1 o celkové výměře 73,18 m2 + lodžie (4,4 m2), která má rozhodně…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Frýdek-Místek, Mánesova

Pokud hledáte investiční příležitost, nebo startovací byt, neměla by Vám uniknout tato nabídka. Exkluzivně nabízíme prodej družstevního bytu 1+kk o výměře 27,53 m2, vhodného k rekonstrukci dle vlastních představ. V současnosti se v bytě nachází starší kuchyňská…

Prodej bytu 2+1, 59m2, Frýdek-Místek - Místek, 17. listopadu

Nabízíme ke koupi byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+1 s komorou. K bytu náleží lodžie s krásným výhledem na Místek. Celková výměra bytu je 59 m2 + sklep. Byt se nachází na ulici 17. listopadu ve Frýdku-Místku. Byt je…

Prodej bytu 3+1, 55m2, Frýdek-Místek, Pionýrů

Nabízíme k prodeji byt o dispozici 3+1, který se nachází ve 4.NP panelového domu na ul. Pionýrů. Byt je v udržovaném stavu a nachází se v klidné lokalitě v Místku. V bytě jsou plastová okna, nová elektřina ke spotřebičům, zděné jádro, podlahy…

Prodej bytu 2+kk, 58m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Pekařská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte místo pro svůj nový domov? Líbil by se Vám dvoupokojový byt, který byste si mohli zrekonstruovat dle svých představ? Preferujete místo, kde budete mít vše potřebné na dosah? Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil dispozici 2+kk se zasklenou lodžií, v osobním…


TOPlist TOPlist