6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 729 000 Kč do 11 300 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 729 000 Kč do 11 300 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 271 Kč do 50 706 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 46 226 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 66 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (31) v cenách od 1 690 000 Kč, následují byty 2+1 (19) od 1 600 000 Kč, byty 3+kk (10) od 2 800 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 890 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 729 000 Kč, byty 1+1 (2) od 1 150 000 Kč, byty 4+kk (1) od 4 699 000 Kč a byty 4+1 (1) od 3 999 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 11 300 000 Kč , který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 13 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (32), Prodej bytů v Třinci (18), Prodej bytů v Raškovicích (7), Prodej bytů v Čeladné (4), Prodej bytů ve Frýdlantě nad Ostravicí (4), Prodej bytů v Jablunkově (3), Prodej bytů v Návsí (2), Prodej bytů v Horní Lomné (1), Prodej bytů v Sedlišti (1), Prodej bytů ve Vendryni (1), Prodej bytů v Smilovicích (1), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (1), Prodej bytů v Bašce (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (34), klidná část obce (27), sídliště (3), okraj obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (13). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (4) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (19) a 2. patře (12), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (26). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (9). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v bezvadném stavu (41), v dobrém stavu (22), po rekonstrukci (4), rozestavěné (2), novostavby (1), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (23). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (15), jiné byty (14), montované byty (1), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 76 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (9), REALITY PRORADOST s.r.o. (9), CENTURY 21 Česká republika (8), BIDLI reality, a.s. (8), KURKO reality (7), BO! reality a finance (6), REGIO Reality (6), HELIX REALITY CZ s. r. o. (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3) a Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR (3).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 7 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 192 realitních makléřů, spadajících pod 70 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Jarmila Diblíková, Světlana Drongová, Simona Cieslarová, Adam Kadlubiec, Darina Maroszová, Michal Molin, Ing. Olga Pituchová, Božena Chmielová, Michaela Klechová a Robert Goryl.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí (24). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Dražba bytu 3+1, 78m2, Frýdek-Místek - Místek, Beethovenova

Byt 3+1, Frýdek-Místek, podíl 1/2. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku…

Novinka
Vyvolávací cena: 675.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 54m2, Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 2+1 ve druhém patře pětipodlažního domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, vchod, střecha). Byt je orientovaný na tři strany (V, J, Z). Prostorný obývák je s balkónem. V kuchyni je rohová kuchyňská linka, plynový sporák a digestoř. V předsíni…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Frýdek-Místek, J. Božana

Prodej bytu 3+1, 80 m?, Frýdek-Místek, ul. J. Božana

Prodej bytu 3+1, 63m2, Frýdlant nad Ostravicí, Bezručova

Prodej bytu 3+1, 63 m?, Frýdlant nad Ostravicí, ul. Bezručova

Prodej bytu 3+1, 74m2, Frýdlant nad Ostravicí, Janáčkova

Prodej bytu 3+1, 74 m?, Frýdlant nad Ostravicí

Prodej bytu 3+1, 127m2, Kunčice pod Ondřejníkem

QUANTUM REALITY

prodej bytu 3+1, 97 m2, OV Kunčice pod Ondřejníkem

Prodej bytu 3+kk, 124m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej nadstandardního bytu ve třetím patře čtyřpodlažního zděného domu (novostavba 2020) s výtahem. Byt je orientován na dvě strany (JV, JZ). Celkově velmi prostorný byt (vhodný i jako dvougenerační), v obýváku s balkónem na dvě strany, s výhledem…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Třinec - Lyžbice, Palackého

BIDLI reality, a.s.

Dámy a pánové mám pro Vás byt 3+1, který se nachází na ulici Palackého v Třinci. Anuita je zde splacena a převod do osobního vlastnictví je možný. Byt prošel rekonstrukcí v roce 2018, kde nová kuchyně se s části propojila s obývacím pokojem. Jádro koupelny je…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Frýdlant nad Ostravicí, Palackého

Prodej byt 2+1, 55 m?, Frýdlant nad Ostravicí, ul. Palackého

Prodej bytu 3+1, 81m2, Smilovice

BIDLI reality, a.s.

Dámy a pánové mám pro Vás byt, kde se budete cítit skoro jako na rodinném domě. Jedná se o byt 3+1 s rozlohou 81 m2, podílem na velké zahradě a společných částech domu. Dominantou bytu je prostorný balkón, který je otočen do zeleně. Další výhoda…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frýdek-Místek - Frýdek, I. J. Pešiny

Byt 3 +1 s balkónem a komorou na ul. I.J. Pešiny ve Frýdku - Místku

Prodej bytu 4+kk, 90m2, Třinec

Prodej bytové jednotky 4+KK se zahrádkou v Třinci , v Oldřichovicích.

Prodej bytu 3+1, 58m2, Frýdek-Místek - Místek, Frýdlantská

Prodej bytu 3+1 58 m² Frýdlantská, Frýdek-Místek - Místek


TOPlist TOPlist