7 836 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Přerov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Přerov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 420 000 Kč do 4 782 955 Kč

Ceny bytů v okrese Přerov

Cena bytů na prodej v okrese Přerov se momentálně pohybuje od 1 420 000 Kč do 4 782 955 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 6 804 Kč do 22 916 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 44 180 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 65 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Přerov.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Přerov?

Na trhu v Přerově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (35) v cenách od 1 500 000 Kč, následují byty 3+1 (25) od 1 420 000 Kč, byty 3+kk (8) od 2 990 000 Kč, byty 1+1 (7) od 1 450 000 Kč, byty 2+kk (4) od 1 900 000 Kč, byty 4+1 (4) od 2 600 000 Kč a byty 1+kk a garsoniéry (3) od 1 490 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Přerov, je byt za cenu 4 400 000 Kč , který má obytnou plochu 116 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Přerov nabízíme byty v celkem 9 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Přerově (52), Prodej bytů v Lipníce nad Bečvou (17), Prodej bytů v Hranicích (7), Prodej bytů v Teplicích nad Bečvou (3), Prodej bytů v Tovačově (2), Prodej bytů v Kojetíně (2), Prodej bytů v Černotíně (1), Prodej bytů v Brodku u Přerova (1), Prodej bytů v Potštátě (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Přerov sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Nový Jičín, Vsetín, Kroměříž, Prostějov a Olomouc.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (35), centrum (31), sídliště (5), rušná část obce (3), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (39). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Přerově s garáží nebo byty v Přerově s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (17) a 2. patře (23), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (24). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Přerov na prodej byty v bezvadném stavu (32), v dobrém stavu (22), po rekonstrukci (12), rozestavěné (4), novostavby (4), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Přerově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Přerov nabízejí nejčastěji zděné byty (23). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (22), jiné byty (10), montované byty (3) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Přerov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Přerov také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Přerov dle inzerenta:

V Přerově a okolí pochází 86 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: REALITY PRORADOST s.r.o. (11), BETÁK REALITY s.r.o. (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (10), metr2 reality s.r.o. (8), M&M reality holding a.s. (8), OKNOREALIT s.r.o. (7), BIDLI reality, a.s. (6), BO! reality a finance (3), KRÁSA BYDLENÍ (2) a M11 reality invest TM (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Přerov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Přerov 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Přerově?

V okrese Přerov působí 151 realitních makléřů, spadajících pod 71 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Přerov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Radek Zahradník, Alexandr Beták, Lenka Zapletalová, Thijs Ramp, Renata Korsen, Jana Vymětalová, Marcel Novák, Ing. Pavel Vrba, MBA, Marcela Dubská a Lucie Opatřilová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Přerova nabízí Radilová Iveta (20). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 37m2, Přerov - Přerov I-Město, Kouřílkova

BO! reality a finance

Hledáte-li útulný, světlý byt, jste na správné adrese. Byt se nachází v Přerově na ulici Kouřílkova v blízkosti zimního stadionu. Byt prošel rekonstrukcí v roce 2020, v rámci které byla realizována výměna elektroinstalace, vodoinstalace, vybudována nová koupelna se…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Přerov - Přerov II-Předmostí, Pod Skalkou

BO! reality a finance

BO! Vám exkluzivně nabízí k prodeji byt o dispozici 3+1 s balkónem o rozloze 70 m², Přerov - Předmostí. Nemovitost se nachází ve 2.NP s výtahem revitalizovaného panelového domu. Byt je v původním stavu, ale velmi zachovalý. Veškerá občanská…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Přerov - Přerov I-Město, Otakara Jaroše

k prodeji nově zrekonstruovaný byt 2+1 o velikosti 48m2 v osobním vlastnictví který se nachází v 1NP cihlového domu. Byt je po nákladné detailní rekonstrukci - nová koupelna WC s oknem, kuchyňská linka včetně spotřebičů s prodlouženou zárukou, obložkové dveře,…

Prodej bytu 3+1, 82m2, Hranice - Hranice I-Město, Máchova

GAUTE, a.s.

Prodej spoluvlastnického podílu o velikosti id. 1/2 na bytové jednotce, dispozice 3+1 podlahová plocha 82m2 a podílu 1/12 na pozemcích, obec Hranice, Olomoucký krajJedná se o transparentní prodej formou elektronické anglické aukce. Více informací najdete na:…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, M. J. Husa

QARA s.r.o.

Sojka Vám přináší vzdušný prosvětlený byt 2+1 (3+1) v Lipníku nad Bečvou o podlahové ploše 55 m, plus sklep 5,8 m. Město Lipník nad Bečvou nabízí veškerou občanskou vybavenost. Nedaleko domu se tak například nachází MŠ, ZŠ, dětské hřiště, Penny market, nebo i zahradnictví. Byt se…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Přerov, Bohuslava Němce

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví s dispozicí 3+1 a výměrou 60 m2. Byt se nachází v prvním patře domu na ulici Bohuslava Němce. Okna plastová. K dispozici balkon a sklep. Parkování přímo před domem. Byt je prázdný, ihned…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Přerov - Přerov I-Město, nábř. Protifašistických bojovníků

Nabízíme k prodeji velmi pěkný byt o dispozici 2+1 a výměře 52 m2 v Přerově, nábř. Protifašistických bojovníků. Byt je družstevní, nachází se ve II. nadzemním podlaží cihlového domu s výtahem, okna bytu vedou do klidové zóny. V bytě je zděné…

Prodej bytu 1+1, 32m2, Teplice nad Bečvou

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji bytovou jednotku v panelovém domě o dispozici 1+1 v 3. nadzemním podlaží v lázeňské obci Teplice nad Bečvou.Byt o 32 m2 užitné plochy prošel částečnou rekonstrukcí. Nová kuchyňská linka včetně sporáku…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Přerov - Přerov I-Město, Blahoslavova

Nabízíme k prodeji hezký byt ve vyhledávané lokalitě v Přerově, ulice Blahoslavova. Byt se nachází v prvním patře cihlového domu s výtahem. Byt je v osobním vlastnictví. Byt je o dispozici 2+1 a o výměře 57 m2. V bytě je vstupní chodba,…

Prodej bytu 3+1, 77m2, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, Tyršova

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji bytovou jednotku v cihlovém domě 3+1 v Lipníku nad Bečvou. Jednotka se nachází v 3. nadzemním podlaží a náleží k ní spoluvlastnický podíl na zahradě a nádvoří domu.Byt je v původním ale zachovalém stavu. Byt…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Přerov, Jižní čtvrť IV

Nabízíme Vám byt 2+1 v klidné části města o celkové výměře 61 m? v osobním vlastnictví, který je umístěn ve druhém nadzemním podlaží cihlového domu po revitalizaci. Byt disponuje vstupní chodbou, koupelnou s vanou, odděleným WC, kuchyní s jídelnou a dvěma pokoji.…

Prodej bytu 4+1, 84m2, Lipník nad Bečvou, Zahradní

Realitní společnost ZVONEK, s.r.o.

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví 4+1 ve IV. NP panelového domu na ulici Zahradní v Lipníku nad Bečvou. Prosvětlený byt má okna orientována na sever (ob. pokoj, kuchyň, jídelna) a jih (3 pokoje). Pokoje jsou neprůchozí. Byt je po…

Prodej bytu 2+1, 65m2, Přerov, Dvořákova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme ke koupi byt v OV dispozičně řešen jako 2+1 s neprůchozími pokoji nacházející se ve 2.NP zatepleného panelového domu ve vyhledávané lokalitě na ulici Dvořákova v Přerově. Všechna okna bytu jsou orientována…

Prodej bytu 4+1, 80m2, Lipník nad Bečvou, Zahradní

Ve výhradním zastoupení nabízíme dobře situovaný byt o velikosti 4+1 s balkonem v panelovém domě v Lipníku nad Bečvou. Byt se nachází ve 2.NP. Součástí prodeje je prostorná sklepní kóje v uzamykatelném prostoru. V domě je zmodernizovaný výtah. Vstupní dveře…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Přerov, Jižní čtvrť I

Nabízíme k prodeji byt 2+1 v 3.NP. cihlového domu po revitalizaci. Osobní vlastnictví, výměra 50m2. Byt v původním stavu. Po dohodě možno zanechat vybavení bytu. Klidná část města s dobrým parkováním a veškerou občanskou vybaveností. Financvání hypotečním úvěrem…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Hranice - Hranice I-Město, Tř. 1. máje

REGIO Reality

Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví dispozice 3+1 o celkové ploše 70 m2 s lodžií. Byt se nachází v 1. podlaží revitalizovaného bytového domu s výtahem na ulici Tř.1.Máje. Bytová jednotka je v původním stavu vhodná k rekonstrukci dle…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Hranice - Hranice I-Město, Kpt. Jaroše

EXPLICIT REALITY

Hledáte vlastní dostupné bydlení, které je v klidné lokalitě a zároveň kousek od centra města? Nebo přemýšlíte o zajímavém investičním bytu, který díky své lokalitě nebude mít o nájemníky nouzi? Pokud ano, tak právě pro Vás máme výhodnou nabídku koupi bytu 2+1…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Přerov - Přerov I-Město, Kabelíkova

Výborná lokalita a cihlová zástavba. Pokud jsou tohle Vaše hlavní požadavky na nový byt, pak je tento správná volba. V exkluzivním zastoupení majitelů Vám nově nabízím ke koupi velmi dobře dispozičně řešený byt v klidné cihlové zástavbě na ulici Kabelíkova…

Prodej bytu 1+1, 26m2, Přerov - Přerov I-Město, nám. Svobody

Realitní kancelář nabízí k prodeji bytovou jednotku 1+1 v osobním vlastnictví o výměře cca 26 m2 v lokalitě náměstí Svobody v Přerově. Byt se nachází ve 3. NP bytového domu v blízkosti parku. Byt prošel rekonstrukcí nová kuchyňská linka,…

Dražba bytu 3+1, 67m2, Přerov - Přerov I-Město, Sokolovská

Předmětem dražby jsou členská práva a povinnosti člena Stavebního bytového družstva Přerov, který se nachází ve III. nadzemním podlaží výše uvedeného panelového, podsklepeného, bytového domu celkem s třinácti nadzemními podlažími. Objekt je vybaven osobním i nákladním výtahem.…

Vyvolávací cena: 1.656.667,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist