7 803 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 749 000 Kč do 3 900 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 749 000 Kč do 3 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 589 Kč do 18 686 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 26 450 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 55 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (120) v cenách od 749 000 Kč, následují byty 3+1 (79) od 950 000 Kč, byty 1+1 (25) od 810 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (16) od 790 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 240 000 Kč, byty 4+1 (6) od 1 701 000 Kč, byty 3+kk (3) od 1 990 000 Kč, byty 4+kk (1) od 2 590 000 Kč a pokoje (1) od 2 300 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt za cenu 2 300 000 Kč v obci Havířov, který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (104), Prodej bytů v Havířově (71), Prodej bytů v Orlové (37), Prodej bytů v Českém Těšíně (30), Prodej bytů v Bohumíně (14), Prodej bytů v Rychvaldu (3), Prodej bytů v Dolní Lutyni (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (131), centrum (49), sídliště (23), okraj obce (4), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (119). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (1) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (30) a 2. patře (29), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (88). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (30). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (109), v dobrém stavu (83), po rekonstrukci (22), k rekonstrukci (13).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (90). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (13), zděné byty (9), jiné byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Karviná také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 259 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (92), AMBRA REAL group s.r.o. (21), Realitní kancelář STING, s.r.o. (18), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (15), Reality GRUNT s.r.o. (14), AZET Reality (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), RE/MAX NEJ (6), SBD REALITY (6) a DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (6). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 51 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 261 realitních makléřů, spadajících pod 73 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Karin Davidová, Lenka Sendžová, René Cechel, Petr Štěpánek, Miroslav Zmuda, František Kalina, Stanislav Duplinský, Marie Kostomlatská, Tereza Spustová a Vítězslav Tichý Dr. h. c..

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Karin Davidová (58). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Karviná - Hranice, Žižkova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 2+1 a užitné ploše 54m2 v Karviné-Hranicích na ul. Žižkova. Byt v osobním vlastnictví je umístěn v 1.NP panelového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje kuchyní vybavenou…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 31m2, Karviná, Studentská

Nabízíme k prodeji, družstevní byt 1+kk, 31m2 v Karviné na ulici Studentská. Nachází se ve 4.NP panelového domu. Družstvo neumožnuje převod do osobního vlastnictví. Byt je v původním ale velmi udržovaném stavu a k prodeji je plně vybaven, stačí vzít jen…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Havířov - Podlesí, Okrajová

SBD REALITY

Je opravdová radost, když přijdete nafotit byt do nabídky, který je opravdu krásný. Klidné místo se vším potřebným na dosah, krásné prostředí, tichý a čistý vchod s květináči v každém patře, zkrátka na mě dýchlo takové to bezpečí a klid z dětství. Po otevření…

Prodej bytu 3+1, 78m2, Bohumín - Záblatí, Tovární

Naše společnost Vám exkluzivně nabízí prostorný byt v osobním vlastnictví s lodžií po částečné rekonstrukci v 9. patře. Žádaná oblast Bohumína - Záblatí. Neprůchozí pokoje. Velká předsíň s úložnými prostory (skříň). Rekonstrukce největšího obývacího pokoje proběhla…

Prodej bytu 2+1, 49m2, Havířov - Podlesí, Nad Terasou

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1 49 m², ve vyhledávané oblasti na ul.Nad Terasou v Havířově-Podlesí. Byt je připraven k rekonstrukci zcela vyklizený, šikovně řešená jednotka s výměrou 49 m2 + balkón do dvora. Parketové podlahy…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Karviná - Mizerov, Žižkova

Nabízíme Vám k prodeji družstevní byt s možným převodem do OV v žádané a klidné lokalitě o velikosti 2+1 (předělán na 2+kk) který se nachází ve 12. patře panelového domu na ulici Žižkova v Karviné – Hranicích. Bytová jednotka prošla kompletní…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Havířov - Město, Mánesova

REGIO Reality

Uvažujete o koupi bytu, pro svoji rodinu, který by jste si mohli zrekonstruovat dle svých přání, nebo jen na investici k okamžitému pronájmu? Byt se skvělou dostupností, ve kterém se díky dostatečnému prostoru nebude cítit stísněně? Za mne tento byt splňuje všechny tyto…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Havířov - Podlesí, Kosmonautů

REGIO Reality

Uvažujete o koupi bytu v původním stavu, který si pak budete moci zrekonstruovat dle svých představ, skvěle situovaný s veškerou občanskou vybaveností a skvělou dostupností? Jeden takový Vám mohu nabídnout. - nízké měsíční náklady-fond oprav pouze 246,-Kč - dostatek parkovacího…

Dražba bytu 3+1, 62m2, Havířov - Šumbark

Byt se nachází v panelovém domě, v 1.NP, o velikosti 3+1, podlahová plocha 61,90 m2 a je po částečné rekonstrukci. Příslušenství bytu tvoří lodžie a sklepní kóje. Bytová jednotka není využívaná. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku.…

Novinka
Vyvolávací cena: 834.667,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 52m2, Havířov - Město, Karvinská

SBD REALITY

Stavební bytové družstvo Havířov nabízí k prodeji uvolněný družstevní podíl k bytu č. 1235/12. Jedná se o byt 1+2, nacházející se ve 4. nadzemním podlaží na adrese Havířov-Město, Karvinská 1235/42 o celkové ploše 52,24 m2. Nabídnutou hodnotu z ceny…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná, Borovského

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1 se zasklenou lodžií, který lze převést do osobního vlastnictví. Nachází se ve 4.patře panelového domu po revitalizaci s novým výtahem, v Karviné - Mizerově. Družstvo schválilo výstavbu nových prostorných lodžií a jejich…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Orlová - Lutyně, Osvobození 829

Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

Zpeněžení nejvyšší nabídce v rámci insolvenčního řízení. Bytová jednotka je umístěna v typovém panelovém bytovém domě. Stavba má celkem 13 nadzemních podlaží a jedno podzemní podlaží. Základy má železobetonové izolované, konstrukce objektu je panelová a stropy jsou…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná - Nové Město, Fibichova

Nabízíme k prodeji pěkný byt v osobním vlastnictví, dispozičně řešený jako 2+1 s balkonem, umístěný ve 3.NP/4.NP cihlového domu po částečné revitalizaci, na ulici Fibichova v Karviné - Novém Městě. Jedná se o lokalitu se spoustou zeleně, parkováním před domem…

Prodej bytu 3+1, 82m2, Bohumín - Záblatí, Tovární

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji byt 3+1 s balkonem v Bohumíně - Záblatí na ulici Tovární. Byt má výměru 82 m2 a prošel částečnými rekonstrukcemi - plastová okna s žaluziemi, nová koupelna s vanou v keramickém obkladu i nové samostatné WC…

Prodej bytu 2+1, 43m2, Bohumín - Nový Bohumín, Čáslavská

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme ke koupi družstevní byt 2+1 s balkónem v Bohumíně - Novém Bohumíně na ulici Čáslavská. Bytová jednotka se nachází ve 3.NP/13NP revitalizovaného panelového domu se dvěma výtahy. Samotný byt prošel částečnou rekonstrukcí -  plastová okna s žaluziemi,…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Orlová - Lutyně, Polní

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte velký byt v centru Orlové? V tom případě věnujte pozornost tomuto bytu na ulici Polní s dispozicí 3+1 s lodžií, 69,5 m2 umístěný přímo v centru Orlové, část Lutyně. Byt je v 9 podlaží z 12 v domě po celkové revitalizaci (plastová…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Bohumín - Nový Bohumín, Husova

Exekucninemovitosti.cz

Naše společnost Vám nabízí cihlovou bytovou jednotku ve zvýšeném přízemí v žádané lokalitě. Jedná se o prostorný byt kde v minulých letech proběhla rekonstrukce interiéru - rozvody elektroinstalace, plynu, odpadů. Byt má plastová okna, interierové dveře z masivu…

Prodej bytu 2+1, 46m2, Havířov - Podlesí, Na Nábřeží

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+1 s VYPLACENOU REVITALIZACÍ, který se nachází 1. patře na ulici Na Nábřeží v Havířově. Byt má 2 dostatečně prostorně pokoje, (z toho jeden vstup z chodby i z kuchyně), k dispozici je…

Prodej bytu 3+1, 56m2, Karviná, tř. Těreškovové

Nabízíme Vám ke koupi velmi hezký družstevní byt 3+1 o užitné ploše 56 m2. Byt je po zdařilé rekonstrukci a nachází se v 5. podlaží bytového domu s moderním výtahem. Elektřina a voda již po reko. V kuchyni je pěkná kuchyňská linka. V bytě…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Karviná, Mendelova

Hledáte v Karviné moderní bydlení, které ještě voní novotou? Ráda Vás provedu tímto útulným bytem 2+1 o výměře 51 m2. Nachází se v 1NP panelového domu po revitalizaci. Byt prošel velmi vkusnou rekonstrukcí, která zahrnuje novou podlahovou krytinu, obložení, novou…


TOPlist TOPlist