6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 755 000 Kč do 3 650 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 755 000 Kč do 3 650 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 502 Kč do 16 929 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 26 663 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 57 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (43) v cenách od 850 000 Kč, následují byty 3+1 (32) od 972 000 Kč, byty 1+1 (11) od 860 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (10) od 755 000 Kč, byty 4+1 (6) od 1 290 000 Kč, byty 3+kk (4) od 1 890 000 Kč, byty 2+kk (2) od 1 300 000 Kč, pokoje (1) od 2 300 000 Kč a byty 4+kk (1) od 2 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt za cenu 2 300 000 Kč v obci Havířov, který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (37), Prodej bytů v Havířově (35), Prodej bytů v Českém Těšíně (19), Prodej bytů v Orlové (14), Prodej bytů v Bohumíně (4), Prodej bytů v Rychvaldu (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (39), centrum (23), sídliště (15), okraj obce (3), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (55). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (1) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (10) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (51). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (14). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (46), v dobrém stavu (37), po rekonstrukci (9), k rekonstrukci (6).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (45). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (7), jiné byty (6), zděné byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 107 bytů z nabídky realitních kanceláří a 3 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (27), AMBRA REAL group s.r.o. (10), SBD REALITY (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (8), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), BIDLI reality, a.s. (4), Ostrafin Reality s.r.o. (3), (3) a Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR (3). Další 3 byty jsou nabízené přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 17 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 205 realitních makléřů, spadajících pod 68 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, JOLK REALITY Opava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Karin Davidová, René Cechel, Martin Krentuš, František Kalina, Miroslav Zmuda, Tereza Spustová, Petr Štěpánek, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Lenka Sendžová (92). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 4+1, 81m2, Orlová, Na Výsluní

V exkluzivním zastoupení majitelem nabízím k prodeji bezbariérový DB dispozičního řešení 4+1 s prostornou zasklenou lodžií, komorou a sklepní kójí. Byt je po velmi zdařilé rekonstrukci. V kuchyni bytu je rohová moderní kuchyňská linka, v koupelně bytu je kromě rohové vany…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Ráj, Olbrachtova

Reality 11 Vám zprostředkují prodej nově zrekonstruovaného krásného bytu 2+1 56 m2 v osobním vlastnictví ve velmi atraktivní a klidné lokalitě Karviné. Byt je pod udržovanou střechou, takže budete mít maximální soukromí. Dům je umístěn ve vzrostlé zeleni…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Orlová - Lutyně, Osvobození

Hledáte místo pro svůj nový domov ?Preferujete místo, kde budete mít vše potřebné na dosah ?Nabízíme Vám exkluzivně k prodeji družstevní byt 2+1 o výměře 55 m2 v žádané lokalitě městské části Orlová, na ulici Osvobození.Byt je teplý, slunný, vzdušný…

Prodej bytu 2+kk, 38m2, Český Těšín, Na Olšinách

Prosperity Real Estate s.r.o.

Sedět u krbu, z pohodlí bytu? Vám jen tak někde nenabídnou, ale tenhle byt Vám to umožní!2+kk, 38m2 v 1. NP v cihlovém domě. Dům prošel nedávnou revitalizaci, a proto Vám nebude unikat teplo z krbu nebo elektrických přímotopů.Ale dost o domě! Jedinou výhodou…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Orlová, Třída Masarykova

Nabízíme k prodeji družstevní byt o velikosti 2+1 na Tř. Masarykova s užitnou plochou 50m2. Celý dům prošel revitalizací. Byt prošel částečnou rekonstrukcí (plastová okna, nové rozvody - odpady, elektřina,voda, původní jádro bylo vyzděné). Byt se nachází…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Český Těšín, Okružní 1754/5

Byt 3+1 v původním stavu, 5. patro s výtahem. Byt je prázdný. RK nevolat!

Prodej bytu 2+1, 54m2, Havířov - Podlesí, Přemyslova

Nechcete ztrácet čas přemýšlením o koupí a rekonstrukci bytu? Chcete byt v lukrativní lokalitě v Havířově na ul. Přemyslova, po celkové rekonstrukci dle nejmodernějších trendů? Pak čtěte naši nabídku. Dovoluji si Vám nabídnout nově luxusně zrekonstruovaný byt, v o…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Havířov - Město, Lašská

Nabízím k prodeji byt 3+1 s balkonem v osobním vlastnictví na ul. Lašská v Havířově. Největší výhodou pro koupi tohoto bytu je lokalita, ve které se byt nachází a také si vás může získat tím, že si ho zrekonstruujete dle své představy včetně předělání…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Český Těšín, Frýdecká

Zprostředkuji Vám prodej družstevního bytu bez možnosti převodu do osobního vlastnictví. Byt se nachází v nízké panelové zástavbě a je po revitalizaci. Byt je po zdařilé rekonstrukci, kde došlo k odstranění příčky a tímto došlo k otevřenému prostoru mezi obývacím…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Orlová, Masarykova třída

Exkluzivně nabízíme byt v družstevním vlastnictví v žádané lokalitě města Orlové. Tento byt Vás zaujme prostorností, prodlouženou lodžií s krásným výhledem na západní stranu. V bytě jsou plovoucí podlahy a koupelna byla zrekonstruována a zvětšena. Další výhodou je…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Havířov - Šumbark, Lidická

Hledáte malý, ale přesto velice pěkný byt s božským výhledem na Beskydy, které můžete pozorovat z lodžie? V tom případě jste na správné adrese. Nyní máte možnost si koupit tento družstevní byt 1+kk, který nachází na ulici Lidická v Havířově - Šumbarku.…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Havířov - Podlesí, Družstevnická

Broker Consulting, a.s.

Hledáte vhodnou investiční nemovitost?V exkluzivním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout družstevní byt 2+1 o celkové výměře 53 m2 v lukrativní části Havířova Podlesí na ulici Družstevnická, ve které panuje přátelská atmosféra, sousedé zde kultivují…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Havířov - Šumbark, Šípková

SBD REALITY

Chcete mít vše důležité po ruce a současně bydlet na okraji lesa? Sednout si ráno do lodžie a ponořit se do lesního koncertu? Vyjít ze vchodu a ocitnout se mezi vzrostlými stromy a další flórou i faunou hlubokého lesa? Dovolujeme si Vám exklusivně…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Havířov - Šumbark, Školní

SBD REALITY

Exklusivně nabízíme, velmi dobře situovaný byt 3+1 v Havířově na ulici Školní s velkou předsíní a prostornými pokoji s mnoha úložnými prostory. Byt o celkové ploše 65 m2 je ve velmi pěkném stavu a zaujme svým prostorným řešením. Bytový prostor…

Prodej bytu 4+1, 76m2, Havířov - Šumbark, U Tesly

SBD REALITY

Hledáte klidné bydlení u lesa se všemi dostupnými službami na dosah? Exklusivně Vám nabízíme prodej bytové jednotky 4+1 s lodžií v Havířově na ulici U Tesly. Bytová jednotka se nachází v 1. patře panelového domu, podlahová plocha bytu je 76 m2. Byt…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Havířov - Šumbark, Zvonková

SBD REALITY

Ve výhradním zastoupení majitele si dovolujeme Vám nabídnout moc pěkný a dobře situovaný, světlý byt 1+kk vhodný k okamžitému užívání nebo také k úpravám dle vlastních představ, Byt se nachází ve velmi udržovaném vchodě s příjemnými starousedlíky. Čisté, klidné…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Havířov - Město, Karvinská

SBD REALITY

Exklusivně nabízíme opravdu vkusně upravený byt v osobním vlastnictví 1+1 na vyhledávané Karvinské ulici. Byt se nachází ve 2. nadzemním podlaží a náklady na bydlení jsou 2.000 Kč!Byt je vybaven novou, s interiérem velmi vkusně ladící, kuchyňskou linkou.…

Prodej bytu 4+1, 80m2, Havířov - Šumbark, Emy Destinnové

SBD REALITY

Exkluzivně nabízíme k prodeji slunný byt 4+1 na ulici Destinové v klidné části přímo u lesa v Havířově - Šumbarku.Byt se nachází v příjemné lokalitě kombinovaného sídliště a přírody s parky. V okolí je mnoho dětských hřišť a obchodů.…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Český Těšín, Slezská

Nabízím ke koupi dr. byt o dispozici 2+1 nacházející se v 6.NP/8.NP revitalizovaného panelového domu s výtahem. Byt prošel zásadními úpravami, kdy byla v koupelně vyměněna vana za sprchový kout, koupelna je obložena obklady a dlažbou na podlaze, byly položeny…

Prodej bytu 1+1, 39m2, Orlová, Masarykova třída

Jednoduše skvělý byt, který Vás musí zaujmout jak k bydlení, tak jako investiční příležitost. Nachází se v 5. NP a jednotka prošla téměř celkovou rekonstrukcí. Při své podlahové ploše 36 m2 se ještě pyšní zasklenou a prostornou lodžií o rozloze 5m2…


TOPlist TOPlist