8 091 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 720 000 Kč do 4 200 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 720 000 Kč do 4 200 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 450 Kč do 20 123 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 27 740 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 57 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (141) v cenách od 750 000 Kč, následují byty 3+1 (88) od 920 000 Kč, byty 1+1 (27) od 850 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (20) od 720 000 Kč, byty 2+kk (11) od 1 240 000 Kč, byty 4+1 (8) od 1 701 000 Kč, byty 3+kk (6) od 1 650 000 Kč, byty 4+kk (2) od 2 750 000 Kč a pokoje (1) od 2 300 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt za cenu 2 300 000 Kč v obci Havířov, který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (132), Prodej bytů v Havířově (84), Prodej bytů v Orlové (44), Prodej bytů v Českém Těšíně (28), Prodej bytů v Bohumíně (11), Prodej bytů v Rychvaldu (4), Prodej bytů v Dolní Lutyni (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (157), centrum (47), sídliště (26), okraj obce (4), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (145). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (2) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (32) a 2. patře (38), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (102). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (31). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (135), v dobrém stavu (82), po rekonstrukci (37), k rekonstrukci (14), rozestavěné (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (102). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (21), zděné byty (7), jiné byty (4), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 5 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 302 bytů z nabídky realitních kanceláří a 2 byty jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (107), AMBRA REAL group s.r.o. (27), Realitní kancelář STING, s.r.o. (19), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (14), Reality GRUNT s.r.o. (13), AZET Reality (12), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (10), AAA BYTY.CZ akciová společnost (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (8) a NEXT REALITY GROUP a.s. (7). Další 2 byty jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 57 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 271 realitních makléřů, spadajících pod 79 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petr Štěpánek, Lenka Sendžová, Karin Davidová, František Kalina, Miroslav Zmuda, Lucie Palóci, Marie Kostomlatská, Vítězslav Tichý Dr. h. c., René Cechel a Tereza Spustová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Petr Štěpánek (46). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Karviná - Hranice, Žižkova

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej velmi pěkného a útulného bytu o dispozici 2+1 a užitné ploše 54m2 v Karviné-Hranicích na ul. Žižkova. Byt v osobním vlastnictví je umístěn v 1.NP panelového domu bez výtahu. Bytová jednotka disponuje kuchyní vybavenou…

Prodej bytu 3+1, 58m2, Havířov, Marušky Kudeříkové

Nabízíme k prodeji byt 3+1 s balkonem, který se nachází ve 4. patře panelového domu po revitalizaci s výtahem. Velkou výhodou tohoto domu je bezbaríerový přístup, výtah stojí přímo na patře kde se byt nachází. Byt je v původním, ale ve velmi dobře udržovaném…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Karviná - Ráj, U Lesa

Právě zlevněno o 100 000,-Kč. V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 1+kk o podlahové ploše 32 m2 v družstevním vlastnictví, lokalita Karviná-Ráj, ul. U Lesa. Jednopokojový byt je umístěn v prvním nadpodlaží z 12-ti…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, Božkova

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám zde naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+1 o podlahové ploše 54 m2 v osobním vlastnictví s lodžií (3,3 m2), lokalita…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Mizerov, Kpt. Jaroše

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+1 o podlahové ploše 54 m2 v osobním vlastnictví, lokalita Karviná-Mizerov, ul. Kpt. Tyrše.…

Prodej bytu 2+kk, 34m2, Karviná - Hranice, Čsl. armády

V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+kk o podlahové ploše 37 m2 v družstevním vlastnictví, lokalita Karviná-Hranice, ul. Čsl. armády. Dvoupokojový byt je umístěn ve čtvrtém nadpodlaží (třetí patro) z osmi panelového domu…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, Ciolkovského

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte byt v osobním vlastnictví po celkové rekonstrukci? Nabízíme Vám prodej bytu v osobním vlastnictví o velikosti 2+1+zasklená lodžie/54,7m2 na ul. Ciolkovského v Karviné - Ráj. Byt se nachází ve 2.patře ze 3. v panelovém domě po celkové…

Prodej bytu 2+1, 44m2, Havířov, Orlí

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví o výměře 44 m2, na ulici Orlí v Havířově Šumbarku. Dům je po revitalizaci (zateplení fasády, fasáda, plastová okna s izolačními dvojskly, stupačky a odpady v plastu, nový výtah, podlahová…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Český Těšín, Polní

BO! reality a finance

Toužíte po prostorném bydlení s lodžii kousek do přírody, ale zároveň je vaší podmínkou veškerá občanská vybavenost na dosah ruky? BO! tak to pro Vás máme novinku. Tento byt o dispozici 3+1 o výměře 64 m² v 5.NP hezky udržovaného domu na ulici Polní…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Český Těšín, Hornická

Exkluzivně Vám nabízíme prodej bytu 2+1 v Českém Těšíně na ulici Hornická. Byt je v družstevním vlastnictví. V bytě právě probíhá kompletní rekonstrukce, hotový bude v polovině ledna 2023, prezentované fotografie jsou budoucím stavem. Byt se nachází v 6NP/8NP a má…

Prodej bytu 3+1, 60m2, Havířov - Město

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 3+1 v prvním patře čtyřpodlažního domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, výtah, střecha, vchod). Kuchyně bez kuchyňské linky, ale s novými rozvody vody, odpadů a elektřiny. Prostorný obývák s balkónem. Další dva pokoje samostatné, neprůchozí.…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná - Mizerov, Na Kopci

Bydlení v jednom z příjemných míst v Karviné a také investiční příležitost. Tyto možnosti poskytuje družstevní byt o dispozici 2+1 ve 2. patře panelového domu po revitalizaci (plastová okna, zateplená fasáda, nová střecha, stoupačky, výtah). Po vstupu do bytu…

Prodej bytu 1+1, 41m2, Bohumín, Štefánikova

Nabízíme Vám k prodeji byt o velikosti 1+1 s výměrou 38 m?, který se nachází v 1. poschodí revitalizovaného panelového domu s výtahem (výměna oken, zateplení, nové výtahy atd.) v Novém Bohumíně na ulici Štefánikova. V nemovitosti je nová kuchyňská linka, PVC…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Karviná - Ráj, Sovova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte dvoupokojový byt na klidném místě? Nabízíme Vám prodej družstevního bytu o velikosti 2+1/53,9m2 na ul. Sovova v Karviné - Ráji. Byt se nachází ve 3.patře ze 3.p v domě po celkové revitalizaci. Navíc je zde vybudované tepelné čerpadlo, takže nejste…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Český Těšín, Okružní

nabízím Vám družstevní byt v Českém Těšíně, na ulici Okružní. Byt se nachází v prvním zvýšeném nadzemním podlaží. Byt s prostornou předsíní, má spojenou koupelnu s WC, příčkou rozdělený pokoj na dvě místnosti. Z kuchyně s jídelním koutem je vstup…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Havířov, Majakovského

Nabízíme k prodeji družstevní byt se zasklenou lodžií v Havířově na ulici Majakovského. Jedná se o velmi klidnou lokalitu města Havířov. Byt je po kompletní a velmi nákladné rekonstrukci. Kuchyňská linka včetně spotřebičů (indukční varná deska, elektrická trouba, mikrovlnná…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Orlová, Adamusova

Nabízíme k prodeji byt 3+1 se zasklenou lodžií a komorou, který se nachází ve vyvýšeném přízemí panelového domu po revitalizaci s výtahem a bezpečnostním kamerovým systémem. Velkou výhodou tohoto bytu je bezbariérový přístup z parkoviště. Byt prošel před několika lety…

Prodej bytu 3+1, 53m2, Karviná, Kašparova

Hledáte vlastní bydlení, které ještě voní novou rekonstrukcí? Mám pro Vás byt v osobním vlastnictvím s krásným výhledem do přírody. I když má pouhých 53 m2, disponuje prostornou chodbu, kterou můžete využít pro umístění šatní skříně. Byt prošel kompletní…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Karviná, tř. Osvobození

Nově nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví v Karviné-Novém Městě. K bytu náleží sklepní koje. Dům je po revitalizaci - plastová okna, střecha, zateplení a vchodové dveře. Nejvhodnější financování i na rekonstrukci pro Vás bezplatně zpracuje náš hypotéční…

Prodej bytu 2+1, 50m2, Havířov - Podlesí, Na Nábřeží

BO! reality a finance

Hledáte BOžské a atraktivní bydlení v Havířově? Máme pro Vám připravenou novinku 2+1 v osobním vlastnictví v TOP lokalitě v Havířově-Podlesí na ulici Na Nábřeží. Součástí tohoto pohodového a velmi praktického bytu je i parkovací místo a vlastní zahrádka…


TOPlist TOPlist