6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 750 000 Kč do 3 990 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 750 000 Kč do 3 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 479 Kč do 18 506 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 26 910 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 55 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (63) v cenách od 750 000 Kč, následují byty 3+1 (40) od 1 027 000 Kč, byty 1+1 (17) od 799 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (13) od 790 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 240 000 Kč, byty 4+1 (4) od 1 555 000 Kč, byty 3+kk (4) od 1 690 000 Kč a pokoje (1) od 2 300 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt za cenu 2 300 000 Kč v obci Havířov, který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 7 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (55), Prodej bytů v Havířově (49), Prodej bytů v Orlové (20), Prodej bytů v Českém Těšíně (16), Prodej bytů v Bohumíně (7), Prodej bytů v Rychvaldu (3), Prodej bytů v Dolní Lutyni (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (70), centrum (36), sídliště (8), rušná část obce (1), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (83). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (1) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (24) a 2. patře (19), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (73). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (24). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (64), v dobrém stavu (39), po rekonstrukci (18), k rekonstrukci (6).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (65). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (5), jiné byty (3), zděné byty (3) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Karviná také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 150 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (20), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (13), Reality GRUNT s.r.o. (13), AMBRA REAL group s.r.o. (12), Realitní kancelář STING, s.r.o. (12), Realitní kancelář STING, s.r.o. (6), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), BO! reality a finance (6), AZET Reality (6) a SBD REALITY (5). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 232 realitních makléřů, spadajících pod 75 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Marie Kostomlatská, Lenka Sendžová, René Cechel, Petr Štěpánek, František Kalina, Miroslav Zmuda, Karin Davidová, Gabriela Árnason, Tereza Spustová a Jakub Kubíček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Marie Kostomlatská (52). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 37m2, Karviná - Hranice, Bratr. Veverkových

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pěkně rekonstruovaný byt na dobrém místě? Mám pro Vás nabídku družstevního bytu s dispozicí 1+1 o velikosti 37 m2 na ulici Bratr. Veverkových, Karviná - Hranice. Byt se nachází v 7NP z 8 v domě po celkové revitalizaci (plastová okna,…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Karviná - Hranice, Bratr. Veverkových

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pro sebe nebo na investici menší bydlení s balkonem po celkové moderní rekonstrukcí? Nabízíme Vám ke koupi družstevním byt o velikosti 1+1 + s prostornou lodžií/34m2 na ul. Bratr. Veverkových v klidné části Karviná - Hranice (za Kauflandem). Byt se…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Havířov, Zvonková

Exkluzivní nabídka bytu v osobním vlastnictví, který prošel úpravami a je ihned k nastěhování. Zaujala Vás tato nemovitost, která se nachází na okraji obce, s veškerou občanskou vybaveností v dosahu? Hledáte vzdušný byt s neprůchozími pokoji…

Prodej bytu 3+1, 56m2, Karviná - Ráj, Haškova

Nabízíme k prodeji družstevní byt o velikosti 3+1 s plánovanou výstavbou lodžie, který se nachází v 1. patře panelového domu po revitalizaci na ulici Haškové v Karviné - Ráji. Bytová jednotka prošla kompletní rekonstrukcí. Koupelna s toaletou zvlášť obojí…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Český Těšín, Slezská

Zprostředkuji Vám prodej družstevního bytu bez možnosti převodu do os. vl., na okraji města Českého Těšína, na ulici Slezská. Byt prošel před několika lety rekonstrukcí, kdy byla vyzděná koupelna a wc a obložena obklady. V celém bytě byla provedena elektroinstalace…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Havířov - Podlesí, Karolíny Světlé

Nabízíme Vám v naší nabídce velice zajímavý byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 s prostornou lodžií v klidné a žádané lokalitě města Havířov na ulici Karolíny Světlé. Jako velký bonus Vám můžu nabídnout garáž, která se nachází hned pod bytem a jedno…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Bohumín - Šunychl, Šunychelská

Ve výhradním zastoupení majitele si vám dovolujeme nabídnout ke koupi byt v osobním vlastnictví s dispozicí 2+1 na ulici Šunychelská v Novém Bohumíně. Byt se nachází ve 4.NP/4.NP v nízké bytové zástavbě (dům bez výtahu), která plynule navazuje na okolní zeleň…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Karviná, Březová

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1 s balkonem, který se nachází ve 2. patře panelového domu po revitalizaci s výtahem. Byt je po částečné rekonstrukci. V roce 2020 proběhla kompletní rekonstrukce koupelny (keramický obklad a dlažba, sprchový kout, umyvadlo).…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Karviná - Nové Město, Dvořákova

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje nadstandardně prostornou bytovou jednotku 2+1 o podlahové ploše 64 m2 v osobním vlastnictví, lokalita Karviná-Nové…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Karviná, Kosmonautů

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízím ke koupi družstevní byt na ulici Kosmonautů v Karviné Ráji. Byt má dispozici 2+1, celková výměra je cca 55 m2 a je v původním udržovaném stavu. V letošním roce bude probíhat výstavba lodžie na kterou bude vstup…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Hranice, Mendelova

Nabízím Vám prodej bytu 2+1 o výměře 54 m2 v družstevním vlastnictví na Mendelové ulici v Karviné. Samotný byt prošel moderní rekonstrukcí, která byla právě dokončena a v bytě ještě nikdo nebydlel. Rekonstrukce: podlahy, omítky, nové zděné jádro,…

Prodej bytu 4+1, 72m2, Karviná - Mizerov, Na Kopci

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pro Vaší rodinku prostorný byt na dobrém místě? Nabízíme Vám prodej družstevního bytu o velikosti 4+1/72m2 na ul. Na kopci v Karviná - Mizerov, Byt se nachází ve 3.podlaží z 5.podlaži - čili ve 2.patře v bezbariérovém panelovém domě…

Prodej bytu 2+kk, 52m2, Havířov, Vardasova

Hledáte bydlení v klidné části Havířova a přesto v blízkosti centra? V zastoupení majitele nabízíme ke koupi byt 2+kk s balkonem. Byt prošel rekonstrukcí, zděné jádro, elektro, podlahy. Okna bytu směřují na dvě světové strany. Byt je slunný, balkon u kuchyně.…

Prodej bytu 2+kk, 34m2, Karviná - Hranice, Čsl. armády

V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+kk o podlahové ploše 37 m2 v družstevním vlastnictví, lokalita Karviná-Hranice, ul. Čsl. armády. Dvoupokojový byt je umístěn ve čtvrtém nadpodlaží (třetí patro) z osmi panelového domu…

Prodej bytu 2+kk, 58m2, Rychvald, U Pošty

Nabízíme k prodeji byt 2+kk v osobním vlastnictví na ul. U pošty v Rychvaldu. Bytová jednotka má podlahovou plochu v celkové míře 58 m2. Bytový dům je cihlový a nachází se v klidné části Rychvaldu. Byt v minulosti prošel rekonstrukci.…

Prodej bytu 3+1, 129m2, Rychvald, U Pošty

Nabízíme k prodeji atypický byt 3+1 se 2 balkony v osobním vlastnictví na ul. U pošty v Rychvaldu. Bytová jednotka má velkou podlahovou plochu v celkové míře 129 m2. Bytový dům je cihlový a nachází se v klidné části Rychvaldu. Byt…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Havířov - Město, Lašská

Nabízím k prodeji byt 3+1 s balkonem v osobním vlastnictví na ul. Lašská v Havířově. Největší výhodou pro koupi tohoto bytu je lokalita, ve které se byt nachází a také si vás může získat tím, že si ho zrekonstruujete dle své představy včetně předělání…

Dražba bytu 2+1, 51m2, Karviná - Ráj

Bytový dům, ve kterém se oceňovaná bytová jednotka nachází, je řadový vnitřní. Stavba je panelové konstrukce, podsklepená, se čtyřmi nadzemními podlažími, bez výtahu. V 1. nadzemním podlaží se nachází 2 bytové jednoty, ve 2. - 4. podlaží se nachází vždy tři bytové jednotky.…

Vyvolávací cena: 600.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 42m2, Havířov - Podlesí, Kosmonautů

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme bytovou jednotku S VYPLACENOU REVITALIZACÍ o velikosti 2+1 se zasklenou lodžií,v žádané lokalitě Podlesí. Bytový dům v místě s dobrou občanskou vybaveností; parkovacími místy, i blízkosti MHD. Interiér po částečné rekonstrukci ; elektroinstalace v mědi…

Prodej bytu 2+1, 42m2, Havířov - Podlesí, Kosmonautů

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme bytovou jednotku S VYPLACENOU REVITALIZACÍ o velikosti 2+1 se zasklenou lodžií,v žádané lokalitě Podlesí. Bytový dům v místě s dobrou občanskou vybaveností; parkovacími místy, i blízkosti MHD. Interiér po částečné rekonstrukci , rovněž vybízí k vlastním…


TOPlist TOPlist