6 127 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Prodej bytů Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 500 000 Kč do 4 200 000 Kč

Ceny bytů v okrese Karviná

Cena bytů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 500 000 Kč do 4 200 000 Kč. Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 26 773 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 65 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (53) v cenách od 770 000 Kč, následují byty 3+1 (32) od 1 070 000 Kč, byty 1+1 (14) od 790 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (11) od 630 000 Kč, byty 4+1 (7) od 1 199 000 Kč, byty 3+kk (5) od 2 300 000 Kč, ostatní byty (3) od 500 000 Kč, byty 2+kk (3) od 1 450 000 Kč, pokoje (2) od 2 300 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 1 800 000 Kč a byty 4+kk (1) od 2 850 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Karviná, je byt za cenu 1 800 000 Kč v obci Orlová, který má obytnou plochu 268 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Karviné (57), Prodej bytů v Havířově (36), Prodej bytů v Orlové (18), Prodej bytů v Českém Těšíně (11), Prodej bytů v Bohumíně (8), Prodej bytů v Těrlicku (2).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (60), centrum (42), sídliště (12), okraj obce (4).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (50). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (2) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (25) a 2. patře (15), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (53). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (13). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (56), v dobrém stavu (46), po rekonstrukci (17), k rekonstrukci (6).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (66). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (13), zděné byty (6), montované byty (3) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 132 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: BO! reality a finance (30), M&M reality holding a.s. (17), AMBRA REAL group s.r.o. (9), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (8), SBD REALITY (6), AZET Reality (6), Realitní kancelář NOVA s.r.o. (5), CENTURY 21 Česká republika (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (4) a QARA s.r.o. (4).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 14 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V okrese Karviná působí 216 realitních makléřů, spadajících pod 74 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, René Cechel, Miroslav Zmuda, Gabriela Árnason, František Kalina, Martina Nedojedlá, Karin Davidová, Marie Kostomlatská, Petr Štěpánek a Iveta Palochová Kacalová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Lenka Sendžová (60). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 31m2, Orlová - Lutyně, Osvobození

Prodej bytu 1+KK Orlová Lutyně ul. Osvobození s lodžií

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Orlová - Lutyně, Polní

BO! reality a finance

Prodej bytu 1+kk 27 m², ul. Polní, Orlová - Lutyně

Prodej bytu 2+1, 59m2, Karviná - Hranice, Slovenská

BO! reality a finance

Prodej bytu 2+1, 59 m², ul. Slovenská, Karviná

Dražba atypického bytu, 55m2, Český Těšín

Byt Český Těšín ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního…

Novinka
Vyvolávací cena: 2.500.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+1, 31m2, Karviná, tř. Těreškovové

Prodej bytu 1+1 v Karviné, ul. tř. Těreškovové

Prodej bytu 4+1, 74m2, Orlová - Lutyně, Osvobození

Prodej bytu 4+1, družstevní, 75m2, ul. Osvobození, Orlová - Lutyně

Prodej bytu 3+1, 70m2, Havířov, Jaroslava Vrchlického

Prodej bytu 3+1, 70 m?, Havířov, ul. Jaroslava Vrchlického

Prodej bytu 4+kk, 90m2, Havířov - Město, Fibichova

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej bytu 4+kk, 90 m2 - Havířov - Město, ul. Fibichova

Prodej bytu 3+1, 60m2, Karviná - Ráj, Haškova

Prosperity Real Estate s.r.o.

Prodej družstevního bytu 3+1, 60m2 - Karviná - Ráj

Prodej bytu 3+1, 76m2, Karviná - Nové Město, Fibichova

Prodej, byt 3+1, 76 m2, Karviná - Nové Město, ul. Fibichova

Prodej bytu 3+1, 75m2, Český Těšín, Kysucká

Prodej bytu 3+1, 75 m?, Český Těšín, ul. Kysucká

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Ráj, Březová

Hledáte-li byt v osobním vlastnictví, po rekonstrukci, s lodžií, výtahem na patře, v klidné lokalitě, na ul. Březová ?.... Máme pro Vás nabídku bytu 2+1 v os. vlastnictví, s lodžií ve Vámi žádané lokalitě, s výtahem na patře, krásným výhledem…

Prodej bytu 1+1, 40m2, Karviná - Ráj, V Aleji

Hledáte byt na dobré adrese k vlastnímu bydlení či jako investici? Máme pro Vás nabídku bytu 1+1 ve Vámi žádané lokalitě, v nízké zástavbě s výtahem na patře, s krásným výhledem na Beskydy. Tento byt prošel částečnou rekonstrukcí a je…


TOPlist TOPlist