6 523 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 340 000 Kč do 24 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Karviná

Cena domů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 340 000 Kč do 24 990 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 420 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (107) v cenách od 340 000 Kč, následují chaty (11) od 420 000 Kč, činžovní domy (3) od 8 200 000 Kč a domy na klíč (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Karviná na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (35), v bezvadném stavu (32), k rekonstrukci (13), novostavby (12), po rekonstrukci (8), rozestavěné (4).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 8 200 000 Kč v obci Karviná, který má obytnou plochu 1824 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 44543 m2 má dům za cenu 7 590 000 Kč v obci Český Těšín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 102 m2 získáte při koupi domu v obci Český Těšín za cenu 9 350 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme domy v celkem 16 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Havířově (19), Prodej domů v Karviné (16), Prodej domů v Bohumíně (13), Prodej domů v Rychvaldu (11), Prodej domů v Orlové (11), Prodej domů v Petřvaldě (9), Prodej domů v Českém Těšíně (8), Prodej domů v Těrlicku (8), Prodej domů v Dolní Lutyni (7), Prodej domů v Petrovicích u Karviné (6), Prodej domů v Dětmarovicích (5), Prodej domů v Albrechticích (4), Prodej domů v Doubravě (2), Prodej domů v Horních Bludovicích (1), Prodej domů ve Stonavě (1).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (65), centrum (22), okraj obce (15), polosamota (4), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji zděné domy (26). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (20), dřevěné domy (9), montované domy (5), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Karviná

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 14 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 122 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: AMBRA REAL group s.r.o. (14), M&M reality holding a.s. (11), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), I.E.T. Reality, s.r.o. (7), NEXT REALITY GROUP a.s. (7), BO! reality a finance (7), AZET Reality (6), CENTURY 21 Česká republika (5), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4) a Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 17 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V okrese Karviná působí 234 realitních makléřů, spadajících pod 75 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Marie Kostomlatská, Petr Štěpánek, Lenka Sendžová, Karin Davidová, František Kalina, Miroslav Zmuda, René Cechel, Gabriela Árnason, Tereza Spustová a Jakub Kubíček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Marie Kostomlatská (52). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 131

Prodej rodinného domu, 915m2, Rychvald, Michálkovická

Ve městě Rychvaldu Vám nabízím tento rodinný dům o dispozici 3+1 (4+kk), + sauna + garáž + sklep + prostorný půdní prostor vhodný k půdní vestavbě. Zděný dům z roku 1940 je postaven na kamenném základě o tloušťce cca 60 cm, což má samo o sobě perfektní vlastnosti,…

Prodej rodinného domu, 240m2, Bohumín - Pudlov, Ostravská

V zastoupení majitele Vám naše společnost nabízí samostatně stojící dvoupodlažní celopodsklepený zděný rodinný dům o dispozici 4+2, situovaný v zástavbě vesnického charakteru městské části Bohumín-Vrbice. Komplexní rekonstrukce domu provedena v roce 2006. Dispozice: 1. nadpodlaží:…

Prodej rodinného domu, 168m2, Havířov, Prachatická

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Pokud hledáte moderní dům s menší, nenáročnou zahrádkou, na vesnici a přesto v těsné blízkosti města, je tato nabídka určena právě vám. Novodobý řadový dům s garáží a velice zajímavou prostornou verandou naleznete v Havířově Dolní Suché. V místě…

Prodej rodinného domu, 160m2, Havířov - Bludovice

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního podsklepeného (lze i jako dvougenerační) rodinného domu 6+2, se dvěma garážemi, zahradou a bazénem na pozemku o celkové ploše 977 m2. Dům je v udržovaném stavu a po částečné rekonstrukci (plastová okna - trojskla, proveden…

Prodej rodinného domu, 150m2, Bohumín - Skřečoň, Úvozní

Nabízíme k prodeji rodinný dům 3+1 o velikosti cca 150 m2 podlahové plochy s garáži. K domu náleží rozsáhlé pozemky o velikosti 7 321 m2. Dům se nachází v klidné části obce Bohumín-Skřečoň na ulici Úvozní. Dům je v původním…

Prodej rodinného domu, 240m2, Rychvald

K prodeji: nadstandardní rodinný dům v Rychvaldu, má zastavěnou plochu 154 m2, a zahradu o rozloze 2109 m2. Dvoupodlažní, precizně udržovaný dům z roku 2004 o dispozici 4+1 je ideální a praktický pro rodinu s dětmi, nejen kvůli…

Prodej chaty, 368m2, Karviná - Staré Město

Chatová sezóna je v plném proudu a já pro Vás mám jednu chatu na prodej, kde při rychlé koupi můžete strávit příjemné léto a užívat klidu a přírody. Hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci? Mít možnost pěstovat vlastní zeleninu a ovoce? Ve výhradním…

Prodej rodinného domu, Orlová - Poruba, Akátová

Dobrý den, rád bych Vám nabídl ke koupi prostorný rodinný dům o dispozici 4+kk. Na schůzku s majitelem jsem přijel po hektickém dni a na místě stačilo projít si pozemek a cítil jsem se osvěžen. Bylo to tím, že je dům zasazen v krásném koutu přírody,…

Dražba rodinného domu, 1306m2, Chotěbuz

RD Chotěbuz ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního…

Novinka
Vyvolávací cena: 3.200.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Dolní Lutyně

AMBRA REAL group s.r.o.

Prostorný rodinný dům o velikosti 5+2 se nachází v klidné části Dolní Lutyně. V přízemí domu se nachází zádveří, chodba, obývací pokoj s krbem, ložnice, prostorná kuchyně (2022) s jídelním koutem a výstupem na zahradu, prostor pro vybudování koupelny a WC.…

Prodej rodinného domu, 238m2, Karviná - Fryštát, Pivovarská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte dům, který bude v centru města a nabídne Vám možnost bydlení, podnikání a investice? V tom případě by tento dům měl být ve vaše realitním hledáčku, protože zde je toto možné včetně případné kombinace. Jedná se o dvoupodlažní dům na ulici Pivovarská,…

Prodej chaty, Albrechtice

AMBRA REAL group s.r.o.

Chata o velikosti 2 + kk se nachazí klidné části Albrechtic u Českého Těšína. Zastavěná plocha je 27m2. V přízemí chaty je k dispozici zádveří, chodba, pokoj. Schůdky se dostaneme do 2NP. kde je prostor pro ložnici. Chata je napojena na elektřinu 230W, veřejnou vodu,…

Dražba rodinného domu, 1243m2, Horní Suchá

Dražba staršího, samostatně stojícího rodinného domu. Přístup a příjezd k domu je z veřejné komunikace. Rodinný dům je situován v centrální části obce. Dům je podsklepený, s jedním nadzemním podlažím a částečném podkroví. Dispozice 4+1, součástí domu je garáž…

Novinka
Vyvolávací cena: 553.334,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Český Těšín - Mosty, Na Dělnicích

BO! reality a finance

BO! pro Vás máme skvělou nabídku – pokud hledáte prostorný dům s mnoha možnostmi využití, nabízíme Vám rodinný vícegenerační dům v Českém Těšíně. Dům se nachází v klidné části města, s výbornou dostupností ke všem službám a zároveň s možností užít si klidného…

Dražba rodinného domu, 365m2, Petrovice u Karviné

Jedná se o řadový, krajní, podsklepený, patrový rodinný dům č.p. 456 Petrovice u Karviné. Budova je pravděpodobně založena na základových pasech. Konstrukce budovy je zděná a její stavebně technický stav je odpovídající zanedbané údržbě. Budova je obývaná. Na střeše jsou žlaby…

Vyvolávací cena: 374.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Petřvald, V Holotovci

Nabízíme k prodeji rodinný dům 4+kk o velikosti cca 120 m2. Dům je ve velmi zachovalém stavu, elektroinstalace je v mědi, odpady a voda v plastu. V přízemí domu se nachází prostorná předsíň, koupelna s technickou místností, ložnice…

Dražba rodinného domu, 936m2, Petrovice u Karviné - Prstná

RD Prstná, podíl 1/2 Součástí je zahrada o výměře 936m2. ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční…

Vyvolávací cena: 1.369.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Dolní Lutyně, Ďáblova kolonie

Ve výhradním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout tuto žhavou novinku mezi rodinnými domy v obci Dolní Lutyně. Součástí této exkluzivní nemovitosti je bazén, moderní letní kuchyně, venkovní posezení s grilem a uzákem, parkovacím stáním, krásnou zahradou a technické…

Prodej rodinného domu, Petřvald, V Holotovci

Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi rodinný dům v hezké lokalitě mezi Petřvaldem a Orlovou. Vkusně řešená cihlová stavba se zahradou a terasou zaručuje ideální zázemí pro rodinné bydlení. Dům se skládá z předsíně, kuchyně, obývacího pokoje s východem na terasu,…

Dražba rodinného domu, 2314m2, Petřvald

Jedná se o přízemní rodinný dům pod sedlovou střechou krytou plechovou krytinou. Objekt je situovaný do nepravidelného tvaru, nachází se v zastavěné, okrajové části města Petřvald, v řadové zástavbě jako samostatně stojící. Parkování je možné ve vlastní garáži. Pozemky…

Vyvolávací cena: 1.793.333,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist