6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 780 000 Kč do 24 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Karviná

Cena domů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 780 000 Kč do 24 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 618 Kč do 115 907 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 780 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (102) v cenách od 1 795 000 Kč, následují chaty (6) od 780 000 Kč, činžovní domy (4) od 8 200 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 2 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Karviná na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (30), v dobrém stavu (24), novostavby (18), k rekonstrukci (12), po rekonstrukci (10), rozestavěné (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 8 200 000 Kč v obci Karviná, který má obytnou plochu 1824 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 21753 m2 má dům v obci Český Těšín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 102 m2 získáte při koupi domu v obci Český Těšín za cenu 8 700 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme domy v celkem 15 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Havířově (18), Prodej domů v Orlové (14), Prodej domů v Rychvaldu (12), Prodej domů v Těrlicku (11), Prodej domů v Bohumíně (11), Prodej domů v Karviné (9), Prodej domů v Českém Těšíně (9), Prodej domů v Dolní Lutyni (6), Prodej domů v Petřvaldě (6), Prodej domů v Petrovicích u Karviné (5), Prodej domů v Albrechticích (4), Prodej domů v Dětmarovicích (3), Prodej domů v Horní Suché (3), Prodej domů v Chotěbuzi (1), Prodej domů v Doubravě (1).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (68), centrum (15), okraj obce (13), polosamota (4), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji jiné domy (24). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (16), montované domy (4), dřevěné domy (4), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Karviná

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 10 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 113 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (15), AMBRA REAL group s.r.o. (13), REALITY PRORADOST s.r.o. (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), AZET Reality (6), Ostravský realitní servis s.r.o. (6), RE/MAX NEJ (4), CENTURY 21 Česká republika (4), I.E.T. Reality, s.r.o. (4) a NEXT REALITY GROUP a.s. (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V okrese Karviná působí 205 realitních makléřů, spadajících pod 68 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Karin Davidová, René Cechel, Martin Krentuš, František Kalina, Miroslav Zmuda, Tereza Spustová, Petr Štěpánek, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Lenka Sendžová (92). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 128

Prodej rodinného domu, 135m2, Horní Suchá, U Zastávky

BIDLI reality, a.s.

Ve výhradním zastoupení majitelů představujeme k prodeji patrový, celopodsklepený RD o dispozici 5+1 se samostatnou garáží situovaný na ul. U Zastávky v Horní Suché. Interiér domu je po částečné rekonstrukci, ihned obyvatelný. Dispozice domu 1.n.p. vstupní veranda, zádveří,…

Prodej rodinného domu, 915m2, Rychvald, Michálkovická

Ve městě Rychvaldu Vám nabízím tento rodinný dům o dispozici 3+1 (4+kk), + sauna + garáž + sklep + prostorný půdní prostor vhodný k půdní vestavbě. Zděný dům z roku 1940 je postaven na kamenném základě o tloušťce cca 60 cm, což má samo o sobě perfektní vlastnosti,…

Prodej rodinného domu, 200m2, Těrlicko - Horní Těrlicko, Těšínská

Nabízíme k prodeji starší RD s garáží, HB a pozemkem o celkové výměře 2.022 m2, který je umístěn v okrajové části Těrlicka cca. 150 m od přehrady. Dům byl postaven v 60-tých letech a je v původním stavu se započatou rekonstrukcí, kdy byla…

Prodej rodinného domu, 213m2, Havířov - Prostřední Suchá, Stará

Nabízíme na prodej rodinný dům o dispozici 2+1 s hospodářskou budovou a garáží, obec Havířov - Prostřední Suchá, ul. Stará. Nemovitost se nachází v žádané podnikatelské lokalitě, v bezprostředním dosahu všech obchodů a služeb. Zastavěná plocha domu činí…

Prodej rodinného domu, 240m2, Rychvald, Záblatská

Nabízíme nadstandardní rodinný dům v Rychvaldě, zastavěna plocha 154 m2, a zahrada o rozloze 2191 m2. Dvoupodlažní, precizně udržovaný dům z roku 2004 o dispozici 4+1 je ideální a praktický pro rodinu s dětmi, nejen kvůli dispozici,…

Prodej rodinného domu, Orlová, V Zimném dole

Dovolujeme si Vám nabídnout novostavbu rodinného domu 3+kk, ve stylu bungalovu na ulici Zimném dole, která je nedaleko od města Havířov. V domě je zádveří, obývací pokoj s kuchyní, dva samostatné pokoje, koupelna, ve které je vana i sprchový kout, 2x toaleta, technická…

Prodej rodinného domu, Orlová, K Olšině

Tento dům je vhodný pro ty, kteří milují přírodu, chtějí bydlet v klidu a chtějí mít u domu pole, rybník a les. Dům se nachází v klidné části Lutyně. K domu náleží ještě hospodářská budova a v ní je garáž. Dům je v původním stavu, vhodný…

Prodej rodinného domu, 114m2, Dětmarovice

BIDLI reality, a.s.

Dovolujeme si vám nabídnout dům zapsaný na katastru nemovitosti jako rodinný dům, je ale využíván nyní jako sídlo firmy a kanceláře. Majitel nyní má před kolaudací garáže 52m2 a hala 98m2 a dílny kde je kryté parkování pro auta. Na pozemku je vydlážděné stání. Celý pozemek…

Prodej rodinného domu, 160m2, Havířov - Bludovice

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního podsklepeného (lze i jako dvougenerační) rodinného domu 6+2, se dvěma garážemi, zahradou a bazénem na pozemku o celkové ploše 977 m2. Dům je v udržovaném stavu a po částečné rekonstrukci (plastová okna - trojskla, proveden…

Prodej dvougeneračního domu, 399m2, Chotěbuz, Na Skalce

Mrózek & partners

Prodej rodinného domu v původním stavu v obci Chotěbuz ulice Na Skalce jen pár metrů od hranice z Polskem. Dům původně sloužil pouze k bydlení. V roce 1991 proběhla rekonstrukce i se změnou dispozic. Objekt následně byl využíván pro stravování a ubytování…

Prodej rodinného domu, Český Těšín - Mosty, Klidná

Ve výhradním zastoupení majitele, nabízíme k  prodeji menší rodinný dům v Mostech u Českého Těšína. Podsklepený dům je o dispozici 4+1 ,s koupelnou, WC , komorou , a s velkou půdou , kde lze vybudovat další pokoje. Dům je v původním stavu a je určen k …

Prodej rodinného domu, Havířov - Dolní Suchá, Lazecká

Féroví Makléři

Hledáte rodinný dům v blízkém okolí města Havířov a k němu třeba i zázemí pro své podnikání? Rádi byste pořídili bydlení v rodinném domě se zahradou a zároveň přivýdělek v podobě pronájmu menších obchodních prostor vhodných např. jako prodejna, cukrárna, kancelář,…

Prodej rodinného domu, Havířov - Šumbark, Petřvaldská

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji rodinný, řadový dům o zastavěné ploše 104 m², který je dispozičně řešen jako 5+1 s jídelnou. Jedná se o atraktivní místo v části Havířova- Šumbarku na ulici Petřvaldská. Jedná se o krajní dům,…

Prodej rodinného domu, 305m2, Dolní Lutyně

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního částečně podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 547 m2. Na pozemku je hospodářská budova o zastavěné ploše 150 m2 s možností využití k vícero účelům. Dům je nutné rekonstruovat a možné přizpůsobit dle účelu…

Prodej rodinného domu, Orlová - Lutyně, Větrná

Hledáte velmi pěkný rodinný dům na klidném místě? Přejete si trávit čas na prostorné zahradě plné vzrostlých stromů a okrasných rostlin? Předmětem prodeje je patrový rodinný dům, který je dispozičně vyřešen jako 4+1 a má rozhodně co nabídnout. První benefit tohoto domu je…

Dražba rodinného domu, 5127m2, Rychvald

Rodinný dům má jedno nadzemní podlaží, částečně zvýšené. Pod zvýšenou částí se nachází sklepní prostory. Jedná se o dům ze smíšeného zdiva (část zděná, část dřevěná) s plechovou střechou a plastovými okny. Na objekt navazuje, ze strany vedoucí do zahrady, zastřešená…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.746.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Havířov - Životice, Na Polanech

Nabízíme k prodeji moderní, prostorný, rodinný dům 4+KK, který je zcela ideálním řešením pro větší rodinu. Tato novostavba se nachází na pozemku o výměře 1082 m2 nedaleko těrlické přehrady, 5 km jízdy autem do centra na náměstí Republiky města Havířova, 20…

Prodej rodinného domu, Orlová - Lutyně

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikosti 6+2 se nachází v klidné části Orlové Lutyně. V přízemí domu se nachází zádveří, chodba, obývací pokoj, ložnice, kuchyně, pracovna, koupelna se sprchovým koutem a samostatné WC. Schodištěm se dostaneme do 2NP. kde jsou tři pokoje, kuchyně, koupelna…

Prodej rodinného domu, Dětmarovice

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikosti 4+2 se nachází v Dětmarovicích. V přízemí domu je dispozici zádveří, vstupní hala, kuchyně, obývací pokoj, koupelna se sprchovým koutem, vanou, umývadlem, samostatné WC, vstupní prostor. Schodištěm se dostaneme do 2NP. kde se nachází tři pokoje, koupelna…

Prodej rodinného domu, Albrechtice

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikosti 5+1 se nachází v Albrechticích u Českého Těšína. V přízemí domu jsou k dispozici tři pokoje, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem, umývadlem a přípojkou na pračku, WC, vstupní prostor. Schodištěm se dostaneme do 2NP. kde se nachází…


TOPlist TOPlist