5 564 aktuálních nabídek
od 204 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 680 000 Kč do 24 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Karviná

Cena domů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 680 000 Kč do 24 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 2 984 Kč do 109 655 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 680 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (90) v cenách od 1 990 000 Kč, následují chaty (6) od 680 000 Kč, činžovní domy (3) od 12 000 000 Kč a domy na klíč (1) od 5 790 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Karviná na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (30), novostavby (26), v dobrém stavu (24), po rekonstrukci (8), rozestavěné (3), k rekonstrukci (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 1 670 000 Kč v obci Orlová, který má obytnou plochu 1132 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 4270 m2 má dům za cenu 4 750 000 Kč v obci Karviná. Naopak nejmenší pozemek o výměře 180 m2 získáte při koupi domu v obci Orlová za cenu 2 200 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme domy v celkem 15 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Havířově (20), Prodej domů v Karviné (13), Prodej domů v Bohumíně (13), Prodej domů v Rychvaldu (9), Prodej domů v Těrlicku (8), Prodej domů v Dětmarovicích (7), Prodej domů v Českém Těšíně (7), Prodej domů v Orlové (6), Prodej domů v Petrovicích u Karviné (5), Prodej domů v Dolní Lutyni (4), Prodej domů v Petřvaldě (3), Prodej domů v Doubravě (2), Prodej domů v Albrechticích (1), Prodej domů v Chotěbuzi (1), Prodej domů v Horní Suché (1).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (49), okraj obce (18), centrum (17), samota (1), polosamota (1), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji jiné domy (30). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (18), dřevěné domy (5), montované domy (3) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Karviná

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 10 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 100 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (14), AMBRA REAL group s.r.o. (10), RE/MAX NEJ (9), BO! reality a finance (8), BIDLI reality, a.s. (5), NEXT REALITY GROUP a.s. (4), Dalphen Reality (4), Rybka Reality s.r.o (4), REALITY PRORADOST s.r.o. (4) a ostravskárealitní.cz (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 16 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V okrese Karviná působí 191 realitních makléřů, spadajících pod 64 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: René Cechel, Lenka Sendžová, Marie Kostomlatská, František Kalina, Miroslav Zmuda, Karin Davidová, Gabriela Árnason, Markéta Mohylová, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí René Cechel (49). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 110

Prodej rodinného domu, Český Těšín - Dolní Žukov

CENTURY 21 Česká republika

Prodej krásného a prostorného rodinného domu s krbem, garáží, zahradním domkem, saunou a koupacím jezírkem a nádhernou zahradou - Dolní Žukov

Prodej rodinného domu, 145m2, Orlová - Město, Petřvaldská

BIDLI reality, a.s.

Ráda bych Vám, touto cestou, představila nabídku nově zrekonstruovaného rodinného domu 3+kk, se zahradou o velikosti 1366 m2, který se nachází v klidné části Orlové, ulice Petřvaldská (15 minut jízdy z centra Ostravy). Nemovitost prošla rekonstrukcí v roce…

Prodej rodinného domu, Petrovice u Karviné

Prodej rodinného domu, 130 m?, Petrovice u Karviné

Prodej rodinného domu, 305m2, Dolní Lutyně

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního částečně podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 547 m2. Na pozemku je hospodářská budova o zastavěné ploše 150 m2 s možností využití k vícero účelům. Dům je nutné rekonstruovat a možné přizpůsobit dle účelu…

Prodej rodinného domu, 150m2, Havířov, Oblouková

STING Reality s.r.o.

Dovolujeme si Vám nabídnout ke koupi řadový RD v žádané lokalitě Havířova, části Bludovice, zastavěná plocha je domu 130 m2. Dům je ve velmi dobrém stavu, udržovaný, disponuje třemi nadzemními podlažími, z čehož první podlaží je částečně zapuštěno do země,…

Prodej rodinného domu, Rychvald, Orlovská

Prodej rodinného domu, 85 m?, Rychvald, ul. Orlovská

Prodej rodinného domu, Rychvald

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, Rodinný dům 3+kk, 120 m2 - Rychvald

Prodej domu na klíč, Orlová, Okrajová

Prodej Dům na klíč, 95m2,Orlová, Poruba

Prodej rodinného domu, 160m2, Bohumín - Skřečoň

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního (dvougeneračního) podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 412 m2. Součástí je garáž v suterénu domu a za domem bývalá hospodářská budova, nyní po rekonstrukci k využití k podnikatelským účelům nebo k odpočinku. Vedle…

Prodej rodinného domu, 160m2, Havířov - Dolní Suchá, Nad Tratí

Nízkoenergetický RD 5+kk na ul. Nad Tratí, Havířov Dolní Suchá

Prodej činžovního domu, 488m2, Bohumín - Nový Bohumín

Prodej činžovního domu 760 m², Bohumín - Nový Bohumín

Prodej rodinného domu, Havířov - Bludovice, Selská

Prodej, rodinného domu, ul. Selská, Havířov

Prodej rodinného domu, Havířov - Bludovice, Soví

Féroví Makléři

Prodej rodinného domu s garáží a s pozemkem o velikosti 813m2

Prodej rodinného domu, 90m2, Dětmarovice

Neo homes development s.r.o.

Prodej rodinného domu 105 m², pozemek 1 200 m²

Prodej rodinného domu, 72m2, Dětmarovice

Neo homes development s.r.o.

Prodej rodinného domu 90 m², pozemek 600 m²

Prodej rodinného domu, 200m2,

Neo homes development s.r.o.

Prodej rodinného domu 200 m², pozemek 974 m² Dětmarovice

Prodej rodinného domu, Dolní Lutyně, Ratiborská

Prodej rodinného domu, 173 m?, Dolní Lutyně, ul. Ratiborská

Prodej rodinného domu, Havířov - Dolní Suchá, Prachatická

Prodej rodinného domu 4KK - ul. Prachatická, Dolní Suchá

Dražba rodinného domu, 4886m2, Petrovice u Karviné

RD Petrovice u Karviné ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 5.500.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist