6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 490 000 Kč do 24 990 000 Kč

Ceny domů v okrese Karviná

Cena domů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 490 000 Kč do 24 990 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 550 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (125) v cenách od 490 000 Kč, následují chaty (10) od 550 000 Kč a činžovní domy (6) od 4 990 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Karviná na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (38), novostavby (36), v bezvadném stavu (34), k rekonstrukci (11), po rekonstrukci (6), rozestavěné (5), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 8 200 000 Kč v obci Karviná, který má obytnou plochu 1824 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 44543 m2 má dům za cenu 7 590 000 Kč v obci Český Těšín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 104 m2 získáte při koupi domu v obci Havířov za cenu 4 980 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme domy v celkem 17 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Havířově (34), Prodej domů v Karviné (23), Prodej domů v Rychvaldu (11), Prodej domů v Českém Těšíně (9), Prodej domů v Bohumíně (9), Prodej domů v Petrovicích u Karviné (9), Prodej domů v Těrlicku (9), Prodej domů v Dětmarovicích (7), Prodej domů v Orlové (6), Prodej domů v Petřvaldě (5), Prodej domů v Dolní Lutyni (5), Prodej domů v Albrechticích (3), Prodej domů v Doubravě (3), Prodej domů v Chotěbuzi (3), Prodej domů ve Stonavě (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (73), centrum (26), okraj obce (21), samota (2), rušná část obce (1), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji jiné domy (40). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (23), dřevěné domy (10), montované domy (4), panelové domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Karviná

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 11 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 141 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: AMBRA REAL group s.r.o. (17), RE/MAX NEJ (15), M&M reality holding a.s. (12), REALITY PRORADOST s.r.o. (9), NEXT REALITY GROUP a.s. (7), BO! reality a finance (7), I.E.T. Reality, s.r.o. (6), Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR (5), ostravskárealitní.cz (5) a AZET Reality (4).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 11 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V okrese Karviná působí 222 realitních makléřů, spadajících pod 80 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Gabriela Árnason, René Cechel, Tereza Spustová, Marie Kostomlatská, Miroslav Zmuda, Karin Davidová, František Kalina, Petr Štěpánek, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Gabriela Árnason (73). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 153

Prodej rodinného domu, 180m2, Horní Suchá, Souběžná

V zastoupení majitele nabízíme samostatný RD k prodeji v obci Horní Suchá jen 6 km od Havířova. Jedná se o dvoupodlažní, podsklepený dům o výměrech 10 x 10 m s plochou střechou. Součástí domu jsou dvě garáže o rozměrech cca (3,5 x 8 m) a (4 x 7 m). Kromě toho…

Prodej rodinného domu, Havířov, U Zborůvky

Nabízíme k prodeji nadstandardní rodinný dům o dispozici 6+kk s prostornou garáží. V přízemí domu je velké zádveří přístupné i z garáže. Poté se otevírá velký obývací prostor s krbem spojený s jídelnou velkou kuchyňskou linkou. Prosklená část obývacího pokoje…

Prodej rodinného domu, 160m2, Bohumín - Skřečoň

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního (dvougeneračního) podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 412 m2. Součástí je garáž v suterénu domu a za domem bývalá hospodářská budova, nyní po rekonstrukci k využití k podnikatelským účelům nebo k odpočinku. Vedle…

Prodej rodinného domu, Chotěbuz

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům v kouzelné obci Chotěbuz - Podobora. Tato nemovitost zaujme svým tichým a soukromým umístěním, které umožní těžit z neobyčejného výhledu na okolní přírodu.Tento dům s dispozicí 3+1 má v sobě zakódovaný…

Prodej rodinného domu, Havířov, Pěkná

Dovolte mi vám nabídnout v exkluzivním zastoupení majitelů, tento řadový dům, který je momentálně využíván jako dvougenerační. Lokalita, ve které se nachází vás zaujme klidem, pohodou a dobrou dostupností k občanské vybavenosti. V přízemí domu naleznete sklep, technickou…

Prodej činžovního domu, 166m2, Karviná - Fryštát, Zámecká

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte investiční nemovitost na historickém místě v centru města? Mám pro Vás nabídku koupě cihlového domu v samotném centru města Karviná na ulici Zámecká. Jedná se o první dům vedle zámku, ve kterém jsou 3 podlaží. V domě jsou celkem 4 byty - 1NP…

Prodej rodinného domu, Petřvald

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o zastavěné ploše 166m2 se nachází v Petřvaldě u Karviné. Dům lze využít jak bydlení tak k podnikání. Nemovitost je rozdělena na dvě části, každá část má svůj vlastní vstup. Dispoziční řešení obytné části – zádveří, prostorný obývací pokoj, který je…

Prodej rodinného domu, Karviná - Ráj, V Polích

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům o velikosti 4+1, který se nachází v části obce Karviná-Ráj. V přízemí domu je zádveří, chodba, tři obytné pokoje, průchozí kuchyně, jídelní prostor, samostatné WC, koupelna. Rodinný dům je možné vytápět kotlem na tuhá paliva, který je umístěný…

Prodej rodinného domu, 198m2, Rychvald, Lesnická

V zastoupení majitele Vám naše společnost nabízí samostatně stojící dvoupodlažní zděný rodinný dům o dispozici 5+kk, s oplocenou zahradou, situovaný v zástavbě rodiných domů a lesů. Rozsáhlá rekonstrukce byla zdárně dokončena v tomto roce. Velmi klidná a žádaná…

Prodej rodinného domu, Havířov - Prostřední Suchá

Nabízíme Vám ke koupi nádherné bydlení v RD, v malebné části Prostřední Suché, obci, která se stala součástí statutárního města Havířov. Bydlení v rodinném domě je vymezeno polovinou, se samostatným vchodem, vjezdem a parkováním automobilů, zahradou s využitelnou…

Prodej rodinného domu, Petrovice u Karviné

Dovolte mi nabídnout Vám tento velmi pěkný a dobře situovaný dům v obci Petrovice u Karviné. Dům je na dvě poschodí, kdy tohoto času v podkroví již finišujeme s rekonstrukcí a najdete zde dva prostorné pokoje, koupelnu s rohovou vanou a samostatnou…

Prodej činžovního domu, Bohumín, 1. máje

Mám pro Vás skvělou příležitost INVESTOVAT do vlastního, jak se říká. Tento nájemní dům nabízí 4 bytové jednotky dvakrát 3+1, pak 2+1 a 1+1. Dále je zde obchod o výměře 40 m2, který prošel rekonstrukcí a má své vlastní sociální zázemí. Velmi výhodná je také…

Prodej rodinného domu, 90m2, Dětmarovice

Neo homes development s.r.o.

Prodáváme novostavbu v Dětmarovicich s dispozici 4kk, která bude v Září 2023 CELKOVĚ DOKONČENA k nastěhování včetně zpevněných ploch a parkovacím stáním. Dům má vlastní zahradu,…

Prodej rodinného domu, 72m2, Dětmarovice

Neo homes development s.r.o.

Prodáváme novostavbu v Dětmarovicich-polovina dvojdomku o velikosti 4kk, která bude CELKOVĚ DOKONČENA k nastěhování včetně zpevněných ploch a parkovacím stáním. Velikost podlahové plochy je 72m2. Polovina…

Dražba rodinného domu, 4886m2, Petrovice u Karviné

RD Petrovice u Karviné ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Novinka
Vyvolávací cena: 5.500.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 305m2, Dolní Lutyně

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního částečně podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 547 m2. Na pozemku je hospodářská budova o zastavěné ploše 150 m2 s možností využití k vícero účelům. Dům je nutné rekonstruovat a možné přizpůsobit dle účelu…

Prodej rodinného domu, Dětmarovice

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikosti 4+1 s garáží se nachází v Dolní Lutyni. Jedná se dvojpodlažní rodinný dům se zastavěnou plochou cca 129m2. Kolaudace domu proběhla v roce cca 1976. V přízemí domu se nachází technické místnosti – kotelna, garáž, dílna, spíž, WC. Schodištěm se…

Prodej rodinného domu, Doubrava

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji hrubostavbu rodinného domu o velikosti 4+kk s celkovým pozemkem 6.919 m2 v Doubravě u Orlové. V prodejní ceně jsou zahrnuty a budou zhotoveny krovy, střecha, okna, dveře, příčky. Je možno dokončit stavbu dle představ…

Prodej rodinného domu, Horní Bludovice

Krásný dům na krásném místě! Do Havířova a do Frýdku - Místku 10 minut autem a 8 minut směrem k přehradě. Zde již nevnímáte ruch města. Slunce celý den, dům i zahrada si stále drží dobré klima díky mnohé okrasné i užitné zeleni. Dům byl realizován v 30.…

Prodej činžovního domu, 721m2, Bohumín - Nový Bohumín, Štefánikova

demlová s.r.o.

Nabízíme k prodeji prostorný komerční objekt s velkým potenciálem pro investory. Nachází se na atraktivní adrese v ulici Štefánikova v části obce Nový Bohumín, v obci Bohumín, známe pod názvem "U Vangela". Poloha nemovitosti je klíčovým faktorem pro investory. Nachází…


TOPlist TOPlist