7 836 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 330 000 Kč do 25 000 000 Kč

Ceny domů v okrese Karviná

Cena domů na prodej v okrese Karviná se momentálně pohybuje od 330 000 Kč do 25 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v okrese Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 330 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v okrese Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (149) v cenách od 340 000 Kč, následují chaty (10) od 330 000 Kč, činžovní domy (4) od 7 400 000 Kč a domy na klíč (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro okres Karviná na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (52), v dobrém stavu (45), k rekonstrukci (19), novostavby (15), po rekonstrukci (10), rozestavěné (6).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 24 990 000 Kč v obci Karviná, který má obytnou plochu 574 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v okrese Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 7321 m2 má dům za cenu 4 350 000 Kč v obci Bohumín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 102 m2 získáte při koupi domu v obci Český Těšín za cenu 9 740 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V okrese Karviná nabízíme domy v celkem 17 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej domů v Orlové (24), Prodej domů v Karviné (21), Prodej domů v Českém Těšíně (18), Prodej domů v Petřvaldě (16), Prodej domů v Bohumíně (15), Prodej domů v Rychvaldu (15), Prodej domů v Havířově (14), Prodej domů v Dětmarovicích (10), Prodej domů v Těrlicku (9), Prodej domů v Petrovicích u Karviné (6), Prodej domů v Dolní Lutyni (5), Prodej domů ve Stonavě (2), Prodej domů v Doubravě (2), Prodej domů v Horní Suché (2), Prodej domů v Horních Bludovicích (2).

Někdy se vyplatí nehledat dům jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Karviná sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město a Frýdek-Místek.

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v okrese Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (89), okraj obce (21), centrum (19), polosamota (5), rušná část obce (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Karviná nabízejí nejčastěji zděné domy (41). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (21), dřevěné domy (7), panelové domy (4), montované domy (4) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v okrese Karviná

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Karviné také k dispozici 10 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v okrese Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 164 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (48), AMBRA REAL group s.r.o. (11), Realitní kancelář STING, s.r.o. (11), I.E.T. Reality, s.r.o. (10), NEXT REALITY GROUP a.s. (9), Ostravský realitní servis s.r.o. (7), AZET Reality (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (6), CENTURY 21 Česká republika (5) a BO! reality a finance (5).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v okrese Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Karviná 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V okrese Karviná působí 265 realitních makléřů, spadajících pod 73 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, JOLK REALITY Opava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, René Cechel, Karin Davidová, Petr Štěpánek, Miroslav Zmuda, František Kalina, Stanislav Duplinský, Marie Kostomlatská, Vítězslav Tichý Dr. h. c. a Tereza Spustová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Lenka Sendžová (61). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 174

Prodej rodinného domu, Horní Suchá, Přímá

Nabízíme k prodeji dvougenerační rodinný dům v klidné oblasti Horní Suchá. Jedná se o 3 + 1 v přízemí a 2+1 v prvním poschodí. Jsou zde ještě dva menší pokojíky, které mohou sloužit jako šatna případně pracovna. Dům je celý podsklepený ( nachází se zde prádelna,…

Prodej chaty, 17m2, Havířov

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Prodej chatky v zahrádkářské kolonii, na výborném místě v Havířově za Tescem. Chatka je určená k letní rekreaci, ideální pro pěstitele a nadšené zahrádkáře. Je umístěná v klidné , krajní části této lokality, přístupná ze dvou stran. V chatě je zavedená…

Prodej rodinného domu, 915m2, Rychvald, Michálkovická

Ve městě Rychvaldu Vám nabízím tento rodinný dům o dispozici 3+1 (4+kk), + sauna + garáž + sklep + prostorný půdní prostor vhodný k půdní vestavbě. Zděný dům z roku 1940 je postaven na kamenném základě o tloušťce cca 60 cm, což má samo o sobě perfektní vlastnosti,…

Dražba rodinného domu, 5127m2, Rychvald

Rodinný dům má jedno nadzemní podlaží, částečně zvýšené. Pod zvýšenou částí se nachází sklepní prostory. Jedná se o dům ze smíšeného zdiva (část zděná, část dřevěná) s plechovou střechou a plastovými okny. Na objekt navazuje, ze strany vedoucí do zahrady, zastřešená…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.746.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 160m2, Havířov - Bludovice

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního podsklepeného (lze i jako dvougenerační) rodinného domu 6+2, se dvěma garážemi, zahradou a bazénem na pozemku o celkové ploše 977 m2. Dům je v udržovaném stavu a po částečné rekonstrukci (plastová okna - trojskla, proveden…

Prodej rodinného domu, Stonava

Prosperity Real Estate s.r.o.

Hledáte skvělý dům na skvělém místě? Tak už nehledejte a domluvte si se mnou prohlídku!Dům se nachází ve Stonavě, kde se pořádají v létě různé akce, takže se zde nebudete nudit. Ale pokud chcete zažít dění i v zimě, tak to budete mít do okolních měst opravdu…

Prodej rodinného domu, 110m2, Orlová - Poruba

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej částečně podsklepeného rodinného domu 4+1, který je po kompletní rekonstrukci (nové rozvody elektřiny, omítky, okna, otopná soustava, střecha, kuchyně s kuch. linkou a spotřebiči, koupelna s WC, interiérové dveře, podlahy). V prvním podlaží je kuchyně, otevřená…

Prodej rodinného domu, Karviná - Nové Město, Cihelní

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi samostatně stojící podsklepený rodinný dům o 2 nadzemních podlažích, dvojgaráží s dílnou a zahradou na ul. Cihelní v Karviné-Novém Městě.Stávající dispozice domu, kterou lze upravit, jsou byty - 3+kk v přízemí a 2+kk v 1.…

Prodej rodinného domu, Bohumín, Slezská

Hledáte dvougenerační rodinný dům k bydlení nebo sídlo firmy? Dovolujeme si vám nabídnout k prodeji "prvorepublikovou" vilu v Bohumíně o velikosti 6+2 se zahradou a garáží. V přízemí najdete prostorný obývací pokoj s krbem, dětský pokoj, ložnici, koupelnu, WC…

Prodej rodinného domu, Orlová - Město, Buková

I.E.T. Reality, s.r.o.

Připravujeme elektronickou aukci prodeje pouze domu se dvěma bytovými jednotkami, obě o dispozici 1 + 1, vše ul. Buková 1100, Orlová - Město. Celková podlahová plocha je 100 m2. Součástí prodejní ceny však nemohou být pozemky ani pod domem, ani mimo něj, jsou…

Prodej rodinného domu, 185m2, Dětmarovice

Toužíte bydlet na příjemném místě, který by se mohl stát Vaším novým domovem? Máte rádi klid, přírodu a zároveň oceníte pohodlí a dobrou dopravní dostupnost? Potom je tato nabídka určena právě Vám. Představuji Vám k prodeji samostatně stojící rodinný dům 4+1 plus další menší…

Prodej rodinného domu, 240m2, Rychvald, Záblatská

Ve výhradním zastoupeni nabízíme nadstandardní rodinný dům v Rychvaldě, má zastavěnou plochu 154 m2, a zahradu o rozloze 2109 m2. Dvoupodlažní, precizně udržovaný dům z roku 2004 o dispozici 4+1 je ideální a praktický pro rodinu…

Prodej chaty, 368m2, Karviná - Staré Město

Chatová sezóna je v plném proudu a já pro Vás mám jednu chatu na prodej, kde při rychlé koupi můžete strávit příjemné léto a užívat klidu a přírody. Hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci? Mít možnost pěstovat vlastní zeleninu a ovoce? Ve výhradním…

Dražba dvougeneračního domu, 200m2, Karviná - Hranice, Mickiewiczova

Vícegenerační rodinný dům, Karviná-město, podíl 1/4. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Vyvolávací cena: 1.947.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 200m2, Rychvald, Průjezdní

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně nabízíme rodinný dům, který je rozdělený na 3 samostatné bytové jednotky 4+1 s balkonem, 2+kk a 1+1 + v podkroví lze vybudovat ještě jednu bytovou jednotku 2+kk. Dům lze využít jak na pronájem s již rozdělenými bytovými jednotkami a nebo si z něj…

Prodej rodinného domu, 150m2, Bohumín - Skřečoň, Úvozní

Nabízíme k prodeji rodinný dům 3+1 o velikosti cca 150 m2 podlahové plochy s garáži. K domu náleží rozsáhlé pozemky o velikosti 7 321 m2. Dům se nachází v klidné části obce Bohumín-Skřečoň na ulici Úvozní. Dům je v původním…

Prodej rodinného domu, Rychvald, Bohumínská

Nabízíme Vám k prodeji rodinný dům v dispozici 2+1 v Rychvaldě na ulici Bohumínská. Jedná se o starší cihlový dům s obytnou podlahovou plochou 78m2 + garáž/dílna 40m2. Pozemek má celkovou velikost 1018m2 a má ideální téměř obdélníkový tvar. Dům je po…

Prodej rodinného domu, Orlová - Poruba, Akátová

Dobrý den, rád bych Vám nabídl ke koupi prostorný rodinný dům o dispozici 4+kk. Na schůzku s majitelem jsem přijel po hektickém dni a na místě stačilo projít si pozemek a cítil jsem se osvěžen. Bylo to tím, že je dům zasazen v krásném koutu přírody,…

Prodej rodinného domu, Albrechtice

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikosti 5+1 se nachází v Albrechticích u Českého Těšína. V přízemí domu jsou k dispozici tři pokoje, kuchyň, koupelna se sprchovým koutem, umývadlem a přípojkou na pračku, WC, vstupní prostor. Schodištěm se dostaneme do 2NP. kde se nachází…

Prodej rodinného domu, Český Těšín, 28. října

Toužíte bydlet v krásném prostředí s výhledem na Beskydy a pohodlím nového domova na krásném velkém pozemku? Představuji Vám novostavbu rodinného domu o dispozici 4+kk s garáží o velikosti 170 m2. Orientace a umístění domu zajišťuje jak…


TOPlist TOPlist