6 104 aktuálních nabídek
od 200 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Jeseník
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Jeseník

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 650 000 Kč do 6 490 000 Kč

Ceny bytů v okrese Jeseník

Cena bytů na prodej v okrese Jeseník se momentálně pohybuje od 650 000 Kč do 6 490 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 035 Kč do 30 299 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 38 117 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 70 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Jeseník.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Jeseník?

Na trhu v Jeseníku jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (11) v cenách od 1 250 000 Kč, následují byty 3+1 (11) od 1 280 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 650 000 Kč, byty 4+1 (2) od 2 600 000 Kč, byty 3+kk (2) od 1 350 000 Kč, byty 4+kk (1) od 4 590 000 Kč a ostatní byty (1) od 3 990 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Jeseník, je byt za cenu 4 500 000 Kč , který má obytnou plochu 85 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Jeseník nabízíme byty v celkem 5 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Jeseníku (20), Prodej bytů ve Vidnavě (5), Prodej bytů v Lipové-lázních (2), Prodej bytů v Mikulovicích (2), Prodej bytů v Písečné (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Jeseník sousedí 2 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál a Šumperk.

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (7), klidná část obce (7), sídliště (3), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Jeseníku s garáží nebo byty v Jeseníku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (8) a 2. patře (8), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (5). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Jeseník na prodej byty v dobrém stavu (13), v bezvadném stavu (10), po rekonstrukci (5), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Jeseníku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Jeseník nabízejí nejčastěji panelové byty (4). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (4), jiné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v okrese Jeseník dle inzerenta:

V Jeseníku a okolí pochází 30 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (9), Svatava Dlouhá – realitní makléř pro Jesenicko (8), REALITY PRORADOST s.r.o. (3), CENTURY 21 Česká republika (2), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1), M&M reality holding a.s. (1), Ostrafin Reality s.r.o. (1), Broker Consulting, a.s. (1), Realitní společnost Morava (1) a REALITY Špirka s.r.o. (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Jeseník?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Jeseník 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Jeseníku?

V okrese Jeseník působí 71 realitních makléřů, spadajících pod 45 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Realitní společnost Morava Olomouc, Reality Populo a.s. Olomouc, PROGRESUNION Rožnov pod Radhoštěm, AZET Reality Ostrava, REGIO Reality Frýdek-Místek, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Jeseník

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Martin Trsťan, Svatava Dlouhá, Soňa Piatková, Michal Viazanička, Ján Homoľa, Petra Puszkarova, Vlastimil Dřímal, Jolana Urbišová, Eliška Juříková a Jaroslav Hamala.

Nejvíce nemovitostí v okolí Jeseníku nabízí Martin Trsťan (16). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 75m2, Jeseník, Zeyerova

Nabízíme k prodeji byt na ulici Zeyerova ve městě Jeseník . Byt je v osobním vlastnictví o výměře 75 m 2 a je situován v 3. NP revitalizovaného panelového domu. K bytu náleží balkón a sklepní kóje. Dispozice: Vstupní chodba s úložným…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Jeseník, Mahenova

Hledáte byt v Jeseníku na klidném místě, kde si můžete udělat rekonstrukci dle svých představ? Nabízíme k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví, který se nachází ve 3.NP cihlového domu na ul. Mahenova v Jeseníku, 8minut od centra města na krásném klidném…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Jeseník, Husova

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme k prodeji byt 2+1 v krásném prostředí, které je oblkopeno lesy, nádhernou přírodou a nachází se na velmi klidné ulici Husova v lázeňském městě Jeseník . Byt se nachází v 2.NP cihlového domu. Podlahová plocha bytové jednotky činí 53 m2.…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Jeseník, Vaškova

Hledáte byt v Jeseníku na klidném místě? Nabízíme k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví, který se nachází ve 3.NP cihlového domu na ul.Vaškova v Jeseníku, 7 min od centra města na krásném klidném místě. Bytový dům je po revitalizaci (plastová okna,…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Jeseník, Alšova

Hledáte byt v Jeseníku na krásném klidném místě? Jeden pro Vás mám. Nabízíme k prodeji byt 3+1 v osobním vlastnictví, který se nachází ve vyvýšeném přízemí cihlového bytového domu na ul. Alšova v Jeseníku. Byt je po kompletní rekonstrukci a je velice…

Prodej bytu 3+1, 71m2, Lipová-lázně

CENTURY 21 Česká republika

V exkluzívním zastoupení majitele si dovolujeme nabídnout kompletně zrekonstruovaný apartmán o dispozici 3+1 a výměře 71m2, který se nachází v srdci malebné obce Lipová -lázně. Apartmán je vhodný pro vlastní luxusní rekreaci nebo také jako stabilní investiční příležitost…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Mikulovice, Hlavní

Byt v osobním vlastnictví se nachází ve 3. NP (podkroví) bytového domu bez výtahu. Byt má celkovou výměru 59,72 m2 a dispozičně je řešen: chodba (9,18 m2), technická místnost (2,1 m2), pokoj (28,98 m2), kuchyně (14,7 m2), koupelna (3,36 m2) a WC (1,4 m2). Byt…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Jeseník, Čechova

Ve výhradním zastoupení nabízíme prodej bytu 3+1 s lodžii, který je po kompletní a velmi zdařilé rekonstrukci a nachází se ve zvýšeném přízemí zrevitalizovaného panelového domu, přímo v centru města naproti Kauflandu. Jedná se o tři pokoje, kuchyň, předsíň, koupelnu…

Prodej bytu 2+1, 69m2, Vidnava, Mírové náměstí

Nabízím k prodeji prostorný byt 2+1 v klidné části v obci Vidnava o výměře 104 m2, dvě minuty od náměstí. Byt vhodný k bydlení, nebo jako investice. Byt se nachází v přízemí cihlového bytového domu, kde se nachází další čtyři byty k prodeji. Byt…

Prodej bytu 3+kk, 94m2, Vidnava, Mírové náměstí

Nabízím k prodeji prostorný byt 3+kk v klidné části v obci Vidnava o výměře 111 m2, dvě minuty od náměstí. Byt vhodný k bydlení, nebo jako investice. Byt se nachází v patře bytového domu, kde se nachází další čtyři byty k prodeji. Byt je po…

Prodej bytu 2+1, 80m2, Vidnava, Mírové náměstí

Nabízím k prodeji prostorný byt 2+1 v klidné části v obci Vidnava o výměře 95 m2, dvě minuty od náměstí. Byt je prostorný , má velké pokoje a je zde možnost byt zvětšit na 3+1 , pokoj by měl vstup z chodby bytu . Byt se nachází v patře…

Prodej bytu 2+1, 64m2, Vidnava, Mírové náměstí

Nabízím k prodeji prostorný byt 2+1 v osobním vlastnictví v klidné části v obci Vidnava o výměře 79 m2, dvě minuty od náměstí. Byt vhodný k bydlení, nebo jako investice. Byt se nachází v přízemí bytového domu, kde se nachází další čtyři byty…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 23m2, Vidnava, Mírové náměstí

Nabízím k prodeji garsonku v klidné části v obci Vidnava o výměře 37 m2, dvě minuty od náměstí. Byt vhodný pro mladé jako startovní byt do života, nebo jako investice. Byt se nachází v přízemí cihlového bytového domu, je útulný a je zde přiveden…

Prodej bytu 4+1, 102m2, Mikulovice, Hlavní

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Se souhlasem majitele Vám nabízíme krásný byt 4+1 v osobním vlastnictví v obci Mikulovice v Jeseníkách. Byt se nachází v přízemí zděného bytového domu. K bytu náleží také zahrada a je tedy vhodný, jak k trvalému bydlení, tak k rekreaci, parkování u domu.…

Prodej , 138m2, Jeseník, Na Úbočí

Hledáte kombinaci vlastního bydlení s možnosti krátkodobého pronájmu, máme pro Vás nabídku dvou bytových jednotek v lázeňském městě Jeseník. Obě bytové jednotky se nachází v rodinném domě v klidné lokalitě v blízkosti centra města Jeseník. Rezidentní byt má výměru…

Prodej bytu 4+1, 85m2, Jeseník, Lipovská

V osobním vlastnictví nabízíme krásný byt 4+1 po rekonstrukci o celkové ploše 85 m2, který se nachází na ulici Lipovská. Byt se dvěma balkony je situován v panelovém domě s výtahem. Byt se nachází v 1.NP. Dispozice bytu: prostorná vstupní chodba , koupelna…

Prodej bytu 2+1, 49m2, Jeseník, Mahenova

Nabízíme k prodeji byt 2 plus 1 v osobním vlastnictví na ulici Mahenova v lázeňském městě Jeseník . Byt se nachází v 1.NP revitalizovaného cihlového domu (okna, střecha, fasáda) , podlahová plocha bytové jednotky činí 49 m2. Dispozice : Vstupní chodba ,…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Jeseník, Tyršova

Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 72 m2 v centru lázeňského města Jeseník. Byt se nachází v 6.NP revitalizovaného panelového domu s výtahem. Krásný slunný byt s balkonem, který prošel částečnou rekonstrukci včetně zděného…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Jeseník, Mahenova

Nabízíme Vám k prodeji bytovou jednotku o dispozici 2 plus 1 a výměře 55 m2| na ulici Mahenova v lázeňském městě Jeseník. Bytová jednotka se nachází v revitalizovaném cihlovém bytovém domě v 1. NP. Dispozice : vstupní chodba s uložným prostorem , WC, koupelna…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Jeseník, Husova

Nabízíme Vám k prodeji spoluvlastnický podíl jemuž odpovídá bytová jednotka o celkové výměře 55 m2 a dispozici 2 plus 1 . Zrekonstruovaná bytová jednotka se nachází ve 1.NP cihlového bytové domu na ulici Husova v Jeseníku. Na bytovém domě momentálně…


Hledáte byty?

Byty Jesenicko
TOPlist TOPlist