6 105 aktuálních nabídek
od 200 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 300 000 Kč do 7 200 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 1 300 000 Kč do 7 200 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,75 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 6 069 Kč do 33 614 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 46 416 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 65 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (35) v cenách od 2 199 000 Kč, následují byty 2+1 (27) od 1 490 000 Kč, byty 2+kk (5) od 1 790 000 Kč, byty 3+kk (4) od 3 600 000 Kč, byty 4+1 (4) od 2 625 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 1 300 000 Kč, byty 1+1 (1) od 2 100 000 Kč, byty 5+1 a více (1) a byty 5+kk (1) od 6 500 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt za cenu 6 500 000 Kč v obci Nýdek, který má obytnou plochu 160 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 8 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (36), Prodej bytů v Třinci (32), Prodej bytů v Čeladné (4), Prodej bytů ve Frýdlantě nad Ostravicí (3), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (2), Prodej bytů v Jablunkově (1), Prodej bytů v Řepišti (1), Prodej bytů v Nýdku (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (38), klidná část obce (18), sídliště (5), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (20). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (2) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (13), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (29). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (11). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v bezvadném stavu (38), v dobrém stavu (26), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (28). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (12), jiné byty (6), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici dva byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 80 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (17), REALITY PRORADOST s.r.o. (11), REGIO Reality (8), BIDLI reality, a.s. (5), FLEXI REALITY s.r.o (4), BO! reality a finance (4), CENTURY 21 Česká republika (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), KUZO Partners s.r.o. (3) a HELIX REALITY CZ s. r. o. (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 205 realitních makléřů, spadajících pod 68 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, PROGRESUNION Rožnov pod Radhoštěm, AZET Reality Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Božena Chmielová, Jarmila Diblíková, Světlana Drongová, Darina Maroszová, Ivana Sychrová, Karolína Kunzlová, Bc. Roman Mikita, Petr Adamec, Andrea Jurištová a Ing. Monika Štíhlová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí (12). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+kk, 62m2, Čeladná

Reality 11 Vám zprostředkují v žádané obci Čeladná - Farské lúky prodej bytu o dispozičním řešení 2+kk (54m2) + balkón (8m2) + parkovací stání. Byt je situován ve druhém patře zděné budovy s výtahem a dispozičně je tvořen obývacím pokojem s kuchyňským koutem,…

Prodej bytu 3+kk, 70m2, Čeladná

Reality 11 Vám zprostředkují koupi bytu na Čeladné. *REZERVOVÁNO* Bydlení na Čeladné bylo, je a bude vždy velmi atraktívní záležitostí. A právě v této žádané obci nabízím k prodeji byt o dispozičním řešení 3+kk (70m2) + balkón (15m2) + pronajaté garážové stání. Byt…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 29m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 1+kk s podlahovou plochou 29,19m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje prodej prostorného a slunného bytu o dispozici 2+kk s podlahovou plochou 54,27m2 ve Frýdku-Místku, na ul. Míru. Byt se nachází v třípatrovém bytovém domě bez výtahu s celkem devíti byty. K prodeji jsou aktuálně byty v 1.NP…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Frýdek-Místek, Vítězslava Nezvala

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme byt v osobním vlastnictví o vel. 3+1, ul. Vítězslava Nezvala, Frýdek Místek, Místek. Byt se nachází v 2.NP/8.NP, v panelové zástavbě po revitalizaci. Byt má úžasný půdorys a prostor, celková plocha bytu je cca 80 m2. Také disponuje dvěma balkóny…

Prodej bytu 4+1, 76m2, Frýdek-Místek, Frýdlantská

Realitní kancelář STING, s.r.o.

NOVINKA! Ve výhradním zastoupení majitelů nabízím prodej bytu 4+1 v osobním vlastnictví v nejžádanější lokalitě v Místku, na ul. Frýdlantská, naproti obchodního domu Ještěr. Obrovské výhody bytu jsou: 1) úžasné místo, 2) dům má pouze čtyři patra, 3) velkometrážní byt…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Třinec - Lyžbice, Jablunkovská

BO! reality a finance

BO! si Vám dovolím nabídnout byt s dispozicí 2+1, 58 m², který se nachází ve 2. podlaží kompletně revitalizovaného zatepleného panelového domu, pár kroků od centra, ve velmi vyhledávané lokalitě Třince. Bytová jednotka prošla v roce 2019 celkovou rekonstrukci. Byt…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí, Dvořákova

Pokud sháníte byt v cihlovém domě, který si zrekonstruujete dle svých představ, pak Vám představím tento dvoupokojový byt o větších rozměrech s balkónem. Jedná se o žádanou lokalitu a byt má výhodu nízkých nákladů. Byt má původní modřínová okna a na balkónových…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Frýdlant nad Ostravicí, Dvořákova

Pokud sháníte byt v cihlovém domě, který prošel rekonstrukcí, pak Vám představím tento dvoupokojový byt o větších rozměrech, s balkónem. Jedná se o žádanou lokalitu a byt má výhodu nízkých nákladů. Byt má původní modřínová okna. Byt prošel rozsáhlou rekonstrukcí,…

Dražba bytu 3+1, 80m2, Frýdek-Místek - Lískovec

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Oceňovaná jednotka se nachází v budově ve 3. NP a její dispozice je 3+1. Okna a dveře bytu jsou plastová. Jádro bytu je zděné. V koupelně je vana. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou čerpány z veřejně dostupných zdrojů, bez…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.910.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 72m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jiřího Hakena

FLEXI REALITY s.r.o

Hledáte bydlení v cihlovém domě a v klidné lokalitě města?V tom případě pro vás mám v nabídce byt 2+1 v os.vl. o velikosti 72,22 m2 užitné a 52.37 m2 podlahové plochy nacházející se v přízemí domu na ul. Jiřího Hakena…

Prodej bytu 3+1, 79m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Novodvorská

FLEXI REALITY s.r.o

Hledáte ke koupi třípokojový byt, který byste si mohli zrekonstruovat dle svých představ? Preferujete lokalitu, kde budete mít vše potřebné na dosah, a to včetně parku přímo za domem? Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil byt 3+1 se zasklenou lodžií, v osobním…

Prodej bytu 3+1, 84m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jiřího z Poděbrad

FLEXI REALITY s.r.o

Hledáte třípokojový byt, který byste si mohli zrekonstruovat dle svých představ? Preferujete cihlový dům v lokalitě, kde budete mít vše potřebné na dosah? Co byste řekli tomu mít vlastní garáž, a to přímo v domě? Pokud Vás tyto úvodní otázky zaujaly, rád bych Vám touto cestou…

Prodej bytu 1+1, 38m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Střelniční

FLEXI REALITY s.r.o

Hledáte jednopokojový byt, který byste si mohli zrekonstruovat dle svých představ? Preferujete menší cihlový dům, navíc v žádané lokalitě na okraji města? Pokud ano, rád bych Vám touto cestou představil byt 1+1, v osobním vlastnictví, na ul. Střelniční ve Frýdku-Místku,…

Prodej bytu 3+kk, 85m2, Frýdek-Místek - Místek, Malý Koloredov

Poohlížíte se po novém bydlení? Potřebujete být blízko veškerého dění a mít vše na dosah, a přitom to mít jen pár kroků do parku nebo k řece? Tento byt nabízí vše zmíněné, ale i mnohem víc. HELIX REALITY nabízí k prodeji nadstandardní družstevní byt…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Třinec - Dolní Líštná, Sosnová

BO! reality a finance

Sníte o vlastním bydlení v klidné lokalitě? Tak už nemusíte snít.... Dovolte mi nabídnout Vám velice hezký byt o dispozici 3+1, ve 4.NP panelového domu v Třinci - Dolní Líštné. Jedná se o byt v osobním vlastnictví jehož celková rozloha činí 67 m². Byt…

Prodej bytu 3+1, 88m2, Kunčice pod Ondřejníkem

Připravili jsme pro vás do prodeje prostorný byt 3+1 s balkónem, nacházející se v revitalizovaném nízkopodlažním domě v podhůří Beskyd, v obci Kunčice pod Ondřejníkem. Byt disponuje komorou a garáží, která se nachází přímo v 1NP domu. Garáž i byt jsou…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Dr. M. Tyrše

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi prostorný byt 3+1 s lodžií, ve Frýdku, na ulici Dr. M. Tyrše. Bytová jednotka o celkové ploše 78,75 m2 s příslušenstvím, se nachází v panelovém domě v 9.NP/12. Byt je v původním, avšak ve velmi udržovaném…

Prodej bytu 2+1, 44m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Novodvorská

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi byt 2+1 ve Frýdku, na ulici Novodvorská. Bytová jednotka o celkové ploše 45,90 m2 s příslušenstvím, se nachází v revitalizovaném panelovém domě, v 8.NP/8. Byt je tvořený chodbou, obývacím pokojem průchozím s kuchyní,…

Prodej bytu 3+1, 80m2, Třinec, Polní

Nabízím Vám ke koupi jedinečný světlý byt s velkou slunnou lodžií na exkluzivním místě plném zeleně v blízkosti centra. Velkou výhodou domu je soukromé parkoviště s dostatkem parkovacích míst pro všechny obyvatele domu. Byt 3+1 o velikosti 80 m2


TOPlist TOPlist