6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Frýdek-Místek
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Frýdek-Místek

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 900 000 Kč do 5 800 000 Kč

Ceny bytů v okrese Frýdek-Místek

Cena bytů na prodej v okrese Frýdek-Místek se momentálně pohybuje od 900 000 Kč do 5 800 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 4 174 Kč do 26 901 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 43 969 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 61 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Frýdek-Místek.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Na trhu ve Frýdku-Místku jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (27) v cenách od 1 830 000 Kč, následují byty 2+1 (21) od 1 690 000 Kč, byty 3+kk (12) od 2 700 000 Kč, byty 2+kk (9) od 1 950 000 Kč, byty 1+1 (8) od 900 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) od 1 450 000 Kč, byty 4+1 (1) od 4 350 000 Kč a byty 4+kk (1) od 2 700 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Frýdek-Místek, je byt , který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Frýdek-Místek nabízíme byty v celkem 8 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů ve Frýdku-Místku (42), Prodej bytů v Třinci (26), Prodej bytů v Jablunkově (6), Prodej bytů v Čeladné (2), Prodej bytů v Dobré (1), Prodej bytů v Hrádku (1), Prodej bytů v Nýdku (1), Prodej bytů v Kunčicích pod Ondřejníkem (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Frýdek-Místek sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Vsetín, Nový Jičín, Ostrava-město a Karviná.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (32), klidná část obce (28), sídliště (5), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (21). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty ve Frýdku-Místku s garáží (2) nebo byty ve Frýdku-Místku s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (11), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (29). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (7). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Frýdek-Místek na prodej byty v bezvadném stavu (28), v dobrém stavu (21), po rekonstrukci (11), k rekonstrukci (6), rozestavěné (6), novostavby (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty ve Frýdku-Místku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Frýdek-Místek nabízejí nejčastěji panelové byty (29). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (13), jiné byty (6), montované byty (4) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Frýdek-Místek

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Frýdek-Místek také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Frýdek-Místek dle inzerenta:

VE Frýdku-Místku a okolí pochází 80 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: BO! reality a finance (14), M&M reality holding a.s. (12), CENTURY 21 Česká republika (11), REGIO Reality (8), REALITY PRORADOST s.r.o. (5), HELIX REALITY CZ s. r. o. (4), BIDLI reality, a.s. (4), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3) a HVB Real Estate s.r.o. (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Frýdek-Místek?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Frýdek-Místek 8 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt ve Frýdku-Místku?

V okrese Frýdek-Místek působí 178 realitních makléřů, spadajících pod 66 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Frýdek-Místek

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Světlana Drongová, Darina Maroszová, Simona Cieslarová, Jarmila Diblíková, Božena Chmielová, Martin Čmiel, Michal Molin, Bc. Roman Mikita, Karolína Kunzlová a Ing. Monika Štíhlová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Frýdku-Místku nabízí Světlana Drongová (27). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+kk, 124m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej nadstandardního bytu ve třetím patře čtyřpodlažního zděného domu (novostavba 2020) s výtahem. Byt je orientován na dvě strany (JV, JZ). Celkově velmi prostorný byt (vhodný i jako dvougenerační), v obýváku s balkónem na dvě strany, s výhledem…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Bavlnářská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně prodej bytu na ul. Bavlnářská ve Frýdku, který je v původním udržovaném stavu a je situován v 3.p/4.p cihlového domu po revitalizaci. Místnosti jsou neprůchozí - všechny přístupné z prostorné předsíně. Je vhodný jak pro…

Prodej bytu 1+1, 28m2, Frýdek-Místek - Místek, Bezručova

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi byt 1+1 v osobním vlastnictví, který se nachází v 5. patře domu po revitalizaci ve vyhledávané lokalitě na ulici Bezručova ve Frýdku-Místku.Byt je v původním stavu vhodný k úpravám dle vlastních představ. Byt je vyklizen a připraven…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Jaroslava Haška

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi zrekonstruovaný a částečně zařízený byt 2+kk ve Frýdku, na ulici J. Haška. Bytová jednotka o celkové ploše 54,16 m2 s příslušenstvím, se nachází v nízkopodlažním domě v 2.NP/3. V bytě probíhá rekonstrukce, která bude…

Prodej bytu 1+1, 30m2, Frýdek-Místek - Frýdek

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej bytu 1+1 v osobním vlastnictví v prvním patře třípodlažního zděného domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, vchod). Byt je se samostatným pokojem, kuchyně s kuchyňskou linkou a kombinovaným sporákem. Podlahy plovoucí a dlažba. V předsíni vestavěné skříně.…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Frýdek-Místek, Novodvorská

Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 o velikostí 72m2 s balkónem. Byt s velmi prostornými pokoji je situován v 9.patře bytového domu s výtahem. Lokalitou se jedná o velmi klidné místo na ulici Novodvorská ve Frýdku…

Prodej bytu 2+kk, 62m2, Frýdek-Místek, Hlavní třída

Nabízíme prodej bytu o rozloze 62 m2 v osobním vlastnictví. Jedná se o velmi žádanou a klidnou lokalitu, s dostupností do centra města a také odpočinkové zóny v okolí řeky Ostravice a přilehlého parku. Bytová jednotka se nachází…

Prodej bytu 3+1, 74m2, Frýdek-Místek, Beethovenova

Nabízíme Vám k prodeji byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 s balkónem, nacházející se v žádané lokalitě Frýdku - Místku. Byt je slunný, prostorný, v pěkném a udržovaném stavu a je vhodný i k rekonstrukci podle vlastních představ. Jeho…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Frýdek-Místek - Frýdek, M. Chasáka

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi zrekonstruovaný byt 3+1 se zaskleným balkónem, ve Frýdku, na ulici M. Chasáka. Bytová jednotka o celkové ploše 73,76 m2 s příslušenstvím, se nachází v revitalizovaném panelovém domě, v 2.NP/13. V bytě proběhla rekonstrukce…

Prodej bytu 1+1, 40m2, Třinec - Lyžbice, Štefánikova

Exluzivní prodej družstevního bytu 1+1 v Třinci s lodžii po kompletní rekonstrukci. Družstevní byt 1+1 (40 m2) s prostornou lodžii, který se nachází ve 2.patře panelového domu na ulici Štefánikové. V bytě je provedena rekonstrukce rozvodů vody, topení a elektřiny, nové…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Nýdek

V krásném prostředí hor, v malebné vesničce s výbornou dostupností, se nachází tento zrekonstruovaný byt o dispozici 2+1. K nemovitosti dále náleží dvě zastřešená stání pro auta a možnost využití společného altánu pro grilování či jen posezení s přáteli.…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Třinec - Dolní Líštná, Habrová

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí ke koupi byt o dispozici 3+1 o 67 m² na ulici Habrová v Třinci. Byt je v osobním vlastnictví a nachází se ve 4. patře panelového domu v městské části Sosna. Byt je v původním stavu a vybízí ke kompletní rekonstrukci,…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Frýdek-Místek, Třanovského

Je vaší představou spíše menší, ale útulný byt pro bydlení ve Frýdku Místku? Naše společnost Vám nabízí přesně takový - krásný a udržovaný byt 1+1 v osobním vlastnictví. Byt je ve výborném a udržovaném stavu. Bonusem je výhled na Beskydy. Samozřejmostí je…

Prodej bytu 2+1, 44m2, Třinec, Habrová

K prodeji nabízíme byt s dispozicí 2+1 v Třinci, na Sosně, na ulici Habrová. Byt prošel velmi vkusnou rekonstrukcí, která zahrnovala novou elektřinu, omítky, podlahy, interiérové dveře (Sapelli), vstupní dveře (bezpečnostní), novou kuchyňskou linku (Sýkora) a novou…

Prodej bytu 2+1, 59m2, Třinec - Lyžbice, Beskydská

BO! reality a finance

Pokud hledáte bydlení v jedné z TOP lokalit Třince, tak jste na správném místě. Mám pro Vás byt o dispozici 2+1 na ulici Beskydská v Třinci. Tento byt se nachází v 2. nadzemním podlaží s podlahovou plochou 59 m². Součástí bytového domu je i výtah,…

Prodej bytu 2+1, 52m2, Třinec - Lyžbice, Lidická

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí byt o dispozici 2+1 na ulici Lidická ve vyhledávané oblasti Třinec - Lyžbice. Byt je aktuálně v družstevním vlastnictví, ale je zde možnost jednoduchého převodu do osobního. Byt o velikosti 52 m² je v původním stavu a vhodný…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Frýdek-Místek, Malý Koloredov

Hledáte startovací bydlení, kde je efektivně využita každá část? V exkluzivním zastoupení nabízíme na prodej byt 2+kk o výměře 51 m2. Byt je po velmi vkusné a moderní rekonstrukci, která zahrnovala nový kuchyňský kout, vinylové podlahy ve všech…

Prodej bytu 1+1, 47m2, Frýdek-Místek - Frýdek, Cihelní

REGIO Reality

Nabízíme Vám ke koupi byt 1+1, s balkónem ve velmi žádané lokalitě, ve Frýdku na ulici Cihelní. Byt o celkové ploše 47,46 m2 s příslušenstvím se nachází ve 2.NP/4 revitalizovaného panelového domu. Byt je tvořený čtvercovou kuchyní se…

Prodej bytu 3+1, 70m2, Frýdek-Místek, J. Kaluse

Hledáte netypické klidné bydlení na okraji města s přírodou za okny? Pak Vám rádi představujeme slunný mezonetový byt 3+1 na okraji Frýdku, na ulici J. Kaluse o rozloze 70 m2. Byt prošel částečnou rekonstrukcí a náleží k němu 2 prostorné…

Prodej bytu 3+1, 71m2, Třinec - Lyžbice, Krátká

BO! reality a finance

Nabízíme Vám krásný byt 3+1 v Třinci na ulici Krátká. Tento byt se nachází ve vyvýšeném přízemí panelového domu s podlahovou plochou 70 m². Dispozice bytu zahrnuje prostorný obývací pokoj, ložnici, další pokoj, plně vybavenou kuchyni, koupelnu s vanou…


TOPlist TOPlist