5 950 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Přerov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů Přerov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 300 000 Kč do 6 190 000 Kč

Ceny bytů v okrese Přerov

Cena bytů na prodej v okrese Přerov se momentálně pohybuje od 1 300 000 Kč do 6 190 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 704 Kč do 27 161 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v tomto okrese se pohybuje kolem 47 909 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 87 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v okrese Přerov.

Jaké jsou byty na prodej v okrese Přerov?

Na trhu v Přerově jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (11) v cenách od 2 350 000 Kč, následují byty 2+1 (7) od 1 580 000 Kč, byty 3+kk (5) od 3 998 497 Kč, byty 2+kk (4) od 2 500 000 Kč, byty 1+1 (3) od 1 790 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 2 707 050 Kč, byty 4+1 (1) , byty 5+1 a více (1) od 1 300 000 Kč a byty 5+kk (1) od 6 190 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v okrese Přerov, je byt za cenu 6 190 000 Kč v obci Týn nad Bečvou, který má obytnou plochu 186 m2.

Lokality bytů k prodeji

V okrese Přerov nabízíme byty v celkem 6 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Prodej bytů v Přerově (15), Prodej bytů v Lipníce nad Bečvou (12), Prodej bytů v Kojetíně (4), Prodej bytů v Hranicích (2), Prodej bytů v Týně nad Bečvou (1), Prodej bytů v Bělotíně (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Přerov sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Nový Jičín, Vsetín, Kroměříž, Prostějov a Olomouc.

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (15), centrum (8), sídliště (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (9). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Přerově s garáží nebo byty v Přerově s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (8) a 2. patře (7), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (10). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Přerov na prodej byty v bezvadném stavu (14), rozestavěné (4), novostavby (4), v dobrém stavu (4), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (2), staré, opuštěné či ve špatném stavu (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Přerově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Přerov nabízejí nejčastěji zděné byty (12). V nabídce k prodeji jsou také jiné byty (5), panelové byty (5), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v okrese Přerov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v okrese Přerov také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Přerov dle inzerenta:

V Přerově a okolí pochází 35 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (8), M&M reality holding a.s. (4), BO! reality a finance (4), STING Reality s.r.o. (3), BIDLI reality, a.s. (2), BETÁK REALITY s.r.o. (2), Realitní samoobsluha s.r.o. (1), QARA s.r.o. (1), Broker Consulting, a.s. (1) a Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v okrese Přerov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Přerov 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Přerově?

V okrese Přerov působí 118 realitních makléřů, spadajících pod 63 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Přerov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Radek Zahradník, Ing. Pavel Vrba, MBA, Alexandr Beták, Věra Kubová, Magdaléna Véberová, Marie Scheuchová, Thijs Ramp, Matěj Ježek, Naďa Čunderlová a Radka Můčková.

Nejvíce nemovitostí v okolí Přerova nabízí Radek Zahradník (19). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Brzy budeme mít nové ČESKÉREALITY, které můžete vyzkoušet již nyní Vyzkoušet

Prodej bytu 2+kk, 37m2, Přerov - Přerov I-Město, Trávník

Prodej - Byt 2+kk ul. Trávník, Přerov I-Město

Prodej bytu 2+1, 47m2, Hranice, Rezkova

Prodej bytu 2+1, 47 m?, Hranice, ul. Rezkova

Prodej bytu 3+1, 60m2, Přerov, Interbrigadistů

STING Reality s.r.o.

V exkluzivním zastoupení majitele Vám nabízíme byt v osobním vlastnictví s dispozici 3+1. Byt se nachází ve druhém patře. Okna jsou plastová. V roce 2021 proběhla rekonstrukce koupelny a WC. K dispozicí dále balkon a sklep. Dům ve kterém se byt nachází je po…

Dražba atypického bytu, 55m2, Přerov - Přerov I-Město

Byt Přerov ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního…

Vyvolávací cena: 785.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+1, 56m2, Přerov, tř. Gen. Janouška

Prodej bytu 2+1 v Přerově, ul. tř. Gen. Janouška

Prodej bytu 3+1, 60m2, Přerov, Bohuslava Němce

STING Reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prodej bytu v původním stavu na ulici Bohuslava Němce v Přerově. Tento byt má dispoziční uspořádání 3+1 a nachází se ve třetím nadzemním podlaží panelového domu bez výtahu. Celková plocha bytu činí 60 m2. Obývací…

Prodej bytu 3+1, 75m2, Kojetín, Tržní náměstí

Prodej cihlového bytu 3+1 s balkonem na Tržním náměstí v Kojetíně Adresa: Tržní náměstí, Kojetín Nabízíme k prodeji prostorný cihlový byt 3+1 o rozloze 74 m², který se nachází přímo na malebném Tržním náměstí v Kojetíně, nedaleko velké firmy Amazon. Popis…

Dražba bytu 3+1, 70m2, Přerov - Přerov I-Město, Jána Nálepky

Byt 3+1, 70,03 m2, sklep, Přerov. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Vyvolávací cena: 2.350.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 2+kk, 38m2, Přerov, Dvořákova

Realitní samoobsluha s.r.o.

Nabízím prodej částečně zařízeného bytu 2 + KK o výměře 38 m². Byt se nachází v 6. patře panelového domu vedle hotelu FIT a je po kompletní revitalizaci obvodového pláště a výměny oken. Dispozičně je členěn na dva pokoje ( ložnice + obývák s kuchyňským koutem)…

Prodej bytu 1+1, 35m2, Přerov, Sokolská

STING Reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme prodej družstevního bytu ( s možností převodu do osobního vlastnictví ), dispozičně řešeného jako 1+1. Byt má prostorný pokoj i kuchyni. V koupelně k dispozici vana a toaleta samostatná. Okna plastová. Byt je…

Prodej bytu 2+1, 46m2, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, Mánesova

Česká Společnost Realitní / FRESH REALITY FINANCE

Prodej bytu 2+1 v osobním vlastnictví ve 2. NP cihlového podsklepeného bytového domu v Lipníku nad Bečvou, ul. Mánesova. Byt o výměře 46m2 s balkónem a sklepem. Byt prošel v roce 2011 celkovou rekonstrukcí (dlažba, plovoucí podlaha, plastová okna) vytápění je…


TOPlist TOPlist