6 331 aktuálních nabídek
od 219 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Opava

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 670 000 Kč do 6 600 000 Kč

Ceny bytů v obci Opava

Cena bytů na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 1 670 000 Kč do 6 600 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 494 Kč do 29 616 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 47 757 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 74 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Opava.

Jaké jsou byty na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (18) v cenách od 2 470 000 Kč, následují byty 3+kk (10) od 3 150 000 Kč, byty 2+1 (10) od 1 970 000 Kč, byty 4+1 (9) od 2 900 000 Kč, byty 4+kk (5) od 3 990 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (5) od 1 670 000 Kč, byty 2+kk (4) od 1 950 000 Kč, byty 5+1 a více (1) od 3 890 000 Kč a ostatní byty (1) .

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Opava, je byt , který má obytnou plochu 276 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Opava nabízíme byty v celkem 6 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Předměstí (33), Byty na prodej v Kateřinkách (13), Byty na prodej v Městě (6), Byty na prodej v Malých Hošticích (4), Byty na prodej v Jaktaři (3), Byty na prodej v Kylešovicích (2).

Byty si můžete vybrat také dle městských částí: Byty na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (55), Byty na prodej MČ Opava-Malé Hoštice (4).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (21), klidná část obce (19), sídliště (8), okraj obce (6).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (27). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Opavě s garáží (4) nebo byty v Opavě s parkovacím stáním (2).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (8) a 2. patře (10), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (18). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Opava na prodej byty v bezvadném stavu (31), v dobrém stavu (17), po rekonstrukci (6), novostavby (2), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Opavě dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji zděné byty (27). V nabídce k prodeji jsou také panelové byty (14), jiné byty (10), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Opava

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Opava také k dispozici 2 byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 62 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: 1. opavská realitka s.r.o. (17), Broker Consulting, a.s. (10), JOLK REALITY (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (6), M&M reality holding a.s. (4), ByrFin Real Estate (4), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4), Reality Dobrý den (3), HELIX REALITY CZ s. r. o. (2) a AZET Reality (1). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Opavě?

V obci Opava působí 58 realitních makléřů, spadajících pod 27 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Zbyněk Kunz, Michal Chmiel, Roman Miškev, Petr Vícha, Robin Konopka, Bc. Petra Janštová, Richard Terč, Roman Hulva a Bc. David Kalousek.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (33). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 35m2, Opava - Kateřinky, Grudova

Velmi ráda Vám zprostředkuji prodej kompletně moderně vybaveného bytu 1+kk o rozloze 35 m2 se zasklenou lodžií,. Byt se nachází ve 2. NP, v bytovém domě s výtahem. Byt je vybaven kuchyňskou linkou (lednice, myčka, indukce a odsávač par). Kuchyňský kout je…

Prodej bytu 2+1, 82m2, Opava - Předměstí, Čapkova

Velice ráda Vám zprostředkuji prodej velice pěkného a nadmíru prostorného bytu 2+1 v blízkosti centra města Opavy, a to na ul. Čapkova. Byt disponuje zánovní kuchyňskou linkou s kombinovaným sporákem, koupelnou s vanou a toaletou. Je umístěn ve 1.NP cihlového…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 30m2, Opava - Předměstí, náměstí Svaté Hedviky

Rádi bychom Vám představili skvělou nabídku - zrekonstruovaný byt o dispozici 1+kk s užitnou plochou 30,2 m2. Tento útulný byt se nachází v revitalizovaném čtyřpodlažním cihlovém domě na náměstí Svaté Hedviky v Opavě. Bytová jednotka nabízí moderní…

Prodej bytu 2+kk, 54m2, Opava - Předměstí, Kačírkova

Velmi ráda Vám představuji klenot mezi nemovitostmi! Nabízím Vám unikátní příležitost stát se majitelem krásného, moderního bytu, který se nachází v klidné lokalitě na prestižní adrese - ulice Kačírkova v Opavě. Tato nemovitost zaujme svým jedinečným designem a promyšleným…

Prodej bytu 3+1, 63m2, Opava - Předměstí, Mírová

Broker Consulting, a.s.

Rádi bychom Vám zprostředkovali skvělý byt k prodeji o dispozici 3+1 v klidné části Opavy, na ulici Mírová. Byt o celkové rozloze 63 m2 prošel v roce 2018 větší rekonstrukcí, ale detaily bytu si doděláte sami tak, aby byt odpovídal Vašemu…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 38m2, Opava - Město, Dolní náměstí

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 1+kk o velikosti 38 m2 , Dolní náměstí, Opava. Byt je situován v 5. nadzemním podlaží, zděného domu s výtahem. Byt je nově vystavěn z půdního prostoru. V bytě se nachází vstup, velký obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelna se…

Prodej bytu 3+kk, 96m2, Opava - Město, Dolní náměstí

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 3+kk o velikosti 96 m2 , Dolní náměstí, Opava. Byt je situován v 5. nadzemním podlaží, zděného domu s výtahem. Byt je nově vystavěn z půdního prostoru. V bytě se nachází vstup, předsíň, dětský pokoj, ložnice, velký obývací pokoj…

Prodej bytu 3+1, 72m2, Opava - Předměstí, Krnovská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej velkého bytu s lodžií v Opavě na ul. Krnovská. Byt se nachází v posledním 8. patře panelového domu s výtahem. Dům je po celkové revitalizaci, je bezbariérový. Nemá žádný revitalizační úvěr a do fondu oprav se platí 861,-kč. Byt je v původním, velmi…

Prodej bytu 4+kk, 129m2, Opava - Předměstí, Rooseveltova

Broker Consulting, a.s.

Máme zde pro vás výjimečnou příležitost! Posuďte sami. Stylový a moderní mezonetový byt v nedávno postaveném domě s obrovskou terasou a s nádherným výhledem na střechy domů původní opavské zástavby. Na této adrese vždy pohodlně zaparkujete na vlastním zastřešeném…

Prodej bytu 2+1, 118m2, Opava, Boženy Němcové

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme prostorný byt 2+1 ve IV. N.P. v žádané lokalitě Kylešovského kopce. Jedná se o byt ke kompletní rekonstrukci, po úpravách vzhledem k velikosti bytu 118m2 je možnost přeměny na 3+1 případně i jinou dispozici podle vlastního vkusu. Dispozice: zádveří,…

Prodej bytu 4+kk, 69m2, Opava, Smetanova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi bytovou jednotku 4+kk o výměře 69 m2 ve II NP rodinného domu, včetně balkónu, vlastní zahrady a parkovacího stání. Bytová jednotka bude součástí nového rodinného domu, který se právě začal stavět (stavba dvou domů, v každém celkem 3…

Prodej bytu 2+kk, 41m2, Opava, Liptovská

Nabízím k prodeji byt 2+KK ve 3.poschodí s výtahem v osobním vlastnictví o velikosti 41,2 m2 s velkou lodžií a sklepem v Opavě-Kylešovicích na ulici Liptovská. Byt je po rekonstrukci v roce 2020 - nová koupelna s WC, nové…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava - Předměstí, Olomoucká

Broker Consulting, a.s.

Dovoluji si Vám exkluzivně nabídnout k prodeji krásný světlý byt 3+1 na ulici Olomoucká v Opavě. Byt se nachází ve vyvýšeném přízemí s balkónem do klidného, stromy obklopeného dvora. Na bytě proběhla před lety celková rekonstrukce od koupely, rozvodů elektřiny, po…

Prodej bytu 3+1, 68m2, Opava, Antonína Sovy

Rádi by jste bydleli ve vlastním prostorném bytě? Exkluzivně Vám nabízíme ke koupi byt 3+1 v osobním vlastnictví v nejžádanější lokalitě Opavy. Nachází se v 2.NP revitalizovaného panelového domu. Byt prošel částečnou rekonstrukcí. Zděné jádro s novou koupelnou, WC…

Prodej bytu 2+1, 59m2, Opava, Holasická

Nabízíme k prodeji byt 2+1 v osobním vlastnictví o podlahové ploše 59 m? na ul. Holasická v Opavě - Kateřinkách. Slunný a prostorově velkorysý byt, který je nově vymalovaný (pokoje 18 a 15m?) v blízkosti parku. K bytu náleží společná kolárna,…

Prodej bytu 3+kk, 95m2, Opava, Polní

Exkluzivní nabídka prodeje bytu 3+kk, v rodinném domě, v klidné části města. Byt po rekonstrukcí v r. 2018. Moderní kuchyňská linka, ve spojení s obývacím pokojem, dětský pokoj, ložnice. Podlahové vytápění, krbová kamna. Prostorný balkón s výhledem na zahradu,…

Dražba bytu 3+1, 76m2, Opava - Kateřinky

Byt je situovaný ve 2.NP domu, dispozičně obsahuje chodbu, koupelnu (vana, umývadlo), WC, kuchyni (plynový sporák, dřez v lince), 3x pokoj a sklepní kóji v PP domu. Podrobnější informace jsou uvedeny ve znaleckém posudku. Informace jsou čerpány z veřejně dostupných…

Vyvolávací cena: 1.933.334,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 22m2, Opava - Kateřinky, Ratibořská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej bytu 1+kk, garsonky 22 m2 , Opava, ul. Ratibořská. Byt je v panelovém domě ve 3 patře s výtahem a dům je zateplen a je po revitalizaci .Byt má zděné jádro, je po rekonstrukci (voda, elektro, atd.). K bytu je také sklepní kóje.…

Prodej bytu 4+kk, 83m2, Opava - Předměstí, Jaselská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej přízemního bytu o velikosti 84 m2, 4+kk, ul. Jaselská, Opava. Byt se nachází v cihlovém obytném domě v přízemí, je po celkové rekonstrukci. V bytě jsou tři pokoje, komora, pokoj s kuchyní, koupelna s WC a sprchou, předsíň. Byt se…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Opava - Kateřinky, Zeyerova

Broker Consulting, a.s.

Nově nabízíme k prodeji byt 3+1 v Opavě na ulici Zeyerova. Byt se nachází v 6. nadzemním podlaží panelového domu. Byt je v osobním vlastnictví a lze jej financovat hypotečním úvěrem. Byt je po zdařilé rekonstrukci. Bytové jádro je zděné. V rámci koupelny je nový…


TOPlist TOPlist