6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Opava
V okruhu
Opava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Opava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 790 000 Kč do 32 000 000 Kč

Ceny domů v obci Opava

Cena domů na prodej v obci Opava se momentálně pohybuje od 790 000 Kč do 32 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 545 Kč do 143 592 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Opava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Opavy nabízejí od 1 100 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Opava?

Na trhu v Opavě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (21) v cenách od 790 000 Kč, následují domy na klíč (4) , činžovní domy (2) od 14 440 000 Kč a chaty (1) od 1 100 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Opava na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (10), v dobrém stavu (7), novostavby (1), k rekonstrukci (1), rozestavěné (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 32 000 000 Kč v obci Opava, který má obytnou plochu 776 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Opava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 1561 m2 má dům za cenu 6 000 000 Kč v obci Opava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 124 m2 získáte při koupi domu v obci Opava za cenu 4 550 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Opava nabízíme domy v celkem 11 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Předměstí (7), Domy na prodej v Kateřinkách (5), Domy na prodej v Jaktaři (3), Domy na prodej v Kylešovicích (3), Domy na prodej ve Vávrovicích (2), Domy na prodej v Komárově (2), Domy na prodej v Suchých Lazcích (2), Domy na prodej v Podvihově (1), Domy na prodej v Malých Hošticích (1), Domy na prodej v Městě (1), Domy na prodej v Milostovicích (1).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Opava (nečleněná část města) (13), Domy na prodej MČ Opava-Vávrovice (2), Domy na prodej MČ Opava-Komárov (2), Domy na prodej MČ Opava-Suché Lazce (2), Domy na prodej MČ Opava-Milostovice (1), Domy na prodej MČ Opava-Podvihov (1), Domy na prodej MČ Opava-Malé Hoštice (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Opava uvádějí následující informace: klidná část obce (14), okraj obce (6), centrum (4).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Opava nabízejí nejčastěji zděné domy (10). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (5), montované domy (4) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka domů v obci Opava dle inzerenta:

V Opavě a okolí pochází 27 domů z nabídky realitních kanceláří a 1 dům je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: JOLK REALITY (6), 1. opavská realitka s.r.o. (6), Realitní kancelář STING, s.r.o. (4), M&M reality holding a.s. (3), ByrFin Real Estate (3), Broker Consulting, a.s. (2), (1), Swiss Life Select Reality (1), Dražební společnost MORAVA, s.r.o. (1) a REALITY PRORADOST s.r.o. (1). Další dům je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Opava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Opava 3 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Opavě?

V obci Opava působí 51 realitních makléřů, spadajících pod 23 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Opava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Petr Vícha, Roman Slováček, Nikola Bílková, Jaroslava Mocová, Ing. Jan Simper, Pavel Kubín, Bc. Petra Janštová, Roman Hulva a Petr Novák.

Nejvíce nemovitostí v okolí Opavy nabízí Ing. Jarmila Špirutová (24). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 28

Prodej chaty, Opava, Okruhy

Prodej chaty, Opava, ul. Okruhy

Prodej rodinného domu, Opava, Pekařská

Prodej rodinného domu v Opavě, ul. Pekařská

Prodej rodinného domu, 179m2, Opava - Kylešovice, Lužická

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme rodinný dům se dvěma byty 2+1 a 3+1 v rekonstrukci, se sklepní garáži a zahradou, Opava, ulice Lužická. Ve II.NP se nachází byt 2+1, vstup, schodiště, chodba, kuchyň, 2 pokoje, samostatné WC a koupelna. V I.NP (přízemí) se nachází byt 3+1, vstup, schodiště, chodba,…

Prodej činžovního domu, 776m2, Opava - Město, U Jaktařské brány 156/8

Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

Bytový dům s 6 BJ a 3 provozovnami, U Jaktařské brány č.p. 155, 156, Opava-město

Prodej rodinného domu, 60m2, Opava, Hraniční

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupi bývalou budovu obchodu v Gródczanach jako rodinný dům nebo rekreační objekt. Dům se nachází asi 6 km od hraničního mostu ve Vávrovicích. Je možné jej lehce přestavět na více pokojů. Nemovitost je připojena k vodovodní i elektrické síti, odpady svedeny…

Prodej rodinného domu, 195m2, Opava - Kateřinky, Mostní

Prodej rodinného domu 195 m2 Mostní, Opava

Prodej činžovního domu, Opava, Pekařská

Prodej nájemního domu, 276 m?, Opava, ul. Pekařská

Prodej rodinného domu, 285m2, Opava - Kylešovice, Hlavní

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji dům se 3 byty (3+kk 96m2, 2+kk 42,9m2, 2+kk 110,4m2+terasa) a 1 kanceláři (1+1 36m2), s fotovoltaikou a zahradou, ul. Hlavní, Opava. Celý dům je zateplen, je po celkové rekonstrukci a má instalovanou fotovoltaiku. Cely dům je podsklepen, kde je prádelna…

Prodej domu na klíč, Opava - Předměstí

JOLK REALITY

Prodej rodinného domu na klíč - 127m2, pozemek 1m2 - Uhlířov

Prodej rodinného domu, 197m2, Opava - Kylešovice, Písecká

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme prodej rodinného domu v Opavě ve vyhledávané lokalitě pod Kylešovským kopcem na ul. Písecká. Jedná se o samostatně stojící, zděný dům sestávající z původní čtvercové uliční části a přístavby obdélníkové dvorní části. Dům je celkově podsklepený se 2NP. Původní…

Prodej rodinného domu, 124m2, Opava - Komárov, Podvihovská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme k prodeji dvoupodlažní, podsklepený rodinný dům s hospodářskou budovu, garáží a velkou zahradou. V 1 NP jsou 2 pokoje, kuchyně s komorou, koupelna a WC, ve 2 NP jsou 2 místnosti, koupelna, WC, komora a dva půdní prostory po stranách domu. Dům je…

Prodej rodinného domu, Opava - Vávrovice, U Lávky

Dům k bydlení i k podnikání, Opava Vávrovice

Prodej rodinného domu, 160m2, Opava, 6. května

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízím ke koupi velký rodinný dům o dvou bytových jednotkách v Milostovicích 10 minut jízdy autem od centra Opavy. Dům se skládá ze dvou bytových jednotek. Po vstupu do domu se nacházíme ve společné vstupní hale, odkud se dostaneme do sklepa, na sociální…

Prodej rodinného domu, 186m2, Opava, Slepá

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi rodinný dům v Opavě Jaktaři. Dům byl v průběhu několika let částečně rekonstruován (okna, zateplení, fasáda, horní bytová jednotka apod.) a byla započata přístavba. Dispozice: spodní bytová jednotka 2+1 o výměře 48 m2 (obývací pokoj,…

Prodej domu na klíč, Opava - Předměstí

JOLK REALITY

Prodej rodinného domu na klíč 4kk - 117m2, pozemek 1m2


TOPlist TOPlist