6 491 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Bruntál
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Byty k pronájmu Bruntál

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 15 000 Kč

Ceny bytů v okrese Bruntál

Cena bytů k pronájmu v okrese Bruntál se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 15 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Bruntál.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Bruntál?

Na trhu v Bruntálu jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (12) v cenách od 6 000 Kč, následují byty 1+1 (4) od 7 000 Kč, byty 2+1 (4) od 4 500 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (2) od 3 500 Kč a byty 2+kk (1) od 7 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Bruntál, je byt za cenu 15 000 Kč za měsíc v obci Horní Benešov, který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Bruntál nabízíme byty v celkem 14 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Krnově (6), Pronájem bytů v Bruntále (3), Pronájem bytů v Úvalně (2), Pronájem bytů v Městě Albrechticích (2), Pronájem bytů ve Světlé Hoře (1), Pronájem bytů ve Dvorcích (1), Pronájem bytů v Břidličné (1), Pronájem bytů v Zátoru (1), Pronájem bytů v Horním Městě (1), Pronájem bytů v Andělské Hoře (1), Pronájem bytů v Razové (1), Pronájem bytů v Hošťálkovech (1), Pronájem bytů v Horním Benešově (1), Pronájem bytů v Leskovci nad Moravicí (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Bruntál sousedí 4 okresy, můžete tedy rozšířit hledání o okres Jeseník, Opava, Olomouc a Šumperk.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (6), klidná část obce (4), sídliště (1), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (4). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Bruntálu s garáží nebo byty v Bruntálu s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (5) a 2. patře (7), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (5). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí. Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Bruntál k pronájmu byty v dobrém stavu (9), v bezvadném stavu (6), k rekonstrukci (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Bruntál nabízejí nejčastěji zděné byty (8). V nabídce na pronájem jsou také panelové byty (1), jiné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Bruntál

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Bruntálu také k dispozici 8 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Bruntál dle inzerenta:

V Bruntálu a okolí pochází 23 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Realitní kancelář STING, s.r.o. (7), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (4), Broker Consulting, a.s. (4), M&M reality holding a.s. (3), Comfort reality CZ, s.r.o. (1), BIDLI reality, a.s. (1), 1. opavská realitka s.r.o. (1), Fincentrum Reality s.r.o. (1), a Reality Dobrý den (1).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Bruntál?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Bruntál 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Bruntálu?

V okrese Bruntál působí 116 realitních makléřů, spadajících pod 66 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Bruntál

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Jarmila Špirutová, Karolína Kunzlová, Jan Žůrek, Hana Vařeková, Roman Kučera, Petra Žůrková, Ing. Pavel Gavlas, René Jedlička, Natálie Novosádová a Daniel Plinta.

Nejvíce nemovitostí v okolí Bruntálu nabízí (24). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+1, 40m2, Krnov - Pod Cvilínem, Chářovská

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem krásného zrekonstruovaného bytu s dispozicí 1+1 a velikostí 40,50m2 na ul. Chářovská v Krnově. Bytová jednotka se nachází v přízemí cihlového domu a náleží k němu sklep. Byt disponuje vestavěnou skříní. Vytápění…

Pronájem bytu 3+1, 110m2, Horní Benešov, Sportovní

Velmi ráda Vám zprostředkuji pronájem podkrovní bytové jednotky 3+1 s užitnou plochou cca 110m2 v samostatně stojícím rodinného domě, a to v Horním Benešově na ul. Sportovní. Cihlový dům má celkem tři poschodí. Bytová jednotka je umístěna v podkrovní části. …

Pronájem bytu 2+kk, 32m2, Krnov - Pod Cvilínem, U Lazebníka

Velmi ráda Vám zprostředkuji pronájem bytu o dispozici 2+kk a podlahové ploše 32m2 na ul. U Lazebníka v Krnově-Pod Cvilínem. Bytová jednotka je umístěna ve 2. podlaží cihlového bytového domu. Jednotka disponuje jedním pokojem propojeným s kuchyní, samostatným…

Pronájem bytu 2+1, 48m2, Bruntál, Švermova

Reality Dobrý den

Pronajmeme byt 2+1 v revitalizovaném zatepleném bytovém domě na ulici Švermova v Bruntálu. Nová kuchyně, podlahy, koupelna, celkově v dobrém stavu. Volné ihned, možno dlouhodobě včetně trvalého bydliště. K bytu náleží sklepní kóje.

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Andělská Hora

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem bytu o dispozici 1+kk s užitnou plochou 36m2 v obci Andělská Hora, v okrese Bruntál. Bytový dům disponuje čtyřmi byty o dispozici 1+kk (36m2) a čtyřmi byty o dispozici 1+1 (55m2). Součástí nájmu je také sklep. Vytápění…

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Horní Město

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt 3+1 s balkónem v obci Horní Město. Byt se nachází v panelovém domě ve 3 n.p.bez výtahu. Do domu navedený internet. Nová kuchyňská linka a koberec v obývacím pokoji. K bytu náleží sklep. Nájemné 6000kč + 3400kč služby ( topení, voda,…

Pronájem bytu 3+1, 80m2, Město Albrechtice, Nerudova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Pronájem hezkého bytu o velikosti 3+1 v M. Albrechticích, Nerudova. V bytě je vstupní chodba, kuchyně, obývací pokoj, koupelna s vanou, toaleta, dva další pokoje. Vytápění krbem. Kauce 2 nájmy. .

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Zátor

Nabízíme k pronájmu byt 2+1 v Zátoru. Byt je slunečný, přijemné prostředí. Veškerá občanská dostupnost v mistě. Více informací u makléře.

Aktualizováno
7.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 3+1, 65m2, Dvorce, Olomoucká

Nabízíme pronájem bytu 3+1 po rekonstrukci. Revitalizace celého domu proběhne během letošního roku. Byt je možno využívat ihned. Obchody, škola, školka, obecní úřad ve vzdálenosti 5min od budovy. Elektřinu si hlásí nájemník na sebe. Další podrobné informace na realitní kanceláři.

Pronájem bytu 1+1, 43m2, Krnov, SPC E

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Pronájem bytu 1+1 v obci Krnov, SPC E, OV. V bytě je vstupní chodba, obývací pokoj, kuchyně se sporákem (kombinovaný - plyn, el. trouba), koupelna s vanou, toaleta. Byt se pronajímá včetně část. vybavení - jídelní stůl + 3židle, mikrovlnka, 2x rozkládací pohovka,2 křesla,…

Pronájem bytu 2+1, 54m2, Světlá Hora - Světlá

Pohodlné bydlení obklopené přírodou, to je byt 2+1 ve Světlé Hoře o velikosti 54m2, který hledá svého nájemce. Byt je velmi prostorný a světlý, nachází se v centru obce Světlá Hora, s dojezdovou vzdáleností 9 km a 10 min do města Bruntál. Cena nájemného je…

Pronájem bytu 3+1, 80m2, Krnov, Šmeralova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Pronájem pěkného bytu v Krnově v centru na ulici Šmeralova . V bytě je prostorná chodba, ložnice, obývací pokoj s pracovním koutem, dětský pokoj, komora (využívaná jako šatna, umístěna pračka), kuchyně, koupelna s vanou i sprchovacím koutem, toaleta. Byt je volný…

Aktualizováno
12.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 3+1, 72m2, Leskovec nad Moravicí

Broker Consulting, a.s.

Nabízím k pronájmu tento krásný, nově zrekonstruovaný byt 3+1 s balkónem o výměře 72m2. Byt se nachází v 3 patře. Při vstupu do bytu se nacházíme v chodbě, ze které můžete jí do koupelny, kde je sprchový kout, vyhrazený prostor na pračku a sušičku.…

Pronájem bytu 3+1, 74m2, Úvalno

Broker Consulting, a.s.

Nabízím Vám k pronájmu prostorný byt 3+1 o rozloze 74m2 v Úvalně 151. Byt se nachází v 1. patře. Za hlavními dveřmi se ocitneme v prostorné chodbě. Z chodby můžete jít do kuchyně, která je vybavena kuchyňskou linkou a sporákem. Z této místnosti můžete…

Pronájem bytu 1+1, 41m2, Bruntál, Ruská

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu zděný byt 1+1 o výměře 41m2 ve velmi pěkné rezidenci ve městě Bruntál. Byt je po kompletní rekonstrukci, připravený k okamžitému nastěhování. K bytu patří sklepní kóje a ve sklepě domu je možnost využívat i pračku a sušičku, které je…

Pronájem bytu 2+1, 76m2, Město Albrechtice, nám. čsa

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Pronájem prostorného bytu v centru města Město Albrechtice. V bytě je vstupní chodba, kuchyně, velký obývací pokoj, ložnice, koupelna s vanou i sprchou, toaleta. Kauce 2 nájmy. Pouze pracující, max 4 osoby. Plyn a elektřinu si uzavře smlouvu na sebe nájemce.

Pronájem bytu 3+1, 80m2, Břidličná, Dlouhá

Pronájem bytu na ulici Dlouhá 378 v Břidličné, nedaleko okresního města Bruntál, v podhůří Jeseníku. Byt se nachází ve 3. patře ze čtyř panelového domu, který je kompletně zateplen. Má dispozici 3+1 s balkónem, ložnicí, dětským pokojem, obývacím pokojem, kuchyní,…

Aktualizováno
7.000,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 3+1, 73m2, Bruntál, Husova

BIDLI reality, a.s.

Nabízíme k pronájmu byt s balkónem v klidné části města o dispozici 3+1 s výměrou 73 m2 na ulici Husova v Bruntále. Byt se nachází 2 NP bez výtahu. Byt prošel částečnou rekonstrukcí -  zděné jádro - koupelna obloženo keramickým obkladem,…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Krnov - Pod Cvilínem, Opavská

1. opavská realitka s.r.o.

Nabízíme garsoniéru na Opavské v Krnově. Byt se nachází v 5.patře bez výtahu v cihlovém domě. Nájem činí 3.500,-, plyn a elektřinu si nájemník platí sám, voda 200,-Kč na osobu, vratná kauce 7.000,-Kč, provize RK 4.000,-Kč. Upřednostňujeme solidního pracujícího nebo…

Pronájem bytu 3+1, 63m2, Krnov - Pod Bezručovým vrchem, Maxima Gorkého

Broker Consulting, a.s.

Nabízíme Vám k pronájmu byt v cihlové zástavbě 3+1. Byt je na ulici Maxima Gorkého a je k dispozici od 1.2.2023. Nachází se ve 4 NP s 3 pokoji a velkou lodžií s nádherným výhledem. Majitelé požadují 2 kauce. Nájem 11 000 Kč + služby. Majitelé mají…


TOPlist TOPlist