6 523 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Karviná
V okruhu
Karviná
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Karviná

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 749 000 Kč do 24 990 000 Kč

Ceny domů v obci Karviná

Cena domů na prodej v obci Karviná se momentálně pohybuje od 749 000 Kč do 24 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 474 Kč do 115 907 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Karviná. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Karviné nabízejí od 749 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (11) v cenách od 3 690 000 Kč, následují chaty (4) od 749 000 Kč a činžovní domy (2) od 8 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Karviná na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (6), v dobrém stavu (4), novostavby (2), k rekonstrukci (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 8 200 000 Kč v obci Karviná, který má obytnou plochu 1824 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Karviná se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 4270 m2 má dům za cenu 4 750 000 Kč v obci Karviná. Naopak nejmenší pozemek o výměře 315 m2 získáte při koupi domu v obci Karviná za cenu 6 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Karviná nabízíme domy v celkem 8 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej ve Fryštátu (5), Domy na prodej v Hranicích (3), Domy na prodej ve Starém Městě (2), Domy na prodej v Ráji (2), Domy na prodej v Lukách (1), Domy na prodej v Lázních Darkovu (1), Domy na prodej v Novém Městě (1), Domy na prodej v Mizerově (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Karviná uvádějí následující informace: klidná část obce (9), centrum (5), okraj obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Karviná nabízejí nejčastěji jiné domy (3). V nabídce k prodeji jsou také zděné domy (2), dřevěné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka domů v obci Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 17 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: BO! reality a finance (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), AMBRA REAL group s.r.o. (2), AZET Reality (2), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (2), SPECIAL REALity (1), FLEXI REALITY s.r.o (1), Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (1), Reality GRUNT s.r.o. (1) a M&M reality holding a.s. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Karviná?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Karviná 3 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Karviné?

V obci Karviná působí 67 realitních makléřů, spadajících pod 34 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Marie Kostomlatská, Lenka Sendžová, Petr Štěpánek, Karin Davidová, František Kalina, René Cechel, Miroslav Zmuda, Gabriela Árnason, Tereza Spustová a Jakub Kubíček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí František Kalina (39). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 17

Prodej chaty, 368m2, Karviná - Staré Město

Chatová sezóna je v plném proudu a já pro Vás mám jednu chatu na prodej, kde při rychlé koupi můžete strávit příjemné léto a užívat klidu a přírody. Hledáte klidné místo k odpočinku a relaxaci? Mít možnost pěstovat vlastní zeleninu a ovoce? Ve výhradním…

Prodej rodinného domu, 238m2, Karviná - Fryštát, Pivovarská

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte dům, který bude v centru města a nabídne Vám možnost bydlení, podnikání a investice? V tom případě by tento dům měl být ve vaše realitním hledáčku, protože zde je toto možné včetně případné kombinace. Jedná se o dvoupodlažní dům na ulici Pivovarská,…

Prodej činžovního domu, 1824m2, Karviná - Lázně Darkov, Svornosti

Exkluzivně nabízíme prodej budovy bývalé školy v Karviné-Darkov se zastavěnou plochou 608 m2 a pozemek o celkové rozloze i s budovou 2023 m2. Vnitřní prostory činí cca 1824 m2. Objekt je určený ke kompletní renovaci.…

Prodej rodinného domu, Karviná, Zelená

Pokud sháníte dům poblíž lesa, chcete dům vhodný k okamžitému nastěhování, ale nebráníte se rekonstrukci a chcete dům se zahradou, na které se neudřete, s bazénem, terasou a prostornou garáží, tak jste na něj právě narazili. O pár řádků výše jsem vyjmenovala…

Prodej rodinného domu, Karviná - Fryštát, Svatopluka Čecha

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme k prodeji rodinný dům o velikost 6+2 v Karviné. V přízemí domu se nachází kuchyně se špíži, obývací pokoj, dětský pokoj, koupelna s vanou a sprchovacím koutem, samostatné WC. Tato bytová jednotka prošla rekonstrukcí – elektro měď, voda plast, stropy,…

Prodej chaty, Karviná

FLEXI REALITY s.r.o

Nabízíme k prodeji chatu spolu se zahradou na oploceném pozemku o rozloze 406 m2, která se nachází v zahrádkářské kolonii Olšiny, Karviná - Staré Město.Zahradu majitelé přenechají včetně vybavení.Na pozemku se nachází dřevěná chatka s malými plastovými…

Prodej chaty, Karviná - Staré Město

Hledáte malý dům či chatu? Máte vysoké nároky? Pak se jedná o nemovitost přesně pro Vás. Chata se nachází v obci Karviná – Staré Město, je o dispozici 3+kk o celkové užitné ploše 61m2. Svou polohou Vám zajistí dostatek soukromí i přes to že se nachází…

Prodej rodinného domu, Karviná - Nové Město, Cihelní

Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi samostatně stojící podsklepený rodinný dům o 2 nadzemních podlažích, dvojgaráží s dílnou a zahradou na ul. Cihelní v Karviné-Novém Městě.Stávající dispozice domu, kterou lze upravit, jsou byty - 3+kk v přízemí a 2+kk v 1.…

Prodej rodinného domu, 124m2, Karviná, Jedlová

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízím ke koupi rodinný dům na Jedlové ulici v Karviné Hranicích. Jedná se o samostatně stojící dům s venkovním bazénem, zimní zahradou, dispozičně řešený jako 5+kk s pracovnou a obytným podkrovím ve kterém jsou další 2 pokoje + druhá…

Prodej rodinného domu, Karviná - Fryštát, Polní

BO! reality a finance

Hledáte rodinné a příjemné bydlení v Karviné kousek od centra města? Máme pro Vás nově v nabídce rodinný dům s dispozicí 7+1 se stavebním pozemkem o velikosti 3450 m². Rodinný dům byl postaven v roce 1910, jedná se tedy o původní stav domu. Nabízí se…

Prodej rodinného domu, 95m2, Karviná

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji rodinný dům o velikosti 3+1 v Karviné Ráji. Dům se nachází v žádané lokalitě města. Vhodný k rekonstrukci dle vlastních představ, popřípadě jako investici k pronajímání. Vytápění domu je zajištěno plynovým kotlem. Veškerá občanská vybavenost je…

Prodej chaty, 17m2, Karviná - Fryštát, Polní

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte druhý letní domov? Nabízíme Vám chatu se zahradou v osobním vlastnictví - chata o velikosti 17m2 a zahrádka o velikosti 334m2 na ul. Polní v Karviné Fryštát. Chata je dřevěná na betonových patkách a je napojena na elektřinu i vodu…

Prodej činžovního domu, 574m2, Karviná - Hranice, U Vodárny

Exkluzivně v zastoupení majitele Vám naše společnost nabízí k prodeji dva bytové domy disponující 12-ti bytovými jednotkami a rozsáhlými pozemky. Snaha tvůrců koncepce projektu i všech řemesel bylo vyzdvižení genia loci místa, ožívajícím v architektonických detailech…

Prodej rodinného domu, Karviná - Fryštát, U Tratě

BO! reality a finance

BO! si Vám dovoluje nabídnou prostorný vícegenerační dům se třemi bytovými jednotkami v Karviné. Dispoziční řešení domu je následující: V prvním patře rodinného domu se nachází bytová jednotka o dispozici 3+1 a velikosti 75 m². V bytě se nachází koupelna s vanou…

Prodej rodinného domu, Karviná - Hranice, U Vodárny

BO! reality a finance

BO! Vám nabízí k prodeji prostorný rodinný dům před vnitřním dokončením v krásné lokalitě na ulici u Vodárny v obci Karviná - Hranice. Hledáte rodinný dům, který si dokončíte sami dle Vašich představ? Máme pro Vás připravený k prodeji jeden nedokončený příběh. V…

Prodej rodinného domu, Karviná - Mizerov, tř. Těreškovové

AMBRA REAL group s.r.o.

Rodinný dům o velikost 5+1 se nachází v Karviné- Mizerov. Na 1.NP je zádveří, chodba, kuchyně, obývací pokoj, ložnice, koupelna, samostatné WC, technická místnost. Betonovým schodištěm se dostaneme na 2.NP, kde je dětský pokoj, dvě menší místnosti a dva půdní prostory, chodba se…

Prodej rodinného domu, 125m2, Karviná, Malé Kempy

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi velmi praktický rodinný dům o dispozici 5+1 na Malých Kempách v Karviné - Loukách. Dům je ze čtyřicátých let s velmi praktickou dispozicí. V 1 NP je prostorná chodba, koupelna, WC, kuchyň a dva pokoje, kde jsou kachlová kamna.…


TOPlist TOPlist