6 556 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Karviná
V okruhu
Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 849 000 Kč do 2 190 000 Kč

Ceny bytů v obci Karviná

Cena bytů na prodej v obci Karviná se momentálně pohybuje od 849 000 Kč do 2 190 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 938 Kč do 10 158 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 24 310 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 50 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v obci Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (33) v cenách od 849 000 Kč, následují byty 1+1 (9) od 850 000 Kč, byty 3+1 (7) od 1 190 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 850 000 Kč, byty 2+kk (1) od 1 240 000 Kč, byty 3+kk (1) od 1 690 000 Kč a byty 4+1 (1) od 2 190 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Karviná, je byt za cenu 2 190 000 Kč , který má obytnou plochu 72 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Karviná nabízíme byty v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Mizerově (19), Byty na prodej v Ráji (17), Byty na prodej v Hranicích (10), Byty na prodej v Novém Městě (7).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (27), centrum (10), sídliště (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (38). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží (1) nebo byty v Karviné s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (12) a 2. patře (4), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (30). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (24), v dobrém stavu (11), po rekonstrukci (8), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (25). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (3), jiné byty (1), zděné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Karviná

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Karviná také k dispozici tři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 55 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: Realitní kancelář SLEZSKÝ DŮM s.r.o. (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), Reality GRUNT s.r.o. (8), AMBRA REAL group s.r.o. (6), M&M reality holding a.s. (6), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (4), AZET Reality (3), Realitní samoobsluha s.r.o. (2), NEXT REALITY GROUP a.s. (2) a BO! reality a finance (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Karviná 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V obci Karviná působí 67 realitních makléřů, spadajících pod 34 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Marie Kostomlatská, Petr Štěpánek, René Cechel, Karin Davidová, František Kalina, Miroslav Zmuda, Gabriela Árnason, Tereza Spustová a Jakub Kubíček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí František Kalina (39). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 1+1, 37m2, Karviná - Hranice, Bratr. Veverkových

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pěkně rekonstruovaný byt na dobrém místě? Mám pro Vás nabídku družstevního bytu s dispozicí 1+1 o velikosti 37 m2 na ulici Bratr. Veverkových, Karviná - Hranice. Byt se nachází v 7NP z 8 v domě po celkové revitalizaci (plastová okna,…

Prodej bytu 1+1, 34m2, Karviná - Hranice, Bratr. Veverkových

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pro sebe nebo na investici menší bydlení s balkonem po celkové moderní rekonstrukcí? Nabízíme Vám ke koupi družstevním byt o velikosti 1+1 + s prostornou lodžií/34m2 na ul. Bratr. Veverkových v klidné části Karviná - Hranice (za Kauflandem). Byt se…

Prodej bytu 3+1, 56m2, Karviná - Ráj, Haškova

Nabízíme k prodeji družstevní byt o velikosti 3+1 s plánovanou výstavbou lodžie, který se nachází v 1. patře panelového domu po revitalizaci na ulici Haškové v Karviné - Ráji. Bytová jednotka prošla kompletní rekonstrukcí. Koupelna s toaletou zvlášť obojí…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Karviná, Březová

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1 s balkonem, který se nachází ve 2. patře panelového domu po revitalizaci s výtahem. Byt je po částečné rekonstrukci. V roce 2020 proběhla kompletní rekonstrukce koupelny (keramický obklad a dlažba, sprchový kout, umyvadlo).…

Prodej bytu 2+1, 61m2, Karviná - Nové Město, Dvořákova

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje nadstandardně prostornou bytovou jednotku 2+1 o podlahové ploše 64 m2 v osobním vlastnictví, lokalita Karviná-Nové…

Prodej bytu 2+1, 53m2, Karviná, Kosmonautů

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízím ke koupi družstevní byt na ulici Kosmonautů v Karviné Ráji. Byt má dispozici 2+1, celková výměra je cca 55 m2 a je v původním udržovaném stavu. V letošním roce bude probíhat výstavba lodžie na kterou bude vstup…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Hranice, Mendelova

Nabízím Vám prodej bytu 2+1 o výměře 54 m2 v družstevním vlastnictví na Mendelové ulici v Karviné. Samotný byt prošel moderní rekonstrukcí, která byla právě dokončena a v bytě ještě nikdo nebydlel. Rekonstrukce: podlahy, omítky, nové zděné jádro,…

Prodej bytu 4+1, 72m2, Karviná - Mizerov, Na Kopci

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Hledáte pro Vaší rodinku prostorný byt na dobrém místě? Nabízíme Vám prodej družstevního bytu o velikosti 4+1/72m2 na ul. Na kopci v Karviná - Mizerov, Byt se nachází ve 3.podlaží z 5.podlaži - čili ve 2.patře v bezbariérovém panelovém domě…

Prodej bytu 2+kk, 34m2, Karviná - Hranice, Čsl. armády

V zastoupení majitele Vám naše společnost prezentuje bytovou jednotku 2+kk o podlahové ploše 37 m2 v družstevním vlastnictví, lokalita Karviná-Hranice, ul. Čsl. armády. Dvoupokojový byt je umístěn ve čtvrtém nadpodlaží (třetí patro) z osmi panelového domu…

Dražba bytu 2+1, 51m2, Karviná - Ráj

Bytový dům, ve kterém se oceňovaná bytová jednotka nachází, je řadový vnitřní. Stavba je panelové konstrukce, podsklepená, se čtyřmi nadzemními podlažími, bez výtahu. V 1. nadzemním podlaží se nachází 2 bytové jednoty, ve 2. - 4. podlaží se nachází vždy tři bytové jednotky.…

Vyvolávací cena: 600.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+1, 37m2, Karviná, Bratr. Veverkových

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně Vám nabízím ke koupi družstevní byt po rekonstrukci o velikosti 1+1 na ulici Bratr. Veverkových v Karviné Hranicích. Byt se nachází ve 3. nadzemním podlaží panelového domu. Jedná se o velmi krásný a vkusný byt, který prošel rekonstrukcí (nová rohová…

Prodej bytu 1+1, 37m2, Karviná, Bratr. Veverkových

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji družstevní byt (nově po rekonstrukci) o velikosti 1+1 a výměře 37 m2, na ulici Bratr. Veverkových v Karviné Hranicích. Dům je revitalizovaný (zateplení, fasáda, plastová okna vstupní dveře, včetně výtahu). V bytě proběhla rozsáhlá…

Dražba bytu 2+1, 51m2, Karviná - Ráj, Olbrachtova

e-drazby.cz s.r.o.

Dne 12.04.2023 v 10:00 hod. se koná dražba pod 143 EX 00742/22-069, kterou pořádá Exekutorský úřad Frýdek-Místek, soudní exekutor JUDr. Jiří Trojanovský, na adrese Potoční 1094, 738 01 Frýdek-Místek, prostřednictvím elektronického systému dražeb na adrese exdrazby.cz těchto…

Vyvolávací cena: 600.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej bytu 1+1, 39m2, Karviná, Jaroslava Vrchlického

Hledáte vhodný startovací byt nebo investici na pronájem? Poté nepřehlédněte tento byt 1+1, který je na prodej a nachází se v 1.podlaží v domě po revitalizaci. Prošel čerstvě rekonstrukcí v podobě nových plovoucích podlah, kuchyňské linky, výmalby. V koupelně jsou…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná, Majakovského

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Dovolujeme si Vám nabídnout dr. byt 2+1 s balkonem na ul. Majakovského v Karviné - Mizerově, který se nachází ve 3.p/5p. Byt je v původním stavu, vhodný k vlastní rekonstrukci. Dům je po celkové revitalizaci s výtahem. Lokalita je velmi oblíbená…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Ráj, Haškova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Chcete se z terasy dívat na západ slunce? Tak tento byt Vám to umožní. Nabízíme Vám prodej bytu v osobním vlastnictví o velikosti 2+1+lodžie/54m2 na ul. Haškova v Karviné - Ráji. Byt se nachází ve 3. podlaží čili ve 2.patře panelového domu, který prošel…

Prodej bytu 3+kk, 63m2, Karviná, Na Kopci

Hledáte byt, který je moderně zrekonstruovány a je na perfektním místě? Tak máte hotovo, jeden takový totiž pro vás mám! Bytová jednotka má dispozici 3+kk a 63 m², pro rodinku úplně akorát, takže pokud máte nebo plánujete děti, není problém, vlezete se všichni! Do…

Prodej bytu 2+1, 55m2, Karviná, Prameny

Nabízíme k prodeji družstevní byt 2+1 v Karviné, ul. Prameny. Dům prošel revitalizací (zateplení, plastová okna) a nově velkou prosklenou lodžií. Byt je v původním stavu, částečně po rekonstrukci. Makléř doporučuje prohlídku. Rádi vám pomůžeme se zajištěním financování.

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná - Ráj, Haškova

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi družstevní byt 2+1, který se nachází ve 2. patře domu po revitalizaci (zateplení domu včetně střechy, nové stoupačky, plastová okna atd.) na ulici Haškově v Karviné-Ráji. Družstvo plánuje rekonstrukci výstavbu vysutých lodžií. Realizace výstavby vysutých…

Prodej bytu 2+1, 60m2, Karviná - Nové Město, Havířská

RE/MAX Magnum

Nabízíme převod členský práv a povinností k družstevnímu bytu v Karviné na ulici Havířská o dispozici 2+1, celková plocha činí 60m2 s balkónem. Výměry pokojů: pokoj 18,30m2, pokoj 13,60m2, kuchyň 8,60m2, koupelna…


TOPlist TOPlist