5 550 aktuálních nabídek
od 199 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Karviná
V okruhu
Karviná
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Karviná

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 850 000 Kč do 2 550 000 Kč

Ceny bytů v obci Karviná

Cena bytů na prodej v obci Karviná se momentálně pohybuje od 850 000 Kč do 2 550 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 730 Kč do 11 189 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 27 073 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 60 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Karviná.

Jaké jsou byty na prodej v obci Karviná?

Na trhu v Karviné jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (11) v cenách od 1 390 000 Kč, následují byty 2+1 (7) od 1 170 000 Kč, byty 4+1 (2) od 2 190 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (1) , byty 1+1 (1) od 850 000 Kč a byty 3+kk (1) od 1 549 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Karviná, je byt za cenu 1 650 000 Kč , který má obytnou plochu 76 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Karviná nabízíme byty v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Ráji (11), Byty na prodej v Mizerově (7), Byty na prodej v Novém Městě (3), Byty na prodej v Hranicích (2).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (18), sídliště (2), centrum (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (10). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Karviné s garáží nebo byty v Karviné s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (3) a 2. patře (3), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (10). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Karviná na prodej byty v bezvadném stavu (12), v dobrém stavu (6), po rekonstrukci (4), k rekonstrukci (1).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Karviné dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Karviná nabízejí nejčastěji panelové byty (12). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (2), jiné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v obci Karviná dle inzerenta:

V Karviné a okolí pochází 23 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: AMBRA REAL group s.r.o. (7), BO! reality a finance (5), M&M reality holding a.s. (4), AZET Reality (2), Realitní kancelář NOVA s.r.o. (2), HVB Real Estate s.r.o. (1), Realitní kancelář Brettschneider s.r.o. (1), a ByrFin Real Estate (1),.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Karviná?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Karviná 5 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Karviné?

V obci Karviná působí 54 realitních makléřů, spadajících pod 29 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Karviná

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Gabriela Árnason, Miroslav Zmuda, René Cechel, František Kalina, Karin Davidová, Marie Kostomlatská, Tereza Spustová, Markéta Mohylová a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí František Kalina (43). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 4+1, 78m2, Karviná - Ráj, Školská

Hledáte-li velkometrážní byt 4+1 v osobním vlastnictví, s lodžií, výtahem na patře, v klidné lokalitě? Máme pro Vás nabídku bytu 4+1 v os. vlastnictví, s velkoformátovou lodžií ve Vámi žádané lokalitě, s výtahem na patře, krásným výhledem…

Prodej bytu 3+kk, 54m2, Karviná - Ráj

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, byt 3+kk 54 m2, Karviná, ul. Sovova

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Karviná - Mizerov

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej garsoniéry v jedenáctém patře patnáctipodlažního domu po revitalizaci (okna, zateplení, fasáda, výtahy, vchod). Jeden pokoj s kuchyňským koutem a se vstupem na balkón s výhledem na město. Byt je slunný, orientován na jižní stranu. Koupelna se sprchovým…

Prodej bytu 3+1, 76m2, Karviná - Nové Město, Fibichova

Prodej, byt 3+1, 76 m2, Karviná - Nové Město, ul. Fibichova

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná, Horova

Prodej bytu 2+1, 54 m?, Karviná, ul. Horova

Prodej bytu 3+1, 56m2, Karviná - Mizerov, tř. Těreškovové

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, Byty 3+1, 56 m2 - Karviná-Mizerov, tř. Těreškovové

Prodej bytu 2+1, 56m2, Karviná, Horova

Prodej bytu 2+1, 56 m?, Karviná - Ráj, ul. Horova

Prodej bytu 3+1, 75m2, Karviná - Nové Město, Fibichova

Prodej, bytu 3+1, 75m2 , ul.Fibichova , Karviná - Nové Město

Prodej bytu 3+1, 74m2, Karviná, Slovenská

Prodej bytu 3+1, 74 m?, Karviná, ul. Slovenská

Prodej bytu 3+1, 55m2, Karviná, Divišova

Prodej bytu 3+1, 55 m?, Karviná, ul. Divišova

Prodej bytu 1+1, 36m2, Karviná - Mizerov, Borovského

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, Byty 1+1, 36 m2 - Karviná - Mizerov, ul. Borovského

Prodej bytu 3+1, 69m2, Karviná - Mizerov

Hledáte byt po GO v os. vlastnictví, s lodžií v žádané lokalitě? Máme pro Vás nabídku bytu 3+1 v osobním vlastnictví se zasklenou lodžií ve Vámi žádané lokalitě v Karviné-Mizerově. Byt prošel rozsáhlou celkovou rekonstrukcí v r.2023. Dům je po celkové…

Prodej bytu 2+1, 54m2, Karviná - Mizerov, tř. Těreškovové

BO! reality a finance

Prodej bytu 2+1 54 m², ul. tř. Těreškovové, Karviná


TOPlist TOPlist