6 523 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Havířov
V okruhu
Havířov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, Havířov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 795 000 Kč do 3 990 000 Kč

Ceny bytů v obci Havířov

Cena bytů na prodej v obci Havířov se momentálně pohybuje od 795 000 Kč do 3 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 687 Kč do 18 506 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 33 757 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 54 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Havířov.

Jaké jsou byty na prodej v obci Havířov?

Na trhu v Havířově jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (16) v cenách od 990 000 Kč, následují byty 3+1 (13) od 1 350 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (4) od 795 000 Kč, byty 1+1 (4) od 950 000 Kč, byty 2+kk (3) od 1 680 000 Kč, byty 4+1 (2) od 1 555 000 Kč, byty 3+kk (2) od 3 600 000 Kč a pokoje (1) od 2 300 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Havířov, je byt za cenu 2 300 000 Kč v obci Havířov, který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Havířov nabízíme byty v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Podlesí (21), Byty na prodej v Šumbarku (11), Byty na prodej v Městě (10), Byty na prodej v Prostřední Suché (1).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (21), centrum (12), sídliště (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (22). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Havířově s garáží (1) nebo byty v Havířově s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (7) a 2. patře (4), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (22). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (10). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Havířov na prodej byty v bezvadném stavu (18), v dobrém stavu (12), po rekonstrukci (5), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Havířově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Havířov nabízejí nejčastěji panelové byty (18). V nabídce k prodeji jsou také montované byty (2), jiné byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v obci Havířov dle inzerenta:

V Havířově a okolí pochází 45 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (6), RE/MAX NEJ (4), AMBRA REAL group s.r.o. (4), Ostrafin Reality s.r.o. (3), SBD REALITY (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (3), AZET Reality (2), Realitní samoobsluha s.r.o. (2), Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR (2) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (2).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Havířov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Havířov 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Havířově?

V obci Havířov působí 87 realitních makléřů, spadajících pod 45 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Havířov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Marie Kostomlatská, Lenka Sendžová, Petr Štěpánek, Karin Davidová, František Kalina, René Cechel, Miroslav Zmuda, Gabriela Árnason, Tereza Spustová a Jakub Kubíček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Marie Kostomlatská (51). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 2+1, 45m2, Havířov, Kosmonautů

Hledáte-li bydlení v Havířově a nemáte čas ani chuť byt upravovat, či dále do něj investovat, potom máme nabídku přímo pro vás. Jako jediní nabízíme k prodeji moderně zrekonstruovaný byt v osobním vlastnictví s dispozicí 2+1, nacházející se…

Prodej bytu 2+1, 57m2, Havířov, Majakovského

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupi domov. Jakmile vstoupíte do tohoto bytu, cítíte se velmi příjemně. Během rozsáhlé rekonstrukce bytu 2+1, o výměře 57 m2 majitelka vkusně sladila novou podlahu, dveře s obložkami, na míru udělanou kuchyňskou linku i nábytek. Toto vše je…

Prodej bytu 4+1, 80m2, Havířov - Šumbark, Emy Destinnové

SBD REALITY

Exkluzivně nabízíme k prodeji slunný byt 4+1 na ulici Destinové v klidné části přímo u lesa v Havířově - Šumbarku.Byt se nachází v příjemné lokalitě kombinovaného sídliště a přírody s parky. V okolí je mnoho dětských hřišť a obchodů.…

Prodej bytu 2+1, 47m2, Havířov - Podlesí, Okrajová

SBD REALITY

Exklusivně nabízíme tento krásně zrekonstruovaný družstevní byt 2+1 v Havířově-Podlesí na Okrajové ulici.Byt má vyzděné jádro, krásnou novou koupelnu. Kuchyňská linka je taktéž nová. Všude jsou nové plovoucí podlahy nebo dlažby. Stačí si nastěhovat své věci a bydlet. Znalí lokality…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Havířov - Město, Karvinská

SBD REALITY

Exklusivně nabízíme opravdu vkusně upravený byt v osobním vlastnictví 1+1 na vyhledávané Karvinské ulici. Byt se nachází ve 2. nadzemním podlaží a náklady na bydlení jsou 2.000 Kč!Byt je vybaven novou, s interiérem velmi vkusně ladící, kuchyňskou linkou.…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Havířov - Město, Mánesova

Hledáte prostorný byt? Hledáte místo, kde se Vám sousedé nekoukají do oken a zároveň máte vše na dosah ruky a to vše za rozumnou cenu? V tom případě mám pro vás byt ke koupi s dispozicí 3+1 65 m² se zasklenou lodžií, na ulici Mánesová, Havířov-Město.…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Havířov - Podlesí, Karolíny Světlé

Nabízíme Vám v naší nabídce velice zajímavý byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 s prostornou lodžií v klidné a žádané lokalitě města Havířov na ulici Karolíny Světlé. Jako velký bonus Vám můžu nabídnout garáž, která se nachází hned pod bytem a jedno…

Prodej bytu 2+kk, 52m2, Havířov, Vardasova

Hledáte bydlení v klidné části Havířova a přesto v blízkosti centra? V zastoupení majitele nabízíme ke koupi byt 2+kk s balkonem. Byt prošel rekonstrukcí, zděné jádro, elektro, podlahy. Okna bytu směřují na dvě světové strany. Byt je slunný, balkon u kuchyně.…

Prodej bytu 3+1, 66m2, Havířov - Město, Lašská

Nabízím k prodeji byt 3+1 s balkonem v osobním vlastnictví na ul. Lašská v Havířově. Největší výhodou pro koupi tohoto bytu je lokalita, ve které se byt nachází a také si vás může získat tím, že si ho zrekonstruujete dle své představy včetně předělání…

Prodej bytu 2+1, 42m2, Havířov - Podlesí, Kosmonautů

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme bytovou jednotku S VYPLACENOU REVITALIZACÍ o velikosti 2+1 se zasklenou lodžií,v žádané lokalitě Podlesí. Bytový dům v místě s dobrou občanskou vybaveností; parkovacími místy, i blízkosti MHD. Interiér po částečné rekonstrukci , rovněž vybízí k vlastním…

Prodej bytu 2+1, 42m2, Havířov - Podlesí, Kosmonautů

AMBRA REAL group s.r.o.

Nabízíme bytovou jednotku S VYPLACENOU REVITALIZACÍ o velikosti 2+1 se zasklenou lodžií,v žádané lokalitě Podlesí. Bytový dům v místě s dobrou občanskou vybaveností; parkovacími místy, i blízkosti MHD. Interiér po částečné rekonstrukci ; elektroinstalace v mědi…

Prodej bytu 2+kk, 51m2, Havířov, Letní

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám k prodeji investiční byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+kk v obci Havířov. Koupě investičního bytu = koupě bytu s již zavedeným nájemcem. Byt se nachází v městské části Šumbark, na ulici Letní. Bytová jednotka o velikosti 2+kk…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Havířov, Šípková

Nabízíme Vám ke koupi krásný družstevní byt v městské části Havířov-Šumbark, který vyniká svým zajímavým dispozičním řešením a prostorností. Jeho nový majitel ocení světlé barvy, zrcadla, skleněné prvky a otevřenost prostoru, které vytváří příjemnou atmosféru a zároveň byt…

Prodej bytu 2+1, 40m2, Havířov - Šumbark, Marie Pujmanové

Naše společnost Vám nabízí byt o dispozici 2+1 v družstevním vlastnictví o ploše 44 m2 aktuálně bez možnosti převodu do osobního vlastnictví. Byt je situován ve 2. nadpodlaží (1.patro) z osmi. Okna směrem do "dvora". Prostorný byt s průchozími…

Prodej bytu 2+kk, 53m2, Havířov, Šrámkova

Hledáte nadstandartní byt v osobním vlastnictví, do kterého se můžete rovnou nastěhovat? Nabízíme vám v zastoupení majitele krásný, slunný byt po celkové zdařilé rekonstrukci, který je obklopen zelení s dostatečným množstvím parkovacích míst. Dům prošel kompletní revitalizaci.…

Prodej bytu 3+kk, 70m2, Havířov, Na Nábřeží

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Krásný byt 3+kk s komorou v osobním vlastnictví na ulici Na Nábřeží po velmi vkusné, rozsáhlé a kvalitní rekonstrukci. V bytě jsou nové podlahy, omítky, elektřina v mědi, stropní podhledy, rozvody vody a odpady, dveřní obložky, interiérové i vstupní dveře,…

Prodej bytu 1+1, 28m2, Havířov - Podlesí, Studentská

AMBRA REAL group s.r.o.

Investiční nemovitost nebo startovací bydlení představuje družstevní byt 1+1 v žádané lokalitě Havířova, Podlesí. Dům prošel revitalizaci (zateplená fasáda, plastová okna, výtah, střecha, stoupačky) , parkovací místa před domem. V bytové jednotce je zánovní kuchyně, plovoucí podlaha…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Havířov, Mládežnická

Nabízíme Vám ke koupi družtevní byt 3+1 po celkové rekonstrukci a s prostornou zasklenou lodžií, který se nachází v 1. patře domu na ulici Mládežnická. Tato lokalita Havířova je velice klidná a žádaná. V dosahu je vše co k životu potřebujete, nedaleko MHD,…

Prodej bytu 3+1, 69m2, Havířov - Podlesí, Balzacova

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. V zastoupení majitele Vám zde naše společnost prezentuje bytovou jednotku 3+1 o podlahové ploše 69 m2 v osobním vlastnictví s lodžií (3,3 m2), lokalita…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Havířov - Podlesí, Dlouhá třída

Nabízíme k prodeji družstevní byt s výměrou 36 m2, dispozičně řešený jako 1+1, umístěný ve 2.NP/8.NP domu s výtahem. Vhodný k celkové rekonstrukci, jádro umakartové, koupelna a toaleta samostatné. Dům se nachází nedaleko obchodního domu Permon…


TOPlist TOPlist