6 104 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Olomouc, od 3. patra

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 30 000 Kč

Ceny bytů v okrese Olomouc

Cena bytů k pronájmu v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 30 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Olomouc.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (22) v cenách od 8 000 Kč, následují byty 1+kk a garsoniéry (18) od 5 000 Kč, byty 2+kk (15) od 9 000 Kč, byty 3+1 (13) od 11 000 Kč, byty 1+1 (11) od 7 000 Kč, byty 3+kk (5) od 9 700 Kč, pokoje (3) od 3 500 Kč, byty 4+kk (2) od 18 000 Kč a byty 4+1 (1) od 15 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Olomouc, je byt za cenu 26 500 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 146 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Olomouc nabízíme byty v celkem 11 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Olomouci (66), Pronájem bytů ve Šternberku (7), Pronájem bytů v Krčmani (3), Pronájem bytů v Uničově (3), Pronájem bytů v Městě Libavé (2), Pronájem bytů v Hlubočkách (2), Pronájem bytů v Litovli (2), Pronájem bytů v Bohuňovicích (2), Pronájem bytů v Huzové (1), Pronájem bytů v Samotiškách (1), Pronájem bytů v Moravském Berouně (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (48), klidná část obce (11), sídliště (6), okraj obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (14). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Olomouci s garáží (3) nebo byty v Olomouci s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (24) a 2. patře (8), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (28). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (6). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Olomouc k pronájmu byty v bezvadném stavu (40), po rekonstrukci (19), novostavby (17), v dobrém stavu (12).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji jiné byty (30). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (22), panelové byty (12), montované byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Olomouc

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 7 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 90 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (16), DACHI s.r.o. (14), M&M reality holding a.s. (12), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), KRÁSA BYDLENÍ (7), RE/MAX MONARCHA (5), Elite real service s.r.o. (5), Ostrov reality (4), Realitní společnost ZVONEK, s.r.o. (4) a BIDLI reality, a.s. (3).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 27 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 175 realitních makléřů, spadajících pod 60 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, ostravskárealitní.cz Ostrava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Žaneta Hanelová, Kryštof Novotný, Karel Pazdera, Bc. Karel Fiala, Andrea Minaříková, Thijs Ramp, Adéla Coufalová, Ing. Renáta Kunstová a Viktor Šimeček.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (82). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 3+1, 92m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 3+1 92m2 ,Olomouc - Dobrovského

Pronájem bytu 2+1, 62m2, Olomouc, Přichystalova

Pronájem byt 2+1, 62m2,Olomouc, Hodolany

Pronájem bytu 2+1, 47m2, Olomouc

Realitní kancelář STING, s.r.o.

K pronájmu nabízíme pěkný byt 2+1 s lodžií v Olomouci Lazcích. Byt je v 7.NP s krásným výhledem na Klášterní Hradisko. Obytná plocha bytu 47 m2. V bytě jsou 2 neprůchozí pokoje, koupelna a WC, šatna. Byt je pěkný, velmi udržovaný a čistý. …

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Olomouc - Nová Ulice, Třída Jiřího Pelikána

Pronájem novostavby bytu 2+kk s balkonem, 60 m2, Olomouc, Třída Jiřího Pelikána

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, Olomouc - Nová Ulice

Elite real service s.r.o.

Volný od 1.1.2024. Elite real service s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí podnájem nového bytu v centru města 1+kk s vnitřním parkovacím stáním a sklepní kójí na ulici Wolkerova, Olomouc - centrum. Plocha jednotky 33,5m2 + plocha lodžie 2,75m2 + plocha sklepa…

Pronájem bytu 2+kk, 33m2, Olomouc - Neředín, Politických vězňů

metr2 reality s.r.o.

Pronájem, Byty 2+kk, Olomouc - Politických vězňů

Pronájem bytu 2+1, 65m2, Olomouc - Nová Ulice, Wolkerova

KRÁSA BYDLENÍ

Pronájem prostorného cihlového bytu v OV o celkové výměře 65 m2 na Wolkerově ulici nedaleko centra města. Byt je situovaný na východní a západní stranu. Plastová okna, balkon. Parkety, dlažba. V předsíni vestavěné skříně. Kuchyňská linka vč. vestavěných…

Pronájem bytu 2+kk, 46m2, Olomouc

KRÁSA BYDLENÍ

Pronájem velmi pěkného slunného cihlového bytu v OV o celkové výměře 46 m2 na Dukelské ulici v centru města. Byt je situovaný na východní stranu do klidové části s výhledem do dvorního traktu a zeleně. Plastová okna. Topení plynové…

Pronájem bytu 2+1, 61m2, Olomouc, Varšavské nám.

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 2+1, 61m2 s garáží 20 m2 Varšavské nám. Olomouc

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Olomouc, Janského

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu nově zrekonstruovaný byt 1+kk o velikosti 25m². Rekonstrukce proběhla včetně bytového jádra. Veškerá občanská vybavenost v blízkém okolí. Byt je vybaven kuchyňskou linkou, elektrickým sporákem, digestoří a pračkou. K dispozici je také sklepní kóje…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 41m2, Olomouc - Nová Ulice

Elite real service s.r.o.

Volný od 1.1.2024! Elite real service s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí podnájem bytu v centru města 1+kk s parkovacím stáním a komorou na patře na ulici Litovelská, Olomouc. Byt se nachází v nejvyšším podlaží (5.NP) a je orientovaný na východ.…

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Huzová

Pronájem, Byty 3+1, 70 m2, Huzová

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Olomouc - Nová Ulice, Litovelská

metr2 reality s.r.o.

Pronájem, Byty 2+kk, Olomouc - Litovelská

Aktualizováno
13.500,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 2+kk, 61m2, Olomouc - Řepčín, Edvarda Beneše

DACHI s.r.o.

Pronájem nového bytu 2+kk s balonem, 61,15 m², v Olomouci, ulice Edvarda Beneše

Pronájem bytu 1+1, 37m2, Olomouc - Nová Ulice, Hraniční

Elite real service s.r.o.

Volný od 1.1.2024. Elite real service s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí pronájem zařízeného bytu 1+1 na ulici Hraniční, Olomouc. Plocha jednotky 35 m2 + plocha lodžie 3 m2. Orientace jih. Obývací pokoj a kuchyň samostatně. Z chodby přístup…


TOPlist TOPlist