7 935 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Olomouc
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu, Olomoucko

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 43 000 Kč

Ceny bytů v okrese Olomouc

Cena bytů k pronájmu v okrese Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 43 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Olomouc.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější byty 2+kk (38) v cenách od 8 500 Kč, následují byty 2+1 (32) od 6 800 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (21) od 9 000 Kč, byty 3+1 (20) od 8 900 Kč, byty 1+1 (16) od 7 000 Kč, byty 3+kk (12) od 11 000 Kč, byty 4+1 (2) od 15 000 Kč, pokoje (1) od 4 300 Kč a byty 4+kk (1) od 43 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Olomouc, je byt za cenu 11 800 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 130 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Olomouc nabízíme byty v celkem 14 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Olomouci (118), Pronájem bytů ve Šternberku (9), Pronájem bytů v Moravském Berouně (3), Pronájem bytů v Horce nad Moravou (2), Pronájem bytů v Přáslavicích (2), Pronájem bytů v Uničově (1), Pronájem bytů v Bohuňovicích (1), Pronájem bytů v Senici na Hané (1), Pronájem bytů v Norberčanech (1), Pronájem bytů v Hlušovicích (1), Pronájem bytů v Liboši (1), Pronájem bytů v Bystročicích (1), Pronájem bytů ve Velké Bystřici (1), Pronájem bytů v Hlubočkách (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Olomouc sousedí 7 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Bruntál, Opava, Nový Jičín, Přerov, Prostějov, Svitavy a Šumperk.

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (54), klidná část obce (18), sídliště (7), okraj obce (3), rušná část obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (26). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Olomouci s garáží (11) nebo byty v Olomouci s parkovacím stáním (10).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (35) a 2. patře (27), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (43). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (4). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Olomouc k pronájmu byty v bezvadném stavu (46), po rekonstrukci (41), v dobrém stavu (26), novostavby (26), k rekonstrukci (1).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Olomouc nabízejí nejčastěji zděné byty (55). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (31), panelové byty (19), montované byty (2), skeletonové byty či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v okrese Olomouc

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 5 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v okrese Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 142 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (32), DACHI s.r.o. (29), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (10), RE/MAX MONARCHA (8), Elite real service s.r.o. (7), KRÁSA BYDLENÍ (6), REALITY PRORADOST s.r.o. (6), M&M reality holding a.s. (6), Realitní společnost ZVONEK, s.r.o. (4) a Ka.realitka, s.r.o. (4). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Olomouc 24 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Olomouci?

V okrese Olomouc působí 209 realitních makléřů, spadajících pod 80 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ilona Rikl, Kateřina Menclová, Žaneta Hanelová, Jiří Karbula, Karel Pazdera, Ludmila Valinčičová, Mgr. Miloslava Líčková, Martin Frömel, Marcela Kummerová a Thijs Ramp.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (131). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Olomouc - Nové Sady, Handkeho

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme pronájem bytu 2+kk bez balkónu v Olomouci na ulici Handkeho. Byt se nachází ve 3. patře cihlového domu s výtahem a jeho výměra činí 45 m2 (kolaudace v roce 2000). Byt se sestává ze vstupní chodby, obývacího pokoje s kuchyňským koutem,…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 25m2, Horka nad Moravou, nám. Osvobození

DACHI s.r.o.

Pronájem částečně zařízené garsoniéry 25m2 v Horce nad Moravou na ulici nám. Osvobození. Byt je plně vybavený a nachází se v 1. patře bez výtahu. Praní je možné ve společné prádelně ve vlastní pračce nebo za poplatek 50,- kč v pračce majitele. Vhodné pro…

Pronájem bytu 2+kk, 59m2, Olomouc, Wellnerova

Od 01.04. 2023 bude k dispozici byt 2+kk o velikosti 59 m2 (novostavba z roku 2011). Nachází se kousek od centra Olomouce. Světlé místnosti, kuchyně je propojená s obývacím pokojem. Velká šatna, kterou lze využít jako pracovnu, nová prostorná koupelna, toaleta,…

Pronájem bytu 2+kk, 50m2, Olomouc, Wolkerova

Pronájem novostavby bytu 2+kk s garážovým stáním pro 1 vozidlo v suterénu budovy. K bytu náleží šatna a balkon. Dům stojí v centru města na ulici Wolkerova. Všechna okna bytu jsou situována do dvorního traktu, což zabezpečuje klidné prostředí. Byt bude…

Pronájem bytu 2+kk, 41m2, Olomouc - Nová Ulice, Třída Jiřího Pelikána

DACHI s.r.o.

K pronájmu vám nabízíme byt 2+kk, 40m2 s balkónem 5m2 v žádané lokalitě novostavby Šibeník. Byt je laděn do příjemných světlých a přírodních materiálů, podlaha, dveře i kuchyňská deska jsou ze dřeva. Celý byt tak působí příjemným světlým dojmem. Kuchyně je…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 24m2, Olomouc - Povel, Janského

Dnes vám jako novinku nabízíme k pronájmu byt o dispozici 1+kk , byt je v 6. patře s výtahem který prošel rekonstrukci. Byt se nachází v klidné lokalitě s perfektní dostupností veškerých občanských služeb. Velkou výhodou tohoto bytu jsou velmi nízké náklady…

Pronájem bytu 3+1, 54m2, Olomouc - Povel, Janského

BIDLI reality, a.s.

V zastoupení majitel nabízíme pronájem bytu 3+1 na ulici Jánského. Byt je v původním stavu ihned k dispozici. Jedná se o ideální variantu pro studenty. Nachází se v 5.NP panelového domu. Byt disponuje kuchyňskou linkou se sporákem, jinak si nájemce byt vybaví dle svých…

Pronájem bytu 3+kk, 80m2, Olomouc, Riegrova

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Pronájem krásného zařízeného bytu v historickém jádru města Olomouce o dispozici 3+kk, ulice Riegrova. Byt se nachází v prvním poschodí historického domu a jeho obytná plocha je cca 80 m2. Jedná se o prostorný nadstandardní byt, který je kompletně…

Pronájem bytu 4+1, 83m2, Olomouc - Neředín, tř. Míru

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme pronájem bytu v okrajové části Neředína v Olomouci. Jedná se o prostorný byt v klidné lokalitě a je ihned připraven pro nového nájemce. Byt o dispozici 4+1 se nachází v 2.NP panelového domu. Částečná rekonstrukce…

Pronájem bytu 3+1, 109m2, Olomouc, Švermova

KRÁSA BYDLENÍ

Pronájem velmi pěkného prostorného cihlového bytu v OV o celkové výměře 109 m2 po kompletní rekonstrukci v prvorepublikovém domě na Švermově ulici. Byt je situovaný na jihovýchodní a jihozápadní stranu. Neprůchozí pokoje, 2 balkony. Plastová okna,…

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Olomouc - Nová Ulice, Kmochova

Nabízíme k pronájmu slunný a prostorný byt o dispozici 3+1, 70 m2 v Olomouci na ulici Kmochova. Byt se nachází ve vyhledávané lokalitě, v blízkosti je škola, školka, obchody, pošta a zdravotní středisko. V dostupné vzdálenosti je…

Pronájem bytu 2+1, 71m2, Olomouc - Hejčín, Dolní hejčínská

BO! reality a finance

Bydlení nebo nebytový prostor v klidné části Olomouce se všemi výhodami města na dosah ruky? To je BO!mba tip právě pro Vás. Hledáme 2 pracující kamarády nebo pár, kteří v bytě najdou příjemné bydlení. Nabízí se tu však také příležitost využít byt jako kancelář nebo jiný nebytový…

Pronájem bytu 3+1, 100m2, Olomouc, Riegrova

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Pronájem zařízeného bytu po nákladné rekonstrukci v centru města Olomouce o dispozici 3+1, ulice Riegrova. Byt se nachází v prvním patře historického domu a jeho obytná plocha je cca 100 m2. Jedná se o nadstandardní byt, včetně moderní kuchyňské linky se…

Pronájem bytu 2+kk, 55m2, Olomouc - Hodolany

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme pronájem bytu 2+kk, 55 m2 v cihlovém domě na Hodolanské ulici v Olomouci 1. NP. Do bytu se vchází chodbičkou a dále se vstupuje do pokoje s kuchyňským koutem (20 m2), toaleta je po levé straně a koupelna se sprchovým koutem vpravo…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Olomouc - Hodolany, Kavaleristů

DACHI s.r.o.

Nabízíme pronájem slunného bytu o dispozici 1+kk s výměrou 32m2 v Olomouci na ul. Kavaleristů. Byt disponuje velkou terasou 9,5m2 s okrasnými stromy s výhledem na řeku. Byt se nachází v 1. patře polyfunkčního objektu, který byl zkolaudován v roce 2009.…

Pronájem bytu 1+1, 48m2, Olomouc, kpt. Nálepky

DACHI s.r.o.

Nabízíme pronájem pěkného bytu 1+1 o celkové výměře 48 m2. Z chodby je před vlastním bytem zádveří 4m2, bezpečnostní dveře se dvěma zámky. Byt je po celkové rekonstrukci před 5 lety, je zařízený a nachází se v 1. patře cihlového domu. Topení + teplá voda =…

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Olomouc, Brněnská

Realitní společnost ZVONEK, s.r.o.

Pronájem velmi pěkného panelového bytu 2+1, 58 m2, 2.P, ul. Brněnská. Dům po zateplení, nový výtah, byt po rekonstrukci s lodžií a šatnou v bytě, pokoje samostatně přístupné z chodby bytu. Výborná dostupnost v těsné blízkosi FN, aquaparku. Parkování přímo…

Pronájem bytu 1+1, 43m2, Olomouc, Masarykova třída

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu velmi hezký prostorný byt na Masarykově třídě v Olomouci, disp. 1+1, výměra 43 m2, 5.patro bez výtahu, cihla. Byt je po rekonstrukci, na podlahách je lino a plovoucí podlahy + dlažba, v koupelně sprchový kout, topení dálkové,…

Pronájem bytu 1+1, 45m2, Olomouc, Hanáckého pluku

metr2 reality s.r.o.

Nabízíme Vám k pronájmu byt o dispozici 1+1 v centru města Olomouce na ulici Hanáckého pluku. Byt o velikosti 45 m2 je umístěn v 5 NP cihlového domu bez výtahu. Byt je zařízen dřevěnou kuchyňskou linkou s plynovým sporákem a troubou, jídelním…

Pronájem bytu 3+1, 75m2, Hlubočky, Na Orátě

Pronájem pěkného bytu o dispozici 3+1 na ulici Na Orátě v Hlubočkách. Byt se nachází v 1 NP a jeho rozloha činí 75 m2. Byt je v původním stavu. Sestává ze tří samostatných pokojů, z nichž jeden disponuje vstupem na balkon. Obývací pokoj…


TOPlist TOPlist