6 127 aktuálních nabídek
od 218 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 30 000 Kč

Ceny bytů v obci Olomouc

Cena bytů k pronájmu v obci Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 30 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Olomouc.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější byty 1+kk a garsoniéry (16) v cenách od 9 000 Kč, následují byty 2+1 (14) od 10 000 Kč, byty 2+kk (13) od 10 500 Kč, byty 3+1 (9) od 13 000 Kč, byty 1+1 (7) od 9 500 Kč, byty 3+kk (4) od 11 000 Kč, pokoje (2) od 3 500 Kč a byty 4+kk (2) od 18 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Olomouc, je byt za cenu 26 500 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 146 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Olomouc nabízíme byty v celkem 14 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Olomouci (23), Byty k pronájmu v Nové Ulici (16), Byty k pronájmu v Povelu (4), Byty k pronájmu v Nových Sadech (4), Byty k pronájmu v Hodolanech (3), Byty k pronájmu v Neředíně (3), Byty k pronájmu v Holicích (3), Byty k pronájmu v Klášterním Hradisku (2), Byty k pronájmu v Lazcích (2), Byty k pronájmu ve Chválkovicích (1), Byty k pronájmu v Pavlovičkách (1), Byty k pronájmu v Slavoníně (1), Byty k pronájmu v Chomoutově (1), Byty k pronájmu v Řepčíně (1).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (38), klidná část obce (5), sídliště (5), okraj obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (12). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Olomouci s garáží (2) nebo byty v Olomouci s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (18) a 2. patře (4), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (25). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (5). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Olomouc k pronájmu byty v bezvadném stavu (30), novostavby (17), po rekonstrukci (14), v dobrém stavu (4).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji jiné byty (23). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (18), panelové byty (8), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Olomouc

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici 6 bytů v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 67 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (15), DACHI s.r.o. (12), M&M reality holding a.s. (9), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), Elite real service s.r.o. (5), KRÁSA BYDLENÍ (4), Realitní společnost ZVONEK, s.r.o. (2), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (2), PATRIOT reality, s.r.o. (2) a RE/MAX MONARCHA (2).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 22 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Olomouci?

V obci Olomouc působí 108 realitních makléřů, spadajících pod 47 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Žaneta Hanelová, Kryštof Novotný, Karel Pazdera, Bc. Karel Fiala, Andrea Minaříková, Adéla Coufalová, Viktor Šimeček, Thijs Ramp a Lenka Kvapilová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (77). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+kk, 64m2, Olomouc - Nové Sady, Družební

Pronájem moderního zařízeného bytu 2+kk, 64 m2, velká terasa, parkovací stání,Olomouc - Družební ul.

Pronájem bytu 2+1, 53m2, Olomouc - Nová Ulice, Foerstrova

DACHI s.r.o.

Pronájem nezařízeného bytu 2+1, 53m², balkon, Olomouc ulice Foerstrova

Pronájem bytu 4+kk, 173m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 4+kk 173 m2, Olomouc - Dobrovského

Pronájem bytu 2+1, 73m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 2+1 73m2, v Olomouci, na ulici Dobrovského

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 44m2, Olomouc - Holice, U solných mlýnů

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 1+kk, 44,3 m2 U Solných mlýnů, Olomouc - Holice

Pronájem bytu 3+1, 92m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 3+1 92m2 ,Olomouc - Dobrovského

Pronájem bytu 2+kk, 46m2, Olomouc

KRÁSA BYDLENÍ

Pronájem velmi pěkného slunného cihlového bytu v OV o celkové výměře 46 m2 na Dukelské ulici v centru města. Byt je situovaný na východní stranu do klidové části s výhledem do dvorního traktu a zeleně. Plastová okna. Topení plynové…

Pronájem bytu 2+1, 93m2, Olomouc, Dolní náměstí

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 2+1, 93 m2 - Dolní náměstí, Olomouc

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 43m2, Olomouc, Hanáckého pluku

Pronájem, Byty 1+kk, 43m2 - Olomouc Hanáckého pluku

Pronájem bytu 2+kk, 43m2, Olomouc - Nová Ulice, Litovelská

BO! reality a finance

Pronájem bytu 2+kk, ul. Litovelská, Olomouc

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 27m2, Olomouc - Nová Ulice, Balcárkova

DACHI s.r.o.

Pronájem zařízeného bytu 1+kk, 27m², Olomouc ulice Balcárkova

Pronájem bytu 2+kk, 74m2, Olomouc, Jeremiášova

Pronájem bytu 2+kk, 74 m?, ul. Jeremiášova, Olomouc

Pronájem bytu 3+1, 74m2, Olomouc, Voskovcova

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu prostorný, světlý byt o dispozici 3+1, ulice Voskovcova, v Olomouci - Nových Sadech. Byt se nachází v 7.NP panelového domu s výtahem po revitalizaci s  obytnou plochu

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 40m2, Olomouc, Uhelná

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu nově vystavěnou krásnou světlou bytovou jednotku v centru města Olomouce o dispozici 1+kk. Bytová jednotka se nachází v historickém plně revitalizovaném cihlovém

Pronájem bytu 2+kk, 58m2, Olomouc - Povel, Peškova

metr2 reality s.r.o.

Pronájem, Byty 2+kk, Olomouc - Peškova

Pronájem bytu 2+1, 76m2, Olomouc

Pronájem byt 2+1 s lodžií v Olomouci, pronájem bytu 2+1 Olomouc

Pronájem bytu 1+1, 45m2, Olomouc, Šemberova

DACHI s.r.o.

Pronájem cihlového bytu 1+1 v centru města o velikosti 45 m² v  Olomouci, ulice Šemberova.

Pronájem bytu 2+1, 62m2, Olomouc, Přichystalova

Pronájem byt 2+1, 62m2,Olomouc, Hodolany

Pronájem bytu 2+kk, 76m2, Olomouc - Nová Ulice

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o. Vám nabízí v zastoupení majitele podnájem prostorného bytu 2+kk na ul. Horní lán, Olomouc - Nová Ulice. Plocha jednotky 70,5 m2 + plocha terasy 5,5 m2 + komora na patře. Pokoje průchozí. Dispozičně je byt moderně řešen…


TOPlist TOPlist