8 091 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 43 000 Kč

Ceny bytů v obci Olomouc

Cena bytů k pronájmu v obci Olomouc se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 43 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v obci Olomouc.

Jaké jsou byty k pronájmu v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (25) v cenách od 8 000 Kč, následují byty 2+kk (25) od 9 300 Kč, byty 3+1 (16) od 12 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (12) od 8 500 Kč, byty 1+1 (11) od 7 500 Kč, byty 3+kk (10) od 10 000 Kč, pokoje (2) od 4 300 Kč, byty 4+1 (1) od 20 000 Kč a byty 4+kk (1) od 43 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v obci Olomouc, je byt za cenu 20 000 Kč za měsíc , který má obytnou plochu 163 m2.

Lokality bytů na pronájem

V obci Olomouc nabízíme byty v celkem 14 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty k pronájmu v Olomouci (36), Byty k pronájmu v Hodolanech (11), Byty k pronájmu v Povelu (10), Byty k pronájmu v Nové Ulici (8), Byty k pronájmu v Neředíně (7), Byty k pronájmu v Lazcích (6), Byty k pronájmu v Nových Sadech (5), Byty k pronájmu v Řepčíně (5), Byty k pronájmu ve Chválkovicích (3), Byty k pronájmu v Holicích (1), Byty k pronájmu v Klášterním Hradisku (1), Byty k pronájmu v Hejčíně (1), Byty k pronájmu v Slavoníně (1), Byty k pronájmu ve Svatém Kopečku (1).

Jak vybrat byt na pronájem podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (35), klidná část obce (12), sídliště (6), rušná část obce (2), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (29). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu na pronájem, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Olomouci s garáží (6) nebo byty v Olomouci s parkovacím stáním (1).

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (22) a 2. patře (23), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (37). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (3). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Olomouc k pronájmu byty v bezvadném stavu (32), po rekonstrukci (26), novostavby (20), v dobrém stavu (16).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji zděné byty (40). V nabídce na pronájem jsou také jiné byty (25), panelové byty (11) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Dražby a aukce bytů v obci Olomouc

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Olomouc také k dispozici čtyři byty v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 102 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: DACHI s.r.o. (18), metr2 reality s.r.o. (16), RE/MAX MONARCHA (10), Realitní kancelář STING, s.r.o. (8), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (7), REALITY PRORADOST s.r.o. (7), KRÁSA BYDLENÍ (6), PATRIOT reality, s.r.o. (5), Elite real service s.r.o. (4) a Ostrov reality (3). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 23 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Olomouci?

V obci Olomouc působí 146 realitních makléřů, spadajících pod 60 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, Realitní společnost Morava Olomouc, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ilona Rikl, Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Jiří Karbula, Karel Pazdera, Mgr. Miloslava Líčková, Míla Vlčková, DiS., Martin Frömel, Lukáš Kouřil a Petr Vičar.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Zdeněk Gaďourek (135). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 2+1, 60m2, Olomouc - Hejčín, Nová hejčínská

DACHI s.r.o.

Pronájem cihlového bytu 2+1, 60 m2, Olomouc ulice Nová Hejčínská. Byt je vybaven lednicí, el. sporák s el. troubou. V koupelně je vana a WC. V pokojích plovoucí podlahy, chodba a sociální zařízení mají dlažbu. Možnost zavedení internetu. K byt přináleží…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 42m2, Olomouc - Holice, U solných mlýnů

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 1+kk s prostorným balkonem v moderní novostavbě cihlového bytového domu v Olomouci – Holici na ulici U Solných mlýnů. Byt o výměře 41,85 m2 se nachází ve 3. NP domu s výtahem a je orientován na západní stranu.…

Pronájem bytu 2+1, 52m2, Olomouc, Heyrovského

PATRIOT reality, s.r.o.

Exkluzivně nabízíme k pronájmu pěkný byt po rekonstrukci o velikosti 2+1 v Olomouci, ulice Heyrovského, 52 m2, zvýšené přízemí, neprůchozí pokoje, velká kuchyň s jídelním koutem, plastová okna, plovoucí podlahy, zděné jádro, 2 komory (jedna v bytě, druhá…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 44m2, Olomouc - Holice, U solných mlýnů

metr2 reality s.r.o.

Pronájem bytu 1+kk s prostorným balkonem v moderní novostavbě cihlového bytového domu v Olomouci – Holici na ulici U Solných mlýnů. Byt o výměře32,69 m2 se nachází ve 2. NP domu s výtahem a je orientován na východní stranu.…

Pronájem bytu 2+kk, 76m2, Olomouc

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí pronájem nového bytu v 4.NP v centru města. Byt o velikosti 2+kk se sklepem a garážovým stáním, na ulici Šantova, Olomouc. Plocha jednotky 69 m2 + plocha lodžie 7 m2. Dispozičně…

Pronájem bytu 2+kk, 56m2, Olomouc - Povel

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o. Vám nabízí v zastoupení majitele pronájem částečně zařízeného moderního bytu 2+kk na ulici Voskovcova, Olomouc. Plocha jednotky 47m2 + plocha terasy 6m2 + plocha sklepa 2,5 m2. Dispozičně je byt moderně řešen - kuchyňský kout dohromady…

Pronájem bytu 2+1, 72m2, Olomouc, Gorazdovo nám.

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu prostorný byt 2+1 s balkonem a komorou, nedaleko od centra města Olomouce. Bytová jednotka má celkovou výměru 72 m2 a je umístěna v 3.patře cihlového domu bez výtahu. Byt je po nově dokončené rekonstrukci, pronajímá se nezařízený, pouze…

Pronájem bytu 2+kk, 60m2, Olomouc - Hejčín, Nová hejčínská

DACHI s.r.o.

Pronájem zařízeného bytu 2+Kk, 60m2, Olomouc ulice Nová hejčínská. Jedná se o byt v 1 patře bytového domu z roku 2008. Prostorný slunný byt s obývacím pokojem 28m2, ložnicí 15 m2, lodžie 4m2, kuchyňská linka včetně spotřebičů, k bytu přináleží…

Pronájem bytu 2+kk, 79m2, Olomouc - Slavonín, Josefa Beka

metr2 reality s.r.o.

Pronájem velmi pěkného a prostorného bytu 2+kk s terasou a garážovým stáním v novostavbě domu na ulici Josefa Beka v Olomouci. Byt o výměře 69 m2 + 10 m2 terasa se nachází ve 3. NP domu s výtahem a je zařízený…

Pronájem bytu 3+1, 92m2, Olomouc, Dobrovského

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení vám nabízíme pronájem prémiového bydlení v podobě nadstandardního mezonetového bytu 3+1 o celkové výměře 92,36 m2, situovaného v 5. NP a v 6. NP kompletně a vkusně zrekonstruovaného cihlového činžovního domu s výtahem…

Pronájem bytu 2+kk, 45m2, Olomouc, Pavelčákova

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Pronájem cihlového bytu 2+kk v historickém centru města Olomouce, ulice Pavelčákova. Jedná se o pěkný zrekonstruovaný byt o výměře cca 45 m2, nacházející se ve 2. poschodí domu bez výtahu. Byt je nezařízený, je vybavený kuchyňskou linkou se sklokeramickou deskou…

Pronájem bytu 2+kk, 72m2, Olomouc - Nová Ulice

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o. Vám v zastoupení majitele nabízí pronájem bytu 2+kk na ulici Horní Lán, Olomouc. Plocha jednotky 64 m2 + plocha terasy 8 m2. Dispozičně je byt moderně řešen - kuchyšký kout dohromady s obývacím pokojem, z obývacího…

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Olomouc - Povel, Heyrovského

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k pronájmu hezký byt 2+1 o evidované výměře 56 m² na ulici Heyrovského, Olomouc. Byt se nachází v 3.NP panelového domu (z celkových 8 NP) ve vyhledávané lokalitě ulice Heyrovského. Byt se sestává ze dvou obytných neprůchozích místností, kuchyně, koupelny,…

Pronájem bytu 3+1, 79m2, Olomouc, Chválkovická

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízím Vám k pronájmu cihlový byt 3+1 s balkónem, garáží a sklepem na okraji Olomouce. Byt se nachází v 2NP bez výtahu, obytná plocha je 79m2 + balkon, sklep a garáž. Byt je již volný a připravený k nastěhování. Nájem činí 14.500,- + energie (cca 3.000,-).…

Pronájem bytu 3+kk, 73m2, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Ostrov reality

Není byt jako byt. A není lokalita jako lokalita.Tady se spojilo obojí - "Pěkný byt na dobré adrese".Dům se nachází na ulici Tř. Míru ve vilové zástavbě. Bydlet v Olomouci a ještě na takové adrese je přece skvělé. Neváhejte dlouho. Nájemní bydlení je…

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 48m2, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Ostrov reality

Máte rádi atypické bydlení??? Pokud ano, tak tento prostorný podkrovní byt je učen právě pro vásDům, ve kterém je byt umístěn, se nachází na ulici Tř. Míru ve vilové zástavbě. Bydlet v Olomouci a ještě na takové adrese je přece skvělé. Neváhejte dlouho. Nájemní bydlení…

Pronájem bytu 3+kk, 92m2, Olomouc, Sokolská

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme k pronájmu zrekonstruovaný, prostorný byt o velikosti 3+kk. Byt se nachází v přízemí cihlové zástavby, v centru města Olomouce na ulici Sokolská. Byt prošel rozsáhlou, nadstandardní, ale hlavně velmi zdařilou rekonstrukcí. V celé jednotce jsou nová…

Pronájem bytu 2+1, 56m2, Olomouc - Nová Ulice, Hraniční

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme k pronájmu byt po 2+1, 56 m2 na ulici Hraniční v Olomouci kousek od FN a obchodního centra. Byt se nachází ve 3. NP s výtahem. Do bytu se vchází chodbičkou a po levé straně je samostatné WC, dále kuchyně na kterou navazuje koupelna…

Pronájem bytu 2+kk, 61m2, Olomouc - Povel, Loudova

Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o.

Nabízíme k pronájmu byt v novostavbě 2+kk s balkonem. Podlahová plocha bytu je 61 m2 + balkon 7m2 a nachází se ve 3.NP z celkem čtytř podlažního domu s výtahem. V tuto chvíli probíhá montáž kuchyňské linky, součástí bude trouba, varná deska…

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Olomouc - Hodolany, Fibichova

Nabízíme Vám k pronájmu pěkný byt o dispozici 2+1s malým balkonem nacházející se na ulici Fibichova v Olomouci části Hodolany blízko Hlavního vlakového nádraží. Byt se nachází v 1. patře dvou patrového cihlového domu, má výměru 58 m2 a pronajímá se…


TOPlist TOPlist