6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč/měsíc)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
okres Nový Jičín
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Byty k pronájmu Nový Jičín

Aktuálně se zde cena bytů na pronájem pohybuje od několika tisíc Kč do 20 000 Kč

Ceny bytů v okrese Nový Jičín

Cena bytů k pronájmu v okrese Nový Jičín se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč za měsíc do 20 000 Kč za měsíc.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty na pronájem v okrese Nový Jičín.

Jaké jsou byty k pronájmu v okrese Nový Jičín?

Na trhu v Novém Jičíně jsou v současné době nejpočetnější byty 1+kk a garsoniéry (8) v cenách od 6 200 Kč, následují byty 2+1 (7) od 9 000 Kč, byty 1+1 (6) od 8 000 Kč, byty 2+kk (4) od 8 000 Kč, byty 3+1 (3) od 12 000 Kč, byty 3+kk (2) od 18 000 Kč a byty 4+1 (1) od 15 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Pronájem bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je k pronájmu v okrese Nový Jičín, je byt za cenu 20 000 Kč za měsíc v obci Frenštát pod Radhoštěm, který má obytnou plochu 110 m2.

Lokality bytů na pronájem

V okrese Nový Jičín nabízíme byty v celkem 9 obcích. Vyberte si z obcí od největšího počtu nemovitostí: Pronájem bytů v Novém Jičíně (10), Pronájem bytů ve Frenštátě pod Radhoštěm (10), Pronájem bytů ve Starém Jičíně (4), Pronájem bytů ve Skotnici (2), Pronájem bytů v Jeseníku nad Odrou (1), Pronájem bytů v Kopřivnici (1), Pronájem bytů ve Fulneku (1), Pronájem bytů v Šenově u Nového Jičína (1), Pronájem bytů v Příboře (1).

Někdy se vyplatí nehledat byt jenom v daném okrese, ale porozhlédnout se po nemovitostech v sousedství. S okresem Nový Jičín sousedí 5 okresů, můžete tedy rozšířit hledání o okres Ostrava-město, Frýdek-Místek, Vsetín, Přerov a Opava.

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (11), klidná část obce (7).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Novém Jičíně s garáží nebo byty v Novém Jičíně s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (7) a 2. patře (7), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (3). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (1). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro okres Nový Jičín k pronájmu byty v bezvadném stavu (14), v dobrém stavu (11), po rekonstrukci (5).

Nájem bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v okrese Nový Jičín nabízejí nejčastěji jiné byty (6). V nabídce na pronájem jsou také zděné byty (4), panelové byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Nabídka bytů v okrese Nový Jičín dle inzerenta:

V Novém Jičíně a okolí pochází 31 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty na pronájem inzerují tyto realitky: Claris realitní kancelář s.r.o. (7), Dalphen Reality (4), DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o. (4), Dumrealit.cz - Pobočky po celé ČR (3), M&M reality holding a.s. (3), QARA s.r.o. (3), Reality Kocourek s.r.o. (3), Rybka Reality s.r.o (1), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1) a CENTURY 21 Česká republika (1).

Pronájem bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt k pronájmu v okrese Nový Jičín?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt k pronájmu v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v okrese Nový Jičín 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Novém Jičíně?

V okrese Nový Jičín působí 135 realitních makléřů, spadajících pod 55 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc, ostravskárealitní.cz Ostrava a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v okrese Nový Jičín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ing. Petr Podhajský, Ing., Ing. arch. Bohuslav Kunat, Renata Hrůzová, Ing. Daniel Rapák, Jaromír Kohut, Ing. Jan Simper, Monika Obert Morysová, Lucie Zajícová, Ing. Silvie Jemelíková a Viktor Akantis.

Nejvíce nemovitostí v okolí Nového Jičína nabízí Svobodová Markéta (22). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Pronájem bytu 1+1, 50m2, Nový Jičín, B. Martinů

Pronájem bytu 1+1, Nový Jičín, Bohuslava Martinů

Pronájem bytu 2+kk, 66m2, Frenštát pod Radhoštěm, nám. Míru

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje pronájem atraktivního, prostorného bytu 2+kk, o rozloze 66 m2, který je situován ve 2. patře domu přímo na náměstí Míru ve Frenštátě pod Radhoštěm. Byt prošel rekonstrukcí, vytápění a ohřev vody je zajištěn vlastním plynovým…

Pronájem bytu 1+1, 35m2, Frenštát pod Radhoštěm, Dráhy

Dumrealit.cz Vám zprostředkuje exkluzivně pronájem zrekonstruovaného 1 + 1, situovaného v přízemí rodinného domu v blízkosti centra obce. Majitel požaduje vratnou kauci ve výši dvou nájmů a provize RK je ve výši jednoho nájmu. Vytápění je zahrnuto v ceně nájmu,…

Pronájem bytu 2+1, 54m2, Frenštát pod Radhoštěm, Rožnovská

Pronájem bytu 2+1 Frenštát pod Radhoštěm, Rožnovská

Aktualizováno
12.200,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+1, 40m2, Nový Jičín, Bezručova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Podnájem bytu 1+1 s komorou, 40 m2, ul. Bezručova, Nový Jičín

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 28m2, Skotnice

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Nové rezidenční byty k pronájmu 1+kk, 2+1, Skotnice u Mošnova, parkování, zahrada, os.vl.

Pronájem bytu 3+1, 70m2, Nový Jičín, Máchova

Claris realitní kancelář s.r.o.

Pronájem bytu 3+1 v cihlovém domě na ulici Máchova. Byt se nachází ve čtvrtém podlaží a jeho výměra je cca 70m2. Je po čerstvé rekonstrukci podlah a kuchyně (nová, moderní kuchyňská linka s novou vestavnou troubou a varnou deskou), bodové osvětlení…

Pronájem bytu 4+1, 90m2, Fulnek - Stachovice

Pronájem bytu 4+1 (RD), Fulnek-Stachovice

Pronájem bytu 1+1, 37m2, Frenštát pod Radhoštěm, Školská čtvrť

Pronájem bytu 1+1 os. vl. FRENŠTÁT pod Radhoštěm, Školská čtvrť

Pronájem bytu 2+1, 63m2, Nový Jičín, Poděbradova

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Pronájem zařízeného bytu 2+1 s balkónem, 63 m2, ul. Poděbradova, Nový Jičín

Pronájem bytu 3+kk, 109m2, Šenov u Nového Jičína, Severní

Claris realitní kancelář s.r.o.

Pronájem atypicky řešeného podkrovního bytu v Šenově u Nového Jičína, ul. Severní. Byt je umístěn v klidném prostředí v bytovém domě na okraji obce. Celková výměra bytu činní 109 m2, z toho 72 m2 část bytu a 37 m2

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 47m2, Nový Jičín, Beskydská

Pronájem bytu 1+kk, 47 m?, Nový Jičín, ul. Beskydská

Pronájem bytu 2+kk, 35m2, Nový Jičín, Sokolovská

Pronájem, byt 2+kk, Nový Jičín, ul. Sokolovská

Pronájem bytu 3+1, 67m2, Frenštát pod Radhoštěm, Podkopčí

Dlouhodobý pronájem bytu 3+1 os. vl., Frenštát p.R., Podkopčí

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 18m2, Příbor, Čs. armády

Pronájem bytu 1+kk, 18 m?, Příbor, ul. Čs. armády

Pronájem bytu 2+1, 58m2, Kopřivnice, Štramberská

Pronájem bytu 2+1 58 m2 Štramberská, Kopřivnice

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 65m2, Skotnice

DĚLÁME REALITY SRDCEM s.r.o.

Nové rezidenční bydlení, velkometrážní 65m 1+kk k pronájmu Skotnice u Mošnova, parkování, zahrada

Aktualizováno
12.500,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Pronájem bytu 1+kk, garsoniery, 32m2, Nový Jičín, Generála Hlaďa

Claris realitní kancelář s.r.o.

Podnájem bytu 1+kk, výměra 32m2, v 3.NP bytového domu na ulici Gen.Hlaďa. Bytový dům prošel kompletní rekonstrukcí a byt je téměř nový. Dispozice bytu viz. půdorys. Cena nájmu uvedena bez záloh na energie 3.200Kč)). Internet k dispozici, nájemce si hradí samostatně. Byt je…

Aktualizováno
8.500,- Kč/měsíc
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist