6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Rychvald
V okruhu
Rychvald
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, Rychvald

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 1 795 000 Kč do 10 550 000 Kč

Ceny domů v obci Rychvald

Cena domů na prodej v obci Rychvald se momentálně pohybuje od 1 795 000 Kč do 10 550 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 8 325 Kč do 48 932 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Rychvald.

Jaké jsou domy na prodej v obci Rychvald?

Na trhu v Rychvaldu jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (12) v cenách od 1 795 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Rychvald na prodej nabízeny domy novostavby (3), v bezvadném stavu (3), v dobrém stavu (2), po rekonstrukci (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 700 000 Kč v obci Rychvald, který má obytnou plochu 240 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Rychvald se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2345 m2 má dům za cenu 9 700 000 Kč v obci Rychvald. Naopak nejmenší pozemek o výměře 529 m2 získáte při koupi domu v obci Rychvald za cenu 7 990 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Rychvald uvádějí následující informace: klidná část obce (8), centrum (1), okraj obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Rychvald nabízejí nejčastěji zděné domy (3). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (2), dřevěné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Rychvald

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu jsou v obci Rychvald také k dispozici tři domy v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Rychvald dle inzerenta:

V Rychvaldu a okolí pochází 12 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (2), Reality 11 (1), ByrFin Real Estate (1), CENTURY 21 Česká republika (1), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1), NEXT REALITY GROUP a.s. (1), Rybka Reality s.r.o (1), I.E.T. Reality, s.r.o. (1), Realitní kancelář STING, s.r.o. (1) a AMBRA REAL group s.r.o. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Rychvald?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Rychvald 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Rychvaldu?

V obci Rychvald působí 22 realitních makléřů, spadajících pod 16 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Rychvald

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, Karin Davidová, René Cechel, Martin Krentuš, František Kalina, Miroslav Zmuda, Petr Štěpánek, Tereza Spustová, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí (3). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 15

Prodej rodinného domu, 915m2, Rychvald, Michálkovická

Ve městě Rychvaldu Vám nabízím tento rodinný dům o dispozici 3+1 (4+kk), + sauna + garáž + sklep + prostorný půdní prostor vhodný k půdní vestavbě. Zděný dům z roku 1940 je postaven na kamenném základě o tloušťce cca 60 cm, což má samo o sobě perfektní vlastnosti,…

Prodej rodinného domu, 240m2, Rychvald, Záblatská

Nabízíme nadstandardní rodinný dům v Rychvaldě, zastavěna plocha 154 m2, a zahrada o rozloze 2191 m2. Dvoupodlažní, precizně udržovaný dům z roku 2004 o dispozici 4+1 je ideální a praktický pro rodinu s dětmi, nejen kvůli dispozici,…

Dražba rodinného domu, 5127m2, Rychvald

Rodinný dům má jedno nadzemní podlaží, částečně zvýšené. Pod zvýšenou částí se nachází sklepní prostory. Jedná se o dům ze smíšeného zdiva (část zděná, část dřevěná) s plechovou střechou a plastovými okny. Na objekt navazuje, ze strany vedoucí do zahrady, zastřešená…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.746.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Rychvald, Lesnická

V exkluzivním zastoupení nabízíme k prodeji rodinný dům 5KK o velikosti 125m2 v lukrativní lokalitě obce Rychvaldu na ulici Lesnická v blízkosti Ostravy. Dům se pyšní 2 NP s obrovskou terasou a dvěmi balkóny. V 1PP se nachází sklep, obrovská šatna, předsíň,…

Prodej rodinného domu, Rychvald

AMBRA REAL group s.r.o.

Námi nově inzerovaná nemovitost, rodinný dům s dvojgaráží v obci Rychvald, představuje zajímavou nabídku na klidné bydlení v rodinné atmosféře se vzrostlou zahradou ,v žádané obci s veškerou občanskou vybaveností a dobrou infrastrukturou.Zděný, dvoupodlažní dům,…

Prodej rodinného domu, 50m2, Rychvald, Finské domky

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele vám nabízíme k prodeji finský rodinný dům 2 + 1, 55 m2, s okrasnou zahradou, hospodářskou budovou a skleníkem v Rychvaldu na ulici Finské domky. Dispozice domu nabízí průchozí obývací pokoj, neprůchozí ložnici, kuchyň se…

Prodej rodinného domu, Rychvald, Vilová

Dovolujeme si Vám nabídnout rodinný dům 8+1, 2 koupelny, 2 toalety, dvou garáž. Dům se nachází v klidné lokalitě nedaleko centra Ostravy, na ulici Vilová. Velikost podlahové plochy je cca 400 m2, s pozemkem 1281 m2. V přízemí se nachází pokoje,…

Dražba rodinného domu, 375m2, Rychvald

Jedná se o přízemní, pravděpodobně podsklepený rodinný dům smíšené konstrukce (nebylo možné přesně fyzicky zaměřit a ověřit) bez využitého podkroví pod sedlovou a z části pultovou střechou krytou plechovou krytinou a vlnitou krytinou. Objekt je situovaný do nepravidelného…

Vyvolávací cena: 143.334,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Rychvald, Potoční

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme moderní a designové rodinné domy o velikosti 148m2 zastavěné plochy a 114m2 užitné plochy, které jsou umístěny na rozhraní Ostravy Michálkovic a Rychvaldu. Dům je ve vysokém PASIVNÍM standardu, (rekuperační jednotky, tepelné čerpadla). V celkové ceně, je…

Prodej rodinného domu, Rychvald, U Školky

Rychvald patří mezi oblíbená místa k rodinnému bydlení díky své skvělé dostupnosti do okolních měst, například přímo v centru Ostravy jste do patnácti minut! A taky jsem si jistá, že právě tady budete zažívat klid a pohodu s rodinou u bazénu. Tento…

Dražba rodinného domu, 412m2, Rychvald

RD Rychvald, podíl 1/9 Řadový krajní RD s 1.NP a půdním prostorem. RD stojí na pozemku o výměře 69m2 a k prodeji další pozemek o výměře 356m2, veden jako zahrada. ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde…

Vyvolávací cena: 42.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Rychvald

I.E.T. Reality, s.r.o.

Připravujeme elektronickou aukci prodeje rodinného domu s jednou bytovou jednotkou o dispozici 5+1, a to na ul. Myslivecká 1649 , Rychvald. Celková podlahová plocha je 186 m2. Součástí prodejní ceny jsou také pozemky vedené jako zahrada o celkové ploše…

Prodej rodinného domu, 200m2, Rychvald, Průjezdní

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Exkluzivně nabízíme rodinný dům, který je rozdělený na 3 samostatné bytové jednotky 4+1 s balkonem, 2+kk a 1+1 + v podkroví lze vybudovat ještě jednu bytovou jednotku 2+kk. Dům lze využít jak na pronájem s již rozdělenými bytovými jednotkami a nebo si z něj…

Prodej rodinného domu, Rychvald, Větrná

ByrFin Real Estate

Exkluzivně nabízíme prodej rodinného domu, který byl vystavěn v roce 2016 na úžasně klidném místě ve městě Rychvald. Dům má velmi dobrou dispozici a splňuje všechny parametry moderního bydlení. Dispozice domu je 4+kk o podlahové ploše 130m2 s možností…

Prodej rodinného domu, Rychvald, Větrná

CENTURY 21 Česká republika

Zkuste zavřít oči a představit si svůj život v tomto domě o výměře 122m2 užitné plochy. Ranní káva v prosluněném obývacím pokoji, oběd s přáteli na terase, hrající děti na pozemku o výměře 529m2, večerní program s rodinou u plápolajícího ohně…


TOPlist TOPlist