6 668 aktuálních nabídek
od 208 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 650 000 Kč do 60 000 000 Kč

Ceny domů v obci Ostrava

Cena domů na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od 650 000 Kč do 60 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 015 Kč do 278 288 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Ostrava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Ostravy nabízejí od 650 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (66) v cenách od 1 390 000 Kč, následují činžovní domy (14) od 5 250 000 Kč, chaty (4) od 650 000 Kč, vily (2) od 8 890 000 Kč a domy na klíč (1) .

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Ostrava na prodej nabízeny domy v dobrém stavu (25), v bezvadném stavu (22), k rekonstrukci (12), novostavby (7), po rekonstrukci (7), rozestavěné (2), ve fázi projektu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 990 000 Kč v obci Ostrava, který má obytnou plochu 300 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Ostrava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 6843 m2 má dům za cenu 12 900 000 Kč v obci Ostrava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 87 m2 získáte při koupi domu v obci Ostrava za cenu 8 500 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Ostrava nabízíme domy v celkem 29 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Přívozu (8), Domy na prodej v Muglinově (6), Domy na prodej v Krásném Poli (6), Domy na prodej v Zábřehu (6), Domy na prodej v Nové Bělé (5), Domy na prodej v Michálkovicích (5), Domy na prodej v Slezské Ostravě (4), Domy na prodej v Moravské Ostravě (4), Domy na prodej ve Výškovicích (4), Domy na prodej ve Svinově (3), Domy na prodej v Heřmanicích (3), Domy na prodej v Hošťálkovicích (3), Domy na prodej v Třebovicích (3), Domy na prodej ve Vítkovicích (3), Domy na prodej v Radvanicích (3).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Slezská Ostrava (20), Domy na prodej MČ Moravská Ostrava a Přívoz (11), Domy na prodej MČ Ostrava-Jih (8), Domy na prodej MČ Ostrava-Nová Bělá (5), Domy na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Krásné Pole (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Hošťálkovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Třebovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Svinov (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Vítkovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Plesná (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Stará Bělá (1), Domy na prodej MČ Ostrava-Poruba (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Ostrava uvádějí následující informace: klidná část obce (47), centrum (9), okraj obce (8), rušná část obce (2), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné domy (32). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (12), dřevěné domy (4), panelové domy (1), kamenné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Ostrava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 5 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 85 domů z nabídky realitních kanceláří a 2 domy jsou nabízené bez realitky. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: Reality 11 (9), M&M reality holding a.s. (9), I.E.T. Reality, s.r.o. (8), AZET Reality (6), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), CENTURY 21 Česká republika (6), Realitní kancelář STING, s.r.o. (5), BO! reality a finance (4), Ostravský realitní servis s.r.o. (3) a Rybka Reality s.r.o (3). Další 2 domy jsou přímo od majitele bez realitky.

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 4 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Ostravě?

V obci Ostrava působí 267 realitních makléřů, spadajících pod 81 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Petra Tvardková, Matěj Spilko, Jakub Láryš, Kateřina Vlachopulosová, Ing. Roman Cilný, Bert Ramp, Pavel Kubín, Magdaléna Véberová, Ing. Jarmila Špirutová a František Kalina.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Petra Tvardková (47). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 92

Prodej rodinného domu, 210m2, Ostrava - Zábřeh, Chalupníkova

Naše společnost Vám nabízí dvougenerační rodinný dům se zahradou ve velmi žádané lokalitě vilové čtvrti. Příjezd z obecní komunikace. Zděný dům je celopodsklepený a má 3 nadzemní podlaží. Samotná nemovitost je vhodná ke klasickému bydlení nebo může posloužit jako sídlo firmy. 1.…

Prodej rodinného domu, 250m2, Ostrava - Kunčičky, Střádalů

Nabízíme k prodeji prostorný, dvoupatrový, podsklepený dům o velikosti cca 250 m2 podlahové plochy. Dům se nachází v Ostravě - Kunčičky v klidné části a je vhodný jako dvougenerační. V přízemí se nachází čtyři pokoje, koupelna s wc, kuchyň…

Prodej rodinného domu, 300m2, Ostrava - Hrabová, U Kotelny

Nabízíme k prodeji rodinný dům v lokalitě Hrabová na ul. U Kotelny. Jedná se o dvougenerační dům. V suterénu je garáž pro 2 auta a místnost, která může sloužit k podnikání jako provozovna s WC a přístupem po schodišti do 1.NP, kde je kuchyň,…

Prodej činžovního domu, 327m2, Ostrava - Přívoz, Dobrovského

Reality 11 Vám zprostředkují prodej obytného dom s 5 byty na vlastním pozemku s vlastní zahradou a přístupem po obecní komunikaci v centru Ostravy. Nemovitost je investiční příležitostí, čistý nájem činí 61.000,- Kč/měsíc, ročně tedy 732 000,- Kč. Návratnost ceny domu vč.…

Prodej činžovního domu, 555m2, Ostrava - Moravská Ostrava, Jílová

Reality 11 Vám zprostředkují prodej bytového domu 555 m2, rozděleného Prohlášením vlastníka na 6 velkých bytů 2+1 po 65 m2 s balkóny na vlastním pozemku a přístupem po obecní komunikaci v centru Moravské Ostravy, ul. Jílová. Dům je investiční…

Prodej rodinného domu, 538m2, Ostrava - Svinov, Evžena Rošického

prodej nově zrekonstruovaného luxusního rodinného domu 316 m2 5+1 plus suterén 2+kk s pozemkem 538 m2 a garáží. Dům prošel kompletní rekonstrukci, zůstalo jen obvodové zdivo. Provedena izolace, zateplení 16 cm polystyrenem, (zatepleny i stropy…

Prodej rodinného domu, 2300m2, Ostrava - Michálkovice, Michálkovice

Reality 11 Vám zprostředkují prodej zajímavého, dvojgeneračního rodinného domu o dispozici 4+1 a 1+1 + restaurace (možnost i jiného využití) + garáž, v klidné části Ostravy, Michálkovice. Nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě, stav domu je velmi dobrý, původní,…

Prodej činžovního domu, 681m2, Ostrava - Přívoz, Jirská

Reality 11 Vám zprostředkují prodej třípatrového bytového domu 681 m2 s prostorem restaurace v přízemí a 10 byty 2+1 v Ostravě Přívoze, na ul. Jirské, v blízkém dosahu dálnice D1 a přivaděče do Ostravy - Přívozu. Dům je investiční…

Prodej domu na klíč, 1m2, Ostrava - Michálkovice, Holandská

Reality 11 Vám zprostředkují pohodové bydlení v nízkonákladových zateplených dřevostavbách 2+1 36 m2 s verandou 4m2 přímo od německého investora stavby, na Vašem pozemku. Domek má rozměry 9x4 m2, je zde vstupní předsíňka, obývací pokoj a ložnice…

Prodej činžovního domu, 193m2, Ostrava - Přívoz, Božkova

Reality 11 Vám zprostředkují prodej obytného dom se 3 byty na vlastním pozemku s vlastní zahradou a přístupem po obecní komunikaci v centru Ostravy. Nemovitost je investiční příležitostí, čistý nájem činí 36.000,- Kč/měsíc, ročně tedy 432 000,- Kč. Návratnost ceny domu vč.…

Prodej rodinného domu, 330m2, Ostrava - Hošťálkovice, Výhledy

Reality 11 Vám zprostředkují prodej atraktivní novostavby dvoupodlažního rodinného domu 4+1 158 m2 v žádané lokalitě Ostravy - Hošťálkovic. Dům je ihned k nastěhování, dispozice domu je 4+1 se dvěma terasami, garáží a zahradou. V přízemí je zádveří se vstupem…

Prodej činžovního domu, 780m2, Ostrava - Přívoz, Dobrovského

Reality 11 Vám zprostředkují prodej dvou obytných domů s 8 byty na vlastním pozemku s vlastní zahradou a přístupem po obecní komunikaci v centru Ostravy, ul. Božkova a Dobrovského. Domy jsou investiční příležitostí, čistý nájem činí 96.000,- Kč/měsíc, ročně tedy 1 152…

Dražba rodinného domu, 811m2, Ostrava - Michálkovice

Ideální spoluvlastnický podíl povinného o velikosti 1/3 na níže uvedených nemovitých věcech, a to: -pozemek p.č. St. 1200, o výměře 65 m2, zastavěná plocha a nádvoří, součástí je stavba: Michálkovice, rod. dům, stavba stojí na pozemku p.č.: St. 1200,…

Novinka
Vyvolávací cena: 389.333,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 717m2, Ostrava - Heřmanice, Gruntovní

LeoReal Uherské Hradiště

Nabízím k prodeji samostatně stojící rodinný dům s garáží a zahradou stojící na pozemku o  celkové rozloze 717m2 v Obci Ostrava - Heřmanice ve velmi klidné a příjemné lokalitě. Domek je patrový, kdy v 1NP jsou dva pokoje, kuchyně wc a koupelna…

Dražba rodinného domu, 108m2, Ostrava - Michálkovice, Briketářská

Rodinný dům, Ostrava – Michálkovice, podíl 1/3. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Novinka
Vyvolávací cena: 1.450.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, 120m2, Ostrava - Kunčice

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního podsklepeného rodinného domu 4+1, se dvěma garážemi a zahradou na pozemku o celkové ploše 798 m2. Dům je po částečné rekonstrukci (plastová okna, vchodové dveře, elektřina v mědi). V prvním podlaží je velká kuchyně a prostorný…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Hošťálkovice, Aleje

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji světlý RD 4+KK s uzavřenou zahrádkou/terasou zajišťující naprosté soukromí s možností krytého parkovacího stání. Dům bude zkolaudován ve 4. čtvrtletí 2023. Řadový koncový RD je cihlový, nepodsklepený, s pultovou střechou. Okna plastová,…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Hošťálkovice, Aleje

CENTURY 21 Česká republika

Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji světlý RD 4+KK s garáží a uzavřenou zahrádkou/terasou zajišťující naprosté soukromí s možností krytého parkovacího stání. Dům bude zkolaudován ve 4. čtvrtletí 2023. Řadový koncový RD je cihlový, nepodsklepený, s pultovou střechou. Okna…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Těšínská

Nabízíme prodej rodinného domu o dvou bytových jednotkách. V 1.NP je byt 3+1, ve 2.NP 4+1. Dům je po nákladné nadstandartní rekonstrukci, každý byt má moderní krb, prostornou koupelnu s vanou i sprchovým koutem. Vše je laděno v moderním stylu. Byt v 1.NP má…

Prodej rodinného domu, 140m2, Ostrava - Muglinov, Zemanská

Nabízíme k prodeji RD s pozemkem o celkové výměře 601 m2 a samostatně stojící garáží, který je situován v lokalitě u řeky, za kterou se nachází Komenského sady. Dům je stavbou postavenou v 60-tých letech. Majitel provedl kompletní výměnu…


TOPlist TOPlist