7 935 aktuálních nabídek
od 203 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 29 950 000 Kč

Ceny domů v obci Ostrava

Cena domů na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 29 950 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Ostrava. Rekreační objekty, jako jsou chaty a chalupy, se v oblasti Ostravy nabízejí od 700 000 Kč.

Jaké jsou domy na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (79) v cenách od 90 000 Kč, následují činžovní domy (12) od 5 200 000 Kč, chaty (10) od 700 000 Kč a vily (2) od 10 490 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Ostrava na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (33), v dobrém stavu (27), po rekonstrukci (12), novostavby (9), k rekonstrukci (7), ve fázi projektu (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 3 490 000 Kč v obci Ostrava, který má obytnou plochu 400 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Ostrava se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2450 m2 má dům za cenu 12 700 000 Kč v obci Ostrava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 87 m2 získáte při koupi domu v obci Ostrava za cenu 8 300 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Ostrava nabízíme domy v celkem 29 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej v Radvanicích (12), Domy na prodej v Muglinově (8), Domy na prodej v Slezské Ostravě (7), Domy na prodej v Zábřehu (7), Domy na prodej v Nové Bělé (5), Domy na prodej v Petřkovicích (5), Domy na prodej v Mariánských Horách (5), Domy na prodej ve Vítkovicích (5), Domy na prodej v Michálkovicích (4), Domy na prodej v Moravské Ostravě (4), Domy na prodej v Hrabové (4), Domy na prodej v Krásném Poli (3), Domy na prodej v Plesné (3), Domy na prodej v Hrušově (3), Domy na prodej v Přívozu (3).

Domy si můžete vybrat také dle městských částí: Domy na prodej MČ Slezská Ostrava (22), Domy na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (12), Domy na prodej MČ Ostrava-Jih (7), Domy na prodej MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (6), Domy na prodej MČ Moravská Ostrava a Přívoz (6), Domy na prodej MČ Ostrava-Nová Bělá (5), Domy na prodej MČ Ostrava-Petřkovice (5), Domy na prodej MČ Ostrava-Hrabová (4), Domy na prodej MČ Ostrava-Vítkovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Plesná (3), Domy na prodej MČ Ostrava-Třebovice (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Krásné Pole (2), Domy na prodej MČ Ostrava-Polanka nad Odrou (1), Domy na prodej MČ Ostrava-Stará Bělá (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Ostrava uvádějí následující informace: klidná část obce (64), centrum (11), okraj obce (4), polosamota (2), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné domy (19). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (13), dřevěné domy (9) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce domů v obci Ostrava

Kromě domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 6 domů v dražbě či v aukci.

Nabídka domů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 103 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (36), I.E.T. Reality, s.r.o. (9), Realitní kancelář STING, s.r.o. (9), NEXT REALITY GROUP a.s. (6), AZET Reality (5), Reality 11 (4), Ostravský realitní servis s.r.o. (4), Rybka Reality s.r.o (4), CENTURY 21 Česká republika (3) a KP global property s.r.o. (2).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 13 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Ostravě?

V obci Ostrava působí 311 realitních makléřů, spadajících pod 86 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bert Ramp, Kateřina Vlachopulosová, Petra Tvardková, Michal Lesňák, Ing. Roman Cilný, Ing. Petr Fiala, Pavel Kubín, Jakub Láryš, Vojtěch Petruňa a Ing. Tomáš Vehovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Demčáková Radka (40). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 112

Prodej rodinného domu, 538m2, Ostrava - Svinov, Evžena Rošického

prodej nově zrekonstruovaného luxusního rodinného domu 316 m2 5+1 plus suterén 2+kk s pozemkem 538 m2 a garáží. Dům prošel kompletní rekonstrukci, zůstalo jen obvodové zdivo. Provedena izolace, zateplení 16 cm polystyrenem, (zatepleny i stropy…

Prodej rodinného domu, 2300m2, Ostrava - Michálkovice, Michálkovice

Reality 11 Vám zprostředkují prodej zajímavého, dvojgeneračního rodinného domu o dispozici 4+1 a 1+1 + restaurace (možnost i jiného využití) + garáž, v klidné části Ostravy, Michálkovice. Nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě, stav domu je velmi dobrý, původní,…

Prodej vily, Ostrava - Radvanice, Šmídova

I.E.T. Reality, s.r.o.

Připravujeme elektronickou aukci prodeje rodinného domu s jednou bytovou jednotkou o dispozici 5+1, a to na ul. Šmídova 802/4, Ostrava - Radvanice. Celková podlahová plocha je 150 m2. Součástí prodejní ceny jsou také pozemky vedené jako zahrada…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Radvanice, Šmídova

I.E.T. Reality, s.r.o.

Připravujeme elektronickou aukci prodeje rodinného domu s jednou bytovou jednotkou o dispozici 4+1, a to na ul. Šmídova 1168/2, Ostrava - Radvanice. Celková podlahová plocha je 136 m2. Součástí prodejní ceny jsou také pozemky vedené jako zahrada…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Radvanice, Těžní

I.E.T. Reality, s.r.o.

Připravujeme elektronickou aukci prodeje 1/2 finského domu s jednou bytovou jednotkou o dispozici 2+1, a to na ul. Těžní 982/17, Ostrava-Radvanice. Celková podlahová plocha je 56 m2. Součástí prodejní ceny jsou také pozemky vedené jako zahrada o celkové…

Prodej činžovního domu, 681m2, Ostrava - Přívoz, Jirská

Reality 11 Vám zprostředkují prodej třípatrového bytového domu 681 m2 s prostorem restaurace v přízemí a 10 byty 2+1 v Ostravě Přívoze, na ul. Jirské, v blízkém dosahu dálnice D1 a přivaděče do Ostravy - Přívozu. Dům je investiční…

Prodej činžovního domu, 780m2, Ostrava - Přívoz, Dobrovského

Reality 11 Vám zprostředkují prodej dvou obytných domů s 8 byty na vlastním pozemku s vlastní zahradou a přístupem po obecní komunikaci v centru Ostravy, ul. Božkova a Dobrovského. Domy jsou investiční příležitostí, čistý nájem činí 96.000,- Kč/měsíc, ročně tedy 1 152…

Prodej rodinného domu, 270m2, Ostrava - Petřkovice, Koblovská

Jde to i bez hypotéky - nově možnost financování kupní ceny formou měsíčních splátek nájmu. Jste velká rodina a hledáte rodinný dům s možností rekonstrukce dle vlastních představ? V tom případě máme pro Vás ideální nemovitost. Ve výhradním zastoupení majitele Vám…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Polanka nad Odrou, Za Humny

Broker Consulting, a.s.

Hledáte klidné a hezké bydlení s výbornou dopravní dostupností do dalších městských částí Ostravy??? Ve výhradním zastoupení majitele vám nabízíme tento nově postaveného rodinný dům. K dispozici je rovněž prostorná zahrada 900 m2, jejíž výhodou je nepochybně…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Paskovská

Exkluzivně nabízíme prodej rodinného domu a garážové budovy, kterou je možné také rekonstruovat na rodinné bydlení. Dům sloužil jako reprezentativní sídlo firmy. V přízemí budovy naleznete vstupní halu s průchodem do prostorné místnosti s otevřeným krbem…

Dražba rodinného domu, 349m2, Ostrava - Slezská Ostrava

RD se zahradou, Slezská Ostrava, podíl 1/12 ,,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou…

Novinka
Vyvolávací cena: 100.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej chaty, Ostrava, Kyjovická

Nabízíme krásnou částečně zděnou chatu s užitnou plochou 70m2. Chata se nachází u potůčku v klidné, malé zahrádkářské kolonii na okraji Ostravy - Krásné Pole. Aktuálně je před dokončením dle vlastních představ, voda i elektřina jsou zavedeny do chaty…

Prodej rodinného domu, 400m2, Ostrava, Rolnická

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Vážení klienti, pokud hledáte klidné vesnické bydlení v rodinném domě a přitom s výbornou dopravní dostupností, mám pro Vás tento krásný rodinný dům v ostravské Nové Vsi. Je zcela obyvatelný v aktuální podobě (majitelé se budou stěhovat) nebo si jej můžete rekonstruovat dle…

Prodej rodinného domu, 70m2, Ostrava, Balbínova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme Vám ke koupi rodinný dům v Petřkovicích. Dispozice domu 3+kk . V suterénu domu se nachází garáž a sklepní prostory. Dům je v původním technickém stavu a je určen k celkové rekonstrukci dle vlastních představ. V podkroví možnost vybudování dalších…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Kunčičky, Vratimovská

BO! reality a finance

BO! Vám exkluzivně nabízí k prodeji rodinný dům v Ostravě - Kunčičkách na ulici Vratimovská. Dům je úplně podsklepený, má 2 nadzemní podlaží a půdu, ta je obytná. Každé patro tohoto domu má podlahovou plochu 121 m². Stav objektu je vhodný k rekonstrukci dle…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Krčmarských

Nabízíme k prodeji nadstandardní rodinný dům v atraktivní lokalitě Ostravy - Nové Bělé v příjemném a klidném místě. Dům s vyhřívaným zastřešeným bazénem, vířivkou, saunou, prostornou garáží pro 2 auta a tepelným čerpadlem pro vytápění a ohřev vody (varianta…

Aktualizováno
14.950.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Ostrava, Hladnovská

Nabízíme k prodeji vilu v atraktivní lokalitě Slezské Ostravy s výbornou dostupností vhodnou jako sídlo firmy, kanceláře, ordinace či jiné široké využití dle potřeby. Vilu lze také upravit na bydlení. Objekt prošel rozsáhlou rekonstrukcí (poslední úpravy 2 podlaží před 3…

Prodej rodinného domu, 250m2, Ostrava - Výškovice, Husarova

Nabízíme k prodeji dvougenerační rodinný dům o velikosti cca 230 m2 podlahové plochy, který se nachází v atraktivní lokalitě Výškovic. Dům je rozdělen na dvě bytové jednotky. V 1. podlaží se nachází 4 pokoje, kuchyň, koupelna a wc. V 2. podlaží…

Dražba rodinného domu, 452m2, Ostrava - Přívoz

Dům je podsklepený a má využité podkroví. V letech 2008 – 2016 byla provedena průběžná rekonstrukce. V domě o výměře 152 m2, se nachází dva sklepy, kotelna, v přízemí potom zádveří, dva pokoje, kuchyň, chodba, koupelna, samostatné WC, v podkroví…

Aktualizováno
Vyvolávací cena: 2.920.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Ostrava, Příkopní

Jestliže hledáte prostorný dům, chcete bydlet v naprosto klidném prostředí a mít komfort, pak je tento dům pro Vás možná tím pravým. Jedná se o dům, kdy v přízemí nalezneme předsíň se šatnou, dále kuchyň s jídelnou a spíží, prostor pro bazén, obývací pokoj,…


TOPlist TOPlist