5 581 aktuálních nabídek
od 205 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Bohumín
V okruhu
Bohumín
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Rodinné domy na prodej, Bohumín

Aktuálně se zde cena domů k prodeji pohybuje od 3 650 000 Kč do 15 000 000 Kč

Ceny domů v obci Bohumín

Cena domů na prodej v obci Bohumín se momentálně pohybuje od 3 650 000 Kč do 15 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,19 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 16 016 Kč do 65 819 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější domy k prodeji v obci Bohumín.

Jaké jsou domy na prodej v obci Bohumín?

Na trhu v Bohumíně jsou v současné době nejpočetnější rodinné domy (12) v cenách od 3 650 000 Kč, následují činžovní domy (1) od 15 000 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Bohumín na prodej nabízeny domy v bezvadném stavu (4), po rekonstrukci (3), novostavby (3), v dobrém stavu (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 349 000 Kč v obci Bohumín, který má obytnou plochu 323 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Bohumín se dají právě teď najít domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 2147 m2 má dům za cenu 6 590 000 Kč v obci Bohumín. Naopak nejmenší pozemek o výměře 210 m2 získáte při koupi domu za cenu 3 990 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality domů k prodeji

V obci Bohumín nabízíme domy v celkem 5 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Domy na prodej ve Skřečoni (5), Domy na prodej v Záblatí (3), Domy na prodej v Novém Bohumíně (2), Domy na prodej ve Starém Bohumíně (2), Domy na prodej v Pudlově (1).

Poloha domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti domů k prodeji v obci Bohumín uvádějí následující informace: klidná část obce (6), centrum (4), polosamota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Bohumín nabízejí nejčastěji zděné domy (3). V nabídce k prodeji jsou také jiné domy (3), dřevěné domy (1) či domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka domů v obci Bohumín dle inzerenta:

V Bohumíně a okolí pochází 13 domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde domy k prodeji inzerují tyto realitky: AMBRA REAL group s.r.o. (2), M&M reality holding a.s. (2), AZET Reality (1), HVB Real Estate s.r.o. (1), Dalphen Reality (1), reality Hlavenková s.r.o. (1), ostravskárealitní.cz (1), BIDLI reality, a.s. (1), ORCA ESTATE a.s. (1) a STING Reality s.r.o. (1).

Prodej domů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy domů:

Jak najít vhodný dům na prodej v obci Bohumín?

Pokud máte konkrétní představu domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Bohumín 1 novinka, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout dům v Bohumíně?

V obci Bohumín působí 25 realitních makléřů, spadajících pod 19 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Bohumín

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Lenka Sendžová, René Cechel, František Kalina, Karin Davidová, Miroslav Zmuda, Marie Kostomlatská, Gabriela Árnason, Markéta Mohylová, Jaromír Kohut a Martina Nedojedlá.

Nejvíce nemovitostí v okolí Karviné nabízí Rybářová Věra (2). Pokud chcete prodat či pronajmout dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 13

Prodej rodinného domu, 160m2, Bohumín - Skřečoň

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej dvoupodlažního (dvougeneračního) podsklepeného domu na pozemku o celkové ploše 1 412 m2. Součástí je garáž v suterénu domu a za domem bývalá hospodářská budova, nyní po rekonstrukci k využití k podnikatelským účelům nebo k odpočinku. Vedle…

Prodej činžovního domu, 488m2, Bohumín - Nový Bohumín

Prodej činžovního domu 760 m², Bohumín - Nový Bohumín

Prodej rodinného domu, Bohumín - Skřečoň

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, Rodinný dům 3+1, 150 m2 - Bohumín-Skřečoň

Prodej rodinného domu, Bohumín, Boční

Prodej rodinného domu 6+1, 220 m?, Bohumín, ul. Boční

Prodej rodinného domu, Bohumín - Skřečoň

AMBRA REAL group s.r.o.

Prodej, Rodinné domy, 4+1 Bohumín - Skřečoň

Prodej rodinného domu, Bohumín - Záblatí, Anenská

Prodej rodinného domu 4+kk 109 m2 v Bohumíně, RD 4+kk 109 m2 Anenská Bohumín

Prodej rodinného domu, 323m2, Bohumín, Štefánikova

STING Reality s.r.o.

Hledáte dům k bydlení či k podnikání cca 15min po dálnici od Ostravy? Dovolujeme si Vám nabídnout ve výhradním zastoupení majitele rodinný dům 7+2, dvojgaráž, pozemek 1311 m2 (včetně zastavěné plochy 323m2), ul. Štefánikova, Nový Bohumín, Bohumín. Jedná se…

Prodej rodinného domu, 179m2, Bohumín - Starý Bohumín

BIDLI reality, a.s.

Láká Vás bydlení v rodinném domku v centru města? Chcete si užívat klidu a soukromí, ale zároveň nechcete dojíždět za občanskou vybaveností? Zajímá Vás možnost dokončit si rekonstrukci podle svých představ? Pokud jste odpověděli ano, pak čtěte pozorně, protože tato…

Prodej rodinného domu, 80m2, Bohumín - Záblatí, Sokolská

Prodej, rodinný dům 3+kk, Bohumín Záblatí, 80 m2, pozemek 677 m2

Prodej rodinného domu, Bohumín, Anenská

Prodej rodinného domu, 99 m?, Bohumín, ul. Anenská

Prodej rodinného domu, 107m2, Bohumín - Skřečoň, 1. máje

dům o dvou bytových jednotkách 3+1 a garáže, v Bohumíně


TOPlist TOPlist