8 062 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od několika tisíc Kč do 33 000 000 Kč

Ceny rodinných domů v obci Ostrava

Cena rodinných domů na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od několika tisíc Kč do 33 000 000 Kč.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v obci Ostrava.

Jaké jsou domy na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (91) v cenách od 90 000 Kč, následují činžovní domy (21) od 3 100 000 Kč, chaty (8) od 750 000 Kč, vily (2) od 10 490 000 Kč a dvougenerační domy (1) od 7 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Ostrava na prodej nabízeny rodinné domy v bezvadném stavu (27), v dobrém stavu (23), po rekonstrukci (12), novostavby (10), k rekonstrukci (5), ve fázi projektu (3), rozestavěné (2).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 9 990 000 Kč v obci Ostrava, který má obytnou plochu 300 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Ostrava se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8214 m2 má rodinný dům za cenu 33 000 000 Kč v obci Ostrava. Naopak nejmenší pozemek o výměře 160 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci Ostrava.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V obci Ostrava nabízíme rodinné domy v celkem 27 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Rodinné domy na prodej v Radvanicích (8), Rodinné domy na prodej v Muglinově (7), Rodinné domy na prodej v Zábřehu (7), Rodinné domy na prodej v Michálkovicích (7), Rodinné domy na prodej v Hrušově (5), Rodinné domy na prodej v Slezské Ostravě (5), Rodinné domy na prodej v Plesné (4), Rodinné domy na prodej v Petřkovicích (4), Rodinné domy na prodej v Heřmanicích (4), Rodinné domy na prodej v Mariánských Horách (4), Rodinné domy na prodej ve Staré Bělé (4), Rodinné domy na prodej v Hošťálkovicích (3), Rodinné domy na prodej v Nové Bělé (3), Rodinné domy na prodej v Koblově (3), Rodinné domy na prodej v Hrabové (3).

Rodinné domy si můžete vybrat také dle městských částí: Rodinné domy na prodej MČ Slezská Ostrava (24), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (9), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Jih (9), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (6), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky (4), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Plesná (4), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Petřkovice (4), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Stará Bělá (4), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Polanka nad Odrou (3), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Hošťálkovice (3), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Nová Bělá (3), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Hrabová (3), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Třebovice (2), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Svinov (2), Rodinné domy na prodej MČ Ostrava-Vítkovice (1).

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v obci Ostrava uvádějí následující informace: klidná část obce (60), centrum (13), okraj obce (4), polosamota (2), samota (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Ostrava nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (18). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (15), dřevostavbydřevěné rodinné domy (7), montované rodinné domy (1) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v obci Ostrava

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Ostravě také k dispozici 5 rodinných domů v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 91 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (25), I.E.T. Reality, s.r.o. (8), Rybka Reality s.r.o (8), Realitní kancelář STING, s.r.o. (6), AZET Reality (5), Dalphen Reality (3), NEXT REALITY GROUP a.s. (3), Broker Consulting, a.s. (3), Reality 11 (3) a Ostrafin Reality s.r.o. (3).

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 9 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Ostravě?

V obci Ostrava působí 74 realitních makléřů, spadajících pod 29 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bert Ramp, Michal Lesňák, Petra Tvardková, Ing. Roman Cilný, Jakub Láryš, Vojtěch Petruňa, Ing. Petr Fiala, František Kalina, Lucie Zajícová a Ing. Zuzana Peer.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí (5). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 94

Prodej rodinného domu, 2300m2, Ostrava - Michálkovice, Michálkovice

Reality 11 Vám zprostředkují prodej zajímavého, dvojgeneračního rodinného domu o dispozici 4+1 a 1+1 + restaurace (možnost i jiného využití) + garáž, v klidné části Ostravy, Michálkovice. Nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě, stav domu je velmi dobrý, původní,…

Prodej rodinného domu, 1000m2, Ostrava - Slezská Ostrava, Marešova

Reality 11 Vám zprostředkují jedinečnou možnost pořízení svého rodinného domu s udržovanou, prostornou zahradou, terasou, a to za cenu bytu v Ostravě. Jedná se o samostatnou polovinu dvojdomku, o dispozici 2+1+garáž, v klidné lokalitě Ostrava - Slezská…

Prodej rodinného domu, 538m2, Ostrava - Svinov, Evžena Rošického

prodej nově zrekonstruovaného luxusního rodinného domu 316 m2 5+1 plus suterén 2+kk s pozemkem 538 m2 a garáží. Dům prošel kompletní rekonstrukci, zůstalo jen obvodové zdivo. Provedena izolace, zateplení 16 cm polystyrenem, (zatepleny i stropy…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Čtvercová

Rodinný dům nebo investiční příležitost ? To už nechám na vás. Tento dům v sobě ukrývá 3 bytové jednotky s vlastními vstupy. Dispozice bytů je 3kk a jsou po kompletní a velmi vkusné rekonstrukci, takže žádné další investice vás nečekají. První mezonetový byt 3kk…

Prodej rodinného domu, 230m2, Ostrava - Hrabová, Mlynářská

Hledáte rodinný dům pro svou větší rodinu? Hledáte dům jako zázemí firmy a s vedlejší stavbou jako dílna či výrobna? Hledáte dům, kde se dá hodně ušetřit za energie, které jsou den ode dne dražší? Fotovoltaika a kotel na tuhá paliva jsou zde a šetří. Hledáte dům,…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Radvanice, Pulkavova

TB reality & invest s.r.o.

Chtěli byste bydlet ve městě a přitom využívat klid venkova? Máme pro Vás exkluzivní nemovitost, na které se dá dokonce vydělat. Nabízíme k prodeji velký rodinný dům, který je v současné době rozdělen na dvě bytové jednotky. K domu náleží zahrada, na které…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Michálkovice, Slunná

CENTURY 21 Česká republika

- Prodej projektu 7 rodinných domů + Stavebního Povolení na výstavbu 7 rodinných domů + Pozemku. - V zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji stavební pozemek na výstavbu 7 rodinných domu v lokalitě Ostrava - Michálkovice Ulice Slunná.Jedná se o zajímavý…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Heřmanice, K Lesu

Pokud hledáte krásné velkorysé bydlení v těsné blízkosti centra Ostravy a zároveň toužíte žít v klidném a bezpečném místě, nabízíme Vám možnost vytvoření nádherného luxusního bydlení ve Vašem vlastním bytovém domě. Exkluzivně Vám tak nabízíme k prodeji dům s 80tiletou…

Prodej rodinného domu, 88m2, Ostrava - Koblov, Na Tabulkách

TRIMEX REALITY, a.s.

Nabízíme Vám k prodeji přízemní řadový rodinný dům o dispozici 3+kk v Ostravě části Koblov. Dům byl kolaudován v roce 2011 a prodává se částečně zařízený nábytkem včetně krbových kamen, venkovní markýzy a zahradního domku. Před domem je venkovní stání pro dvě vozidla…

Prodej rodinného domu, Ostrava

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji rodinný dům v Ostravě - Nové Bělé v uzavřeném areálu. Jedná se o novostavbu s energetickou úsporou. Dům má dvě podlaží. V prvním patře je kuchyň spojená s obývákem, ze kterého se vstupuje na francouzským oknem na zahradu,…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Zábřeh, Uralská

Tento multifunkční dům je zajímavý nejen kvůli skvělému umístění ve městě, ale také díky svojí velikosti. Předmětem prodeje je prostorný třípodlažní dům, který nabízí spoustu možností využití. Ve třech podlažích naleznete 450 m2 užitné plochy, která je rozdělena…

Prodej rodinného domu, Ostrava - Muglinov, Křížkovského

Předmětem prodeje je polovina řadového rodinného domu na ulici Křižkovského v Ostravě. Jedná se o dvoupodlažní cihlový dům, který je umístěn ve velmi klidné a pěkné lokalitě. V 1. NP se nachází 1 pokoj, kuchyně, koupelna a toaleta. Ve 2. NP domu jsou další 3…

Prodej rodinného domu, 250m2, Ostrava - Výškovice, Husarova

Nabízíme k prodeji dvougenerační rodinný dům o velikosti cca 230 m2 podlahové plochy, který se nachází v atraktivní lokalitě Výškovic. Dům je rozdělen na dvě bytové jednotky. V 1. podlaží se nachází 4 pokoje, kuchyň, koupelna a wc. V 2. podlaží…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Oborného

Ráda bych Vám představila tento dům, který disponuje dvěma bytovýma jednotkama 5+1 a 4+1. Dohromady má necelých 230 m2, tak je již na Vás zda využijete jako dvougenerační bydlení nebo si probouráme jednotky a vznikne velmi prostorný bungalov. K domu také náleží…

Prodej rodinného domu, 300m2, Ostrava - Hrabová, U Kotelny

Nabízíme k prodeji rodinný dům v lokalitě Hrabová na ul. U Kotelny. Jedná se o dvougenerační dům. V suterénu je garáž pro 2 auta a místnost, která může sloužit k podnikání jako provozovna s WC a přístupem po schodišti do 1.NP, kde je kuchyň,…

Dražba rodinného domu, 88m2, Ostrava - Michálkovice, U Hrušky

Centrum aukcí.cz s.r.o.

Rodinný dům, Ostrava-Michálkovice. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů z Insolvenčního rejstříku…

Vyvolávací cena: 2.856.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Ostrava, Záhumenní

Exkluzivně nabízíme prodej novostavby rodinného domu v lokalitě Ostrava - Poruba. Dům je ve výstavbě a předpoklad jeho dokončení je polovina roku 2023. Výhodou je tedy možnost realizace interiéru dle představ budoucího majitele. Celková výměra pozemku je 1110 m? a součástí…

Prodej rodinného domu, 210m2, Ostrava - Zábřeh, Chalupníkova

Naše společnost Vám nabízí dvougenerační rodinný dům se zahradou ve velmi žádané lokalitě vilové čtvrti. Příjezd z obecní komunikace. Zděný dům je celopodsklepený a má 3 nadzemní podlaží. Samotná nemovitost je vhodná ke klasickému bydlení nebo může posloužit jako sídlo firmy. 1.…

Prodej rodinného domu, Ostrava, Kamarýtova

Nabízíme k prodeji rozlehlý rodinný dům v Ostravě Michálkovicích, v klidném prostředí nedaleko centra Ostravy. V domě se nachází dvě bytové jednotky (4+1 a 1+1), prostory pro podnikání (dříve zde byla provozována hospůdka) a garáž Dům s krásnou zahradou a …

Prodej rodinného domu, Ostrava - Michálkovice, Rajská

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme moderní a designový rodinný dům o velikosti 148m2 zastavěné plochy v Ostravě Michálkovicích. Dům je ve vysokém PASIVNÍM standardu. V celkové ceně je kompletně zasíťovaný pozemek (el. přípojky, odpady, přípojky vody, komunikace) úprava terénu a rodinný dům.…


TOPlist TOPlist