8 062 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Stavební pozemek
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Ostrava
V okruhu
Ostrava
Poloha v obci
Přípojky
Dostupnost
Prezentace
Uložit filtr

Stavební pozemek na prodej, obec Ostrava

Aktuálně se zde cena stavebních parcel k prodeji pohybuje od 700 000 Kč do 17 000 000 Kč

Ceny stavebních parcel v obci Ostrava

Cena stavebních parcel na prodej v obci Ostrava se momentálně pohybuje od 700 000 Kč do 17 000 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 3 354 Kč do 81 451 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena stavebního pozemku se v této obci pohybuje kolem 2 459 Kč/m2, zahrady okolo 474 Kč/m2 a u zemědělského pozemku je to 73 Kč/m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější stavební parcely k prodeji v obci Ostrava.

Jaké jsou pozemky na prodej v obci Ostrava?

Na trhu v Ostravě jsou v současné době různé druhy pozemků, kdy nejpočetnější jsou stavební parcely (36) v cenách od 700 000 Kč, následují zemědělská půda (12) od 98 144 Kč, louky (10) od 111 000 Kč, ostatní pozemky (8) od 99 000 Kč, komerční pozemky (4) od 666 000 Kč, zahrady (4) od 490 000 Kč a lesy (1) od 2 200 000 Kč.

Typy pozemků

Stavební pozemky nebo také stavební parcely umožňují stavbu domu (zastavěná plocha a nádvoří). Zemědělský pozemek zahrnuje ornou půdu, zahradu, louku (trvalý travní porost), ale také například ovocný sad či vinici nebo chmelnici. Dalším specifickým druhem pozemku je lesní pozemek. Samostatnou kapitolou jsou vodní plochy. Pokud se konkrétní pozemek nevejde do jedné z výše uvedených kategorií, uvádí se jako ostatní plocha.

Při koupi pozemku si prostudujte územní plán

Typ pozemku, uváděný při jeho prodeji, není jedinou věcí, kterou je třeba sledovat. Důležité je také plánované využití, definované územním plánem obce. V plánu můžete najít informaci o tom, že současná orná půda bude využita pro výstavbu. Dejte si pozor i na různá omezení výstavby.

Lokality stavebních parcel k prodeji

V obci Ostrava nabízíme stavební parcely v celkem 17 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Stavební parcely na prodej v Muglinově (5), Stavební parcely na prodej v Radvanicích (3), Stavební parcely na prodej v Hrabové (3), Stavební parcely na prodej v Hošťálkovicích (2), Stavební parcely na prodej ve Staré Bělé (2), Stavební parcely na prodej v Heřmanicích (2), Stavební parcely na prodej v Porubě (1), Stavební parcely na prodej v Kunčičkách (1), Stavební parcely na prodej v Petřkovicích (1), Stavební parcely na prodej v (1), Stavební parcely na prodej ve Svinově (1), Stavební parcely na prodej v Přívozu (1), Stavební parcely na prodej v Koblově (1), Stavební parcely na prodej v Nové Bělé (1), Stavební parcely na prodej v Nové Vsi (1).

Stavební parcely si můžete vybrat také dle městských částí: Stavební parcely na prodej MČ Slezská Ostrava (6), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Radvanice a Bartovice (3), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Stará Bělá (2), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Hošťálkovice (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Petřkovice (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Nová Bělá (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Nová Ves (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Michálkovice (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Hrabová (1), Stavební parcely na prodej MČ Ostrava-Poruba (1).

Jak vybrat stavební parcelu podle vlastností a lokality

Stavební pozemek nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (14), centrum (7), okraj obce (5), rušná část obce (2).

Určitě se ale nespoléhejte na to, že když je v současnosti pozemek v klidné části obce, že tomu bude i nadále. Často se parcela prodává v rámci developerského projektu, takže i na sousedních parcelách brzy vyrostou nové domy, obydlené novými sousedy.

U polohy pozemku však nejde jen o klid na spaní a odpočinek či blízkost k přírodě, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů. Stavební pozemek na kraji malé obce často znamená dojíždění za každé situace: do práce, do školky s dětmi, i pro rohlík ke snídani.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete parcelu v blízkosti železniční nebo  autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého pozemku, na kterém plánujete stavět bydlení, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Stavební parcely podle napojení na inženýrské sítě

Pokud se chystáte stavět, bude při rozhodování o koupi stavebního pozemku hrát roli napojení pozemku na různé inženýrské sítě. V zásadě jde o čtyři přípojky: vodovod, kanalizace, elektřina a plyn. V nabídce stavebních pozemků je možné vyfiltrovat si kompletně zasíťované parcely, které skýtají velký komfort, ovšem jejich cena bývá samozřejmě vyšší.

Zasíťované pozemky naleznete hlavně u nových developerských projektů. Naopak pozemky o samotě, v klidné lokalitě, na tom budou hůře. Na takovém pozemku bez vody pak musíte plánovat se studní, bez kanalizace řešíte jímku nebo ČOV a tak dále, čímž nám rostou i celkové náklady na stavbu.

Velikost stavební parcely, svažitost, poloha

Obvyklá velikost stavebních parcel se pohybuje mezi 700 až 900 m2. Parcely menší než 600 m2 již mohou představovat problém, kdy se na ně například větší bungalov prostě nevejde. Svou roli samozřejmě hraje také tvar celého pozemku.

Platí to i pro svažitost. Čím je větší, tím bude jakákoli stavební činnost dražší. V této souvislosti je vhodné zmínit i další problémy, které může poloha pozemku přinést: pokud je například kanalizace nad pozemkem, bude třeba odpad přečerpávat. U pozemku situovaného pod úrovní ulice vzniká potíž také se stékáním dešťové vody. Každé řešení podobného problému ve výsledku prodražuje vaši stavbu.

U stavebních pozemků proto prostudujte veškerý kontext, jako je jeho svažitost, orientace na světové strany, příjezdové cesty, možné služebnosti, budoucí výstavba v okolí a další.

Nabídka stavebních parcel v obci Ostrava dle inzerenta:

V Ostravě a okolí pochází 36 stavebních parcel z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde stavební parcely k prodeji inzerují tyto realitky: M&M reality holding a.s. (11), Rybka Reality s.r.o (5), TRIMEX REALITY, a.s. (3), BO! reality a finance (2), Comfort reality CZ, s.r.o. (2), Realitní kancelář STING, s.r.o. (2), QARA s.r.o. (1), HVB Real Estate s.r.o. (1), Realitní kancelář Brettschneider s.r.o. (1) a CENTURY 21 Česká republika (1).

Jak najít vhodnou stavební parcelu na prodej v obci Ostrava?

Pokud máte konkrétní představu stavební parcely, kterou hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádnou stavební parcelu na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Ostrava 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví stavební parcela podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout stavební parcelu v Ostravě?

V obci Ostrava působí 31 realitních makléřů, spadajících pod 17 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Ostrava

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Bert Ramp, Michal Lesňák, Petra Tvardková, Ing. Roman Cilný, Jakub Láryš, Vojtěch Petruňa, Lucie Zajícová, František Kalina, Ing. Petr Fiala a Ing. Tomáš Vehovský.

Nejvíce nemovitostí v okolí Ostravy-město nabízí Vladimír Kadlečík (3). Pokud chcete prodat či pronajmout stavební parcelu vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej stavebního pozemku, 583m2, Ostrava - Heřmanice, K Lesu

Exkluzivně Vám nabízíme prodej stavebního pozemku o velikosti 583m2 v městské části Ostrava - Heřmanice na ulici K Lesu. Jedná se o parcelu číslo 368/40, 368/31 Pokud hledáte krásné bydlení v těsné blízkosti centra Ostravy a zároveň toužíte žít…

Prodej stavebního pozemku, 1100m2, Ostrava - Koblov

HVB Real Estate s.r.o.

Prodej pozemku k výstavbě rodinného domu o celkové ploše 1 100 m2. Příjezd po obecní komunikaci. Elektřina a kanalizace na hranici pozemku. Jedná se o klidnou lokalitu se zástavbou rodinných domů v okolí. Dostupnost veškeré občanské vybavenosti.…

Prodej stavebního pozemku, 3877m2, Ostrava - Michálkovice, Slunná

CENTURY 21 Česká republika

- Prodej pozemku + Stavebního povolení na výstavbu 7 rodinných domů.- V zastoupení majitele Vám nabízíme k prodeji stavební pozemek na výstavbu 7 rodinných domu v lokalitě Ostrava - Michálkovice Ulice Slunná.Jedná se o zajímavý projekt pro investory, kde je možné…

Novinka
17.000.000 Kč (4.385,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 865m2, Ostrava - Nová Bělá, Mitrovická

Je málo pozemků, které jsou v dostatečné vzdálenosti od městského ruchu a přece máte nadosah veškeré služby, jako by jste ve městě žili. Koupí tohoto pozemku si zajistíte zaručený klid a soukromí s maximálně možným využití všech přínosů běžného způsobu života bez…

Novinka
2.820.000 Kč (3.260,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 575m2, Ostrava - Stará Bělá, Junácká

Ve výhradním zastoupení majitele si vám dovolujeme nabídnout možnost koupě stavebního pozemku v Ostravě, Staré Bělé na ul.Junácká. Pozemek je o výměře 575m2 ( cca 25 x 23m ), územním plánem určen k výstavbě RD, je rovinou, jsou zde dostupné veškeré inženýrské sítě, obecní…

1.868.750,-, (3.250,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 4672m2, Ostrava

BO! reality a finance

Dovoluji si Vám nabídnout ke koupi pozemek určený dle územního plánu k výstavbě rodinného domu. Pozemek se nachází v Ostravě Bartovicích, na ul. Šenovská. Jedná se o slunný pozemek, jehož celková rozloha činí 4 672 m², z toho stavebního je cca 2 800 m².…

Prodej stavebního pozemku, 1120m2, Ostrava

BO! reality a finance

Dovoluji si Vám nabídnout ke koupi pozemek určený dle územního plánu k výstavbě rodinného domu. Pozemek se nachází v Ostravě Bartovicích, na ul. Za Školkou. Jedná se o slunný pozemek, jehož celková rozloha činí 1 120 m². Inženýrské sítě se nachází na kraji pozemku…

3.090.000 Kč (2.759,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 800m2, Ostrava - Muglinov, Měsíční

TRIMEX REALITY, a.s.

Nabízíme ke koupi stavební pozemek s přípojkami sítí o výměře 800 m2 v ulici Měsíční v Ostravě-Muglinově. Jedná se rovinatý pozemek obdélníkového tvaru. Na výběr jsou výměry od 650 m2 do 880 m2. Pozemky jsou dle územního…

Prodej stavebního pozemku, 1502m2, Ostrava - Polanka nad Odrou

QARA s.r.o.

Ideální stavební pozemek o výměře 1502 m, který je rovinatý, má absolutní soukromí, sítě na hranici pozemku a nachází se v žádané části Ostravy - v Polance nad Odrou. To není sen, to je realita. Pozemek je celý oplocený, nejen plotem, ale i vzrostlými…

3.999.000 Kč (2.662,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, Ostrava

Nabízíme k prodeji rovinatý pozemek o celkové výměře 1599 m2, vhodný k výstavbě rodinných domů. Jedná se o  lukrativní část Ostrava-Hrabová na konci ulice Závadova, která je slepá. Pozemek není oplocen a obklopují jej v současné době louky…

Prodej stavebního pozemku, 650m2, Ostrava - Muglinov, Měsíční

TRIMEX REALITY, a.s.

Nabízíme ke koupi kompletně zasíťovaný stavební pozemek o výměře 650 m2 v ulici Měsíční v Ostravě-Muglinově. Jedná se rovinatý pozemek obdélníkového tvaru. Na výběr jsou výměry od 650 m2 do 880 m2. Pozemky jsou dle územního…

Prodej stavebního pozemku, 861m2, Ostrava

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Nabízíme ke koupi stavební pozemek o výměře 861 m2, v atraktivní lokalitě, na rohu ulice Pěší a ulice Na druhém v Ostravě-Muglinově. Jedná se rovinatý, oplocený pozemek obdélníkového tvaru s výbornou dostupností po asfaltové komunikaci. Pozemek je…

3.590.000 Kč (4.170,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 743m2, Ostrava - Muglinov, Měsíční

TRIMEX REALITY, a.s.

Nabízíme ke koupi kompletně zasíťovaný stavební pozemek o výměře 743 m2 v ulici Měsíční v Ostravě-Muglinově. Jedná se rovinatý pozemek obdélníkového tvaru. Na výběr jsou výměry od 650 m2 do 880 m2. Pozemky jsou dle územního…

Prodej stavebního pozemku, 1643m2, Ostrava

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji pozemek o celkové výměře 1643 m2, v Bartovicích. Pozemek je mírně svažitý a dle územního plánu je pozemek určený k výstavbě rodinného domu. Přípojka elektřiny, plynu a vody na hranici pozemku. Odpady nutno řešit domácí čistírnou…

Prodej stavebního pozemku, Ostrava, Kmochova

Zejména pro developery zabývajícími se stavbou řadových domků či nižší zástavbou bytů je vhodný tento krásný stavební pozemek v blízkosti veškeré vybavenosti v Ostravě. Svou velikostí zaručuje také dostatek parkovacích míst, i soukromí skýtající zeleň. Pozemek se nalézá…

Prodej stavebního pozemku, 1300m2, Ostrava - Poruba, Záhumenní

Exkluzivně nabízíme k prodeji stavební pozemek o výměře 1300 m2 v lukrativní části Ostravy Poruby. Inženýrské sítě se nacházejí na hranici pozemku. Příjezd k pozemku po asfaltové silnici ve vlastnictví města Ostravy. Lze i požádat o změnu…

4.550.000,-, (3.500,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 1210m2, Ostrava

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji pozemek o celkové výměře 1210 m2 v Ostravě - Radvanicích. Pozemek je obdélníkového tvaru a v územním plánu obce schválený pro výstavbu RD. Veškeré inženýrské sítě se nachází na hranici pozemku. Příjezdová cesta je obecní,…

2.950.000 Kč (2.438,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 653m2, Ostrava - Hošťálkovice, Hlavní

LeoReal Uherské Hradiště

Nabízíme k prodeji stavební pozemek v části Ostravy -  Hošťálkovicích, na ulici Hlavní. Parcela má výměru 653 m2. V územním plánu je pozemek celý určen k výstavbě RD. Na hranici pozemku jsou veškeré sítě (elektřina, voda, plyn, kanalizace). Pozemek je…

Prodej stavebního pozemku, 5359m2, Ostrava

Rybka Reality s.r.o

Nabízíme k prodeji pozemek o celkové výměře 5359 m2 v Ostravě - Radvanicích. Dle územního plánu je přední část pozemku vedena jako krajinná zeleň a zadní díl pozemku je určen pro bydlení v rodinných domech. Inženýrské sítě -  voda, elektřina,…

2.143.600,-, (400,-Kč za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej stavebního pozemku, 2103m2, Ostrava - Radvanice, Turgeněvova

Hledáte pozemek v klidném místě, u lesa, s pěkným výhledem a přitom s dostupnými službami? Jeden takový si Vám dovolujeme nabídnout na ulici Turgeněvova v Ostravě, v pěkné lokalitě plné zeleně s vilovou zástavbou. Jedná se o pozemek v mírném…

2.200.000 Kč (1.046,- za metr)
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist