6 523 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Šumperk
V okruhu
Šumperk
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Šumperk

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 650 000 Kč do 5 990 000 Kč

Ceny bytů v obci Šumperk

Cena bytů na prodej v obci Šumperk se momentálně pohybuje od 1 650 000 Kč do 5 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,69 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 7 653 Kč do 27 782 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 43 250 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 64 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Šumperk.

Jaké jsou byty na prodej v obci Šumperk?

Na trhu v Šumperku jsou v současné době nejpočetnější byty 2+1 (17) v cenách od 1 850 000 Kč, následují byty 3+1 (16) od 2 000 000 Kč, byty 1+1 (7) od 1 650 000 Kč, byty 2+kk (5) , byty 4+1 (4) od 2 590 000 Kč, byty 1+kk a garsoniéry (3) od 2 150 000 Kč, byty 3+kk (2) od 2 372 000 Kč a byty 4+kk (1) od 4 500 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Šumperk, je byt za cenu 2 950 000 Kč , který má obytnou plochu 83 m2.

Lokality bytů k prodeji

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: centrum (23), klidná část obce (7), sídliště (5), okraj obce (4), rušná část obce (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (19). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Šumperku s garáží nebo byty v Šumperku s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (11) a 2. patře (12), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (19). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (4). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Šumperk na prodej byty v dobrém stavu (24), v bezvadném stavu (17), k rekonstrukci (9), po rekonstrukci (3).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Šumperku dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Šumperk nabízejí nejčastěji panelové byty (19). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (11), jiné byty (2) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka bytů v obci Šumperk dle inzerenta:

V Šumperku a okolí pochází 54 bytů z nabídky realitních kanceláří a 1 byt je nabízený bez realitky. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: NEXT REALITY GROUP a.s. (11), RE/MAX Elite Reality (9), DELTA REAL - realitní kancelář, s.r.o. (7), AZET Reality (4), Znalecká a poradenská kancelář s.r.o. (3), Ostrov reality (3), M&M reality holding a.s. (3), Česká Společnost Realitní / ALDAMAR (2), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (2) a BO! reality a finance (2). Další byt je nabízený přímo od majitele bez realitky.

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Šumperk?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Šumperk 2 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Šumperku?

V obci Šumperk působí 46 realitních makléřů, spadajících pod 28 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Šumperk

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Mgr. Veronika Chládková, Josef Andrle, Žaneta Sedlačíková, David Kotrla, Ing. Adéla Vaňková, Mgr. Ivana Uhlířová, Zdeněk Šupina, Michal Mazalík, Ing. Aleš Žaitlík a Lenka Zittová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Šumperku nabízí (12). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 70m2, Šumperk, Vančurova

ProfitLine reality & finance

Ve výhradním zastoupení majitele Vám nabízíme ke koupi byt 3+1 v osobním vlastnictví, cihlový, o celkové výměře 70 m2, na ul. Vančurova, Šumperk. Byt se nachází v 3.NP bez výtahu. Byt je po částečné rekonstrukci, el., podlahy, kuchyň s vestavnými…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 51m2, Šumperk, Uničovská

Nově Vám nabízíme ke koupi zrekonstruovaný cihlový byt s klenbami 1+kk v bytovém domě o 15-ti bytových jednotkách. V současné době probíhá rekonstrukce domu a bytových jednotek. Byt v 1. přízemí má 51,5 m2. V bytě je k dispozici pokoj se…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 70m2, Šumperk, Uničovská

Nabízíme Vám nově zrekonstruovaný prostorný cihlový byt 1+kk v bytovém domě o 15 bytových jednotkách, který se nachází ve městě Šumperku. V současné době probíhá rekonstrukce domu a bytových jednotek. Byt v 1.NP má 70 m2 a skládá se…

Prodej bytu 2+1, 43m2, Šumperk, Kmochova

Ať už jako investiční nemovitost nebo startovací bydlení, tento byt o dispozici 2+1 na super místě v Šumperku je značka ideál. Byt v osobním vlastnictví o velikosti 43 m2 se nachází v 1.NP revitalizovaného panelového domu s výtahem. Jeho…

Prodej bytu 2+1, 64m2, Šumperk, Vančurova 721/27

Dražební společnost MORAVA, s.r.o.

Byt 2+1 ve vnitřním řadovém zděném podsklepeném bytovém domě se 2 NP a obytným podkrovím, ve zvýšeném I. NP příslušenství ve formě sklepu v I. PP, půdy a kolárny. Dispoziční řešení: předsíň, 2 pokoje, kuchyně, jídelní kout, koupelna a WC. Příslušenství bytu tvoří…

Prodej bytu 3+1, 65m2, Šumperk, Vrchlického

RE/MAX Elite Reality

Představuji vám ke koupi byt v osobním vlastnictví o dispozici 3+1 na ulici Vrchlického v Šumperku. Byt se nachází v 7.NP panelového revitalizovaného domu s výtahem. Interiér bytu je v udržovaném stavu s původním jádrem a plastovými okny. Celková…

Prodej bytu 1+1, 36m2, Šumperk, Březinova

Nabízíme prodej panelového bytu o velikosti 1 + 1 v Šumperku na ulici Březinova. Byt je v osobním vlastnictví, nachází se ve zvýšeném přízemí domu, je v původním, udržovaném stavu. Výměra bytu je 36 m2, k bytu patří sklepní kóje v suterénu…

Prodej bytu 2+1, 51m2, Šumperk, Jeremenkova

Prodej zděného bytu 1 + 2 v Šumperku na ul. Jeremenkova. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí revitalizovaného domu, celková výměra činí 51 m2. Byt je atypicky řešený změnou dispozice. Dispozice: předsíň, 2 pokoje (otevřený vstup mezi pokoji), kuchyň, koupelna…

Prodej bytu 3+1, 61m2, Šumperk, Prievidzská

Nabízíme Vám prodej zrekonstruovaného panelového bytu o velikosti 1 + 3 v Šumperku na Prievidzské ulici. Celková výměra bytu činí 61 m2. Byt se nachází ve 2. patře panelového domu, dům je kompletně zrevitalizovaný - vše je uhrazeno. Byt prošel v roce…

Prodej bytu 4+1, 105m2, Šumperk, nám. Republiky

LeoReal Uherské Hradiště

V exkluzivním zastoupení Vám nabízíme k prodeji v samém srdci města Šumperka cihlový byt s dispozicí 4+1 o celkové ploše 105m2, byt se nachází v 1.NP, jsou zde plastová okna, nová kuchyňská linka, nové rozvody elektřiny v kuchyni. Vytápění bytu je plynem. Pokoje jsou…

Prodej bytu 3+1, 62m2, Šumperk, Revoluční

RE/MAX Elite Reality

Představuji vám ke koupi byt o dispozici 3+1 na ulici Revoluční v Šumperku. Byt s balkonem je situován ve 2.NP zděného domu. Podlahová plocha bytu je 62 m2 a jeho příslušenství tvoří dva sklepy o celkové výměře 5 m2

Prodej bytu 3+1, 64m2, Šumperk, Vrchlického

Nabízíme k prodeji byt o dispozici 3+1 v žádané lokalitě na ulici Vrchlického v Šumperku. Byt v osobním vlastnictví se nachází ve 3.NP panelového revitalizovaného domu bez výtahu. Byt prošel částečnou rekonstrukcí včetně zděného bytového jádra, dělány nové podlahy…

Prodej bytu 2+1, 56m2, Šumperk, Čajkovského

Nabízíme Vám k prodeji panelový byt 1 + 2 v Šumperku na Čajkovského ulici. Byt se nachází v 5. patře domu, celková výměra činí 56 m2. Topení a ohřev vody centrální dálkové. Dispozice: kuchyň, obývací pokoj, ložnice s lodžií, dále koupelna s vanou,…

Prodej bytu 3+1, 64m2, Šumperk, Vančurova

Nabízíme Vám převod uživatelských práv panelového bytu o velikosti 1 + 3 s lodžií v Šumperku na Vančurové ulici. Celková výměra bytu činí 64 m2. Byt se nachází se ve 3. patře panelového domu, v domě je výtah. Byt má vyzděné jádro a plastová okna.…

Prodej bytu 1+1, 45m2, Šumperk, Fibichova

Nabízíme k prodeji panelový byt o velikosti 1 + 1 v Šumperku na Fibichové ulici. Byt má celkovou výměru 45 m2, nachází se v 2. patře domu. Byt je v původním, udržovaném stavu. Okna dřevěná, původní umakartové jádro, podlahy jsou kryty vlysy, PVC…

Prodej bytu 2+kk, 64m2, Šumperk, Banskobystrická

Prodej bytové jednotky v osobním vlastnictví po kompletní rekonstrukci v r. 2021 o dispozici 2kk s balkónem, výměrou 64 m?, která se nachází ve 3 nadzemním podlaží revitalizovaného cihlového domu v Šumperku. Vytápění je prostřednictvím elektrických přímotopů, ohřev…

Prodej bytu 1+kk, garsoniery, 36m2, Šumperk, nám. Míru

Ostrov reality

Hledáte vhodnou nemovitost k investici, která se nachází v blízkosti hor? Pak je tento malý útulný byt o dispozici 1+kk a rozloze 36 m2 tou správnou volbou. Bytová jednotka lze využít jak k dlouhodobému pronájmu, tak i k rekreaci. Díky skvělé…

Prodej bytu 2+1, 58m2, Šumperk, Gagarinova

RE/MAX Elite Reality

Nabízíme k prodeji byt 2+1 v klidné části města Šumperk, ulice Gagarinova. Jedná se o zvýšené přízemí zatepleného panelového domu s bezbariérovým přístupem. Byt je vybaven funkční kuchyní včetně spotřebičů, pračky, vysavače, žehličky a dalším příslušenstvím. V bytě se…

Prodej bytu 2+1, 64m2, Šumperk, Reissova

Ostrov reality

Nabízím ke koupi byt 2+1 v původním stavu s krytým balkonem (3,5 m2) ve 3.NP/4 panelového domu bez výtahu na adrese Reissova 1 v Šumperku.Byt (bez mála 52 m2 + balkon + sklep) je celkově v původním stavu, ale jsou zde již plastová okna…

Prodej bytu 3+1, 83m2, Šumperk, Balbínova

RE/MAX Elite Reality

Představuji Vám ke koupi tento zajímavý byt o dispozici 3+1 nacházející se na ulici Balbínova v Šumperku. Byt je v osobním vlastnictví a je situován ve 3.NP zděného domu. V domě je celkem 7 bytových jednotek a jejich vlastnící mají ve společném…


TOPlist TOPlist