6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Patro
Stáří inzerátu
Upřesnit typ nemovitosti
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha bytu
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha bytu: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Přerov
V okruhu
Přerov
Stav nemovitosti
Vlastnictví
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Vaše poslední hledání

Nebyla nalezena žádná historie hledání

Vaše filtry a realitní hlídače

Nemáte zatím uložené žádné filtry a realitní hlídače nebo nejste přihlášen

Jak fungují filtry a realitní hlídač

Prodej bytů, obec Přerov

Aktuálně se zde cena bytů k prodeji pohybuje od 1 300 000 Kč do 3 350 000 Kč

Ceny bytů v obci Přerov

Cena bytů na prodej v obci Přerov se momentálně pohybuje od 1 300 000 Kč do 3 350 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 833 Kč do 15 032 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let). Průměrná cena bytu v této obci se pohybuje kolem 41 966 Kč/m2, průměrná obytná plocha je 55 m2.

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější byty k prodeji v obci Přerov.

Jaké jsou byty na prodej v obci Přerov?

Na trhu v Přerově jsou v současné době nejpočetnější byty 3+1 (14) v cenách od 2 299 000 Kč, následují byty 2+1 (10) od 1 680 000 Kč, byty 1+1 (4) od 1 300 000 Kč, byty 4+1 (3) od 2 250 000 Kč a byty 2+kk (1) od 2 500 000 Kč.

Velký nebo malý byt?

Prodej bytů se točí kolem dispozic a velikosti. Dispozicemi se myslí počet místností, například 3+1. První číslo označuje obytné místnosti, čímž rozumíme obývák, ložnici, jídelnu, pracovnu, dětský pokoj. Druhé číslo označuje samostatnou kuchyni, přičemž na této pozici často vidíte zkratku kk. Ta označuje kuchyňský kout, který je součástí jiné místnosti, obvykle obývacího pokoje. Do dispozic bytu se obvykle zahrnuje ještě příslušenství, to jsou toalety, koupelny, chodby nebo předsíně. Ty nejsou v počtu místností uváděny, ale pokud není v inzerátu uvedeno jinak, byt by měl záchod a koupelnu obsahovat vždy. Nejběžnějším bydlením jsou v Čechách a na Moravě byty o dvou až třech místnostech a kuchyní či kuchyňským koutem. Velikost bytu bývá udávána obytnou plochou v m2, přičemž podle posledních dostupných údajů ze sčítání lidu měl průměrný byt plochu 65,3 m2.

Velikost bytu vybírejte pečlivě, obzvlášť pokud byt kupujete na dlouhodobé bydlení. Počítejte nejen s tím, že se může vaše rodina rozrůstat, ale také s tím, že postupem času mohou růst nároky na prostor a úložné prostory u jednotlivých členů domácnosti.

Pro zajímavost: Největší byt, tedy ten s největší obytnou plochou, který je na prodej v obci Přerov, je byt , který má obytnou plochu 94 m2.

Lokality bytů k prodeji

V obci Přerov nabízíme byty v celkem 4 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Byty na prodej v Přerově I-Městě (26), Byty na prodej v Přerově II-Předmostí (3), Byty na prodej v Přerově IX-Lýskách (1), Byty na prodej v Přerově VIII-Henčlově (1).

Jak vybrat byt k prodeji podle vlastností a lokality

Byty nevybíráme jen podle dispozic, ale řídíme se širším kontextem. Pokud je pro vás důležitá poloha nemovitosti v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete si byt vybrat dle polohy v obci: klidná část obce (12), centrum (10), rušná část obce (2), okraj obce (1), sídliště (1).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Extrémně důležitá je dopravní dostupnost, proto se ujistěte, že si pořizujete byt v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zásadní dobré napojení na MHD (19). Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého bytu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Byt a parkování nepodceňujte

Dostupnost parkování je u bytu pro většinu lidí důležité. Pokud musíte denně hledat místo na parkování po celé čtvrti, je to problém. Jste-li na autu existenčně závislí, vyberte si byty se zajištěným parkováním, tedy byty v Přerově s garáží nebo byty v Přerově s parkovacím stáním.

Před pořízením bytu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Orientace bytu, jeho okolí, umístění v budově

Nejde jen o polohu bytového domu v obci, ale i o polohu samotného bytu.

Například patro, ve kterém je byt situován, je důležité. Někteří zájemci požadují byty v 1. patře (7) a 2. patře (3), protože jsou rychle dostupné i bez výtahu. Ale takový byt, pokud je ve vysoké zástavbě, bude stinný. A pokud je orientován na rušnou ulici, může vám to znepříjemnit život.

Lepší jsou v tomto ohledu byty od 3. patra výše (14). Bydlení s velkým rozhledem nabízejí byty v 6. a vyšším poschodí (2). Ovšem u bytů ve vyšších patrech je důležitou podmínkou výtah. Myslete na to, že prostorný výtah budete potřebovat například pro stěhování, dopravu kočárků, jízdních kol, v případě imobility v důsledku úrazu či stáří.

Je byt dobře orientován na světové strany, má obývák na jih? Má ložnice okna do klidného prostoru? Je v dětském pokoji dost světla? Tyto otázky by při výběru bytu neměly chybět. Komfort bydlení zvýšíte také tím, že si vyberete mezi byty s balkonem nebo lodžií.

Stav bytu: na co si dát pozor

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, najdete aktuálně v inzerci pro obec Přerov na prodej byty v bezvadném stavu (12), v dobrém stavu (10), po rekonstrukci (6), k rekonstrukci (2).

Byty k rekonstrukci nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může rychle překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu, ve kterém byt kupujete, se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších bytových či panelových domech, ale třeba novostavbách. Před koupí byt i samotný dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka.

Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda jsou v pořádku okna, parapety a okapy, topení, voda, podlahy. Změří a přepočítá obytnou plochu. Užitečné je také ujištění, že byt splňuje požadavky na požární bezpečnost a je tedy pojistitelný.

Na koupi bytu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Byty v Přerově dle vlastnictví

Byty zde můžete filtrovat také podle druhu vlastnictví. Lidé většinou preferují byt v soukromém vlastnictví. Obecní nebo družstevní Byty se ale někdy prodávají za výhodnější ceny.

Koupě bytu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Přerov nabízejí nejčastěji panelové byty (13). V nabídce k prodeji jsou také zděné byty (4), jiné byty (2), montované byty (1) či byty s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Novější domy bývají energeticky nenáročné. U panelových domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění, zde ovšem velmi záleží na stavu zateplení konkrétního paneláku – pokud je kvalitní, není ani zde problém.

Prodej bytů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce bytů v obci Přerov

Kromě bytů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Přerově také k dispozici i byt v dražbě či v aukci.

Nabídka bytů v obci Přerov dle inzerenta:

V Přerově a okolí pochází 32 bytů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde byty k prodeji inzerují tyto realitky: BETÁK REALITY s.r.o. (7), M&M reality holding a.s. (5), BO! reality a finance (4), OKNOREALIT s.r.o. (3), BIDLI reality, a.s. (3), Realitní kancelář STING, s.r.o. (2), Realitní kancelář ZOO REALITY s.r.o. (2), GAUTE, a.s. (1), KRÁSA BYDLENÍ (1) a CENTURY 21 Česká republika (1).

Prodej bytů podle typu

Na trhu jsou v současné době nabízeny tyto typy bytů:

Jak najít vhodný byt na prodej v obci Přerov?

Pokud máte konkrétní představu bytu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný byt na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Přerov 6 novinek, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví byt podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout byt v Přerově?

V obci Přerov působí 44 realitních makléřů, spadajících pod 27 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Přerov

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Radek Zahradník, Věra Kubová, Thijs Ramp, Ing. Pavel Vrba, MBA, Marie Scheuchová, Bohdan Buzek, Bert Ramp, Radek Kroupa, Ing. Daniel Rapák a Ing. Igor Čabiňák.

Nejvíce nemovitostí v okolí Přerova nabízí Radek Zahradník (25). Pokud chcete prodat či pronajmout byt vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Prodej bytu 3+1, 69m2, Přerov, Trávník

Prodej bytu 3+1, 69 m?, Přerov, ul. Trávník

Prodej bytu 2+1, 55m2, Přerov, U Tenisu

Prodej bytu 2+1, 55 m?, Přerov, ul. U Tenisu

Prodej bytu 3+1, 60m2, Přerov - Přerov I-Město, Svornosti

Prodej - byt 3+1 ul. Svornosti, Přerov I-Město

Prodej bytu 3+1, 72m2, Přerov, Klivarova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme ke koupi byt s balkonem v osobním vlastnictví dispozičně řešen jako 3+1 nacházející se v cihlovém domě ve velmi vyhledávané lokalitě na ulici Klivarova v Přerově. Byt se nachází ve 4.NP a je v původním,…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Přerov - Přerov I-Město, Sokolská

BO! reality a finance

Prodej bytu 3+1 Přerov, Sokolská ulice, 77 m²

Prodej bytu 3+1, 72m2, Přerov, bří Hovůrkových

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Ve výhradním zastoupení majitelů nabízíme ke koupi byt v osobním vlastnictví dispozičně řešen jako 3+1 s neprůchozími pokoji a balkonem nacházející se ve 3.NP zatepleného panelového domu na ulici bří Hovůrkových v Přerově. Byt má zděné jádro s vanou, všechna…

Prodej bytu 3+1, 67m2, Přerov - Přerov II-Předmostí, Pod Skalkou

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout ke koupi byt v osobním vlastnictví o výměře 67 m2 na ulici Pod Skalkou, Přerov II-Předmostí. Bytová jednotka se nachází v původním pěkně udržovaném stavu a je připravena k rekonstrukci…

Prodej bytu 2+1, 48m2, Přerov - Přerov I-Město, Velká Dlážka

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout ke koupi panelový byt 2+1 o výměře 48 m2 v Přerově. Nemovitost se nachází v původním stavu a je určená ke kompletní rekonstrukci dle vlastních představ. Je odstraněna i kuchyňská linka…

Prodej bytu 1+1, 44m2, Přerov - Přerov I-Město, Na Odpoledni

BIDLI reality, a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele si Vám dovolujeme nabídnout ke koupi cihlový byt 1+1 o výměře 44 m2 v Přerově. Nemovitost se nachází v původním stavu a je určená k rekonstrukci dle vlastních představ. Dispoziční řešení bytu je kuchyně, pokoj, chodba,…

Prodej bytu 3+1, 73m2, Přerov, Jasínkova

Prodej bytu 3+1, 73 m?, Přerov, ul. Jasínkova

Prodej bytu 3+1, 80m2, Přerov, Zakladatelů

Prodej bytu 3+1, 80 m?, Henčlov, ul. Zakladatelů

Prodej bytu 1+1, 36m2, Přerov, Sokolská

Prodej bytu 1+1 v Přerově, ul. Sokolská

Prodej bytu 2+1, 55m2, Přerov - Přerov I-Město, Velká Dlážka

Prodej bytu 2+1 včetně vybavení na ul. Velká Dlážka v Přerově

Dražba bytu 3+1, 70m2, Přerov - Přerov I-Město, Jána Nálepky

Byt 3+1, 70,03 m2, sklep, Přerov. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány z Insolvenčního rejstříku, bez součinnosti účastníků Insolvenčního řízení. Ocenění nemovitosti je převzato z údajů Insolvenčního rejstříku. Dle údajů…

Vyvolávací cena: 2.350.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

TOPlist TOPlist