7 809 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX Elite Reality nabízí

Prodej rodinného domu 490 m²

Hlavní třída, Šumperk

Základní údaje

Datum vložení 15. října 2022 ID nemovitosti 350674
Plocha pozemku 180 m² Užitná plocha 490 m²
Plocha zastavěná 180 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Dopravní spojení Autobus, Vlak, MHD, Silnice Elektřina 230 V, 400 V
Kanalizace Veřejná kanalizace Zdroje vody Veřejný vodovod
Způsoby vytápění Lokální - plynové Konstrukce Jiná
Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

Jako velmi atraktivní a žhavou novinku vám ve výhradním zastoupení majitele nabízím prodej domu v řadové zástavbě přímo v srdci města Šumperk. Dům „U Medvídka“ z roku 1877 nacházející se na náměstí přezdívaném jako „Točák“. Náměstí je nejvytíženějším místem pěší zóny. Schází se zde s Hlavní třídou ulice Slovanská a ulice Generála Svobody. Každoročně se zde pořádají například Vánoční trhy.
Jedná se o zděný dům ve vnitřní řadové zástavbě. Ze strany ulice je nová fasáda a nová dřevěná okna s dvojsklem. Okna do vnitřního bloku jsou plastová i špaletová. Sedlová střecha je pokrytá bonským šindelem.
Dům splňuje charakter rodinného domu, avšak využití má velmi štědré.
V suterénu domu se nachází vinárna známá jako „U Medvídka“. Prostor vinárny byl postupně od roku 1994 opravován. V roce 2016 byla rekonstrukce rozsáhlejší a vzatá doslova od podlahy. Nové betonové podlahy jsou pokryté keramickým obkladem. Kuchyně s nerezovým dřezem je zařízená pro studenou kuchyni. Hygienické zařízení je zde řešené standardně oddělným WC ženy/muži s předsíní a pisoáry. Personál má oddělenou toaletu s výlevkou. Užitná plocha podzemního podlaží činí 117 m2. K vinárně náleží skladové prostory umístěné v mezipatře mezi přízemím a 1.patrem. Suterén se vytápí elektřinou. Ohřev vody je zajištěn samostatným boilerem.
Přízemí domu má dva oddělené vchody z náměstí. Jeden vchod je vstupem do prodejny a druhý slouží jednak jako vstup do vinárny, také jako vstup do horních pater.
Prostor prodejny a sklad v přízemí činí 85 m2. Vytápění je zde zajištěné lokálním plynovým topidlem.
V mezipatře se nachází již zmiňovaný sklad vinárny a dvě toalety. Jedna určená pro prodejnu v přízemí, druhá pro komerční prostory v prvním patře.
Komerční prostory v 1.patře činí cca 67 m2 a jsou rozdělné na dvě části oddělné samostatnými dveřmi. Lze tedy prostory využít jako dva komerční prostory. Jeden poskytuje výhled na náměstí, druhý do dvorního prostoru.
Ve druhém patře se nachází velmi pěkný, prostorný a světlý byt o velikosti 113 m2. Byt před třemi lety prošel rekonstrukcí. Je zde nová kuchyňská linka s indukční deskou a elektrickou troubou. V koupelně je nová plastová vana s umyvadlem a kombinovanou WC mísou. Ohřev vody zajišťuje elektrický boiler, průtokové ohřívače nebo kombinovaný ohřev spojený s vytápěním. Vytápění bytu je zajištěné etážovým plynovým kotlem s novými radiátory.
V nejvyšším patře se nachází pokoj a půda. Pokoj je o velikosti cca 13 m2 disponuje umyvadlem s průtokovým ohřívačem. Na půdě je další prostor, který nabízí po potřebných úpravách potenciál velmi atraktivního ateliéru.
Další fotografie nemovitosti budou průběžně doplňovány.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Hlavní třída, Šumperk
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Bc. Zuzana Pechová
Bc. Zuzana Pechová
Kontaktovat prodejce
RE/MAX Elite Reality
Reklama
TOPlist TOPlist