7 226 aktuálních nabídek
od 202 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX Komfort nabízí

Prodej rodinného domu 200 m²

Míru, Javorník (okres Jeseník)

3 500 000 Kč
Včetně právního servisu a provize RK

Základní údaje

Datum vložení 3. srpna 2022 ID nemovitosti 346316
Plocha pozemku 282 m² Užitná plocha 200 m²
Plocha zastavěná 282 m² Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i)
Kanalizace Žumpa, septik Konstrukce Jiná
Stav objektu Bezvadný

Popis nemovitosti

Měšťanský dům na ulici Míru byl postaven asi před rokem 1373, kdy je poprvé zmiňován jako součást městské středověké zástavby. V průběhu let byl poškozen při různých katastrofách a to i v roce 1428, kdy město Javorník dobyli husité. Byl přestavován po požárech a po povodních. V první polovině 19. století byl na původních základech postaven nový empírový dům, který byl později upravován. Dům patřil kloboučnickému mistrovi Sieglovi, potom v roce 1945 pekařskému mistrovi Josefu Lindenthalovi. V devadesátých letech 20. století byla provedena rekonstrukce domu (vestavba střešního bytu, oprava krovu a fasády s narušením původních záklenků okna a dveří). Chodby a místnosti jsou plochostropé. Schodiště do patra je na odpočívadlech zaklenuto valeně s lunetami. Chodba na dvůr má valenou klenbu. Místnosti v patře mají ploché stropy s fabionovou římsou, jedna místnost (koupelna) je zaklenuta pruskou klenbou.
Tolik historie a nyní, jak vypadá dům v současnosti. Sloužil jako administrativní budova s kancelářemi a možností bytu. V domě je nová elektřina, nová střecha, nová okna, elektrické přímotopy, voda i kanalizace obecní, vlastní studna v zadní chodbě.
1.NP - je rozděleno na dvě části, kdy v přední části je vstup z ulice chodbou 6,60 m2 a dvě místnosti o velikosti 7 m2 a 16 m2. Chodbou se dostaneme do zadní části, kde je schodiště do 2.NP, chodba s klenutým stropem a dveřmi na zahradu, studna. Ve druhé polovině je vstup do klenutého kamenného sklípku.
2.NP - soc. zázemí, WC, místnost 22 m2, která je předělena jen příčkou s další polovinou, kde je místnost v celé polovině domu, koupelna se sprchovým koutem a WC, elektrický bojler.
3.NP - místnost 26 m2, místnost 9,60 m2, které jsou odděleny příčkou. Příprava na koupelnu.
4.NP - započatá rekonstrukce místnosti 61 m2, soc. zázemí, příprava na kuchyňku.
5.NP - zvláštně řešeno rozdělení mezipatra a dále ještě vstup do půdní vestavby. Toto sloužilo zřejmě k bydlení. Najdeme tady i menší koupelnu se sprchovým koutem, kuchyňku, WC.
Více napoví osobní prohlídka domu.
Za domem je dvorek, který se dá využít např. k parkování vozidel nebo zahrada.
Dům se nachází přímo v centru s krásným výhledem na zámek Jánský Vrch.
Město Javorník sousedí na severu a jihu s Polskem. V okolí turistické zajímavosti, lyžařské oblasti.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Míru, Javorník (okres Jeseník)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Michaela Myšáková
Michaela Myšáková
Kontaktovat prodejce
RE/MAX Komfort
Reklama
TOPlist TOPlist