8 123 aktuálních nabídek
od 211 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX Elite Reality nabízí

Prodej chaty 205 m²

Kalvodova, Jeseník

Základní údaje

Datum vložení 14. července 2022 ID nemovitosti 344686
Plocha celková 1 063 m² Plocha pozemku 1 063 m²
Užitná plocha 205 m² Plocha zastavěná 329 m²
Energetiká náročnost G - Mimořádně nehospodárná (i) Kanalizace Veřejná kanalizace
Konstrukce Jiná Stav objektu K rekonstrukci

Popis nemovitosti

V exkluzivním zastoupení nabízíme k prodeji mimořádnou investiční příležitost. Dům se nachází přímo v překrásné lokalitě Lázních Jeseník místně tedy nad městem Jeseník a to v těsné blízkosti lázní Vinzenze Priessnitze s nerušenými výhledy na pohoří Hrubého Jeseníku v maximálně klidové části města což je i do budoucna zajištěno stavební uzávěrou.
Jedná se o třípodlažní budovu a plus využitelná půda (např. pro skladové prostory). Půdorysná plocha budovy je 187 m2 + zimní zahrada 38 m2, přilehlé vlastní pozemky mají rozlohu 1063 m2. Na nemovitostech neváznou žádná zástavní práva. Budova je připravena na úplnou rekonstrukci. Má vydané stavební povolení na malebný penzion se čtyřmi apartmány, kavárnou, zimní zahradou, parkovacími místy. V lokaci jde o neopakovatelné stavební místo, budovu, okolí, klid, možnost kreativních změn při využití nemovitosti. Budova není památkově chráněna.
Nemovitost je již vyklizena od všeho vybavení, předmětů a odpadů, původní vnitřní omítky jsou otlučeny, spáry vyškrábány, zdivo očištěno. Je tedy možný okamžitý pracovní nástup finálních řemeslníků. Jsou již zhotoveny nové železobetonové stropy uložené v nosných ocelových I-profilech. Dům je napojen na všechny inženýrské sítě, které jsou zavedeny až do domu (voda, plyn, elektřina, kanalizace, pevná tel.linka). Zálohové platby za energie jsou nadále periodicky placeny aby nedošlo k jejich odpojení. Jsou tedy plně funkční a kdykoliv k použití. Vytápění nemovitosti je v plánech řešeno tepelným čerpadlem a tedy s možností dálkového ovládání temperace domu.
Dle projektové dokumentace je počítáno s rekonstrukcí následně:
- V přízemí budovy je plánována kavárna. Má kompletní sociální zařízení, včetně šaten pro její personál, WC pro hosty, skladovací prostory (pro nápoje, potraviny, odpadové hospodářství… ). Z města vede kolem nemovitosti směrem do lázní, červeně značená tj.hlavní turistická trasa, což zajišťuje příliv zákazníků kavárny. Celé přízemí je možno pracovně oddělit od hlavní budovy jako samostatně fungující jednotku a tuto celou spodní část pronajímat odděleně.
- V první nadzemním podlaží bude 3/4 plochy vyhrazeno pro velký apartmán s vlastní kuchyní a obývací plochou s výhledy na pohoří Jeseníků. Bude zde rovněž oddělené sociální zázemí a velká samostatná ložnice. Na další části (1/4 tohoto podlaží) bude apartmán rovněž s vlastním sociálním zázemím a kuchyňkou. Ten je možno řešit jako ubytování a kancelář pro správce budovy/provozního penzionu, který by zajišťoval chod penzionu bez přítomnosti majitelů. Na toto první podlaží bude navazovat pobytová „zimní“ zahrada pro ubytované.
- Druhé nadzemní podlaží bude sestávat ze dvou samostatných apartmánů s vlastní kuchyní a vlastní oddělenou sociálkou. Jeden má vyhlídky na Lázně Jeseník, druhý na pohoří Jeseníků.
Ve zcela klidové části za domem je možno vybudovat pergolu v blízkosti horké studánky na vlastním pozemku.
Vážným zájemcům o nabízenou nemovitost bude na vyžádání zaslán podrobnější popis nabízených nemovitostí.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Kalvodova, Jeseník
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

RE/MAX Elite Reality
Reklama
TOPlist TOPlist