6 118 aktuálních nabídek
od 217 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 3 500 000 Kč do 25 990 000 Kč

Ceny rodinných domů v obci Olomouc

Cena rodinných domů na prodej v obci Olomouc se momentálně pohybuje od 3 500 000 Kč do 25 990 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,39 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 15 705 Kč do 116 624 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v obci Olomouc.

Jaké jsou domy na prodej v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (33) v cenách od 3 500 000 Kč, následují chaty (3) od 1 580 000 Kč, domy na klíč (3) od 1 503 000 Kč, vily (1) od 27 052 980 Kč, činžovní domy (1) a chalupy (1) od 3 850 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Olomouc na prodej nabízeny rodinné domy novostavby (11), v dobrém stavu (10), v bezvadném stavu (5), po rekonstrukci (3), rozestavěné (2), k rekonstrukci (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 13 300 000 Kč v obci Olomouc, který má obytnou plochu 350 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Olomouc se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8961 m2 má rodinný dům v obci Olomouc. Naopak nejmenší pozemek o výměře 48 m2 získáte při koupi rodinného domu.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V obci Olomouc nabízíme rodinné domy v celkem 12 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Rodinné domy na prodej v Týnečku (6), Rodinné domy na prodej v Nemilanech (4), Rodinné domy na prodej v Droždíně (4), Rodinné domy na prodej v Slavoníně (3), Rodinné domy na prodej v Hodolanech (3), Rodinné domy na prodej v Olomouci (3), Rodinné domy na prodej ve Chválkovicích (2), Rodinné domy na prodej v Neředíně (2), Rodinné domy na prodej v Povelu (1), Rodinné domy na prodej v Lošově (1), Rodinné domy na prodej v Chomoutově (1), Rodinné domy na prodej v Černovíru (1).

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v obci Olomouc uvádějí následující informace: centrum (19), klidná část obce (7), okraj obce (3).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji jiné rodinné domy (12). V nabídce k prodeji jsou také dřevostavbydřevěné rodinné domy (8), zděné rodinné domy (6), montované rodinné domy (1) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Dražby a aukce rodinných domů v obci Olomouc

Kromě rodinných domů standardně nabízených k prodeji či pronájmu je v Olomouci také k dispozici i rodinný dům v dražbě či v aukci.

Nabídka rodinných domů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 33 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: DACHI s.r.o. (11), RE/MAX MONARCHA (4), REALITY PRORADOST s.r.o. (3), o´home reality s.r.o. (2), JISTA - Realitní kancelář (1), FND Reality s.r.o. (1), PATRIOT reality, s.r.o. (1), Elite real service s.r.o. (1), KRÁSA BYDLENÍ (1) a Realitní kancelář STING, s.r.o. (1).

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se každý týden v objeví v obci Olomouc 2 novinky, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Olomouci?

V obci Olomouc působí 26 realitních makléřů, spadajících pod 18 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, ostravskárealitní.cz Ostrava, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ludmila Valinčičová, Žaneta Hanelová, Kryštof Novotný, Karel Pazdera, Bc. Karel Fiala, Thijs Ramp, Adéla Coufalová, Andrea Minaříková, Viktor Šimeček a Ing. Renáta Kunstová.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Kryštof Novotný (6). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 34

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu s rozsáhlými pozemky 8 961m2, Olomouc - Droždín

Prodej rodinného domu, Olomouc - Lošov

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu cca 78 m2, s pozemkem 480 m2, Lošov

Prodej rodinného domu,

Stavebnicový systém domů se světovými parametry

Prodej rodinného domu, 261m2, Olomouc, Bulharská

PATRIOT reality, s.r.o.

Nabízíme k prodeji velmi hezký prostorný a světlý rodinný dům 4+1 se dvěma terasami, garáží, udržovanou zahradou s dřevěnou pergolou a vlastním grilem v klidné a přitom výborně

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

o´home reality s.r.o.

Prodej exkluzivního rodinného domu, 180 m2 - Olomouc - Droždín, pozemek 471 m2

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Prodej rodinného domu 4+2 s rozsáhlými pozemky v Olomouci - Droždíně

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, Čechova

Dům se zahrádkou pro rodinu, podnikání nebo klidně pronájem bytů na skvělém místě v Neředíně

Prodej rodinného domu, 166m2, Olomouc

Výstavba je zahájena. V zastoupení developera nabízíme k prodeji dvoupodlažní rodinné domy 4 + kk nebo 5 +kk, jen 6 km od centra Olomouce, v obci Kožušany Tážaly. Domy jsou ve standardu s PENB A. Podlahová plocha je 166 m2. Celková plocha pozemku je…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

o´home reality s.r.o.

Prodej rodinného domu 141 m2, pozemek 673 m2 - Olomouc - Chomoutov

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, Chodská

Prodej rodinného domu 4+kk, garáž, technická místnost, zahrada

Dražba rodinného domu, 153m2, Olomouc - Neředín, Růžová

RD Neředín, podíl 1/4 ,Při „prodeji“ nemovitosti z insolvenčního řízení se všeobecně může jednat o jednoduchý proces, kde se díky takovému „prodeji“ může kupující dostat k velmi výhodné kupní ceně. Inzerce je organizována mimo Insolvenční řízení, informace jsou čerpány…

Vyvolávací cena: 1.475.000,- Kč
Přidat k oblíbenýmVíce informací

Prodej rodinného domu, Olomouc - Slavonín, Janíčkova

DACHI s.r.o.

Prodej řadového rodinného domku 4+kk se zahradou, Janíčkova, Olomouc Slavonín

Prodej rodinného domu, 150m2, Olomouc - Droždín

KRÁSA BYDLENÍ

Exkluzivní prodej samostatně stojícího zatepleného zděného domu po kompletní rekonstrukci v klidné části obce, zkolaudovaný v r. 2016. Dům je stylově řešený. Zastavěná plocha a nádvoří 103 m2, zahrada 1.465 m2. Střecha sedlová - pálená taška.…

Prodej rodinného domu, 138m2, Olomouc - Nemilany, Sportovní

Elite real service s.r.o.

Elite real service s.r.o Vám nabízí ve výhradním zastoupení majitele prodej rodinného domu se zahradou a bazénem v Olomouci - části Nemilany. Plocha pozemku celkem 1.044 m2 (zastavěná plocha a nádvoří 264m2 + zahrada 780 m2). Dispozičně je dům řešen jako…

Prodej rodinného domu, 200m2, Olomouc, Šemberova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Hledáte ke koupi rodinný dům na nádherném místě v centru města Olomouc? Pak si nenechte ujít tuto příležitost: rodinný dům s 2 atypickými byty o dispozici 2+1 a 3+1 v tiché ulici Šemberova. V této nemovitosti si budete mimo jiné užívat velmi zajímavé dispoziční…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Týneček, Václava Babky

DACHI s.r.o.

Dům 3+kk, 85m² s terasou 8m² a zahrádkou 56m² v Týnečku B2

Prodej rodinného domu, Olomouc - Týneček, Václava Babky

DACHI s.r.o.

Dům 3+kk, 85m² s terasou 8m² a zahrádkou 59m² v Týnečku A3


TOPlist TOPlist