8 062 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
1
Stáří inzerátu
Rodinné domy
2
Cena a plocha
Cena nemovitosti (Kč)
Plocha pozemku
m2
m2
Obytná plocha
m2
m2
Cena:bez omezení
Plocha pozemku: bez omezení
Obytná plocha: bez omezení
3
Upřesnit lokalitu
obec Olomouc
V okruhu
Olomouc
Stav nemovitosti
Konstrukce
Dostupnost
Poloha v obci
Detail
V nabídce
Prezentace
Uložit filtr

Rodinné domy na prodej, obec Olomouc

Aktuálně se zde cena rodinných domů k prodeji pohybuje od 1 062 380 Kč do 27 900 000 Kč

Ceny rodinných domů v obci Olomouc

Cena rodinných domů na prodej v obci Olomouc se momentálně pohybuje od 1 062 380 Kč do 27 900 000 Kč, což představuje při úrokové sazbě 5,99 % orientační měsíční splátku hypotéky ve výši od 5 090 Kč do 133 676 Kč (80% LTV, doba splácení 30 let).

Pokud si chcete seřadit nemovitosti podle ceny, podívejte se na nejdražší a nejlevnější rodinné domy k prodeji v obci Olomouc.

Jaké jsou domy na prodej v obci Olomouc?

Na trhu v Olomouci jsou v současné době různé druhy domů, kdy nejpočetnější jsou rodinné domy (39) v cenách od 1 062 380 Kč, následují chaty (6) od 360 000 Kč, vily (2) a činžovní domy (2) od 29 200 000 Kč.

Jaký dům koupit a na co si dát pozor?

Při výběru rodinného domu myslete na to, že zde budete žít svůj celý, každodenní život. Co to znamená?

Představte si, že zde vy i vaši potomci každý den vstávají a dopravují se do školy, zaměstnání, do kroužků. Je dům dopravně dostupný pro všechny členy domácnosti (a zůstane takový, až děti začnou chodit na střední školu a vy změníte práci)? Bude dům obytný i na stáří, nebo se kvůli schodům a koupelně stane příliš bariérovým? V novém domově budete trávit léto i zimu, představte si údržbu zahrady a zeleně, odklízení sněhu a podobně, abyste nebyli nepříjemně překvapeni.

V úvahu berte také dispozice domu, které hrají svou roli. Přízemní dům je nebo se může upravit jako bezbariérový, patrový dům nabízí více místa i na malém pozemku. Řadový dům může přinášet určitou ztrátu soukromí, ale je obvykle levnější než samostatně stojící domy.

Stav rodinného domu

Pokud jde o stav nabízených nemovitostí, jsou v inzerci pro obec Olomouc na prodej nabízeny rodinné domy v dobrém stavu (12), novostavby (11), rozestavěné (6), v bezvadném stavu (4), po rekonstrukci (3), k rekonstrukci (1).

Nemovitosti před rekonstrukcí nebo ve špatném stavu jsou nabízeny obvykle za výhodnější cenu, náklady na jejich uvedení do požadovaného a obyvatelného stavu ale může překročit plánovaný rozpočet.

Inzerovaný stav domu se někdy liší od skutečnosti – a platí to nejen o starších domech, ale třeba novostavbách. Před koupí dům pozorně prohlédněte a nebojte se přizvat odborníka. Sami můžete zkontrolovat, jestli správně fungují dveře a okna, světla či elektrické zásuvky, to samé platí o vodovodních bateriích nebo protékání záchodu. Prohlédněte si interiér i exteriér domu, zda nenajdete stopy po vlhkosti či zatékání.

Odborník vám pomůže zjistit, zda je v pořádku střešní krytina a krovy, parapety a okapy, podlahy. Zkontroluje třeba statiku domu, přepočítá obytnou plochu. Má nemovitost všechny nutné revize, je kolaudovaná, není zde nežádoucí zatížení služebností? Užitečné je také ujištění, že je dům pojistitelný, tedy že například splňuje požadavky na požární bezpečnost nebo nestojí v povodňové zóně.

Existuje také služba inspekce nemovitostí. Inspektor je certifikovaný odborník a najde v domě i skryté vady. Zvažte, zda se vám nevyplatí si jej pozvat.

Na koupi domu máte také záruku 5 let od nabytí vlastnického práva. Během této doby máte právo vytýkat skryté vady.

Obytná plocha a velikost pozemku domu

Největší rodinný dům, tedy dům s velkou obytnou plochou, který je aktuálně na prodej, je dům za cenu 2 590 000 Kč v obci Olomouc, který má obytnou plochu 131 m2.

Velký dům je radost z prostoru bez nutnosti kompromisů. Je to dům pro velkou rodinu, ve kterém si můžete zařídit i dílnu, pracovnu nebo kancelář. Na druhou stranu to znamená vyšší výdaje za energie, například vytápění. To samé platí o úklidu takového domu.

Co se týče pozemku, na kterém rodinný dům stojí, i zde je z čeho vybírat. Konkrétně v obci Olomouc se dají právě teď najít rodinné domy s opravdu velkým pozemkem, z nichž největší pozemek o rozloze 8961 m2 má rodinný dům v obci Olomouc. Naopak nejmenší pozemek o výměře 133 m2 získáte při koupi rodinného domu v obci Olomouc za cenu 2 590 000 Kč.

Velký pozemek u domu přináší určitou svobodu. Můžete zde mít zahradu, posezení, bazén, hřiště pro děti nebo domek s dílnou, můžete zde mít výběh pro psa. Otázkou je, zda něco z toho chcete, potřebujete a zda budete mít dostatek času a prostředků na údržbu.

Malý pozemek vám sice nedává mnoho prostoru kolem domu, ale nevyžaduje tolik údržby. Záleží také na okolí daného pozemku: pokud sousedíte s malými pozemky s rodinnými domy v satelitním městečku, můžete přijít o soukromí. Uprostřed přírody malý pozemek vlastně ani nevadí.

Lokality rodinných domů k prodeji

V obci Olomouc nabízíme rodinné domy v celkem 15 částech obcí. Vyberte si z těchto částí obcí od největšího počtu nemovitostí: Rodinné domy na prodej v Chomoutově (8), Rodinné domy na prodej v Nové Ulici (4), Rodinné domy na prodej v Týnečku (3), Rodinné domy na prodej v Hodolanech (3), Rodinné domy na prodej v Droždíně (3), Rodinné domy na prodej ve Chválkovicích (2), Rodinné domy na prodej v Bělidlech (2), Rodinné domy na prodej v Černovíru (2), Rodinné domy na prodej v Holicích (2), Rodinné domy na prodej v Neředíně (2), Rodinné domy na prodej v Lošově (1), Rodinné domy na prodej v Olomouci (1), Rodinné domy na prodej v Radíkově (1), Rodinné domy na prodej v Topolanech (1), Rodinné domy na prodej v Nemilanech (1).

Poloha rodinného domu je zásadním faktorem při výběru nemovitosti. Pro kupující i nájemce je důležitá dopravní dostupnost, proto hledají rodinné domy v blízkosti železniční nebo autobusové zastávky, ve městech je zajímá dostupnost MHD. Podrobný průzkum napojení na dopravní sítě byste si měli dělat u každého rodinného domu k prodeji, a platí to určitě i pro lidi, kteří jsou zvyklí se pohybovat automobilem.

Pro majitele automobilu je určitě důležitá vlastní garáž u nemovitosti nebo možnost pohodlného parkování v místě bydliště. Před pořízením domu se ale také ujistěte, zda je v místě dobré spojení na silnice vyšší třídy nebo dálnice, pokud je často využíváte. Víte, jak ve vybrané lokalitě vypadají ulice v době dopravní špičky? Vyzkoušejte to, ať nejste překvapeni.

Prodej rodinných domů podle polohy nemovitosti v obci

Pokud je pro vás důležitá poloha rodinného domu v obci, kdy vyhledáváte na jedné straně centrum města nebo naopak klid na samotě, můžete při výběru rodinných domů hledat dle polohy v obci. Inzerenti rodinných domů k prodeji v obci Olomouc uvádějí následující informace: klidná část obce (18), centrum (9), okraj obce (2).

Z uvedených indicií můžete vyčíst mnohé. Nejde jen o klid na spaní a odpočinek, ale také o dostupnost služeb, škol a sociálních kontaktů.

Orientace rodinného domu na pozemku

Věnujte pozornost tomu, jak a kde je samotný rodinný dům situovaný v rámci pozemku. Ideálně by příjezd k domu měl být ze severu a zde by měly být také vstupní prostory, chodby, schodiště, WC a podobné místnosti v domě. Nejcennější část vašeho pozemku je ta na jih od domu. Zde se nachází klidová zóna, kdy právě sem chcete mít orientovány hlavní obytné místnosti domu.

Koupě rodinného domu podle použitých stavebních materiálů

Z hlediska použitých stavebních materiálů a technologií se v obci Olomouc nabízejí nejčastěji zděné rodinné domy (17). V nabídce k prodeji jsou také jiné rodinné domy (12), dřevostavbydřevěné rodinné domy (1), montované rodinné domy (1) či rodinné domy s kombinovanou konstrukcí z více materiálů.

Zděný dům je tradiční volbou pro stavbu domu. Novější domy této konstrukce jsou energeticky nenáročné, podobně jako dřevostavby. U kamenných domů musí kupující počítat s vyššími náklady na vytápění. Záleží ovšem také na stavu zateplení konkrétní nemovitosti.

Prodej rodinných domů přináší kupujícímu právo nahlédnout do Průkazu energetické náročnosti budovy (PENB), kde jsou uvedeny všechny podrobnosti.

Nabídka rodinných domů v obci Olomouc dle inzerenta:

V Olomouci a okolí pochází 39 rodinných domů z nabídky realitních kanceláří. Nejčastěji zde rodinné domy k prodeji inzerují tyto realitky: metr2 reality s.r.o. (11), DACHI s.r.o. (6), RE/MAX MONARCHA (4), Hanácká realitní kancelář spol. s r.o. (3), o´home reality s.r.o. (2), REALITY PRORADOST s.r.o. (1), RE/MAX Permanentia (1), Realitní společnost Morava (1), Oportys a.s. (1) a GEPARD REALITY / Nesreality (1).

Jak najít vhodný rodinný dům na prodej v obci Olomouc?

Pokud máte konkrétní představu rodinného domu, který hledáte, nezapomeňte využít filtr, ve kterém můžete přesně zacílit na typ, cenové rozpětí a na požadovanou lokalitu. Využít můžete také rozšířené hledání, kde si hledání omezíte i dle vlastností samotné nemovitosti.

Doporučujeme si filtr uložit tlačítkem Uložit filtr a mít jej tak pro příště připravený na hlavní straně serveru.

Jak si nastavit realitního hlídače a nepřijít tak o žádný rodinný dům na prodej v tomto filtru?

Jelikož se pravidelně v tomto filtru objeví nové nemovitosti, doporučujeme tento filtr sledovat pravidelně. Navíc si na něm můžete nastavit hlídače. Ten vás ihned e-mailem upozorní, pokud se v nabídce objeví rodinný dům podle vašich požadavků. Podrobnosti a návod, jak si hlídače nastavit, naleznete zde.

Jak prodat či pronajmout rodinný dům v Olomouci?

V obci Olomouc působí 26 realitních makléřů, spadajících pod 18 realitních kanceláří, které můžete oslovit. Doporučené realitní kanceláře pro tuto oblast a okolí: Reality Populo a.s. Olomouc, Realitní společnost Morava Olomouc, REGIO Reality Frýdek-Místek, AMBRA REAL group s.r.o. Ostrava, JOLK REALITY Opava, Listrum real s.r.o. - člen DRK ČR Těrlicko, KRÁSA BYDLENÍ Olomouc a 1. opavská realitka s.r.o. Opava.

Můžete také získat tržní ocenění nemovitosti zdarma a to vyplněním krátkého dotazníku. Pověřený realitní makléř pak vaši nemovitost posoudí a zašle kvalifikovaný tržní odhad.

Doporučení realitní makléři v obci Olomouc

Doporučení realitní makléři pro tuto oblast a okolí: Ilona Rikl, Žaneta Hanelová, Ludmila Valinčičová, Karel Pazdera, Jiří Karbula, Mgr. Miloslava Líčková, Míla Vlčková, DiS., Martin Frömel, Lukáš Kouřil a Petr Vičar.

Nejvíce nemovitostí v okolí Olomouce nabízí Lukáš Kouřil (6). Pokud chcete prodat či pronajmout rodinný dům vlastními silami, můžete vložit nemovitost zde. Do nabídky realitního serveru bude inzerát zařazen mezi nemovitosti nabízené bez realitky.

Počet rodinných domů na prodej: 40

Prodej rodinného domu, Olomouc, Pod letištěm

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Nabízíme ke koupi velmi pěkný rodinný dům v klidné a žádané lokalitě v Olomouc–Neředíně. Jedná se o dvoupodlažní, částečně podsklepený, samostatně stojící dům (dřevostavba se sendvičovou konstrukcí a zateplenou fasádou od firmy RD Rýmařov) kolaudovaný v roce 2002.…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, tř. Míru

Ostrov reality

Do prodeje Vám přinášímkrásný rodinný dům s krytým vyhřívaným bazénem, vířivkou a výtahem. ANO čtete dobře tento dům má i svůj výtah.Tento dům je jedinečný má téměř všechno na co si vzpomenete:– velký obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyňským koutem– vstup…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám k prodeji příjemný, udržovaný, dvoupodlažní, částečně podsklepený RD s rozsáhlými pozemky o celkové výměře 8 961m2. Dům je po rekonstrukci 1. NP a dalších dílčích úpravách cca z let těchto úprav 1990 - 1995, který se nachází na ul. U Cihelny,…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Bělidla, Bendlova

RE/MAX MONARCHA

Nabízíme Vám ke koupi atypický cihlový rodinný dům se zahradou o celkové výměře 246 m² v klidné lokalitě ulice Bendlova, Olomouc - Bělidla. Jednopodlažní řadově stojící dům disponuje bytovou jednotkou 4+1 s podlahovou plochou cca 108 m². Při vchodu do domu se…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Bělidla, Beneše Třebízského

Nabízíme k prodeji Vilu v Olomouci (Bělidla) o dispozici 4KK a 200m2. Vila se nachází v klidné lokalitě Olomouce s perfektní dostupností do centra. Velkou výhodou vily je že prošla rekonstrukcí. Zhotoveny byly rozvody, okna, omítky, nová kuchyně,…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Hodolany, Tovačovského

RE/MAX Permanentia

Doporučuji shlédnout virtuální prohlídku 360°. Nabízím Vám ke koupi prostorný patrový rodinný dům s množstvím úložného prostoru, arkádím a dvorem, stojící na pozemku o CP 240 m2. Zastavěná plocha domu činí 150 m2. Obytná plocha činí…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Droždín, Jesenická

RE/MAX Komfort

Nabízím ke koupi rodinný dům - venkovské stavení na ulici Jesenická v Droždíně. Zast. plocha a nádvoří 248 m2 a zahrada 484 m2. Do domu se dostanete vraty vjezdem, který můžete využít jako garáž nebo samostatnou brankou a přes…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chválkovice, Chválkovická

Nabízíme k prodeji řadový rodinný dům v Olomouci, ulice Chválkovická. Dům je vhodný k bydlení i k podnikání. Dům leží na pozemku o celkové výměře 255 m2. Dům je patrový a dispozičně řešený jako 3+1. Dům je v původním stavu,…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Hledáte úsporný rodinný dům, který je téměř energeticky soběstačný? Nabízíme vám novostavbu bungalovu v Olomouci – Chomoutově s moderní technologií, která vám pomůže snížit vaše měsíční náklady. Můžete bydlet v krásném domě a užívat si luxusu vlastní zahrady v nové…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Hodolany, Purkyňova 237/38

Oportys a.s.

V exkluzivním zastoupení majitele nabízíme bytový dům nacházející se v Olomouci v městské čtvrti Hodolany.  Nemovitost stojí na vlastním pozemku o výměře 266…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Líbil by se Vám rodinný dům s pozemkem 324m2, dvěma parkovacími stáními a velkorysým úložným prostorem za cenu bytu?Společně s developerem Vám nabízíme novostavbu rodinného domu v nově budované rezidenční čtvrti v Olomouc – Chomoutově. Aktuálně se jedná…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov

metr2 reality s.r.o.

Ve spolupráci s developerem Vám nabízíme novostavbu moderního, energeticky téměř soběstačného rodinného domu na Lužní ulici v rezidenční čtvrti v Olomouci - Chomoutově. Aktuálně se jedná o nabídku posledních 6 RD a pouze 2 domy jsou bungalovy tohoto typu…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Nemilany, Lidická

DACHI s.r.o.

Prodej patrového rodinného domu 6+2, 340m2, po rekonstrukci, Olomouc- Nemilany. V přízemí domu se nachází samostatná jednotka 2+kk, 150m2, s vlastním vchodem, momentálně využívaná jako kancelář. Dále je v přízemí 2x WC, koupelna a vstup na dvůr 43m2…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Kaštanová

Hanácká realitní kancelář spol. s r.o.

Prodej rodinného domu v Olomouci, ulice Kaštanová. Jedná se o koncový řadový dům se dvěma bytovými jednotkami 3+kk. Dům má zastavěnou plochu 110 m2, pozemek celkem 303 m2. Celá nemovitost je po kompletní rekonstrukci a dlouho nebude vyžadovat žádné…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Neředín, Einsteinova

Ve výhradním zastoupení majitelů Vám nabízíme prodej rodinného řadového domu na ulici Einsteinova v Olomouci. Dům o dispozici 6+1 se nachází v žádané lokalitě města Olomouc nedaleko Fakultní nemocnice, obchodního centra a veřejné zeleně s dobrou sjízdností…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Radíkov, Na pevnůstce

Hledáte v současné uspěchané době svou oázu klidu, kde si můžete odpočinout a nabrat síly v blízkosti vody a lesa? Pak je tato nabídka určena právě Vám. Exkluzivně Vám nabízíme k prodeji dům v obci Radíkov. Dům je částečně podsklepen a má zastavěnou plochu…

Prodej rodinného domu, Olomouc, Svolinskeho

V zastoupení majitele nabízíme k prodeji rodinný dům v klidné části města Olomouc-Lošov. Dům byl zkolaudován v r. 2008 a celková přestavba je z r.2012 o dispozici 4+kk. Celková plocha pozemku je 672 m2, většina je zatravněná a lehce udržovatelná.…

Prodej rodinného domu, 108m2, Olomouc, Stratilova

Realitní kancelář STING, s.r.o.

Prodej řadového rodinného domu 4+kk v Olomouci - Černovíře. Stavba byla zkolaudována v roce 2008. Dispozičně se jedná o bytovou jednotku 4+kk. V přízemí vstup, koupelna s WC a sprchovým koutem, spíž pod schodištěm, prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem,…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Holice, Kopřivová

metr2 reality s.r.o.

Prodej atraktivní novostavby zděného dvoupodlažního rodinného domu v Olomouci – Holici na ulici Kopřivová. Dispozice domu je 5+kk s celkovou užitnou plochou 152 m2 a pozemkem o celkové výměře 294 m2, orientace domu na jihozápad.…

Prodej rodinného domu, Olomouc - Chomoutov, Lužní

metr2 reality s.r.o.

Ve výhradním zastoupení developera vám nabízíme k prodeji poslední dům v I. etapě projektu „Novostavby Chomoutov A1-A4“ v ul. Lužní. Jedná se o koncový dům řadové zástavby typu bungalov se sedlovou střechou na pozemku A1 s komfortní výměrou 735 m2. Dům…


TOPlist TOPlist