8 086 aktuálních nabídek
od 213 realitních kanceláří a soukromníků
RE/MAX G8 Reality Kladno nabízí

Prodej stavební parcely 11627 m²

Černá Voda (okres Jeseník)

video
Fotky 16

Základní údaje

Datum vložení 19. června 2022 ID nemovitosti 343218
Plocha celková 11 627 m² Plocha pozemku 11 627 m²
Užitná plocha 1 100 m² Plocha zastavěná 1 100 m²
Elektřina 230 V, 400 V Kanalizace Žumpa, septik
Zdroje vody Veřejný vodovod

Popis nemovitosti

Máte mimořádnou příležitost koupit pozdně renesanční zámek ze 17. století, navíc s velkými stavebními pozemky. Nachází se blízko Jeseníků v obci Černá Voda.
Zamiluje se do něj srdcař, který má fantazii, velké plány, dost peněz na rekonstrukci a novou výstavbu a také trpělivost pro jednání s úřady a památkáři.

Celková plocha pozemků je 11 627 m2, z toho je stavebních 9 286 m2 (koeficient zastavitelnosti 0,3). Zastavěná plocha budov je asi 1 100 m2, užitná plocha je asi 1 700 m2 a k tomu nevyužitá půda asi 500 m2.
Hlavním využitím jsou podle územního plánu (plochy smíšené obytné – venkovské) stavby pro bydlení, ale možnosti využití staveb i pozemků jsou velmi široké – sídlo firmy, ubytovací zařízení, domov důchodců, lehká výroba či rezidenční projekt.

Zámek je nemovitá kulturní památka spadající pod Národní památkový ústav v Olomouci. Má zánovní střechu, jinak je ve stavu před rekonstrukcí, na kterou je možné částečně čerpat dotace. Na pozemku se nachází velká trafostanice s rozvody elektřiny pod zemí. V hlavní budově je mnoho jističů, byla zde dříve elektrotechnická firma. Voda je z vlastní studny, je možné se připojit i na obecní řad pitné vody. Odpad vede do jímky, která byla napojena na čističku, tu je nutno obnovit. Podél zámku vede dálkový optický kabel.

Jeseníky jsou známy svým klidem a odlehlostí. Jsou ale na vzestupu a mají své kouzlo po celý rok. Nedaleko obce Černá Voda jsou sjezdovky, koupací lom Rampa nebo Rychlebské stezky oblíbené cyklisty. Černou Vodu spojuje široká síť značených turistických stezek a cyklotras s kulturními a přírodními atrakcemi. Oblibu si získává pěší turistika a cykloturistika v celém Euroregionu Praděd.
V obci Černá Voda žije přes 500 obyvatel, patří do Olomouckého kraje. Nachází se zde škola a školka, v nedalekém Jeseníku jsou lázně, potřebné úřady, lékaři, sportoviště, kulturní zařízení, a dokonce i letiště.

Poloha na mapě

Dojezdová vzdálenost

Černá Voda (okres Jeseník)
0 km (0 min)

Nemovitost nabízí

 Ing. Zdeněk Hašek
Ing. Zdeněk Hašek
Kontaktovat prodejce
RE/MAX G8 Reality Kladno
Reklama
TOPlist TOPlist